www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

ima li svemir kraj?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~
::  
Autor Poruka
Henry14
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 30 Mar 2006
Poruke: 131
Mesto: bijeljina

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 03, 2006 9:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

samo ograniceni ljudi mogu zivjeti u zabludi da u neogranicenom prostoru ne postoji zivot na visem intelektualnom nivou od naseg, samo moramo uzeti u obzir da dok jedna civilizacija nastaje druga npr. biva unistena. tako da u neogranicenom vremenu i prostoru svega moze biti ...

 
Mladen 7
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 94
Mesto: Koprivnica

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 06, 2006 4:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da kraja svemiru nema, jer bi već s ovom tehnologijom koju danas imamo kraj svmira bio otkriven

_________________
We ride together, we die together, Bad Boys for life
 
Samojedanput
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 26 Okt 2006
Poruke: 44
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 01, 2006 3:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svemir je beskonacan a velika je verovatnoca da postoje jos neki oblici zivota....

_________________
Da potpis
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 01, 2006 6:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

AndiSam je napisao/la sledeće:
Citat:

Ako materija ne bi imala kraja - energija bi bila beskonacna Energija NE MOZE da bude beskonacna pa iz toga bi - po klasicnoj fizici proizaslo da svemir nije beskonacan


Shocked Ovakvu budalastinu odavno nisam procitao.zasto energija ne bi mogla da bude beskonacna?!?!?

Citat:

Kvantna fizika to gleda drugim ocima i tvrdi da je energija ogranicena (jedan kvant) ali je cela prica u broju kvant-a


ne.kvantna fizika tvrdi da se energija moze emitovati jedino u kvantima.
postojati moze bilo koja proizvoljno mala kolicina energije.

Citat:

beskonacno za nas je jednostavno jer ljudski rod (kao najrazvijenije zivo bice na zemlji) nije jos toliko razvijen da bi to mogao drugacije da objasni


opet budalastina,ali mrzi me dalje da objasnjavam...


Materija je ta koja emituje energiju a svako ko tvrdi da je materija beskonacno velika moze da tvrdi da je i energija beskonacno velika. Nadji mi jedan primer beskonacno velike materije? Ovo sto si rekao za kvantnu fiziku ti se apsolutno ne slaze, ako se energija moze emitovati iskljucivo u kvantima (sto je tacno) kako moze postoja energija koja je manja od 1 kvanta? Dokazi to i bices Ajnstajn 2 :S
 
maxydelanoche
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 03 Nov 2006
Poruke: 3
Mesto: leva strana Dunava

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 05, 2006 4:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svemir? Konacan. Kolicina svetlosti koja dolazi sa zvezdi opada srazmerno kvadratu rastojanja, a u beskonacnom svemiru, pretpostavimo da su ravnomerno rasporedjene zvezde (da nisu, lako bi se medjusobno privukle) broj zvezdi raste sa kvadratom rastojanja. Ova dva uticaja se ponistavaju, iz cega teorijski sledi da bi celo nocno nebo trebalo da bude bljestavo svetlo, a, slozicete se, bas i nije tako. To je poznato jos i kao Olbersov paradoks. Smile

_________________
"Beskonacni su svemir i ljudska glupost, a za svemir nisam siguran."
Albert Ajnstajn
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 16, 2006 6:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao sto rekoh, ako je moguce da postojimo mi isto tako je moguce da tamo negde postoji jos neko!
 
inferiorna_akasha
*Djevojka iz kolektiva*
*Djevojka iz kolektiva*



Godine: 36

Datum registracije: 13 Nov 2006
Poruke: 5621
Mesto: ...U zemlji maštanja...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 22, 2006 2:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da svemiru nema kraja...mislim da je beskonačan....
 
invmb
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Dec 2003
Poruke: 26

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 02, 2006 1:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

inferiorna_akasha je napisao/la sledeće:
Mislim da svemiru nema kraja...mislim da je beskonačan....


A sto je beskonacno ??? Dali to uopce i postoji ???
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 7:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je svemir jedna zakucasta stvar, i da i ne mozemo da razumemo njegovu sustinu.
 
felipe007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 31 Dec 2006
Poruke: 207

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 12, 2007 11:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja vjerujem da postoje vanzemaljci i da svemir ima kraja negdje mora biti kraj
 
dado2009
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 25

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 21, 2007 7:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sve ima svoj pocetak i kraj, pa tako i svemir
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 21, 2007 8:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svemir je prostor promenljivih dimenzija(jer se stalno siri,nije statican),ali nije beskonacan,nego smo mi toliko mali da nam on deluje beskonacno.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~ -> ima li svemir kraj? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon