www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Omiljeni Citati!!!
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 49, 50, 51  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2012 8:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Ovo je razlika između razumne i nerazumne duše: nerazumnu dušu vode i njome upravljaju tijelo i čula, dok razumna duša vodi i upravlja tijelom i čulima. Tvoje istinsko biće nije u vidivom tijelu, već u nevidivoj duši".Suze su riječi koje duša ne može da iskaže.


_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 23, 2012 10:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Herman Hese – Srećan je ko umije da voli (odlomak)


“Što sam bivao stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva koja mi je život pružao i sve jasnije sam shvatao gdje treba tražiti prave izvore radosti i smisla. Naučio sam da biti voljen ne znači ništa, a da je voljeti sve, da je sposobnost da osjećamo, ono što daje vrijednost i i ljepotu našem postojanju. Gdje god bi se na zemlji pojavilo ono što se može nazvati srećom, bilo je satkano od emocija. Novac nije ništa, moć nije ništa. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesrećni. Ljepota nije ništa, vidio sam lijepe muškarce i lijepe žene koji su bili nesrećni uprkos svojoj ljepoti. Ni zdravlje nije sve; svako je zdrav ko se tako osjeća; bilo je bolesnika punih volje za životom koji su je njegovali do samog kraja i bilo je zdravih koji su venuli mučeni strahom od patnje.
Ali sreća je uvek bila tamo gdje je neko umio da voli i živio za svoja osjećanja; ako ih je njegovao, ako ih nije gazio i potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Ljepota ne pruža radost onome ko je posjeduje, već onome ko umije da je voli i da joj se divi.”

Da li znaš da kad nekome zavidiš to je zato što ti se ta osoba u stvari sviđa?
Da li znaš da oni koji su naizgled vrlo jaki u stvari imaju vrlo osecajno srce i vrlo su ranjivi ?
Da li znaš da oni koji uvijek brane druge u stvari tragaju za nekim ko će braniti njih?
Da li znaš da su tri riječi koje je najteze izgovoriti : Volim te, Oprosti i Pomozi mi Ljudi koji ih izgovaraju stvarno su im potrebne i osecaju njihovu težinu, to su ljudi koje trebaš poštovati i cijeniti.
Da li znaš da ljudi koji drugima prave društvo i pomažu drugima u stvari im je društvo i pomoć zaista potrebna?
Da li znaš da se tvoja pomoc drugima uvijek vraća dvostruko?
Da li znaš da oni koji te najviše trebaju tebi ne znače ništa?
Da li znaš da je lakse reći nekome šta osjećač preko pisma nego to isto reći u lice? Ali da li znaš da ako to kažeš u lice ima puno veću vreijdnost?
Da li znaš da su stvari koje je najteže učiniti ili reći vrijednije od najskupljih stvari koje možeš kupiti novcem?
Da li znaš da ako nesto lijepo zamoliš, sigurno ćeš i dobiti?
Da li znaš da mozes ostvariti svoje snove, možeš se zaljubiti, postati bogat ostati zdrav, ako verujes u svoje snove iznenadićeš se što si sve sposobna učiniti?



“Život je prilika – iskusi je
Život je ljepota – divi joj se
Život je san – učini ga stvarnim
Život je izazov – suoči se s njim
Život je zadatak – izvršavaj ga
Život je igra – igraj se
Život je dragocjen – njeguj ga
Život je bogatstvo – čuvaj ga
Život je ljubav – uživaj je
Život je tajna – pronikni je
Život je obećanje – ispuni ga
Život je tuga – nadiđi je
Život je himna – pjevaj je
Život je borba – prihvati je
Život je tragedija – uhvati se s njom u koštac
Život je avantura – usudi se
Život je sreća – zasluži je
Život je život – brani ga
Majka Tereza


Ono što nas najneposrednije usrećuje jeste vedrina uma - ova je dobra osobina sama sebi nagrada.Zato bi razvijanje vedrine u sebi, trebalo staviti ispred svih drugih težnji.


Vedri ljudi


Postoje ljudi koji oko sebe šire radost.
Jednostavno, spontano. Gdje se pojave – svane sunce. I kad odu našim bićem odjekuju zvona njihovog smijeha i njihova radost traži svoj dom u našoj duši.
Takvi su da niko pored njih ne može biti nedotaknut. Kao da su sazdani od nekakvih opeka smijeha i igre, dovedeni iz nekog boljeg svijeta i nastanjeni kao dobri gosti među nama. Ozbiljni su kao odrasli i istovremeno jednostavni poput djece. U svojoj radosti pronalaze i snagu. I za sebe i za druge. Poteškoće im ne stavljaju na lice smrknutosti. Vedrina je njihov životni moto.
Nerijetko poželimo biti kao oni. Ili im barem biti dobri prijatelji. Da se što češće možemo napajati na izvorima njihove ozbiljne bezbrižnosti.
A oni su zaista oduševljeni.
Svime, baš svime, zvukovima, bojama, vjetrom, talasima, listom jesenjih toplih boja, dobrom knjigom, novim susretom… Pa ne znaš šta je kod njih najvažnije.
Ili oduševljenje rađa radost, ili njihova unutrašnja vedrina rađa oduševljenje. Kao da se takmiče oduševljenje i radost – ko će više doći do riječi.
Hvala životu što takvi postoje.


A ja vam kažem


A ja vam kažem da je život mrak, osim kad postoji žar,
a svaki je žar slijep, osim kad postoji znanje,
a svako znanje je uzaludno, osim kad postoji rad,
a svaki je rad prazan, ako nema ljubavi,
a kad sa ljubavlju radite, tek onda se spajate
sa drugima, sa sobom i sa Bogom.
Halil Džubran


Put koji vodi naprijed

Jedna neobična ali jednostavna tajna mudrosti svih epoha uči nas da i najmanji čin altruizma, svaka ljubaznost i davanje obogaćuju, a da svaki napor da se osvoji bogatstvo i moć slabi i osiromašuje.

To su znali i o tome nas učili hiljade mudraca i pjesnika čija su djela preživljavala epohe u kojima su živjeli,
dok su kraljevstva i kraljevi njihovog doba nestali i zaboravljeni. Svuda vrhovna mudrost uči nas da nisu ni moć ni bogatstvo ono što nas čini srećnim već samo ljubav. Svaki altruizam, svako odricanje u ime ljubavi, svako saosećanje, svako davanje sebe izgleda kao gubljenje vremena, kao lišavanje, ali nije: to je obogaćivanje i uzdizanje i jedini put koji vodi napred.
Herman Hese


Uzmi osmjeh i daruj ga onome ko ga nikad nije imao.
Uzmi zrak sunca i učini da odleti onamo gdje vlada noć.
Otkrij izvor i okupaj onoga ko živi u blatu.
Uzmi suzu i položi je na lice onoga ko nikad nije plakao.
Uzmi hrabrost i stavi je u dušu onoga ko se ne smije boriti.
Otkrij život i pripovedaj o njemu onome ko ga ne može shvatiti.
Uzmi nadu i živi u njenom svijetlu.
Uzmi dobrotu i daruj je onome ko ne zna darivati.
Otkrij ljubav i pokaži je čitavom svijetu.
Mahatma Gandi



Budite kao baklja na nebu, zračeći ljubav i svjetlost.
Zamislite hiljadu takvih baklji na nebu, poput sjajnih zvijezda u
dalekim galaksijama koje možete vidjeti za vedre noći.
Vi imate u sebi istu snagu da zračite ljubav i svijetlo i trebali biste
sjajiti poput zvijezde, od trenutka kad se probudite ujutro pa do
trenutka kad idete spavati.
Apostol Pavle



[Edit by Ivankamaza: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 26, 2012 8:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najveći čovjek uvijek ostaje dijete!!!
J.V.GETE

Na kraju, nećemo pamtiti riječi naših neprijatelja, nego šutnju naših prijatelja!!!
Martin Luther King

Kako bih volio da tamo negjde postoji ostrvo za mudre i za ljude dobre volje...
Albert Ajnštajn, njemački naučnik
(1879-1955)
Svaki put kada pomislite da je televizijski program pao na najniže grane... pojavi se neka nova emisija koja vas natjera da razmislite gdje je ta najniža grana.

Art Bačvold, američki novinar
(rođen 1925)

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
Kosovce.3
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 63

Datum registracije: 10 Nov 2010
Poruke: 269

norway.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 05, 2012 3:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"... Kada covek dublje zagleda u dusu sveta
lako shvati da na svetu uvek postoji
jedna osoba koja ceka onu drugu,
bilo to nasred neke pustinje
ili nasred nekog velikog grada...
I kada se te osobe sretnu
i njihovi pogledi se ukrste,
sva proslost i sva buducnost
gube svaki znacaj...
i samo postoji taj trenutak..."

(Paulo Koeljo - Alhemicar)


Very Happy Very Happy

_________________
LJUBAV NEMA ALTERNATIVU!
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 18, 2012 9:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Evropa nas nеćе primiti na svoju kartu ako i daljе budеmo srkali čorbu i žvakali čačkalicе poslе jеla; druga stvar, nеma nam odlaska na spavanjе, u Evropi, ako prе toga nе opеrеmo nogе.
Moramo, takođе, i da ostavimo pušеnjе (jеr jе tamo, uglavnom, zabranjеno). Istina, umеsto pušеnja, kojе jе strašno štеtno po zdravljе, moraćеmo, kao i ostali Evropljani, da prеđеmo na šmrkanjе kokaina i fiksanjе hеroinom."
Momo Kapor

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 18, 2012 10:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane


"- Ta nije ustajala noću!-
- Ta nije držala u naručju!
Tako o ženama koje nisu rodile i očuvale, govore druge žene.
Sa prezirom. Sa gorčinom.
Kao da optužuju za težak zločin protiv čovečnosti. I kao da izriču presudu."

"Ta nije držala u naručju!
I stoga mora biti bezosećajna. Sebična. Zla. Ko je utvrdio da sreća oplemenjuje više i češće nego nesreća? Da materinstvo smekšava ženu, otvara je za patnje drugih, čini je boljom?
Šta žena koja dete privija na grudi, koja svoju ruku greje u njegovoj, zna o praznim rukama bezdetnice? O njenim tugama i iskušenjima? O čežnjama koje je razdiru kao najsurovije strasti? Šta o patnji sa kojom beži iz parkova? Iz prodavnica u kojima su izložene stvari za decu? O praznini novogodišnje noći bez jelke i Deda-Mraza? Uskrsu bez Vrbice? O Osmom martu bez dara urađenog neveštom dečijom rukom?
O snazi i čistoti srca sa kojom kupuje poklon za decu prijatelja i kolega: za tuđu decu! Sa kojom bira odeću za svoje male rođake i oblači ih, izvodi u šetnju. Pred onima koji je ne poznaju glumi mamu. I uživa u tim ukradenim radostima kao da su prave. A posle se pred sobom stidi svoje lažne sreće i pati zbog nje."

Ženski rodoslov- Ljiljana Habjanović Đurović

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Bojan86bg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 15 Jun 2012
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 17, 2012 9:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Onaj ko ne zna da ne zna, budala je - kloni ga se. Onaj ko ne zna a zna da ne zna, dete je - nauči ga. Onaj ko zna a ne zna da zna, spava - probudi ga. Onaj ko zna a zna da zna, mudar je - sledi ga.
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 21, 2013 10:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dostojevski


"Ako si se uputio prema cilju i putem počeo zastajkivati i kamenjem gađati svakog psa koji laje na tebe, nikad nećeš stići na cilj".

"Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao". "Nekoga je bolje imati među neprijateljima, nego među prijateljima"

"Da bi se postupalo razumno - malo je imati samo razum".

"Fantazija je prirodna snaga u čovjeku i ako joj se ne udovolji, ona će ili nestati ili obratno – razbuktaće se prekomjerno, a to je i štetno".

"Glupan koji je postao svjestan da je glupan nije više glupan".

"Jednoga se bojim: ne biti dostojan svojih patnji".

"Koliko je ljudi koji ne misle sami, nego žive od misli koje su izmislili drugi".

"Mladost je čista već samim tim što je mladost".

"Trudim se da volim život više od njegovog smisla". "Svaka ljubav prolazi, a neslaganje ostaje zauvijek"

"Nekoga je bolje imati među neprijateljima, nego među prijateljima".

"Ništa na svijetu nije teže od iskrenosti i nema ništa lakše od laskanja".

"Ako raj nije u tebi samom, nikad nećeš ući u njega".

"Oni koji znaju da govore, govore kratko".

"Podla duša kada se oslobodi jarma, i sama ugnjetava".

"Prije nego što kažeš ljudima kako treba da žive, pokaži to na svom primjeru".

"Rad je zadovoljstvo razuma, a nerad je naslada mašte". "Razum i postoji zato da bi čovjek postigao ono što želi"

"Samo činjenica što mi je žena pružila ruku značila je čitavu epohu u mom životu".

"Svaka ljubav prolazi, a neslaganje ostaje zauvijek".

"Svi ideali svijeta ne vrijede suze jednog djeteta".

"Što je vlast veća, to je strašnija njena upotreba".

"Razum i postoji zato da bi čovjek postigao ono što želi".

"Uništite moje želje, izbrišite moje ideale, pokažite mi nešto bolje i ja ću poći za vama".

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 08, 2013 12:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mojoj kraljici !

...Kada si stara i naborana. Sjediš i nemaš čime žvakati hranui muž te pogleda. I iako više ne vidi najbolje, u tvojim očima vidi cijeli svijet. Budućnost, prošlost.Sve što je bilo dobro. Pa i loše. I još može reći: OVO JE MOJA KRALJICA! Bila je prava čast voljeti je!!!

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 11, 2013 2:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovaj svijet je prepun divnih stvari, ali sve bi one bile beznačajne da tebe nema...
(Burmanska poslovica)

Prostodušno prihvati sve što ti se dogodi...

(Rashi)


Ne trudi se da u životu budeš uspješan.Nego da nešto vrijediš.

(Ajnštajn)

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
DomaciGermany
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Maj 2013
Poruke: 42

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 22, 2013 9:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Biti u većini nije vredno vremena inteligentnog čoveka: Po definiciji, takvih ljudi već ima dovoljno.
G.H.Hardy

Svaki glupan može stvari činiti većim, složenijim i nasilnijim. Potrebna je trunka genijalnosti – i puno hrabrosti – za kretanje u suprotnom smeru.
Albert Einstein

Svako ljudsko biće je disident u onim trenucima svoga života kada se na trenutak odvoji od krda i počne razmišljati samostalno.
Archibald Macleish

Svaki čovek misli da su granice njegovog vidokruga granice sveta.
Arthur Schopenhauer

Sve je istine lako razumeti nakon što su otkrivene; poenta je u tome da se otkriju.
Galileo

Većina ljudi je neko drugi. Njihova mišljenja su tuđa mišljenja, njihovi su životi mimikrija, njihove strasti citati.
Oscar Wilde

Pogledajte nas. Sve je izvrnuto, sve je naopako. Lečnici uništavaju zdravlje, pravnici uništavaju pravdu, sveučilišta uništavaju znanje, vlade uništavaju slobodu, glavni mediji uništavaju informacije, a religije uništavaju duhovnost.
Michael Ellner

Nijedna pahulja u lavini nikad se nije osećala odgovornom.
Voltaire
 
DomaciGermany
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Maj 2013
Poruke: 42

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 22, 2013 9:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

“U pravosuđu uvijek postoji neka opasnost. Ako to nije sam zakon, onda su suci.”

Henry Bordeaux, francuski pisac
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Omiljeni Citati!!! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 49, 50, 51  sledeća
Strana 42 od 51

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon