www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sreca
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 5:59 pm    Naslov poruke: Sreca Na vrh strane Na dno strane

zaista sreca je nekada na dohvat ruke,a onda iznenada shvatimo koliko je u stvari daleka i nedodirljiva.svi mi,koliko god nas ima na ovoj planeti,ceznemo za srecom.medjutim,prva prepreka ka dostizanju srece,je cinjenica da cak ni neznamo sta je sreca.ponekad,tek kada ona prodje,shvatimo da smo bili srecni.
obicno mislimo da je sreca zivot bez straha,besa,tuge,razocarenja i svega sto je neprijatno.u vezi sa tim stoji i nasa druga zabluda,odnosno zelja da ono sto je prijatno traje vecno,sto je u stvarnosti nemoguce.ovakvo stanje i shvatanje srece potice iz nasih ranijih iskustava,kada su prijatna emocijalna stanja zbog sitosti i prisustva majke,prekidana njenim odsustvom,sto je izazvalo intezivna osecanja besa i straha.
kasnije i kao stariji,cesto neshvatamo da su dobro i zlo dve strane iste medalje,odnosno da su oni koji nam pricinjavaju zadovoljstvo istovremeno i izvor nase nesrece i nezadovoljstva,koje je izazvano njihovim odsustvom,neraspolozenjem ili nepaznjom.
koreni naseg nezadovoljstva su u nasoj preteranoj okupiranosti sobom.svi mi verujemo da smo najvaznija osoba na svetu i da je ono sto se nama desava,najvaznije i najstrasnije.
tajna ocajnika je u tome sto ima suvise vremena da razmislja o tome koliko je nesrecan!dakle,sto vise ocekujemo od srece,tonemo dublje u ocaj.kada bismo malo vise razmisljali o osecanjima drugih bili bismo mozda srecniji.
psiholozi definisu srecu kao jedan nagli,iznenadni,snazan psiholoski dozivljaj prijatnosti zbog zadovoljenja neceg sto smo dugo cekali i jako zeleli,pa kada nam se to ostvari,mi smo srecni.taj dozivljaj obicno kratko traje i u tom kratkom intervalu covek kao da je odvojen od spoljasnjeg sveta.sreca i uspeh zaista coveka odvajaju od realnosti.to se najbolje vidi kod zaljubljenih koji nikog nevide i necuju jer su u “oblacima”,a sa druge strane kaludjerica koja je posvetila zivot Bozijem radu,moze da kaze za sebe da je srecna jer zivi daleko od realnosti i svakodnevnih problema.
tri su osnovna razloga zbog kojih covek ne moze do kraja da bude srecan:
*nase telo je sklono propadanju,bolesti i smrti;
*priroda pred cijom smo snagom nemocni;
*i treci,najbitniji razlog su ljudi sa kojima zivimo,koji svojom mrznjom,netrpeljivoscu,teznjom za dominacijom…cesto zagorcavaju zivot jedni drugima.
ipak,je najvaznije od svega kako covek vidi i dozivljava zivot i dogadanja oko sebe.ako shvatimo da u zivotu nema trajnog zadovoljstva,da nema prijatnosti bez neprijatnosti,onda smo blizi shvatanju srece.
zabluda je da materijalna dobra mogu obezbediti trajno blazenstvo i srecu.o tome svedoce ispovesti bogatih i uspesnih.bice,ipak da je sreca satkana iskljucivo u nasoj sposobnosti da prihvatimo i prijatnost i neprijatnst,bez osude i panike.jer nepromenljiva je cinjenica da zivot nikada i nikome nije lak,te da ga moramo prihvatiti takvog kakav je.to ne znaci da treba prihvatiti mazohizam i trpnju kao nacin zivljenja,nego shvatiti da je sve relativno,da se u zivotu smenjuju dobro i zlo,radost i zalost,druzenje i samoca,uspesi i neuspesi,kao sto se i u prirodi smjenjuju toplo i hladno,dan i noc,kisa i sunce.zato trebamo biti spremni da prihvatimo sve uvrede zivota kao i njegove blagodeti,jer nema zamene za zivot.

sta je za vas sreca?sta vas cini srecnim?



_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 10:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šta je sreća po mom skromnom mišljenju? Kratko, jasno i sigurno: sreća je uvijek i isključivo ljubav i zdravlje, jedino to mogu nazvati srećom. Kada kažem ljubav, ne mislim na onu fizičku, ne mislim na ljubav žene prema muškarcu i obrnuto, već istinsku ljubav koja je širok pojam i koja obuhvata mnogo toga u mom životu i stvarnosti. Samo sam tad istinski srećna. A zar je o zdravlju potrebno šta reći? Živjela sam i još uvijek živim zdrava i sa mnogo ljubavi u srcu. Srećna sam, šta reći drugo?

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Dabex
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 01 Mar 2010
Poruke: 201
Mesto: Crna Gora,Nikšić

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije sreća para puna vreća... Wink

_________________
Vuk dlaku mijenja ali sličice nikad...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Sreca Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon