www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Egzorcizam i demoni
Strana 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 19, 2005 6:09 pm    Naslov poruke: Egzorcizam i demoni Na vrh strane Na dno strane

Po ucenju crkve egzorcizam je ritualno oslobadjanje ljudi od djavola ili djavolovih slugu (demona). Postojanje opsednutosti ljudi je opisano u bibliji kada Isus Hrist isceljuje ljude opsednute demonima. Egzorcizam se sprovodi od strane posebno ucenih svestenika koji se mogu odupreti iskusenjima necastivog i koji molitvama i naredbama u ime Hrista „isteruju” djavola iz opsednutih. Postoje pouzdani podaci da se egzorcizam tajno sprovodi i danas od strane crkve.


Verujete li da neko moze biti opsednut djavolom ili nekim drugim silama?Smatrate li da egzorcizam treba da postoji i da moze pomoci "opsednutoj " osobi?

Da li ste culi neku pricu o tome...procitali nesto o tome...mozda imali iskustvo....podelite ga sa nama.....

Gasner Jozef (Gassner Johann Joseph)

1727-1779 Katolicki svestenik u svoje vreme jedan od najpoznatijih egzorcista u Nemackoj. Poznat je po teoriji o postojanju prirodnih (uzroka) bolesti kod coveka i onih koje su posledica demonskih sila. Gasner je praktikovao egzorcizam (isterivanje djavola i demona) u Konstanzu, Regensburgu, Eilwangenu i drugim gradovima. Savremenici su zabelezili da se radilo o ucenom coveku, koji se ne bi mogao nazvati sarlatanom. U lecenju prirodnih i neprirodnih bolesti koristio se hipnozom i sugestijom, a i sam je tokom lecenja oboljevao od istih simptoma. Medjutim, on je to objasnjavao cinjenicom da i Samani i istocnjacki svestenici moraju da lecenjem pacijenata preuzmu svojom spiritualnom snagom deo neprirodnih bolesti, a potom se izlece sopstvenom snagom i prociscenjem, sto je on nazivao cinom inicijacije.



_________________
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 21, 2005 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crkva ima moć otklinjanja


Kada Crkva javno i mjerodavno, u ime Isusa Krista, traži da neka osoba ili predmet budu zaštićeni od opsjednuća Zloga i oslobođeni njegove vlasti, govori se o otklinjanju ili egzorcizmu. Isus ga je sam vršio; od njega Crkva ima moć i zadaću otklinjanja. U jednostavnom obliku egzorcizam se vrši u slavlju sakramenta svetoga krštenja. Svečano ili veliko otklinjanje može vršiti samo svećenik i to s biskupovim dopuštenjem. U takvim slučajevima treba postupati razborito i strogo poštujući odredbe koje je donijela Crkva. Egzorcizam ima zadaću izgoniti zloduha ili osloboditi od njegova utjecaja. To se čini duhovnom vlašću koju egzorcista ima od samoga Krista, jer je on tu ovlast povjerio svojoj Crkvi. Psihičke bolesti se isključivo liječe od strane medicine. Zato je prije bilo kakvog obreda potrebno dobro provjeriti da li se zaista radi o opsjednutosti ili o bolesti.


/Prema Katekizmu Katoličke Crkve br. 1667-1690/

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
croboy18
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 3
Mesto: ZH

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 24, 2005 8:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam vec cuo od dosta ljudi za to...ali sam nikad nisam dozivijo..
ja vjerujem da to postoji i molim boga to nikad nemoram dozivit...
 
Nawti
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Mar 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 10, 2005 5:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa moze biti da nesto postoji...cula sam dosta prica o tome...ne znam da li je to djavo/demon al neka visa sila zla postoji...
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 12, 2005 11:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da,nazalost,postoji

_________________
Crvenokosa lutalica
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 18, 2005 9:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

postoji....ja sam vidjela...uzas... Sad

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
stasoni25
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Mar 2005
Poruke: 43

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 18, 2005 1:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zilika je napisao/la sledeće:
postoji....ja sam vidjela...uzas...


zilika, ako ti nije problem ispricaj sta si tacno dozivela.ja radim sa kolegom koji je to doziveo i nije mogao da dode sebi.jos uvek spava sa upaljenim svetlima, mada mi nije konkretno ispricao sta se tacno desila, vidim da mu nije bas prijatno da o tome prica
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 18, 2005 1:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to sam ispricala nekim frendovima,svi su me gledali ko kretena koji u to vjeruje...u biti niko mi ne vjeruje

jer to sto sam vidjela je zaista nadnaravno...

radi se o djevojcici koja se vodi kao retardirana,al rodila se sasvim normalna...odjednom je kao beba od nekoliko mjeseci postala retardirana...

njezina sestra je po intrnetu trazila o toj bolesti i uglavnom,nasla je na nekoj stranici da su neke osobe koje su kao retardirane u biti opsjednute,da opsjednute osobe izvrcu oci i trepere njima tako, sto je ona primjetila kod svoje sestre....i djevojcicu su odveli sveceniku koji je trebao da istjera iz nje vraga...te tretmane je dugo dobijala...i tek nakon 3mj je svecenik tako reci-isprovociro vraga koji je izasao na povrsinu...
jednom prilikom sam u to vrjeme bila s rediteljima kod tih ljudi(kucni smo prijatelji), neko je spomenuo nesto vezano za crkvu,mala je odjedanput pocela da mjenja boje,kuca se pocela tresti...djevocica je se pocela izoblicavati...puhala se u ogromnim razmjerima pa opet se ispuse...stvari po kuci pocele da lete..da se razbijaju...iz nje je neki glas duboki govorio kako joj nista ne mozemo,a usta su joj bila zatvorena, da ce uzeti sebi cjelo naselje...krv joj se svuda pojavljivala....govorla je uzasno lose stvari,psovala uzasno.....i lebdila je....mi smo molili i nakon 10ak minuta je to sve stalo....djevojcica se vratila u normalnu velicinu....uzasano je bilo.....nakon 2mj od tad je svecenik uspio skroz istjerati vraga iz nje, danas je ona skroz zdrava i nije retardirana...i ima moc vidovitosti...
eto! ispricala! nadam se da me sad necete uzeti za budalu...

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 18, 2005 2:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zilika ne znam zasto bi te smatrali budalom...drago mi je da si skupila hrabrosti da ovo podelis sa nama...
ovaj forum sam pokrenula bas iz tog razloga....da ljudi imaju neko mesto gde mogu pricati o nekim svojim dozivljajima koji se jos uvek smatraju tabuom....da razmenimo iskustva...posavetujemo se i slicno.....

_________________
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 18, 2005 2:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Necemo, zilika, ali necemo te smatrati ni normalnom. Very Happy
Salim se.
Ja ipak ne verujem u to. Ja verujem samo u ono sto vidim, a posto to nisam video (osim u filmovima) onda ne mogu da tvrdim da postoji. A ne mogu da tvrdim ni da ne postoji.
Ne pripadam nijednoj veri tako da nemam nikakve veze ni sa Bogom ni sa Djavolom i zato se ne plasim toga.
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 18, 2005 2:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne moras imati vezu s bogom da bi ju imao i s vragom....

nitko ko postane opsjednut nije to trazio,samo je bio lak plijen zbog tog sto nema vezu s bogom

u ovom slucaju sto sam ga ja vidjela je djevojcica postala opsjednuta jos dok je bila beba....njena obitelj je bila ateisticka,a danas su u prvim redovima u crkvi na misi...

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
stasoni25
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Mar 2005
Poruke: 43

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 18, 2005 3:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zilika hvala ti sto si ispricala.ja recimo znam coveka koji je profesor na veterinarskom fak.u sarajevu i koji je zamolio svog rodaka koji je inace dervis, da ide s njim na isterivanje davola, iz ciste zezancije jer ni sam u to nije verovao. Ovaj je nerado pristao da ga povede. Nije mi govorio o detaljima,jer je i dan danas u soku, a to je bilo pre par godina. Samo mi je rekao da se taj covek potpuno izoblicio da je ispustao stravicne glasove. posle se pokajao sto je isao,jer mu je bilo jos gore kad se uverio da su takve stvari moguce.ne prode dan da se toga ne seti

recimo i film ''isterivac davola'' je raden po istinitom dogadaju, naravno mnoge stvari su pridodate, i radilo se o decaku. postoje i novinski clanci koje je i sam reditelj filma pokazao i procitao pre snimanja.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~ -> Egzorcizam i demoni Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  sledeća
Strana 1 od 20

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon