www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Omiljeni Citati!!!
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 49, 50, 51  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 26, 2011 1:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

„Zlato ne pripada škrtici,
škrtica pripada zlatu.“
- Arapska poslovica



_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 27, 2011 1:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Velikodušnost je velikodušnost samo onda kad je prirodna, bez predumišljaja i bez očekivanja:

Ako smo velikodušni jer očekujemo nešto zauzvrat onda to nije velikodušnost nego proračunatost.
Ako smo velikodušni samo prema svojima onda to nije širokogrudnost nego uskogrudnost.
Ako smo velikodušni samo prema drugima onda to nije velikodušnost nego samopromocija, praviti se važan.
Ako smo velikodušni samo ponekad onda to nije velikodušnost nego grižnja savjesti ili površnost.
Ako dajemo zbog osjećaja obveze onda to nije istinska velikodušnost nego savjesnost .
„Ruka koja daje, uvijek je iznad ruke koja prima.“ – iz Kalevale

Velikodušni ljudi misle velike misli zato jer su velikodušni, a nisu velikodušni jer imaju velike misli.
Velike misli su posljedica velikodušnosti a ne uzrok.
Velikodušni ljudi daju velikodušno, ali i primaju velikodušno.
Darežljivi su hrabri jer se ne boje puno dati, budući da znaju da ima puno više tamo odakle je to došlo.
U svakome od nas je istovremeno i velikodušnost i malodušnost, široko i usko srce.moc maste

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 31, 2011 9:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Maštam tako da bih, kada bi me neko pitao što bih ja učinio da imam vlast u rukama, u takvoj budućoj prilici uveo raspodjelu prema smiješku. Mislim da bi to bilo nešto izvanredno kad bi ljudi smiješkom zarađivali za svoj život. Nemojte mi se smijati, ali kad gledam ova naša namrgođena lica, ne izuzevši ni ono u mojem ogledalu, čini mi se da bi to bila treća i više nego industrijska revolucija.

Vjekoslav Bajsić

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 11, 2011 9:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako hoćeš


Uvijek nanovo tvoje srce se raduje, jer je neodoljiva želja biti srećan.Srce zna kad glava ne zna, ali strpljivo čeka da shvatiš i razumiješ oboje.U grudima kuca sat, srce ga zove. U glavi se roji vojska misli, a zajedno su tvoja najveća snaga i moć.Pazi kad slušaš sebe, da to ne budu tuđe misli i želje, jer onda to nećeš biti ti.Nemoguće je složiti se sa svima, jer tada svijet ne bih bio tako raznolik i bogat.

Kad pogledaš ljudske razlike, najbolje znaš ko si.

Kad slušaš druge šta govore, najbolje spoznaš šta osjećaš.

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 13, 2011 7:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako hoćeš da dišeš duboko, moraš najprije isprazniti pluća.
Ako hoćeš da budeš jak, moraš najprije naučiti da budeš slab.
Ako hoćeš da zauzmeš visok položaj,moraš prvo prihvatiti nizak položaj.
Ako hoćeš da se obogatiš darovima, moraš najpre darovati sve što imaš.
To se zove Skrivena Prosvetljenost.

Lao Ce

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 16, 2012 1:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Upitaše jednom nekog mudrog starca: Na šta treba da se oslanjamo u životu: na osjećanja ili na razum?

On reče: Postoje osjećanja u razumu, ali i razum u osjećanjima.

Opet ga upitaše: A šta je onda bolje: osjećanja u razumu ili razum u osjećanjima?

Starac na to upita njih: koje krilo ptice je bolje, desno ili lijevo?

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 23, 2012 10:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljeto je suviše kratko doba. William Shakespeare

Ne plačite. Ne ljutite se. Shvatite. Spinoza

Postoji samo jedno putovanje. Odlazak u svoju unutrašnjost. Rainer Maria Rilke

Jednostavno vjerujte sebi, onda ćete znati kako živjeti. Goethe

Voljeti sebe početak je velike romanse. Oskar Wilde

Nikad nije prekasno da budete ono što ste mogli biti. George Eliot

Odlaganje je kradljivac vremena. Edward Young

Istražuj svakodnevno volju Božju. Carl Jung

Budući da ne možemo promijeniti stvarnost, promijenimo oči kojima je gledamo. Nikos Kazantzakis

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 31, 2012 11:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najsretniji ljudi ne moraju imati najbolje od svega;
Oni će napraviti najbolje od svega što imaju!

„Kad ti na svijetu ostanu samo dva novčića, kupi veknu hljeba za jedan novčić, a za drugi novčić kupi cvijet.“ ~ Kineska poslovica

“Nećete se otarasiti siromaštva tako što ćete ljudima podijeliti novac.” ~ P. Dž. O’Rurk

“Nema užitka u posjedovanju bilo čega ako to ne podijelite s nekim.” ~ Seneka

„Dijeli sve. Ne uzimaj stvari koje nisu tvoje. Vrati stvari tamo gdje si ih našao.“ ~ Robert Fulgam

„Lažna sreća čini ljude okrutnim i ponositim, i takva sreća se nikad ne prenosi na druge.
Prava sreća čini ljude ljubaznim i osjetljivim,
i takva sreća se uvijek dijeli s drugima.“ ~ Monteskje

„Obrazovani ljudi ne dijele zajednički fond informacija, već zajedničko stanje duha.“ ~ Mejson Kuli

‎”Kad god bih otkrio nešto izuzetno, smatrao sam da je moja dužnost da to zabilježim na papiru kako bi o tome svi genijalni ljudi mogli biti informisani.” ~ Entoni van Livenhuk




[Edit by Mysty: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 06, 2012 1:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbolje stvari u životu su besplatne

Zagrljaji

Osmijesi

Prijatelji

Poljupci

Porodica

Snovi

Ljubav

Smijanje

Lijepe uspomene.

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 12, 2012 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Svaka je tvrdoglavost rugoba duha.Ima ljudi,koji od svega stvaraju mali rat,oni su prave društvene pustahije:oni bi htjeli,da sve, što čine,postane pobjeda;miran način postupanja njima je nepoznat.Oni su opasni ako zapovjedaju ili vladaju,jer prave od upravljanja fikciju,a neprijatelje od onih koje bi trebali da drže za svoju djecu.Oni udešavaju sve pomoću spletaka,pa onda to predstvljaju kao plod svoje premudrosti.

(B.Grasijan 1653.)

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 13, 2012 10:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

“Kad bi nam prijateljstvo
zavisilo od vremena i zavisilo od prostora,
savladavši ih, mi bismo upropastili naše
druženje.
Savladamo li prostor, ostaje samo Ovdje.
… Savladamo li vrijeme, ostaje samo Sada.
I zar ti se ne čini da ćemo se nas dvojica
na tom čudesnom putu izmedju Sada i
Ovdje ipak ponekad sretati?”

Ričard Bah

“Mnogo je lakše razabrati zabludu nego otkriti istinu. Zabluda leži na površini i s njom ćemo lako izaći na kraj. Istina počiva u dubini. Tragati za njom nije svačija stvar.”

J. V. Gete

“Riječi zbližavaju ljude i stoga se valja truditi govoriti tako da te svi razumiju, govoriti samo istinu. Ništa ne pomaže u zbližavanju ljudi kao jednostavnost.”
L. N. Tolstoj

“Ta tišina – to je tišina snijega.”
Orhan Pamuk

“Ne želiš da sadiš cvijeće
Kažeš:
“Neću da ga gledam
kako lagano vene”
Da
… Baš zato što izbjegavaš svršetak
Izbeći ćeš i svaki početak.”

Gu Čeng

“Ljudi se hiljadu puta više trude da steknu materijalno nego duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno, da našu sreću stvara ono što jesmo, a ne ono što imamo.”

Artur Šopenhauer

‎”Ako nekad, jureći za srećom, nađete tu sreću, vi ćete, kao i ona starica što je tražila naočare, otkriti da vam je sreća sve vrijeme bila na nosu.”

Bernard Šo

“Drži sreću kao pticu: što nježnije i lakše! Bude li se osjećala slobodnom, ostat će ti rado u ruci.”

Fridrih Hebel

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
Dudulele
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 18 Jul 2009
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 25, 2012 5:20 pm    Naslov poruke: :) Na vrh strane Na dno strane

P.S.
Ovo su moji citati. Procitajte, ako vas ne mrzi. Smile


Долази време када је сваки живот као обичан курс. У том очајничком тренутку морате да бирате правац.

Да ли ћете се борити да останете на путу док вам други говоре ко сте ви? Хоћете ли бити поштовани од стране Вашег избора, или ћете прихватити свој нови пут? Свако јутро се одлучите да идете напред, или једноставно одустаните од вашег циља.

Постоје тренуци у нашим животима када се осећамо као да смо на некој раскрсници. Избори које доносимо у тим тренуцима могу дефинисати остатак нашег живота. И, наравно, када се суоче са непознатог, већиина од нас воли да се окрене и да се врати.

Понекад је лако да се осећате као да сте једини на свету. Али, тај осећај је лаж, јер свима нама треба мало помоћи. Неко да нам помогне да чујемо музику у свету, да нас подсети да то неће увек бити тако и да ће нас неко коначно пронаћи.

Понекад се запитам да ли још увек постоји исправно и погрешно, добро или лоше, истина или лаж и да ли је живот и даље у сивој боји?

Одговор на сва ова питања је лак. Када си млад, живот можеш променити за један сат, ствар је само у твојој подсвести.

Живот је кратак, а могућности су ретки и морамо да будемо опрезни да би их заштитили. Живот нама не дугује ништа, у ствари, мислим да дугујемо нешто свету, а ако можемо да верујемо...онда треба веровати.

Постоје тренуци када се налазимо на раскрсници уплашени, збуњени и без путоказа. Изборе које доносимо у тим тренуцима ће нас дефинисати до краја наших дана. Наравно, када се суочимо са непознатим већина од нас воли да се окрене и да се врати, али с` времена на време људи гурају на нешто боље. Нешто што ћете наћи само изван бола која иде сама, а одмах иза храбрости и храбрости потребно је пустити некога да оде, или једноставно, дати му другу шансу. Јер то је само да откријете ко сте заиста ви и да откријете која је та особа у коју можете веровати и која може веровати у ваш напорни рад, веру и ваше веровање, оно је најбитиније.

Не гледајте назад и не гледајте на тугу над прошлошћу, јер је све то нестало, и немојте бринути о будућности, јер будућност још није дошла. Живите у садашњности јер можда није свакоме лепа, али је зато вредна сећања.

_________________
DuleFrom_Ja
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Omiljeni Citati!!! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 49, 50, 51  sledeća
Strana 41 od 51

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon