www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

ima li svemir kraj?
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~
::  
Autor Poruka
rozalinda
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 31

Datum registracije: 21 Jul 2006
Poruke: 2453
Mesto: ko ce to znati...

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 22, 2006 8:20 pm    Naslov poruke: svemir-ima li kraja? Na vrh strane Na dno strane

procitala sam da u nasoj galaksiji postoji oko 100 milijardi zvezda,a pretpostavlja se da postoje milioni planetarnih sistema.Mnoge zvezde lice na sunce pa je teoretski moguce da postoje planete cije se fizickeosobine ne razlikuju mnogo od zemaljskih.Stoga se ne moze odbaciti mogucnost postojanja oblika inteligentnog zivota u nekom delu nase galaksije. :downtown:


_________________
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 23, 2006 5:29 am    Naslov poruke: Re: svemir-ima li kraja? Na vrh strane Na dno strane

Auf! Pa, ne mora da znaci da naseljena planeta mora da lici na Zemlju. Imas bakterije koje zive u vulkanima, u magmi i cije je zivotno okruzenje - visoka temperatura. A posto bakterije mogu stvoriti vise generacija u samo nekoliko dana - mislim da bi broj naseljenih planeta bio mnogo veci. Very Happy

Naravno, pod "naseljene" racunam i one planete sa najjednostavnijim oblicima zivota. Very Happy

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
rozalinda
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 31

Datum registracije: 21 Jul 2006
Poruke: 2453
Mesto: ko ce to znati...

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 23, 2006 10:49 am    Naslov poruke: Re: svemir-ima li kraja? Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Auf! Pa, ne mora da znaci da naseljena planeta mora da lici na Zemlju. Imas bakterije koje zive u vulkanima, u magmi i cije je zivotno okruzenje - visoka temperatura. A posto bakterije mogu stvoriti vise generacija u samo nekoliko dana - mislim da bi broj naseljenih planeta bio mnogo veci. Very Happy

Naravno, pod "naseljene" racunam i one planete sa najjednostavnijim oblicima zivota. Very Happy

ja verujem da "negde tamo" postoje bica koja su slicna ljudima,ali opet naravno da se ne odbacuje mogucnost da postoje planete sa najjednostavnijim oblicima zivota.ja sam tu informaciju procitala i ja verujem u to. Smile

_________________
 
Gorbash
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Jul 2006
Poruke: 6

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 26, 2006 8:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ALi ko garantuje da su ta bica na visem stepenu razvoja od nas?
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 26, 2006 11:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Matematicki cisto, po zakonu velikih brojeva, mogucnost naravno postoji. Ima li kraja svemiru? Tko ce ga znati. Ja vjerujem da nema.

Ako ima - sto je onda iza tog?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
rozalinda
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 31

Datum registracije: 21 Jul 2006
Poruke: 2453
Mesto: ko ce to znati...

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 26, 2006 12:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gorbash je napisao/la sledeće:
ALi ko garantuje da su ta bica na visem stepenu razvoja od nas?

pa niko to ne garantuje,to uopste nisam ni rekla ali naucnici kazu da postoji
slicni nama a sad pametni,sta ja znam.

_________________
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 26, 2006 5:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ova tema je u startu skrenula u off-topic. ](*,)

- Ako na nasoj planeti ima oblika zivota, ne vidim razlog zasto se ne bi pojavio na jos nekim. Bez obzira da li su ti vanzemaljci na nizem ili visem stupnju razvitka.

- Svemir nema kraja. Da postoji opet bi postavljali pitanje "A sta je iza toga" i tako u nedogled. Very Happy

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 27, 2006 6:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja koliko sam nacuo u okolini Wink svemir nema kraja.
Ako oni lazu mene ja lazem vas Wink

A na drugu stranu kada malo bolje razmislim, svaki pocetak ima svoj kraj.
U ovom slucaju je tesko naci pocetak, a kamoli kraj.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 30, 2006 9:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moja logika govori da svemir nema ni pocetka ni kraja.
jer, kada bi to bilo, gdje bi bio taj kraj? I sta to ima poslije njega ili iza njega?
Prosto je nevjerovatno da pored tih planeta u toliko galaksija samo kod nas postoji zivot.
 
rozalinda
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 31

Datum registracije: 21 Jul 2006
Poruke: 2453
Mesto: ko ce to znati...

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 31, 2006 1:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja kazem bas suprotno.kao sto sam rekla sigurno postoji nesto slicno kao suncev sistem i velika je mogucnost da postoje neka bica cije se osobine ne razlikuju od nasih. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 31, 2006 2:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

na jednoj jedinoj planeti postoje velike razlike: bijeli, zuti, crni, crveni,
mali, veliki, divljaci, civilizovani....hahaaah, a kako je tek sa razlikama kada se suocimo sa zivotom sa druge planete. Razlike su n e m i n o v n e
 
natashaaaaaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 12 Mar 2006
Poruke: 128
Mesto: duBBBrava

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 31, 2006 7:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Berka je napisao/la sledeće:
moja logika govori da svemir nema ni pocetka ni kraja.


OK, nema ni početka ni kraja, al dok je meni naša Zemlja u centru važnosti, drugo nije bitno! :325:
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~ -> ima li svemir kraj? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon