www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bajaga i Instruktori
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~
::  
Autor Poruka
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 45

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 15, 2007 2:38 pm    Naslov poruke: Bajaga i Instruktori Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je suvisno objasnjavati ko je Bajaga i sta svira.
Ali evo one koje zanima ili koji ne znaju, malo vise Very Happy

Momcilo Bajagic je rodjen 19. februara 1960 godine. Svoje prve muzicke korake napravio je u tini grupi TNT.
TNT je poznata družina iz stripa ali i Bajagin prvi bend. Pošto su svi u bendu bili prilično neiskusni i naivni i njihova prva svirka bila je u skladu sa dogodovštinama družine čije su ime uzeli. Prvo - desila se 25.maja 1974. na Dan mladosti, drugo - ozvučenje je regulisao član grupe SOS to jest Miša Aleksić Bajagin budući kolega u Čorbi koji se dobro zezao gledajući Bajagu kako se gubi na sceni pevajući nešto što se čas čulo čas nije. Napokon, koncert je prošao ali i vreme trajanja TNT-a. Bajaga je prešao u grupu Ofi. Bend je prilično nebitan sa muzičke tačke gledišta ali je u njemu bio čovek koji je i te kako bitan za Bajaginu dalju karijeru. Bio je to Žika Milenković koji je od početka Instruktora postao neka vrsta zaštitnog znaka ove grupe i ona vesela karika od koje se uvek očekuje neko dobro zezanja pa čak i kada su Instruktori postali ozbiljan Rok Bend.

Ali stanica pre konacnih Instruktora je bila velika Riblja Corba.
Period koji je Bajaga proveo u Čorbi slobodno može da se nazove jednim od prelomnih trenutaka u našoj rok muzici. Za tih šest godina koliko su svirali zajedno i Bora i Momčilo su sazreli muzički što je rezultovalo gomilom sjajnih albuma kako Čorbe (koja je za vreme Bajaginog prisustva doživela vrhunac karijere) tako kasnije i Bajage a svi ti albumi sigurno ne bi tako sjajno zvučali da nisu jedan drugome preneli deo svog senzibiliteta i drskosti.
Bajaga je 6 godina proveo u Corbi, i napravi hitove kao sto su Kad hodas, Ja sam se lozio na tebe, Nemoj sreco, nemoj danas, Muzicari koji piju...

Prvi samostalni album sa Instruktorima je bila Pozitivna geografija, a zatim se nadovezuju, Sa druge strane jastuka, Jahaci magle,Prodavnica tajni, nek svemir cuje nemir, Cetiri godisnja doba, Muzika na struju, Od bizuterije do cilibara, Zmaj od Nocaja, Bademi i So

Mnogo hitova, al meni omiljeni: Tisina, Kad hodas, Plavi safir, Sa druge strane jastuka, Berlin, Jos te volim, Od kada tebe volim, pa naravno
Grad, Iza nas, Zivot je nekad siv, nekad zut. Zmaj od nocaja, Lepa Janja ribareva kci, Ne volim zimu itd, itd

I nesto od pesama sto je za druge napisao
Da budem nocas zajedno-Vesna Zmijanac
Hotel Balkan-Zdravko Colic
Moja draga-Zdravko Colic...


Sta mislite vi o Bajagi. Koje pesme volite?



_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 22, 2007 1:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jaooooo Bajagaaaa.... ne mogu reci da je bas pevac moje mladosti Mr. Green ali njegove pesme su obelezile moj zivot. Glas koji vas najezi i odusevi u momentu, pesme koje vas rastuze i dignu... Moje misljenje je da su njegove starije pesme mnogo bolje od ovih novijih, a dokaz tome su koncerti na kojima skace i staro i mlado Very Happy Ja licno obozavam pesme Na vrhovima prstiju, Montenegro, Sa druge strane jastuka, Ruski voz... i naravno pesmu Kad hodas koju je napravio u Ribljoj corbi. Pre pola godine sam bila na njihovom koncertu i nosim samo lepe utiske Very Happy

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
gheo
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 22 Jan 2004
Poruke: 1019
Mesto: Timisoara (Temisvar), Banat

romania.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 24, 2007 1:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ej, Bajaga, Bajagic. Bajaga i Instruktori bili su u Temisvar u januar 1990, posle nase revolucije. Bili su fantasticni!
Ne znam koja pesma volim ja najbolji, ali u ovo trenutku mislim od "Rimljani"...
 
sara65
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 28 Maj 2007
Poruke: 50

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 30, 2007 7:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

drag mi je taj Bajaga... Bas volim da ga cujem...

_________________
...ponekad cujem da je svijet pozornica ida svako dobija po zasluzi...
 
.::pinki::.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Apr 2006
Poruke: 2882
Mesto: u dugovima :))

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 30, 2007 9:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa nije mi bas nesto, ali ima dve-tri pesme koje su mi ql

npr. Moji drugovi, Poljubi me, Tvoja je gajba sigurna, Ti se ljubis...

_________________
 
gheo
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 22 Jan 2004
Poruke: 1019
Mesto: Timisoara (Temisvar), Banat

romania.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 31, 2007 1:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

.::pinki::. je napisao/la sledeće:
pa nije mi bas nesto, ali ima dve-tri pesme koje su mi ql

npr. Moji drugovi, Poljubi me, Tvoja je gajba sigurna, Ti se ljubis...


I "Tamara"? "Ruski voz"? "Plavi safir" - ko je i danas veliki hit u Temisvar...
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 03, 2007 10:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne volim slušat Bajagu... Odvratan mi je Neutral

_________________

~ Banetova Žena ~
 
kosta00
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 243

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 22, 2007 8:47 pm    Naslov poruke: .... Na vrh strane Na dno strane

Najbolji su!Omiljene pesme Grudi nosi ko odlikovanje, Ni na nebu ni na zemlji, Tekila gerila, Tamara i Ruski voz!
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 22, 2007 9:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbolja njegova pesma, po mom ukusu, je "Od kada tebe volim". Ta stvar ne spada u njegove naj hitove, ali meni se mnogo svidja.

Jedna od najlepših balada Riblje čorbe " Kad hodaš" je Bajagina pesma, koju je on spremio za prvi svoj album, ali ga je Bora nagovorio da tu stvar snimi Riblja čorba.
 
slavica_m
>>>luda mala<<<
>>>luda mala<<<



Godine: 33

Datum registracije: 23 Avg 2006
Poruke: 12318

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 22, 2007 10:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svidjaju mi se neke pesme... Npr. Ti se ljubis, Plavi safir, Bademi i so, Tamara...

_________________
Ja ne umem da mastam
ja ne zelim da sanjam
ako deo sna, nismo ti i ja

Ja ne mogu da spavam
ja ne zelim da sanjam
ako deo sna, nismo ti i ja
 
gheo
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 22 Jan 2004
Poruke: 1019
Mesto: Timisoara (Temisvar), Banat

romania.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 02, 2007 1:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Profesionalac, zar ne? Bilo je u Rumunija u avgustu.
 
Aleksica
Banovan!

*Vestica sa bicem*
<b>*Vestica sa bicem*</b>





Datum registracije: 11 Jan 2007
Poruke: 1626
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 15, 2007 8:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bajaga je kralj, pesme mu super...zivio Bajaga Smile

_________________
*Leptiri u mom stomaku*
*uvek me na tebe potsete*
*Ja ih uspavam na foru*
*al te osete*
*Onda potonem u sebe*
*negde dole sretnem tebe*
*pa se slike ko komadi ostrog stakla*
*zariju u dlan*
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~ -> Bajaga i Instruktori Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon