www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

od kud je covjek?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 26, 2007 8:59 am    Naslov poruke: od kud je covjek? Na vrh strane Na dno strane

razmisljam ovih dana kako covjek unistava prirodu,istrebljuje zivotinje,zagadjuje zrak....jednostavno unistava prirodan sklad na svijetu. pa mi je palo na pamet,da mozda covjek uopce nije sa Zemlje,vec da je vanzemaljac koji se doselio tu. Jednostavno mi je ne logicno da citav svjet savrseno funkcionira,kruzenje vode u zraku, prehrambeni lanac....sva...samo covjek uspjeva sve to unistit, poremetiti...djeluje mi kao da covjek ne pripada u to savrsenstvo i kao da ce na kraju totalno unistiti ctavu zemlju i sam sebe!

Rolling Eyes



_________________
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 26, 2007 3:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa sad baš i da cijeli svijet funkcionira savršeno, nije baš potpuno točno kad uzmeš primjer nepogoda.ali dobro, nebitno. čovjek je i prije bio biće koje je da bi opstalo u prirodi, moralo da se usklađuje sa njom. čovjek se bojao prirode u neku ruku pa je pokušavao i da se zaštiti, pa se i borio protiv nje. danas je time toliko ovladao da eto vidiš što nastaje. Smile
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 26, 2007 3:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čojveku je bilo dobro kad je radio SA prirodom. Čim je počeo da radi PROTIV prirode, gotovo je sve. Ne djelim mišljenje da je čovjek neki vanzemaljac, čovjek se sa Zemlje. Čovjek, ne da NE pripada u ovo, pripada, ali se čovjek uobrazio, najpametnije smo životinje, stvaramo i ono što je neostvarljivo, "vodimo rat" protiv prirode, neki i nesvjestno, e taj rat nas čini izrodima ove planete. Pametni smo, najpametniji, ali u globalu, nismo svjestni da time ubijamo sebe i naš opsatan ovdje.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 26, 2007 9:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja cak i verujem da je covek posejan ovde pre par miliona godina. Smile
Neki slicni nama nas ovde zaboravili i mi krenuli da se razmnozavamo.... ili smo mi vrsta vanzemaljaca koja se seli sa planete na planetu i zivi dok ne potrosi resurse. Smile

Covek je visoko inteligentno bice (ili samo misli tako), i pogresno usmerena inteligencija ga vodi u propast.
Da bi zadovoljio svoje potrebe icice do krajnih granica... do totalnog unistenja.
Jedino nama ova planeta ne odgovara onakva kakva jeste pa smo sebi dali slobodu da je menjamo.
Zbog toga se i planeta brani.... poplave, pozari, uragani, zemljotresi, suse i razne prirodne nepogode.
Nesto nisam siguran da ce covek uspeti da dobije tu bitku. Ja navijam za Majku Zemlju Smile

P.S. Zar ova teme ne treba da bude u Filozofiji? Vise mi tako zvuci.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 26, 2007 11:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tema premještena iz psihologije i problemu društva

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
spiderwoman
diacetylmorphine
<b>diacetylmorphine</b>





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 1670
Mesto: preko okeana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 30, 2007 3:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskreno,mozda bas i jeste covjek posijan na Zemlju,ko ce mu ga znati?!
Kako covjek moze da da sebi to pravo da remeti ravnotezu neceg ciji je on moglo bi se reci `dio`,kada bez te iste prirode ne bi opstao? i kako ide ona pjesma:

She rules until the end of time
She gives and she takes
She rules until the end of time
She goes her way

i mozda se jednog dana priroda `osveti` covjeku za sva zlodjela koja joj je napravio Rolling Eyes

_________________
Osmijeh na lice i bice sve ok!
 
Теодул
Banovan!

Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 24 Feb 2007
Poruke: 504
Mesto: Srce, a u srcu SRBIJA!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 30, 2007 3:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Coveka je stvorio Bog, kao i sve sto vidite oko sebe.

_________________
"Svaki pedalj nase SPRSKE ZEMLJE SVETE, brane nam junaci iz KOZARSKE PETE!!!"
 
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 30, 2007 4:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[Donnie Darko] je napisao/la sledeće:
Coveka je stvorio Bog, kao i sve sto vidite oko sebe.


meni je tesko povjerovati da bi nas Bog postavio ovdje ovako izopacene da unistimo sav prirodan sklad na svetu.

ja se slazem da je nas Bog stvorio,samo nisam sigurna da nas je stvorio na ovoj planeti... Rolling Eyes

_________________
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 01, 2007 1:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
djeluje mi kao da covjek ne pripada u to savrsenstvo i kao da ce na kraju totalno unistiti ctavu zemlju i sam sebe!


Priroda je stvorila čoveka, a čovek je uništio prirodu. Tj. uništava je.

A samodestruktivnost je neminovna, jer neočuvanjem sveta oko sebe čovek uništava i izvore na kojima se zasniva njegov život - vodu, vazduh, rude,...

Citat:
ili smo mi vrsta vanzemaljaca koja se seli sa planete na planetu i zivi dok ne potrosi resurse. Smile


Paraziti. To bi bila dobra definicija Rolling Eyes

A od kud je čovek?

Čini mi se i da mu je Zemlja tuđa, više bi je pazio Rolling Eyes

Verujem da nam je Zemlja postojbina, a da ćemo možda u nekoj daljoj budućnosti kad nju obrstimo da pređemo na narednu Rolling Eyes

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
d.U.nj.A
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Avg 2007
Poruke: 15
Mesto: soba

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 20, 2007 4:56 pm    Naslov poruke: Re: od kud je covjek? Na vrh strane Na dno strane

mrgude je napisao/la sledeće:
razmisljam ovih dana kako covjek unistava prirodu,istrebljuje zivotinje,zagadjuje zrak....jednostavno unistava prirodan sklad na svijetu. pa mi je palo na pamet,da mozda covjek uopce nije sa Zemlje,vec da je vanzemaljac koji se doselio tu. Jednostavno mi je ne logicno da citav svjet savrseno funkcionira,kruzenje vode u zraku, prehrambeni lanac....sva...samo covjek uspjeva sve to unistit, poremetiti...djeluje mi kao da covjek ne pripada u to savrsenstvo i kao da ce na kraju totalno unistiti ctavu zemlju i sam sebe!

Rolling Eyes

Covek i nije savrsenstvo,samo je Bog savrsen.
A za vanzemaljce,sve je moguce,ali to nikad necemo saznati,mozemo nagadjati u beskonacnost,ali nikad necemo znati da li je bas to sto smo mi rekli tako,ili je nesto peto. Unistavanje zemlje je normalno,jer ni malo ne ulazemo u sebe duhovno,ne trudimo se da usavsimo sebe i nase poglede na svet,nego svu paznju pridajemo materijalnom.
 
durlanac
.::=Vitez Ljubavi=::.
<b>.::=Vitez Ljubavi=::.</b>



Godine: 36

Datum registracije: 25 Nov 2006
Poruke: 3150
Mesto: Srbija do Tokia, Durlan do Kalchu!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 17, 2007 6:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pod jedan:
Bog ne postoji, njega su izmisli najprimitivniji oblici coveka koji nisu umeli da objasne najobicnije prirodne pojave. Sada kada smo u 21-vom veku, i kada znamo kako nastaje svec ega se primitivan covek bojao, zasto bismo verovali u Boga.Hocete da kazete da se spustate na rang kromanjonca? Sticaj okolnosti je doveo da verovanje ostane i dan danas, ali sta ces tako je.

Pod dva:
Crna rasa je mogla nastati od majmuna, ali belac nikako nije mogao za relativno kratko vreme (7 000 000 godna) da promeni boju svoje koze.

Pod tri:
Vanzemaljci su za sada najrealistichnije objashnjenje.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 17, 2007 12:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pod jedan:
Kad su kromanjonci verovali u Boga oni su verovali da je On zivo bice. Danas nam je svima jasno da Bog nije zivo bice koje tako seta po nebu i da andjeli ne spawaju na oblacima etc. Medjutim verovanje je nesto sasvim drugo. Kada kazemo Bog mislimo na nesto uzviseno, cisto, nesto sto nas povezuje. Vera je jedina opstala kroz celu covekovu istoriju. Zasto? Zato sto je u osnovi vere - nada. Nada da ce biti bolje, nada da postoji nesto sto nas sve pokrece itd... E sad sto su stari Egiptjani kad nema kishe zrtvovali jagnje na oltaru njihovim Bogovima to je druga stvar. Ali i oni su kao i mi danas imali nade i veru u bolje sutra. Dakle Bog - ako ga posmatramo kao duhovnu vezu svih ljudi bez obzira kako koja vera nazivala Boga (da li je to Isus, Alah, Buda ili neki cetvrti) On postoji jer On nas povezuje i pokrece. Covek mora da veruje u nesto inace vishe nije covek u pravom smislu te reci.

Otkud ti znas da su majmuni crni? Oni imaju gustu crnu dlaku koja im prekriva celo telo. Takodje ima i onih sa sivom dlakom. Covek je relativno brzo napredovao, prilagodjavao se uslovima zivota i zato su nastale razlike u boji koze. I otkud mi znamo dal je pracovek bio crn, beo ili zut? Mozda je bio sucmurasto zelenkaste boje?

Vanzemaljci su jedino objasnjenje za koje ne postoji naucna osnova. Cak je i ona verzija da je pukom slucajnosti doslo do spajanja raznih materija u jednu celiju u pradobu i iz nje se hiljadama godinama razvijao ceo zivi svet.

Nemoj me pogresno shvatiti ali iskreno mi je zasmetalo ovo tvoje pod 1 pa se mozda u porci naslucuje cudan ton. Ne zelim bilo koga da uvredim.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> od kud je covjek? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon