www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Omiljeni Citati!!!
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 48, 49, 50, 51  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ono što nas najneposrednije usrećuje jest vedrina uma-
ova je dobra osobina sama sebi nagrada. Stoga bi razvijanje
vedrine u sebi, valjalo staviti ispred svih drugih težnji.
Artur Schopenhauer



_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zdravlje nadmašuje sva izvanjska dobra tako znatno da je zdrav
prosjak zaista sretniji od bolesna kralja.
Artur Schopenhauer

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izvor naše sreće je u subjektivnim osobinama: plemenitom
karakteru, poduzetnom duhu, sretnom temperamentu, vedrom
umu i zdravom tijelu.
Artur Schopenhauer

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

„Nijedan čovjek nije ostrvo, sam po sebi cjelina; svaki je čovjek dio kontinenta, dio zemlje. Ako grudvu zemlje odnese more, Evrope je manje, kao da je odnijelo neki rt, kao da je odnijelo posjed tvojih prijatelja ili tvoj. Smrt ma kog čovjeka smanjuje mene, jer ja sam obuhvećen čovječanstvom. Stoga, nikad ne pitaj za kim zvona zvone – ona zvone za tobom...“
Ernest Hemingway - (Za kim zvona zvone)

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

AKO ...

Ako možeš da govoriš s masama a
zadržiš čestitost,
ili hodaš sa kraljevima – a ne izgubiš
običnost,
Tvoja je zemlja i sve na njoj
i - još više - bićeš čovjek,
sine moj.

Radjard Kipling

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

O gubitku ---- Haruki Murakami

“Bol je neizbježna. Patnja je opcija.” — “O čemu govorim kada govorim o trčanju”

“Odsutnost borbe ili mržnje ili želje znači da ne postoje ni njihove suprotnosti. Nema radosti, nema zajedništva, nema ljubavi. Samo tamo gdje su razočaranje i depresija i tuga, nastaje sreća; bez očaja gubitka, ne postoji nada.” — “Tvrdo kuhana zemlja čudesa i Kraj svijeta”

“Ljudska sjećanja su možda gorivo koje oni troše da ostanu živi.” — “Kad padne mrak”

“Zašto ljudi moraju biti tako usamljeni? Koja je svrha svega toga? Milijuni ljudi na ovom svijetu, svi oni žude, u potrazi su za drugima da ih zadovolje, ali se izoliraju. Zašto? Je li Zemlja stavljena ovdje samo da njeguje ljudsku usamljenost?” — “Moj slatki Sputnik”

“Svatko od nas gubi nešto što mu je dragocjeno. Izgubljene prilike, izgubljene mogućnosti, osjećaji koje nikada ne možemo dobiti natrag. To je dio onoga što znači biti živ.” — “Kafka na žalu

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemoj da se rastužiš kad počne sneg da kopni.
Davno su reke odnele našu mladost. Nemoj da se začudiš i zaplačeš
Kad ispod belog snega
Ponovo vidiš samo crnu zemlju.
I ništa više.
Taj neminovni završetak.
(Kad počne sneg da kopni – Risto Tošović

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ZAŠTO SE BRINETE?
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna?
Kao da je to važno!
Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva! - Ivo Andric

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja hoću da se zagledam u oči tom strahu što me muči u snovima.Ja ga čekam.Ja bdijem.Ali on ne dolazi kad ga očekujem, nego onda kad mu se najmanje nadam, zaskoči me i pije i grize i tek s jutrom odlazi i ostavlja me iznemogla i puna mraka i tegobe. Ali uporedo s mojim mukama raste i moja očajna snaga;stičem jednu smjelost slabih,jednu samosvjest osamljenih, jedan ponos stradalih...

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fernando Pessoa (1888 - 1935)

„Pravo zlo, jedino zlo jesu društvena pravila i fikcije koje se nameću prirodnom poretku – sve od porodice do novca, od veroispovesti do države. Čovek se rađa kao muško ili žensko, hoću da kažem rađa se da bi odrastao kao muškarac ili žena; ne rađa se, po pravdi prirode, da bi bio muž, bogat ili siromašan, niti da bi bio katolik ili protestant. Portugalac ili Englez. A sve te stvari su u službi društvenih fikcija. Zašto su te društvene fikcije loše? Jer su ustanovljene i nisu prirodne. Novac je isto toliko loš kao država, a ustrojstvo porodice kao verska učenja. Kada bi postojale druge religije, a ne ove, bile bi istovetno loše, jer bi one bile ustanovljene, nametale bi se i ometale prirodne zakone. Mada je svaki sistem koji nije čist anarhistički sistem i koji zahteva ukidanje svih utvrđenih pravila i njihovo potupno nestajanje – takođe nerealan. Uposliti svu našu žudnju, sav naš napor, svu pamet da bismo uspostavili ili doprineli da se začne društvena fikcija umesto neke druge, ista je takva besmislica, ako ne i zločin, jer bi to bilo stvranje društvenog previranja s ciljem da sve ostane po starom. Ako društvene fikcije smatramo nepravičnim, jer suzbijaju i guše ono prirodno u čoveku, zašto bismo se upinjali da ih zamenjujemo drugim fikcijama, ako tu snagu možemo da upotrebimo da ih potpuno ukinemo?“
„Tiranija je u fikcijama, a ne ljudima koji je otelovljuju. Oni su, da tako kažem, sredstva kojima se fikcije služe da bi tiranisale svet, kao što je nož alat za ubicu. Vi sigurno ne mislite da bismo odstranjujući noževe, odstranili ubice. Čujte… Smaknite sve kapitaliste sveta, ne uništavajući kapital. Kapital će već sledećeg jutra, u šakama drugih i na njihov način, nastaviti svoju tiraniju. Sravnite, ne kapitalste, nego kapital; koliko će kapitalista ostati? Razumete?“

Odlomci iz “Bankar anarhista”

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meša Selimović
"Ovaj kraj, to sam ja, to je moj život i moja ljubav, to je moja kolijevka i moja grobnica, moj početak i moj svršetak. Znam svaki prevoj, svaki ugib, svako uzvišenje na ovom vidokrugu, znam svaki miris što se javi od proljeća do zimske bure. Znam svaki preliv svjetla, od ružičastih jutara do crvenih sunčevih zalazaka, od pamučnih oblačića do tmastih oblačina što najavljuju nevrijeme.
A sve je to moje, kao moje vlastito tijelo, i još više i još važnije, jer je to nešto vječno što me je prihvatilo, privezalo, obilježilo, sebe sa mnom, mene sobom. Zato ne mogu reći: Volim svoj zavičaj. Kao što ne mogu reći: Volim svoje tijelo. Mnogo je tačnije ako kažem: Živim s njim, bez njega moj život ne postoji…"

(Ostrvo)

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bojao sam se i krvi koju sam čuo kako bije u mom ručnom zglobu, jer me je uvjeravala da sam živim, a to je bilo isto što i patnja.I mislio sam : Bog ne bi trebao da nas toliko iskušava i da nas dovodi na strašno mjesto gdje nam je smrt i život jedno te isto. Tada još, ni u najvećoj pokornosti nisam mogao da shvatim zašto je od svih stvorova samo čovjeku dano da može da zamrzi na svoj život...

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Omiljeni Citati!!! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 48, 49, 50, 51  sledeća
Strana 49 od 51

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon