www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Beg u sebe...
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 19, 2007 7:15 pm    Naslov poruke: Beg u sebe... Na vrh strane Na dno strane

Sto zbog straha sto zbog nekog obika depresije, nesigurnosti... i ko zna zbog cega jos.... u stanju smo da se zatvorimo u sebi i da provedemo neko vreme lutajuci beskrajnim prostranstvima svojih misli i osecanja.

Ja sam skoro imao slucaj, da zbog nemoci da resim lanac problema koji je zamalo uspeo da me ugusi, upadnem u taj svet i ostanem jedan period zarobljen. Osvescen jednim dogadjajem izasao sam iz tog stanja i uvideo da se svet za to vreme promenio i da je moje stanje rezultiralo jos vecim pogorsanjem situacije. Prvobitni problemi su se resili uglavnom sami od sebe i malo uz moje angazovanje. Ali je celokupna situacija povukla za sobom za mene jos veci problem od tih problema koji su me zatvorili.
I skoro mesec i po dana po izlasku iz tog sveta, se borim da nekako ispravim rezultate svoje pasivnosti i da ne padnem ponovo u centrifugu svojih misli i osecanja.

Da li se ove stvari i vama desavaju? Kako izlazite na kraj sa njima?
Kako biti svestan svoje zatvorenosti?



_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 21, 2007 8:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

biti zatvoren u sebe? jeli to toliko loše uopšte?
svakako da je loše ako pogledamo sa ugla naših bližnjih. meni se desi da se zatvorim u sebe, jer tako sam naučio, tako se sredim. nije mi se desilo, da bi ostao u tom vrtlogu, da ne znam izaći. to je loše. mišljenje imam, ako previše vremena ostanemo zatvoreni u sebe, to vodi u depresiju, a to nije dobro, presvega zbog nas samih, pa tek onda ostali koji nas gledaju kako smo nikakvi.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 21, 2007 9:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam nikad to dozivili niti znam nekog tko jest...i ne bi volila,mislim da je to korak do ludila kad te spici zivot. drago mi je ivane da si se ti iscupao Neutral

_________________
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 21, 2007 2:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, 'imam svoj mali svet i oko njega Kineski zid' i neophodno mi je da katkad samo me, myself and I budemo tu Smile

Kao i u svemu, ne treba preterivati, jedno je povući se na trenutak, čak i pametno, da eventualno sredimo misli i osećanja, distanciramo se i probamo da sagledamo situaciju, ne dozvolimo da ishitreno odreagujemo Smile Kako kažu, jutro je pametnije od večeri Smile

Ali, o5, ne smemo da dozvolimo da naše utočište bude naša samoća i izolacija...Time isključujemo bliske ljude iz naših života i stvaramo štit, komunikacija i razumevanje slabe, samo se veći problemi stvaraju...

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ


Poslednja prepravka: Annabel_Lee datum Čet Jun 21, 2007 7:04 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 21, 2007 5:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slazem se sa time sto je annabel_le napisala... svako ima smoj mali svet u koji povremeno zadje i sagleda stvari. sredi se ako je potrebno. i to je vrlo kosrisno.

ali... ne pisem ja o tom svetu.

pisem o svetu gde te emocije i razum odvedu na pogresnu stranu. kada imas utisak da se celo nebo obrusava na tebe. tudji problemi postanu tvoji, ne zbog toga sto zelis, nego sto si deo tog sveta i sto ne mozes da posmatras. da ih popravis ne mozes... osetis se nemocno i mislis o vremenu kada ce se sve to zavrsiti... i smatras da ako ne kazes nikom neces stvarati druge probleme... i postanes apsolutno nesvestan svoga stanja i zivis u ubedjenju kako je sve normalno... zkljucas sve u sebi i postanes zatocenik svojih misli i osecanja. imas potrebu da nesto uradis i kazes, ali si nem i hendikepiran... iz sadasnje perspektive mogu da vidim sebe kako se tada borim sa nekim drugim JA i kako me on konstantno pobedjuje. i samo ga posmatram kako zivi zivot umesto mene, i to na pogresan nacin. nisi svoj.... dok... se ne desi nesto sto te probudi iz tog stanja. protivnik nestane, i krenes ti da se boris sa stanjem koji je tvoj protivnik ostavio.

"Ali, o5, ne smemo da dozvolimo da naše utočište bude naša samoća i izolacija...Time isključujemo bliske ljude iz naših života i stvaramo štit, komunikacija i razumevanje slabi, samo se veći problemi stvaraju..."

Lako je to reci Annabel_le... i ja znam to... jednostavno se ne da iskontrolisati na pravi nacin. Jedno je kada se za trenutak svesno povuces u sebe da se sredis... ali... drugo je ovo o cemu ja govorim...
Zar mislis da bi bilo koji razuman covek zeleo da iskljuci sve sto mu znaci u zivotu? Da odbaci sve lepo sto ga okruzuje? Da li...

Sto je najcrnje... kada sam izasao i kada su stvari pocele da se sredjuju... i kada su se sredile... nastao je za mene mnogo veci problem od svih onih zajedno... i opet nisam ja jedini koji odlucuje... ali za razliku od tada, sada pricam i radim, ne moram da pustam emociije i misli napolje... same izlaze... i ne sprecavam ih... bolje je tako... tesko je ali se ne zatvaram vise... nema onog drugog JA da me sprecava u necemu... mozda se pojavi ponekad... ali je mnogo, mnogo slabiji od mene.
Inace ne zadrzavam se u onom "prociscavajucem" svetu preterano dugo... veoma malo vremena mi treba da se sredim... i zivim sa ubedjenjem da je jutro pametnije od veceri... ali poznajem mnogo ljudi koji to kazu a ne misle tako ili ne znaju za taj nacin resavanja problema...

nadam se da sam vam malo pribilizio sustinu teme na koju sam hteo da skrenem paznju.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 22, 2007 11:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
ali... ne pisem ja o tom svetu.

pisem o svetu gde te emocije i razum odvedu na pogresnu stranu.


Khm, naslov teme je 'Beg u sebe', e, sad koji je razlog za to,...Zar to nije naš, unutrašnji svet Confused ?!

Citat:
Lako je to reci Annabel_le... i ja znam to... jednostavno se ne da iskontrolisati na pravi nacin. Jedno je kada se za trenutak svesno povuces u sebe da se sredis... ali... drugo je ovo o cemu ja govorim...


Dakle, povodi su raznovrsni, to je individualno...Uglavnom kad te tako što zadesi, ne činiš to namerno, s predumišljajem...Jednostavno te ili snađe ili osetiš potrebu da se izoluješ...

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ


Poslednja prepravka: Annabel_Lee datum Pet Jun 22, 2007 11:41 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 22, 2007 11:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da smo svi bili u slicnoj situaciji.Pobjedu sam postizao na taj nacin sto sam cinio stvari od kojih sam bjezao.Npr.Zelju za samocom zbog nekih emocionalnih problema-Isao sam na mjesta gdje su vlelike grupa ljudi,jeste da sam se preznojavao i svakog trenutka zelio pobjeci,imao osjecaj cak da cu se onesvijestit ako ne odem,ali sam gurao do kraja.Tesko jeste,ali kada izadjes kao pobjednik osjecas se daleko bolje.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 22, 2007 11:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije to nas unutrasnji svet... niko ne zeli da upadne u takav svet...
Nas svet je svet koji smo mi svesno stvorili i ponekad zelimo da udjemo u njega.

Ovo je svet iz koga se ne izlazi tek tako... posle je stvar lutrije, kako ces da izadjes... na ovaj ili onaj nacin... mene nije zadesio bas lep nacin...

Ne znam za druge koji su imali slucno iskustvo... ja nisam imao protrebu da se izolujem... ali se nazalost to desilo... objasnio sam u predhodnom postu.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
-*-Diva-*-
~mali djavolak~
~mali djavolak~



Godine: 33

Datum registracije: 10 Okt 2006
Poruke: 5070
Mesto: *~najlepse na svetu~*

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 9:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jesam osetila sam, ali za vrlo kratko vreme.. ja prvo sagledam situaciju, a posle podelim sve sa osobama koje smatram najblizima.. nisam osoba koja zadrzi tako nesto za sebe, i u mom slucaju tako sve bude bolje jer te ljudi "ciste" glave posavetuju i kako da resis probleme.. zato mislim da trebas svoje probleme da podelis barem sa nekim najdrugom ili drugaricom.. ili bratu-sestri ako imas.. u svakom slucaju uvek je lakse tako..
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 9:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

niakada mi se to nije desilo...

_________________

~ Banetova Žena ~
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 9:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

..:: Princes$ ::.. je napisao/la sledeće:
niakada mi se to nije desilo...


Bolje sto nije... neka tako ostane... ziveces spokojnije.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 9:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa uglavnom kod mene tako i je. Ne pričam sve i uglavnom ne volim kad se netko hoće da zadire u moja osjećanja. Ali ja se tako bolje osjećam jer ne volim pričati o problemima i osjećanjima ljudima oko sebe. Uvijek to riješim kako ja znam i uspeva mi. Zato često pomisle kako mene ništa ne interesira, kako sam hladna, ali zapravo nije. Jednostavno volim da kad osjetim da sam ugrožena, se pokupim i to lijepo u sebi odćutim ili što već. Niti sam zbog toga u depri, tako sam navikla i to je to..
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Beg u sebe... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon