www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ljubav u "zrelim" godinama
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 09, 2010 7:04 pm    Naslov poruke: Ljubav u "zrelim" godinama Na vrh strane Na dno strane

Koje su prednosti ljubavi u zrelim godinama


Zašto je lepo voleti i biti voljen i kad niste u cvetu mladosti? Ljubavi u poznim godinama su zrele i baziraju se isključivo na emocijama, a ne na interesima, zbog čega po pravilu duže traju od mladalačkih.

Zrelost i iskustvo rade u korist ljubavi, jer u ovakvim vezama nema mesta nezrelom prepucavanju i ljubomori
Veliko istraživanje dr Klira Stivensa, američkog seksologa, pokazalo da je sve više onih koji su sami u zrelim godinama. Iako zvuči pomalo paradoksalno, istom studijom utvrđeno je i da je sve više ljudi koji pravu ljubav pronalaze baš u četrdesetim, pedesetim i šezdesetim.
– Mnogi su karijeru i posao u mladosti stavljali na prvo mesto, zbog čega su uvek žrtvovali ljubav – priča dr Stivens. – Sasvim je logično da ti isti ljudi na zalasku karijere osećaju potrebu da konačno svojim emocijama daju šansu.
Ljubav u poznim godinama ima svoje prednosti. Dr Stivens nabraja da su takve ljubavi zrelije i da se baziraju isključivo na emocijama, a ne na interesima, zbog čega po pravilu i duže traju.
– Nedavno mi je pacijent izgovorio pametnu stvar: „Sada kada sam napunila 48 godina, svesna sam da sam imala izuzetno zanimljiv život, proputovala sam skoro ceo svet, radila sam šta sam htela i niko me u tome nije ograničavao, stekla sam svoj stan, automobil i ušteđevinu. Zato sada želim da se skrasim uz nekog i da to podelim s njim.“ Upravo je u tome suština jer mnogi ljudi, tek kad ostvare sve svoje ambicije, mogu da se prepuste ljubavi i da uživaju u njoj. U tome nema ničeg lošeg – objašnjava dr Stivens.
Teško je reći kad je pravo vreme za ljubav, jer ograničenja u tom domenu ne postoje. Na osnovu dugogodišnjeg terapeutskog iskustva dr Stivensa može da se zaključi da je ljubav u poznim godinama podjednako lepa kao u mladosti.

SVE PREDNOSTI ZRELE LJUBAVI

Vredelo je čekati
Ceo život ste čekali da se ušuškate u naručju srodne duše i sada ste svesniji koliko ste srećni nego kad ste bili mladi. Sada ste sigurniji u sebe i umete racionalnije da donosite odluke i da uživate u vašoj ljubavi.

Znate kako da ga usrećite
Sada ste sigurni da želite da usrećite osobu koju volite, a pošto ste zreliji, znate i kako. Neće vam smetati da ga razmazite i da mu ispunjavate svaku želju.

Mudriji ste
U zrelijim godinama ste mudriji nego u mladosti. Sada, i kada dođe do svađe, postavićete sebi pravo pitanje: šta mi je važnije, da dokažem da sam u pravu ili da naša veza bude zdrava? U tom trenutku vam neće biti teško da se opredelite za to da budete pre svega dobra žena.

Umete da usrećite jedno drugo
Potpuno ste se ostvarili i umete jedno drugom da date punu psihičku i emotivnu slobodu, a to će vas oboje učiniti srećnijima.

Znate da ljubav nije recipročna
Dakle, vama sada ne može da se desi da očekujete da će vam se svaki trud vratiti. To prosto ne ide tako. Ako vi napravite večeru, spremite kuću i operete sudove, i to sve u jednom danu, nećete očekivati da on to uradi sledeći put.

{Zena}



_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 09, 2010 7:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Romansa u zrelim godinama: Nikad nije kasno za pravu ljubav


Ljubav u poznim godinama je zrela i počiva isključivo na emocijama, a ne na interesima, zbog čega su, po pravilu, iskrenije i dugotrajnije od mladalačkih. Zato ne razmišljajte o godinama, već se prepustite.

Među osobama koje su prevalile četrdesetu, pedesetu ili šezdesetu ima sve više samaca, ali i onih koji su tek u ovom dobu pronašli pravu ljubav
Velika studija dr Klira Stivensa, američkog seksologa, pokazala je da među osobama koje su prevalile četrdesetu, pedesetu ili šezdesetu ima sve više samaca, ali i onih koji su tek u ovom dobu pronašli pravu ljubav.
– Mladi karijeru i posao stavljaju na prvo mesto i često žrtvuju ljubav. Ne pristaju na kompromise, raskidaju veze i na kraju ostaju sami. Kad u poslu dostignu maksimum i počnu da uživaju u plodovima svog rada, odlučuju da konačno daju šansu emocijama – priča dr Stivens.

NIKAD NIJE KASNO
Ljubav u poznim godinama ima svoje prednosti. Dr Stivens navodi da su takve veze zrelije, da počivaju isključivo na emocijama, a ne na interesima, zbog čega su, po pravilu, iskrenije i dugotrajnije od mladalačkih. On pominje jednu svoju pacijentkinju koja je iznela suštinu ovog fenomena.
– Došla je i rekla mi: „Napunila sam 48 godina i shvatila da sam imala izuzetno zanimljiv život. Proputovala sam skoro ceo svet, radila sam šta sam htela i niko me u tome nije ograničavao. Imam svoj stan, automobil i ušteđevinu i zato sada želim da se skrasim uz nekog i da to podelim s njim“. Upravo je u tome suština jer mnogi ljudi, tek nakon što ostvare sve svoje ambicije, mogu da se prepuste ljubavi i da uživaju u njoj. U tome nema ničeg lošeg – objašnjava dr Stivens.
Teško je reći kad je pravo vreme za ljubav pošto ograničenja u tom domenu ne postoje. Na osnovu svog dugogodišnjeg terapeutskog iskustva dr Stivens zaključuje da je ljubav u poznim godinama podjednako lepa kao i u mladosti.

IMUNI NA LJUBOMORU
Zrelost i iskustvo rade u korist ljubavi, te u vezama sklopljenim u poznijim godinama nema mesta nezrelom prepucavanju i ljubomori. Zato iskoristite svaki trenutak da se družite s prijateljima, obogaćujte vaš društveni život, posećujte pozorišta i restorane. Oprobajte se i u savremenom upoznavanja preko interneta uz pomoć mnogobrojnih programa za četovanje, kao što su „Fejsbuk“, „Em-Es-En“, „Aj-Si-Kju“ (facebook.com, msn.com, icq.com)… Čim se ulogujete, pojaviće vam se polje u kom ćete navesti kakvog partnera tražite. Udahnite duboko i upustite se u nepoznato.

{Zena}

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 09, 2010 11:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oho...kako bi mene ova tema mogla da promaši, Very Happy e pa mala moderatorko, svaka ti čast na ovome, 'ajde da i teta malo koju kaže i svečano se upiše prva, da se ostali mogu malo nasmijati ili čuditi, svejedno. Mislim da sam pravi sagovornik za ovako nešto, doduše nisi trebala da postaviš naše slike prije nego smo uspjeli da se ofarbamo Shocked (ove nas sijede malo odaju), no dobro Very Happy ...kako god...ljudi, lijepo je, zaista lijepo voljeti u zrelim godinama. Možda to sada izgleda malo smiješno, začuđujuće, ali ne smatram sebe toliko "zrelom" kako to obično vole reći za moje godine, da ne bih znala voljeti čak bolje, moćnije i jače nego što sam to znala sa dvadeset. Bolje procijenjujem, poznajem, bolje osjećam u tijelu svaki onaj damar, onu privlačnost koju sam prije možda brkala sa nekim drugim osjećanjima, mnogo sam jača, sposobnija i mnogo bolje usrećujem ljude sa svim u sebi nego sam imala tada sa dvadeset-trideset... mnogo bolje rezonujem i prihvatam slabosti, mane, mnogo više cijenim vrline, mnogo više sam u stanju da dam sebe ono iz duše, nesebično, a da pri tom ne pravim pitanja zašto je ovo ovako ili onako... jednostavno, naučila sam napokon da živim i da volim i ne moslim da je to prekasno, nikako ... Very Happy

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 11, 2010 8:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je ljubav u zrelijim godinama nekako cistija, bolja. Nema onog "joj sto ne zove?....joj dotakao mi je ruku" i slicne stvari sto se desava u osnovnoj skoli. Vidim po sebi, kako volim sad, a kako sam volela pre 5 godina. Jednostavno se sa godinama uci kako se "zrelije" voli.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
suzanasanja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Okt 2010
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 21, 2010 7:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam jedno pitanje da li je muskarcu sladje da sa 44 godine bude sa devojkom od 21 ili sa 52 sa devojkom od 29?
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 21, 2010 8:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam juce odgovorio na to tvoje pitanje...

slatko im je obadvojici...
ali pitam se, da li je slatko tim curama...tj sta vide slatko...u muskarcu starijem dvadeset godina od sebe...
muskarci su ti kao vino..sto su stariji to su kiseliji...i vise smrde... Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
kao i zene... Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation sto su starije takve su kao i muskarci... Idea
nema te vode i tog parfema sto moze da otkloni misris, staracke koze,
starackog znoja...i svega sto je staro...sto izbija iz njih...

ja sam bio sa starijim zenama od sebe...dok sam ja bio relativno mlad...
jednom sam bio sa zenom koja je imala 50 godina...
ja sam imao dvadeset pet...
gospodja kao iz filmova... Mr. Green ...dobro ocuvana...
imucna...higijenski na zavidnom nivou...
ali...kako rekoh neke mirise parfem i pomadice ne mogu da uklone...
naravno da je njoj bilo slatko...jer ja sam sladak.... Mr. Green Laughing Laughing Laughing
za razliku od nje koja je kisela...kao i svako staro vino...
to znam jer sam pio i vina duplo starija od sebe...
i sad imam u kuci vino staro pedesetak godina...kazem vino...i mislim na vino...
da je dobro...popio bih ja njega davno...nego znam kakvo je...

i stvarno ne znam sta je tim curama...koje se petljaju sa toliko starijim
muskarcima od sebe...
mozda im fali ocinska ljubav...pa to traze...ili jednostavno budu iskoristene...
zato sto im mozgalice ne rade kako treba...
sta ce ta od trideset godina da radi sa osobom od 52 godina...
moze samo da ga iskoristi i sahrani...i da se posle vuca sa mladjim macanima...
to je neko moje misljenje povezano sa nekim dozivljajima...
ko ne razume..ovo napisano...i ako mu se ne svidja moje misljenje...
nek se javi na pp...da mu objasnim...a ne da moje misljenje smatra smecem...
i da ga tako tretira....

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
suzanasanja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Okt 2010
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 21, 2010 9:44 pm    Naslov poruke: ljubav u zrelim godinama Na vrh strane Na dno strane

Nisi me razumeo u pitanju,ili se nisam dobro izrazila,mislila sam na jednog muskarca ali u njegovim razlicitim godinama zivota.
A ja inace ne delim tvoje misljenje ali ga ne podcenjujem,moja kuma vec 8 godina zivi sa covekom koji je od nje stariji 28 godina i odlicno se slazu u svemu.
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 21, 2010 10:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po meni on je svakako bolestan...jer sta ima covek od 52 godine da radi sa osobom dvadeset godina mladjom...ne mogu nikako da budu na istoj razini...
on treba da ima kci njenih godina...a ne suprugu...
i po meni tu nema razlike...ja licno ne mogu da sebe zamislim sa zenom,
mladjom od sebe deset godina...a kamoli dvadeset...ej...kako ce ona da mene razume...
tu, nema nikakve veze...pamet ili inteligencija...jednostano..
mentalni sklop covjeka od 52 g...i covjeka od trideset godina...
ne idu zajedno...nikako....niti mogu...sama priroda u covjeku govori drugo...
kod normalnih ljudi...a posto nisam bolestan...
ne znam kako to kod bolesnika funkcionise...

tvoja kuma...sta ce biti kad kum ne bude mogao vise seksualno da je zadovolji...
a to dolazi sa godinama...i to svakog muskarca u nekim godinama ceka...
sta ce onda...da radi...ona jos relativno mlada...a on ispuhan...nemocan...
da ga ostavi...ili da se igra sama sa sobom...ili da ga vara...pa ako je neka budala u pitanju...a ljubomoran covek je budala...htio ili ne htio...pa da je udara ili nesto gore...
nije prvi slucaj...takav , sto se tragicno zavrsio...
o tome ljudi ne razmisljaju...da je to normalno , svi bi bili u takvim vezama...
e sad zbog par bolesnika...da ja to smatram normalnim...bogami necu....
i uvijek cu to osuditi....i slati poruku mladjim ljudima da to nije zdravo i noramalno...
kako bolesnici zele da prikazu, tj da pokazu, kako su oni zapravo normalni kao i svi ostali...ali nisu...to treba znati...i uvijek spominjati...

i u zivotinjskom carstvu...jelen kad dodje u neke godine, vise se ne pari sa mladim i jakim zenkama...priroda ne dozvoljava...zbog opstanka vrste...
da se ne bi radjale bolesne jedinke...

a velika razlika u godinama izmedju partnera, koji se odluce da imaju djecu,
u 70 % slucajeva radjaju bolesnu djecu...

dakle...zavisi kojem to muskarcu...moze da bude sladak seks,
sa zenom koja ima godina kao njegovo dete..ako ima dete...
mada sumnjam, jer da ga ima...ne b bio sa zenom tih godina...
zbog takvih koji podrzavaju, takve bolide, sve se ovo i desava...
sto se desava...za pedeset godina normalan brak, ce biti predmet cudjenja...

mislim...ljudi su najvece zivotinje...nemaju postovanja ni prema cemu...

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 21, 2010 10:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

suzanasanja je napisao/la sledeće:
Imam jedno pitanje da li je muskarcu sladje da sa 44 godine bude sa devojkom od 21 ili sa 52 sa devojkom od 29?


Kako god, nadrljao je svakako. Oni koji su to prošli i ne treba mnogo objašnjavanja. Malo razmislite i sami prije nego postavite pitanja koja imaju prilično jednostavan odgovor.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
njanja1011
*look by njanja*
<b>*look by njanja*</b>



Godine: 36

Datum registracije: 14 Sep 2010
Poruke: 18239
Mesto: Između planina i mora...

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 21, 2011 5:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A ne znam nesto...
nemam nista ni protiv kog,ali mi je odvratno kad vidim babu i djeda ka da im je po 15g Rolling Eyes

_________________
"Kad bih znala da su ovo poslednje minute što te vidim,rekla bih ti:VOLIM TE,i ne bih glupo pretpostavljala da to već znaš..."
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 10, 2011 10:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

njanja1011 je napisao/la sledeće:
A ne znam nesto...
nemam nista ni protiv kog,ali mi je odvratno kad vidim babu i djeda ka da im je po 15g Rolling Eyes


Nemoj tako. Wink
Možda sa petnaest nisu imali ono što imaju sad.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2011 3:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubav je ljubav.
Ako je prava, ona je jednako jaka i u dvadesetim i u šezdesetim.

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Ljubav u "zrelim" godinama Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon