www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Navika...
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 02, 2007 4:57 pm    Naslov poruke: Navika... Na vrh strane Na dno strane

"Navika je naučeni, tokom razvoja ličnosti, stečeni oblik ponašanja u različitim sferama života pojedinca. Formira se dugotrajnim ponavljanjem prema zakonima efekta zbog čega se povezuje i sa procesom uslovljavanja. Zavisi od uvežbavanosti, motivacije organizma i veličine potkrepljenja. Osim motoričkih, postoje i složeniji oblici navika koji daju obeležje tipičnog ponašanja ličnosti. Navike mogu uticati i na način mišljenja, posebno na vrednovanje po estetskim, moralnim i drugim kriterijumima. Često se sreću kao posledica upotrebe različitih stimulativnih sredstava te postoje tipični rituali, a često i poremećaji ponašanja, posebno u sferi vaspitanja i socijalnog života."

Ivan Vidanović „Rečnik socijalnog rada“

Sta vi mislite... da li se od nekih navika moze "odvici"?
Koje su vase navike, lose i dobre?
Kako ste ih stekli? Jeste li svesni svojih navika?

recimo dobre...
navikao sam da radim. godinama sam bio dobro stimulisan za svoj rad.
da se kulturno i lepo ponasam. ljudi me vise cene i veruju mi.
da jedem redovno i "ispravno" hranim... zdraviji sam i bolje se osecam.
da se konstantno druzim sa istim ljudima... cenim ih i volim. vremenom sam stekao poverenje i prija mi njihovo drustvo.
da budem skroman... manje trazim a vise dobijam.
.....

lose...
pusac sam. znam da je lose po moje zdravlje. stalno prestajem i pocinjem. i mislim da je to vise na psihickoj bazi. ubedim sebe kako mi je dobro kad zapalim cigaretu.
da nekim stvarima poklanjam vise paznje nego sto je potrebno. slepo verujem da ce se to promeniti i da ce krenuti na bolje. bolesni optimista Smile
da mnogo sedim ispred racunara. godinama u nazad sam ispred njega, posao mi je vezan za racunar, stalno me nesto interesuje i uvek nadjem zanimaciju makar to bila sitnica koja mi nista ne znaci. zavaravanje sebe... jace je.
moram sve da znam. pretrano sam radoznao. Very Happy sve me interesuje! kako? nemam pojma. konstantno se suzdrzavam, uspesno se lecim. Very Happy i razmisljam koji odgovori bi mi znacili i na njih trazim odgovor. ponekad gurnem nos gde ne treba. Very Happy

smatram da se se od svih navika moze odvici. samo je potrebna volja. Smile



[Edit by aureliano: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]



_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
SmashingPumpkin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Jan 2007
Poruke: 76
Mesto: Kula nazalost...nemam knjizaru!!

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 05, 2007 9:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svako ima neke dobre i lose navine...moja dobra je to sto volim rad(makoliko tezak bi on),znam da slusam ljude Smile
a losa navika je da kada mi neko dodirne licnost da postanem isuvise agresivan...ne znam samo kako od toga mogu da se odviknem 8)

_________________
Riot Grrrl!
Rebel Girl!
Feminizam!
Revolution!
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 25, 2007 6:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uvijek se može čovjek odvići od neke navike.nekad ga nešto drugo na to natjera, nekad mu se smuči. ljudi govore da je teško od cigareta se odvući a ja znam čak petero njih, svima su se cigarete smučile i evo ih već godinu i nešto puše. bitnije je pitanje koliko je lako vratit se tim navikama?
 
bree
BabyG´s mezimica
BabyG´s mezimica



Godine: 33

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 3890
Mesto: daleko u mislima

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 25, 2007 7:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je jako tesko odvici se od neke naviki...ali moguce je...mada jaaako tesko
Moje dobre navike:
-Spavam na stomaku Razz ..kao beba!
-Pijem dosta vode
-Gde god da izadjem,javicu se roditeljima
-Ono sto obecam to i uradim
-Kada nisam na odmoru,lezem pre 23:00 sati..ma 23:00 nemogu ni da docekam,u 21:00,ja sam u krevetu
-pisem dnevnik...

Lose navike
-provodim dosta vremena na kompu,ali ipak ne kao pre
-obozavam serije i pratim ih
-Dok govorim,koristim "bre","kontas","kao","onaj","ovaj"....
-sms
-placem kada se iznerviram
-stavljam druge pre sebe
-jedem dosta seceraaaa...njamii Razz
-kada sam sa na odmoru,i dobro drustvo je oko mene,lezem oko 6:00
-imam svoje drustvo,i tesko se prilagodjavam novom drustvu
-uvek govorim istinu,i samo istinu,cak iako cu izgubiti druga/drugaricu zbog toga,uvek cu ti reci u lice ono sto mislim o tebi..ne volim da ogovaram,i ne volim da me ogovaraju
-ako nesto nije uredu,povlacim se u sebe

_________________
~People will always talk,I might as well give them something to talk about!!!~

Jedna je CECA i jedna je CRVENA ZVEZDA!
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 25, 2007 7:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I da... losa navika mi je sto stalno pokusavam da ispravim krivu Drinu.... a Drina ostaje uvek kriva... jbg.... pogotovo na poslu... tu sam najslabiji... jedina pomoc mi je ravnodusnost... kako ja to vidim....

Zna li neko za bolje resenje?

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
crna_opasna_maca
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 02 Sep 2006
Poruke: 136
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 26, 2007 3:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za sve je potrebna dobra volja i zelja da se postigne nesto. Ako to imamo, mozemo i da promenimo neke navike..

Moja dobra navika je sto sam uvek tacna, odrzavam obecanja, zdrava ishrana,..

A lose navike sto sam nocna ptica, ne pravdam se nikom, ne dajem drugu sansu..

_________________
..jer usne su mi trnje i ranice te znaj, a oci su mi crne ni pakao ni raj..
 
nextajox
حزب الحيوان
<b>حزب الحيوان</b>



Godine: 34

Datum registracije: 16 Jul 2007
Poruke: 43483

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 29, 2009 1:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svako ima neke navike,dal dobre dal loše.. Moja loša navika je to što stalno kad sam nervozna čačkam prste.. *bg ta navika se vuče od 5 godine i ne verujem da će ikad i prestati Mr. Green Rolling Eyes
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 03, 2009 3:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pih,navike pa ko i svako imam ih i ja,mada više loših nego dobrih al jbg...
Sve što je dobro nije moralno... Mr. Green

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Navika... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon