www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zeleni čaj produžava život?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
Ajca
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 11 Sep 2006
Poruke: 430

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 1:34 pm    Naslov poruke: Zeleni čaj produžava život? Na vrh strane Na dno strane

Studija provedena na više od 40.000 ljudi u Japanu pokazala je da oni koji piju mnogo zelenog čaja duže žive.

Istraživanje doktora Shinichija Kuriyame i kolega na japanskom sveučilištu Tohoku u Sendaiju pokazalo je da je napitak posebno učinkovit u borbi protiv srčanih bolesti, ali i da nije smanjio stopu smrtnosti od raka, kako su pokazale neke ranije studije provedene na životinjama.

Antioksidansi polifenoli nađeni u zelenom čaju mogli bi objasniti pozitivan učinak čaja na dužinu života, kaže se u studiji objavljenoj ove sedmice u časopisu Journal of the American Medical Association.

Studija rađena 11 godina provedena je u sjeveroistočnom Japanu, regiji gdje 80 posto stanovništva pije zeleni čaj, a više od polovice pije tri ili više šoljice na dan. Oni koji su pili pet ili više šoljica čaja na dan tokom 11 godina imali su 16 posto manju stopu smrtnosti općenito, a posebice od srčanih bolesti. Studija je provedena nad populacijom starosti od 40 do 79 godina



_________________
Zajebi zivot ucini sebe sretnim
There's only two questions that human being ever fought over all through history
How much do you love me and Who's in charge?
Voli! Vjeruj! Daj!
Al' pazi!
Koga! Kome! Sta!
 
The Realist
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 11 Sep 2006
Poruke: 355
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 1:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Seks isto to čini Very HappyVery Happy!!

_________________
"I know where I'm going and I know the truth, and I don't have to be what you want me to be. I'm free to be what I want."-Muhammad Ali
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 2:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

The Realist je napisao/la sledeće:
Seks isto to čini Very HappyVery Happy!!

ko o cemu baba o ustipcima Smile hehehehehe..cinjenica je da se vec dugo raspravlja o znacaju i lekovitosti zelenog caja i u produzavanju zivota i u borbi protiv raka..jedno vreme sam ga pila, makar jedan dnevno ali ukus je ocajan..i digla sam ruke Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 6:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma nije okus tako strašan kad se navikneš! Ja sam ga pila nezaslađenog i puno se bolje osjećala
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 7:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A ja ga pijem sa ukusom nane i super je, obozavam ga. Ali ga pijem iskljucivo zimi. Rolling Eyes Ko ce na 40 stepeni piti caj? Confused

_________________
 
Ajca
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 11 Sep 2006
Poruke: 430

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 9:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sanjica_021 je napisao/la sledeće:
A ja ga pijem sa ukusom nane i super je, obozavam ga. Ali ga pijem iskljucivo zimi. Rolling Eyes Ko ce na 40 stepeni piti caj? Confused

Joj ja SmileSmile,volim caj pa koliko god da je stepeni Smile

_________________
Zajebi zivot ucini sebe sretnim
There's only two questions that human being ever fought over all through history
How much do you love me and Who's in charge?
Voli! Vjeruj! Daj!
Al' pazi!
Koga! Kome! Sta!
 
majadim
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 36

Datum registracije: 16 Sep 2006
Poruke: 751
Mesto: nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 17, 2006 4:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sada sam na ovom forumu saznala da zeleni caj produzava zivot.Juppiiii,ja obozavam zeleni caj,a nisam znala njegovo dejstvo.Dobro je da dnevno pijem po jednu solju
 
Mladen 7
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 94
Mesto: Koprivnica

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 17, 2006 9:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

baš i ne vjerujem da ga produžuje

_________________
We ride together, we die together, Bad Boys for life
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 17, 2006 9:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mladen 7 je napisao/la sledeće:
baš i ne vjerujem da ga produžuje


To je zato sto imas 15 godina i zato sto si bukvalno shvatio recenicu da "zeleni caj produzava zivot", a nisi procitao tekst, vec samo lupio odgovor na konto naslova teme. Very Happy Ovde se radi o njegovom lekovitom dejstvu, koje daje rezultate da je covek zdraviji i samim tim se produzava zivot. Very Happy

_________________
 
Laznep
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Avg 2006
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 21, 2006 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slicne studije su radjene u drugim delovima sveta, na primer u Americi, i reklo bi se da ne postoje dokazi da zeleni caj produzava zivot na bilo koji nacin. Licno ne volim nikakav caj.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 22, 2006 9:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sanjica_021 je napisao/la sledeće:
A ja ga pijem sa ukusom nane i super je, obozavam ga. Ali ga pijem iskljucivo zimi. Rolling Eyes Ko ce na 40 stepeni piti caj? Confused

I ja sanjice hehehehe Laughing Ja tokom celog leta pijem cajeve jer su daleko zdraviji nego sokovi recimo.Ma nisu ludi Kinezi sto leti piju caj a zimi jedu sladoled, bar tako se kaze Wink Laughing

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Vilenjakinja
Sašina Kumica
<b>Sašina Kumica</b>





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 120889

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 29, 2006 1:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja to baš neznan, al znan da pomaže u mnogim tegobama, to da.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Zeleni čaj produžava život? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon