www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Egzorcizam i demoni
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 18, 19, 20  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~
::  
Autor Poruka
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 15, 2008 9:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajde sada normalno da razgovaramo i da ne skrećemo u offtopic. Zaista nemam nameru svakom članu na uvce da dokazujem i da pričam sadržaj "prethodnih epizoda".

Tema je namenjena diskutovanju i informisanju o egzorcizmu.
Neću nahraniti čoveka, nego ću ga naučiti da peca.



_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 15, 2008 10:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Emilli je napisao/la sledeće:


...teško da to postoji da đavo sikće srpskom svešteniku,kod nas zaposednutost od strane demona uglavnom ne postoji,ali i da postoji takve osobe se smatraju bolesnim a ne zaposednutim i završavaju u nekim od "institucija"....


e to je bas moje misljenje.........zasto kod nas nema toga?Zasto negde ima toliko zaposednutosti a negde skoro da nema?To je u mozgu....kao i za vanzemaljce i za cudoviste iz loh nesa....ljudi vide ono sto zele....zasto u Srbiji nema na stotine prijava za vanzemaljce u toku godine,a u Americi ima koliko vec?Sta,vanzemaljci idu samo u Ameriku?Isto tako i za egzorcizam....najvise ga ima u nekim jacim verama(tj. mislim na drzave gde je jaca vera,gde ljudi idu u crkvu i pridrzavaju se svega sto "treba"),tamo se najvise slucajeva pojavljuje...ne kazem da ne postoji,ali i ako postoji to nije tako kao sto se pise....da postoji,pop tu ne bi mogao nista,mogao bi on da prica sto god hoce....cela prica je dosta labava...a ti svi brojni demoni i jos po imenima i sta rade i sta ne rade je cista glupost,to niko ne moze da zna...to je sve s kolena na koleno...to su price koje se lako promene u prepricavanju....

_________________
Zivot je lep,samo ga treba gledati sa prave strane
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 15, 2008 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

paja1911 je napisao/la sledeće:
Emilli je napisao/la sledeće:
...teško da to postoji da đavo sikće srpskom svešteniku,kod nas zaposednutost od strane demona uglavnom ne postoji


e to je bas moje misljenje.........zasto kod nas nema toga?


Postoji i kod nas, samo se ne priča mnogo o tome kao u Americi. Samo se malo raspitajte (a i prelistajte ovu temu Rolling Eyes).

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 16, 2008 12:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam mislio da ga nema uopste,nego mnogo,mnoogo malo....video sam i da je neko postovao licna iskustva...ali zasto bas na balkanu ne otimaju toliko a u Rusiji,Americi i gde sve vec,demoni otimaju duse ihahaj?

_________________
Zivot je lep,samo ga treba gledati sa prave strane
 
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 16, 2008 6:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

paja1911 je napisao/la sledeće:
nisam mislio da ga nema uopste,nego mnogo,mnoogo malo....video sam i da je neko postovao licna iskustva...ali zasto bas na balkanu ne otimaju toliko a u Rusiji,Americi i gde sve vec,demoni otimaju duse ihahaj?


Slažem se sa tobom samo bih još dodala da kako misliš i veruješ tako će ti i biti,ti ako misliš da demoni ne postoje oni neće postojati,sve je to u našoj glavi i moći imaginacije da ih oživimo,što je naravno moguće ako želimo.
I samom našom diskusijom i pričom o njima mi njih hranimo i oživljavamo,a da ne govorim o veri u njih,čim neko veruje u njih oni su tu jer ih ti samo svojom maštom i razmišljanjem o njima već prizoveš i privučeš njihovu pažnju.
Zato toga na balkanu toliko i nema jer su ljudi previše zaokupljeni sami sobom,pogotovo u Srbiji,svi misle samo na sebe i bore se za opstanak,tako da nemaju vremena ni da razmišljaju a kamoli da poveruju da postoji nešto slično kao egzorcizam i demoni.

_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 16, 2008 10:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

paja1911 je napisao/la sledeće:
nisam mislio da ga nema uopste,nego mnogo,mnoogo malo....video sam i da je neko postovao licna iskustva...ali zasto bas na balkanu ne otimaju toliko a u Rusiji,Americi i gde sve vec,demoni otimaju duse ihahaj?


Zato jer se pravoslavna crkva ne eksponira što se tiče egzorcizma. Pored toga, postoji i pravilo da se takvi slučajevi ne pominju radi zaštite vernika nad kojim je obavljen egzorcizam.
Nisu naši blesavi kao u Americi. A i SAD i Rusija su mnogo veće od nas, pa ima i više slučajeva.

Na kraju krajeva, doktori ne pričaju javno o svojim pacijentima i o nalazima, a ipak postoje. Mr. Green

Mislim, i posete doktoru za venerične bolesti (na primer) i egzorcizmi postoje, ali pacijentu ne bi baš bilo drago da priča okolo: "E, izvini što sam ti polupao prozore i taštu zakopao u mravinjak i levitirao oko tvoje kuće. To je zato što sam bio pod uticajem demona" - smesta bi dobio po nosu jer bi sagovornik mislio da ga zafrkava, a posle toga bio završio u ludnici.

Sad jasno? Pa da završimo i ovu diskusiju. Rolling Eyes

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 17, 2008 1:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

glupost je to sto si sad rekao...izvini,ali ja tako mislim....pa bas ako "eksponira" onda ce ljudi da znaju da postoji to i nece da kazu a vidi ga ovaj opiceni i preko da ih gleda ili sta vec....ajde kao zastita vernika bi i imala smisla,tj.osobe nad kojom je izvrsen egzorcizam.Pa jeste da doktor ne prica okolo,ali on ne prica o pacijentu,a o bolesti prica stalno.Kazem da procentualno je mnogo manje kod nas tih prijavljenih slucajeva(tj. ja nisam cuo ni za jedan,sto znaci da ih ima veoma malo)dok u Americi,Rusiji je taj broj bas veliki....spomenuo si pravoslvanu crkvu.Znaci i da druge vere imaju tu zaposednutost ili samo hriscani?Ako imaju i druge vere to,koji od svih onih demona sto ste naveli je njih zaposeo?Nekog Budistu npr.je zaposeo Lucifer???To su sve price za malu decu.....cela Biblija,Kuran i ostale gluposti....postoji nesto,neka sila sta vec,nesto sto mi ne mozemo da pojmimo i to je to,a nije ni priblizno onome sto pise u svim tim knjigama,to su sve gluposti.Jedino kod crkve mi se svidja sto siri neke ispravne,moralne vrednosti,inace svi u njoj su(svaka cast izuzecima) gori od vecine normalnih ljudi,sve je to jedna ogromna organizacija za uzimanje para,bogate se na tudju nesrecu,svi su oni bre lopovi i sta sve ne rade,ni priblizno ono sto crkva pripoveda....i iz te biblije je nastala religija ali da bi kao postojalo dobro uvek mora da ima neko zlo,jer ne moze samo dobro da postoji,mora neko da mu se suprotstavlja i onda su stvorili i te demone i svasta nesto i lepo ljudi uzimaju kintu......mrzi me vise da se cimam,svasta sam nesto napisao,nadam se da ste bar nesto razumeli...

_________________
Zivot je lep,samo ga treba gledati sa prave strane
 
Demetrijus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 29

Datum registracije: 31 Mar 2008
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 17, 2008 9:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

shto bi ja reko ako dovoljno duboko i pohlepno kopash naci cesh ono shto is trazhio....znach idesh na youtube i kucah vec preko 2131231231puta spomenutu rech i onda nadjesh islamic a ako hocesh neshto vishe o tome na srpskom poshto si srbin ultimatum tj uvazhavash samo svoje mishljenje idi na google srbija pa nadji o islamskom egzorcizmu i vidi kako se izvrshuje i ko i o tome kako djini saposedaju osobu....i dok se dovoljno ne infirmishehs nema potrebe da pricash gluposti
sve shto su rekli ovi emili i ovaj charobnjak ja to uvazhavam- sve je to zapostavljeno u srbiji jer smo ti mi konzervativci i kad bi isho da si doktor) i pricho svuda da je u nekog usho djavo -to bi ishlo i preko trachara i na kraju bi ispalo d a taj jadnik ima sidu-prosto je -mis rbi smo takav narod i jednostavno ne zhelimo da verujemo u ono shto ne vidimo golim okom....

_________________
,,Live free and die hard,,
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 17, 2008 11:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne uvazavam samo svoje misljenje,nego kazem cinjenicu.Cela ova prica proizilazi iz religije.E sad,u hriscanstvu su jedni demoni,u islamu drugu,gde vec i treci....Ajde,objasni mi onda koji demon je napao te islamce?Bas me zanima?Ili su ti demoni podeljeni na vere?Sve su to prazne price.A sto se tice tih klipova,to nema veze s vezom....pa svi ti klipovi mogu dobro da se odglume,sam primer je istoimeni film...a sto se tice ove tvoje konstantacije za doktora,pa onda u Srbiji nijedan doktor ne zna da leci i svi su uzas?Doktor moze da prica o bolesti i simptomima koliko hoce,ali ne moze(mislim moze,ali po zakletvi kao ne bi trebalo)da prica o pacijentu.Kako se lece ljudi i pronalaze lekovi i simptomi radi lakseg utvrdjivanja neke bolesti?Pa doktori medjusobno komuniciraju,razmenjuju iskustva,tako bi trebalo onda da bude i sa ovim.....mozda postoji nesto,ali to sigurno nisu demoni,pogotovo ne demoni koji su podeljeni na budisticku,islamsku,hriscansku religiju i u zavisnosti ko je koje vere,njega zaposedne taj demon....

_________________
Zivot je lep,samo ga treba gledati sa prave strane
 
blueye
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 14 Apr 2008
Poruke: 8

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 17, 2008 3:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dobro pajo jesi li citao postove od samog pocetka,mislim da je sve lijepo objasnjeno i argumentovano na nama je da vjerujemo ili ne,sta bi rekao da se to tebi desi isao bi ljekaru ili sta,jako je tesko vjerovati u nesto sto nisi dozivio ali to ne znaci i da ne postoji
 
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 17, 2008 8:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Demetrijus je napisao/la sledeće:
shto bi ja reko ako dovoljno duboko i pohlepno kopash naci cesh ono shto is trazhio....znach idesh na youtube i kucah vec preko 2131231231puta spomenutu rech i onda nadjesh islamic a ako hocesh neshto vishe o tome na srpskom poshto si srbin ultimatum tj uvazhavash samo svoje mishljenje idi na google srbija pa nadji o islamskom egzorcizmu i vidi kako se izvrshuje i ko i o tome kako djini saposedaju osobu....i dok se dovoljno ne infirmishehs nema potrebe da pricash gluposti
sve shto su rekli ovi emili i ovaj charobnjak ja to uvazhavam- sve je to zapostavljeno u srbiji jer smo ti mi konzervativci i kad bi isho da si doktor) i pricho svuda da je u nekog usho djavo -to bi ishlo i preko trachara i na kraju bi ispalo d a taj jadnik ima sidu-prosto je -mis rbi smo takav narod i jednostavno ne zhelimo da verujemo u ono shto ne vidimo golim okom....


Slažem se Demetrius sa tobom u ovoj poslednjoj rečenici da smo mi takav narod da neverujemo u ništa dok nevidimo golim okom i uvek ćemo tražiti neke dokaze pre nego se sami upustimo u ispitivanje nepoznatog.
Sam Sveti Pavle je rekao da ne-vidljivo mora biti shvaćeno pomoću vidljivog,i ta ideja je starija i od hrišćanstva,islama,helenizma...
Glavni demon koji se zove Đavo,koji se zove Lucifer, koji se zove svakojako je najopasniji,a sva ostala imena ih može svako sam dopisati,ima ih na stotine i svaki naraštaj ih izmišlja prema svojim potrebama,njihov broj jedino zavisi od naše mašte, imaginacije i sposobnosti imenovanja...ali oni time neće postati opasniji niti sasvim bezopasni...ja sam se lično uverila da postoje i zato verujem da postoje...dalje neću pisati...

_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
Demetrijus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 29

Datum registracije: 31 Mar 2008
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 17, 2008 9:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e emili zar nije glavni satana
???

_________________
,,Live free and die hard,,
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~ -> Egzorcizam i demoni Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 18, 19, 20  sledeća
Strana 12 od 20

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon