www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

sminka izvor zaraze?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
*zečica*
-fatalna zavodnica-
-fatalna zavodnica-



Godine: 39

Datum registracije: 28 Mar 2007
Poruke: 11485
Mesto: tamo gdje ljubav počinje

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 2:29 pm    Naslov poruke: sminka izvor zaraze? Na vrh strane Na dno strane

Devet od deset žena izlaže se riziku od bolesti kad koriste šminku kojoj je istekao rok trajanja. Mnoge od njih nisu svjesne da je stara šminka pravi izvor zaraze, jer se na njoj skupljaju bakterije koje mogu izazvati infekciju. Nerijetko žene ne bacaju staru šminku jer je ona u međuvremenu povučena s tržišta pa ne mogu nabaviti novu.

Stručnjaci s britanskog Koledža za optometriju rekli su da, unatoč njihovim preporukama da se maskara starija od tri do šest mjeseci baci, čak 92 posto žena to ne čini. Oko dvije su trećine žena priznale da koriste šminku za oči stariju od dvije godine. Ispitanice u dobnoj skupini između 30 i 40 godina priznale su da u svojoj kozmetičkoj torbici imaju šminku stariju od pet godina.

Griješe i one žene koje se zbog žurbe šminkaju u autobusu ili tramvaju. Jer ako se oko nezgodno ogrebe lakše dolazi do infekcije. Nije dobro niti dijeliti maskaru, jer se tako također pojačava rizik od infekcije. Taj problem najčešći je u djevojaka u dobi do 24 godine koje jedna drugoj za noćnih izlazaka posuđuju pribor za uljepšavanje.

"Mnoge žene pate od vodenastih ili crvenih očiju upravo zbog toga što im je šminka stara ili je često dijele među sobom", rekla je doktorica Susan Blakeney i dodala da samo malo više brige oko pribora za uljepšavanje znači i mnogo manji strah od infekcija.

Statistike govore da Britanke troše najviše novaca za šminku od svih Europljanki. Lani su sve žene iznad 14 godina u toj zemlji potrošile više od 36 funti. To su četiri funte više od drugoplasiranih Francuskinja.

Stručnjaci savjetuju da svatko može vrlo lako provjeriti je li mu šminka prestara po mirisu, izgledu ili okusu. Uvijek je treba i dobro čuvati, zatvarati poklopce i ne držati na suncu. [S. Dolušić]



_________________
*lutka s naslovne strane*
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 7:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja stavljam puno sminke i pazljiva sam sa tim Rolling Eyes

_________________

~ Banetova Žena ~
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 25, 2007 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E zato se ja ne sminkam Mr. Green

Prirodno je ljepse New Spiral

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 26, 2007 6:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uh, koliko puta mi se znalo dogoditi da stavim make-up i oči hoće da mi ispadnu koliko me peku. Krenu suziti kao lude i neće da stanu i sve nateknu. A onda sam sebi rekla neka hvala, ako ću bit lijepa to mogu bit i bez šminke i doista je tako! Pogotovo ljeti!
Puder na ljeto - PFUJ!
 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 27, 2007 4:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bojim se ja toga, uvijek provjeravam rok trajanja i kupujem uglavnom ono što nije testirano na životinjama.
 
Shiseido
N-SNG-J06
<b>N-SNG-J06</b>





Datum registracije: 26 Apr 2007
Poruke: 10229

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 28, 2007 4:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pri kupovini šminke osim na rok, treba obratiti pažnju i na mesto čuvanja proizvoda - npr. senke i karmini vrlo često stoje otvoreni po policama ili u izlogu, a olovke i maskare koje se nalaze u pultu su bar 1000x otvarane i isprobane...jednom sam čak naletela na prodavačicu koja se šminkala dok sam ulazila u parfimeriju i isti taj proizvod vratila na policu, koji je naravno posle nekome i uvalila - užas!!!
Sve ovo skraćuje rok trajanja koji je naznačen na ambalaži samog proizvoda, pa je i mogućnost infekcije veća!
Mada, najveći izvor zaraze su testeri kada se nanose direktno na lice, bilo da je u pitanju karmin, maskara, senka ili nešto drugo!

_________________
 
*zečica*
-fatalna zavodnica-
-fatalna zavodnica-



Godine: 39

Datum registracije: 28 Mar 2007
Poruke: 11485
Mesto: tamo gdje ljubav počinje

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 28, 2007 3:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shiseido je napisao/la sledeće:
Pri kupovini šminke osim na rok, treba obratiti pažnju i na mesto čuvanja proizvoda - npr. senke i karmini vrlo često stoje otvoreni po policama ili u izlogu, a olovke i maskare koje se nalaze u pultu su bar 1000x otvarane i isprobane...jednom sam čak naletela na prodavačicu koja se šminkala dok sam ulazila u parfimeriju i isti taj proizvod vratila na policu, koji je naravno posle nekome i uvalila - užas!!!
Sve ovo skraćuje rok trajanja koji je naznačen na ambalaži samog proizvoda, pa je i mogućnost infekcije veća!
Mada, najveći izvor zaraze su testeri kada se nanose direktno na lice, bilo da je u pitanju karmin, maskara, senka ili nešto drugo!
slazem se u potpunosti,bolje ne koristiti testere pogotovo ne stavljati na lice

_________________
*lutka s naslovne strane*
 
boginja_ljubavi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Apr 2007
Poruke: 35
Mesto: Raj..

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 13, 2007 3:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Anđela je napisao/la sledeće:
Uh, koliko puta mi se znalo dogoditi da stavim make-up i oči hoće da mi ispadnu koliko me peku. Krenu suziti kao lude i neće da stanu i sve nateknu!


Meni se ovo bas desilo neki dan. Bilo je vruce, covjek se malo oznoji + sminka i bakterija. Boze sacuvaj. Najbolje bit sto manje nasminkan to bolje.
 
sandrica83
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Okt 2007
Poruke: 99

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 19, 2007 2:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jeste,treba biti oprezan,slazem se
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> sminka izvor zaraze? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon