www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Omiljeni Citati!!!
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 49, 50, 51  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 17, 2016 1:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

1..covjek koji ponese macku za rep ce nauciti nesto sto ne moze nauciti ni na jedan drugi nacin Rolling Eyes Razz Laughing

2 sve generalizacije su pogresne
ukljucujuci i ovu Rolling Eyes

i moja omiljena od velikog sem-a u el klemensa Rolling Eyes aka mark tvena Rolling Eyes Razz Laughing Laughing Laughing

ljutnja je kiselina koja moze nanijeti vise stete posudi u kojoj se nalazi
nego onome na sto se prospe Rolling Eyes

posmatrano bukvalno... to i nije bas tako... Rolling Eyes
ali smisao rijeci i poenta izreke
sasvim je druga stvar...
i u potpunosti se slazem Neutral Razz



_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 17, 2017 5:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sada mi je jasno da sam se već dugo kretao ka tebi i ti ka meni. Iako ni jedno od nas nije znalo za onog drugog pre no što smo se sreli postojala je neka vrsta nesvesne izvesnosti koja je radosno pevušila ispod našeg neznanja i koja nas je spojila.
Kao dve usamljene ptice koje lete preko velikih prerija po nebeskom proračunu, za sve ove godine i svih života mi smo se kretali jedno ka drugom.
"Stari snovi su bili dobri snovi, nisu se ostvarili, ali sam srećan što sam i sanjao"

Mostovi okruga Medison
Robert Jams Waller

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 17, 2017 5:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tvrđava

Sve čemer, sirotinja, glad, nesreće... A zašto je tako? Ne znam. Možda zato što smo po prirodi zli, što nas je bog obilježio.
Ili što nas nesreće neprestano prate, pa se bojimo glasnog smijeha, bojimo se da ćemo naljutiti zle sile koje stalno obilaze
oko nas. Zar je onda čuda što se uvijamo, krijemo, lažemo, mislimo samo na današnji dan i samo na sebe, svoju sreću vidimo
u tuđoj nesreći. Nemamo ponosa, nemamo hrabrosti. Biju nas, a mi smo i na tome zahvalni.

~Meša Selimović

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 17, 2017 5:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

''...i kroz vazduh se razlegao zvuk violine.
Drhtaj prođe Jašinom kičmom na prve divlje, slatke, čudnovate tonove. Nikada nije čuo ništa njima slično ovde. Nigde.
Ovo je bilo sveže i neodoljivo i moderno. Razigrano, iako je takođe zvučalo opasno teško; u trećinama i u plesnom trotaktnom ritmu, sa čudnim naglašavanjem trećeg takta. Sinkopirano, poput džeza američkih crnaca. Bilo je komponovano od naglašenoh kratkih nizova šest stakato tonova, koji su svirali niz i uz vrat instrumenta, postajući sve više divlji, brži i glasniji, pre nego što bi zamrli, s vremena na vreme, u predivno uobličen, čežnjiv, legato uzdah.
Jaša je stao tu gde se nalazio, među kaputima i čizmama; opčinjen, izgubljen.
Melodija je takođe bila svirana sa neverovatnom sofisticiranošću; uz isto onoliko poznavanja emocionalnog svetla i senke koliko i tehničkog samopouzdanja. Jaša je shvatio da razmišlja, poetičnije nego inače, o uzletu duše...
A onda je muzika prestala...
Samo jedna osoba je mogla to da svira, a ipak je bio zapanjen, stojeći na vratima, što vidi Inu kod klavira, pocrvenelih obraza i krupnih očiju, kako gleda oko sebe naizgled iznenađena bučnim aplauzom i tek postepeno, kad je spustila pogled na Varvarijana i Agripinu, koji su poskakivali i klicali u svom uglu, dopustila je da joj lepo lice ozari osmeh...''

Ponoć u Sankt Peterburgu, Vanora Benet

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 17, 2017 5:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

".. Prema jednoj legendi postoji ptica koja peva samo jednom u svom životu, lepše nego bilo koji drugi stvor na ovoj Zemlji. Od trenutka kad napusti gnezdo ta ptica traži trnovito drvo i nema mira dok ga ne nađe. Uvuče se medju njegove isprepletene grane i pevajući, nabode svoje telo na najduži, najoštriji trn. Dok umire, njen bol prerasta u pesmu daleko lepšu od pesme slavuja ili ševe. Cena te predivne pesme je život, ali čitav svet zastaje da sluša, a Bog na nebu se osmehuje. Jer ono najbolje što postoji, može se dobiti samo po cenu velike boli.. ili bar tako legenda kaže..."

Ptice umiru pevajući,
Kolin Mekalou

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2017 2:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

" Sto sam bivao stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva
koja mi je zivot pruzao i sve jasnije sam shvatao gde treba traziti
prave izvore radosti i smisla. Naucio sam da biti voljen ne znaci nista,
a da je voleti sve, da je sposobnost da osecamo, ono sto daje vrednost i
i lepotu nasem postojanju. Gde god bi se na zemlji pojavilo ono sto se
moze nazvati srecom, bilo je satkano od emocija. Novac nije nista, moc
nije nista. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesrecni. Lepota nije
nista, video sam lepe muskarce i lepe zene koji su bili nesrecni uprkos
svojoj lepoti. Ni zdravlje nije sve; svako je zdrav ko se tako oseca;
bilo je bolesnika punih volje za zivotom koji su je negovali do samog
kraja i bilo je zdravih koji su venuli muceni strahom od patnje.

Ali sreca je uvek bila tamo gde je neko umeo da voli i ziveo za svoja
osecanja; ako ih je negovao, ako ih nije gazio i potiskivao, ona su mu
donosila zadovoljstvo. Lepota ne pruza radost onome ko je poseduje, vec
onome ko ume da je voli i da joj se divi..."
Herman Hese

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2017 2:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mali princ (Antoan de Sent-Egziperi)

- Svi ljudi imaju zvezde, ali one svima ne znače isto. Za one koji putuju zvezde su vodiči. Za druge, one su samo male svetiljke. Za naučnike one su problemi. Za mog poslovnog čoveka one su bile zlato. Ali sve te zvezde tamo gore ćute. Ali ti, ti ćeš imati zvezde kakve niko nema ...
- Šta hoćeš da kažeš ?
- Kada budeš noću gledao u nebo, budući da ću ja živeti na jednoj od njih, budući da ću se ja smejati na jednoj od njih, tebi će se činiti kao da se sve zvezde smeju!
I on ponovo prsnu u smeh.
- A kada se utešiš jer čovek se uvek uteši, bićeš srećan što si me upoznao. Uvek ćeš mi biti prijatelj. Želećeš da se smeješ sa mnom. I ponekad ćeš otvoriti svoj prozor, tako, iz pukog zadovoljstva ... A tvoji prijatelji će se čudom čuditi kada vide kako se smeješ gledajući u nebo. Tada ćeš im reći:
- ''Da, zvezde me uvek uveseljavaju!''
A oni će smatrati da si lud. Uvaljivaću te u grdne neprilike ...
I on se ponovo nasmeja.
- To će biti kao da sam ti, umesto zvezda, poklonio hrpu malih praporaca koji umeju da se smeju ...

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2017 2:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hiljade necijih sretnih trenutaka
bit ce kao ovaj ali ovaj nikada vise.
Hiljade tuđih ljubavi bit ce kao ova
ali ova nikada vise.
Nikada jedina konacnost. Prvi put
znam sto je sreca osjecam je vidim
mirisem. Cio svije i cijeli svemir nas
dvoje.Nikog drugog osim nas nema.
I ima sreca. Da li je mogu zadrzati?

Meša Selimović " Tvrdjava"

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2017 2:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tvrdjava
"- Čovek nije drvo i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vezujući se za jedno mesto, čovek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne i sam sebe plaši neizvesnošću koja ga čeka. Promena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposesti njegov osvojeni prostor i on će počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promeni mesto i nametnute uslove. Kuda i kako da ode? Nemoj da se smešiš, znam da nemamo kud. Ali možemo ponekad stvarajući privid slobode. Tobože odlazimo, tobože menjamo. I opet se vraćamo, smireni, utešljivo prevareni.

- Ako je vraćanje cilj, čemu onda odlaženje?

- Pa u tome i jeste sve: vraćati se. S jedne tačke na zemlji čeznuti, polaziti i ponovo stizati. Bez te tačke za koju si vezan, ne bi voleo ni nju ni drugi svet, ne bi imao odakle da pođeš, jer ne bi bio nigde. A nisi nigde ni ako imaš samo nju. Jer tada ne misliš o njoj, ne čezneš, ne voliš. A to nije dobro. Treba da misliš, da čezneš, da voliš."

M.Selimovic

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2017 2:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dostojevski ˝Zločin i kazna˝



"Što se, pak, tiče moje diobe ljudi na obične i neobične, priznajem da je ona unekoliko proizvoljna, ali ja i ne insistiram na tačnim brojčanim podacima... Ja samo verujem u svoju glavnu misao. A ona se sastoji u tome da se ljudi već po prirodnom zakonu uopšte dele na dve kategorije: na nižu (na obične), to jest, tako reći na materijal koji služi samo za razanje sebi sličnih, i na ljude u pravom smislu, to jest ljude koji imaju dara ili talenta da u svojoj sredini kažu novu reč.
Tu, razume se, postoji beskonačno mnogo podela, ali osobne crte obeju kategorija su dovoljno izrazite: prvu kategoriju, to jest materijal, uopšteno govoreći, čine ljudi koji su po svojoj prirodi konzervativni, uljudni, ljudi koji žive u poslušnosti i vole slušati.

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2017 2:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Nasa pamcenja su kao zamrzivac. Znas kako izgleda hrana koja je dugo zaledjena? Na pocetku je tvrda bez ukusa i mirisa... Cim je stavis na vatru pocinje da dobija boju i ispunjava kuhinju svojim mirisom.
Tako i tuzne uspomene, dremaju godinama, decenijama, citav jedan zivot u nekoj od bezbrojnih supljina nase memorije. Onda se jednog dana vrate na povrsinu i bol koji ih je pratio ponovo se javlja..."

S Tamaro - Idi kuda te srce vodi

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2017 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Gledao sam kroz prozor dok je voz jurio prema Buenos Airesu.
Prošli smo pored jednog ranča; neka žena je ispod nastrešnice gledala voz.
Pala mi je na pamet glupa pomisao: "Ovu ženu vidim prvi i poslednji put.
Nikada je više u svom životu neću videti." Misli su mi plovile kao pluta u nekoj
nepoznatoj reci. Šta me se ticala ta žena?Ali nisam mogao da se otrgnem od
misli da je u jednom trenutku ona postojala za mene i da nikada više neće postojati.
To je sa moga gledišta bilo kao da je već umrla: malo zakašnjenje voza, jedan telefonski
poziv iz ranča, i ta žena nikada ne bi ni postojala u mom životu."

Ernesto Sabato - Tunel

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Omiljeni Citati!!! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 49, 50, 51  sledeća
Strana 46 od 51

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon