www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Mozete li biti sa nekim tko ima drugu veru??
Strana 1, 2, 3 ... 58, 59, 60  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 6:07 pm    Naslov poruke: Mozete li biti sa nekim tko ima drugu veru?? Na vrh strane Na dno strane

Jel mozete da zamislite da vas partner ima drugu veru nego vi??

Jel bi svoju veru odbacili za njegovu/njenu? Dal ste do sad bili u vezi sa nekim koji nije imao vasu veru i sta ste doziveli??

Posto sam ja postavio temu, da krenem odmah...

Pre jedno godinu dana sam upoznao jednu curu iz Novog Pazara (ali zivi ovde) i jako sam se zaljubio u nju. Mnogo me podsecala na moju prvu devojku (koju sam beskrajno voleo) i bila je kao san. Nisam verovao da cu takvu zenu upoznati.

Ona se takodje zaljubila u mene i usli smo u veliku dilemu. Oboje smo znali da veza nebi imala buducnost, ali nismo mogli da se borimo protiv nasih osecaji. Dala mi je osecaj kao da sam na 9. nebu i da nikad necu vise silaziti.

Ali mozete da zamislite da nije sve ostalo tako lepo, jer je ona trebala da krije sve od njene mame (posto joj otac zivi dole u NP) i uvek smo cekali noc da se barem na par minuta cujemo ili danju nekako da zgrabimo vreme da se vidimo.

Jednog dana se nasa mala tajna ipak otkrila i majka joj napravila veliki lom tako da je onda 2 nedelje nisam video niti cuo. Za mene je to licilo na smak sveta i nervoza me ubijala.

Posle 2 nedelje se javila plakajuci i saopstila mi je da ne smemo vise da se vidimo. Ja nisam mogo da pristanem na to, jer nisam zeleo da izgubim opet voljenu osobu i to do okolnosti za koje niko nista ne moze. Videli smo se jos par puta na kratko ali nije bilo vise ono kao na pocetku i morali smo priznati da nasa ljubav nikad nebi bila jaca nego vera koja nas deli.

Ja sam konzervativan i romantican covek, pa bi mi bilo van pameti da se ne ozenim u crkvi, sta njoj nije nikako nije odgovaralo, jer je ipak volela svoju muslimansku veru. Pod suzama smo odlucili da je bolje da se ne vidimo uopste vise i tako je i ostalo, ma da i do dan danas ponekad pomislim na nju, iako znam da sad ima nekog Pazarca.

Posto sam ja veoma pobozan covek, za mene nebi doslo u obzir da se odreknem svoje vere a od cure ne mogu nesto da zahtevam sto sam ne mogu da pruzim. Zato sam se opametio i necu vise komplikovane stvari da zapocnem, nego da trazim neku pravoslavku.

Hajd da cujem sta vi o tome mislite i da li je neko isto imao slicno iskustvo!

Pozzz....




Poslednja prepravka: Jugović datum Pon Apr 11, 2005 6:04 am; ukupno izmenjena 1 put
 
jelena_ns
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 12 Dec 2004
Poruke: 3849
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 6:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bih se odrekla vere niti trazila od njega da se odrekne. Ne moramo se vencati u crkvi. Jos uvek mi je najbitnije da me taj covek voli i postuje i obratno.

_________________
"Varoši ima, što da grešim dušu, boljih i lepših al’ samo jedna je, shvaćaš, varoš u koju se vraćaš!"
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 6:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Veoma zanimljiva tema,koja bi mogla odvesti u veoma veliku diskusijui.....Polazim od sebe vencana sam za coveka moje vere,ali da nije bio moje vere postovala bih njegovu i slavila bih njegovu slavu kao svoju.jer ipak sam se udala za njega i prihvatila da delimo i dobro i zlo.
Ali znam za jedan par(mada ih ima sigurno vise)On je pravoslavac,a ona katolkinja,na samom pocetku veze njeni su bili protiv,da bi ona ipak pobegla za njega.....medjutim dan danas nit su vencani,niti ona postuje njegove praznike(svoje da)a dete im jos uvek nije krsteno.Nije krsteno jer ona misli da bi najbolje bilo da dete odluci sta ce biti Pravoslavac ili Katolik......................
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 6:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jelena_ns je napisao/la sledeće:
Ne bih se odrekla vere niti trazila od njega da se odrekne. Ne moramo se vencati u crkvi. Jos uvek mi je najbitnije da me taj covek voli i postuje i obratno.


A sta ako tvoj muz zahteva od tebe da uzmes njegovu veru i da inace nece da te ozeni??? Sta bi onda uradila?
 
sekula_au
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 48

Datum registracije: 28 Apr 2004
Poruke: 3603
Mesto: adelaide australija/subotica srbija

australia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 6:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam i nebi nikada da se vjencan sa drugom vjerom a razlog zato sto smo 2 razlicita svijeta a posebno sa muslimankom postujem svaciju vjeru ali da se vjencam nikada
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 6:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DaDaG je napisao/la sledeće:
Veoma zanimljiva tema,koja bi mogla odvesti u veoma veliku diskusijui.....

Ali znam za jedan par(mada ih ima sigurno vise)On je pravoslavac,a ona katolkinja,na samom pocetku veze njeni su bili protiv,da bi ona ipak pobegla za njega.....medjutim dan danas nit su vencani,niti ona postuje njegove praznike(svoje da)a dete im jos uvek nije krsteno.Nije krsteno jer ona misli da bi najbolje bilo da dete odluci sta ce biti Pravoslavac ili Katolik......................


A sto da ne vodi do velike diskusije?? Bas me zanima kako vi svi o tome mislite i bilo bi dosadno da svako ima isto misljenje.

A te probleme su meni takodje poznate sta se tog par-a tice. Imam jednog druga cij je otac musliman a majka srpkinja i oni su njemu ostavili odluku koju ce veru uzeti kad odraste i on decko se odlucio da ostane bez vere da nebi uvredio ni jednog ni drugog.
 
jelena_ns
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 12 Dec 2004
Poruke: 3849
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 6:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ne bi me ozenio, jer bi to znacio da on mene ne postuje....ali ne verujem da bi do toga doslo, jer bi takve stvari raspravili u pocetku, tokom upoznavanja.

_________________
"Varoši ima, što da grešim dušu, boljih i lepših al’ samo jedna je, shvaćaš, varoš u koju se vraćaš!"
 
sekula_au
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 48

Datum registracije: 28 Apr 2004
Poruke: 3603
Mesto: adelaide australija/subotica srbija

australia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 6:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jugovic moj ujak se vjenco sa muslimankom nisam u zivotu vidio 3 puta a sto zato sto je fanatic dok joj je cerka normalna osoba
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 6:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovakva ljubav zavisi od mnogo cega...a pre svega od vas samih....ne bih da ti sad trljam so u ranu ali mi se cini da ste se vi mnogo brzo i lako predali....
nisam licno imala slicno iskustvo ali imam ga u familiji i to par puta...neke veze /brakovi traju i dan danas i srecni su a neki su se raspali....bas zbog vere....sta da ti kazem.....
naucio si jos jednu lekciju zivota....da nije bas sve tako lako kao sto izgleda.....sad je iskoristi u zivotu.....verovatno ces se opet zaljubiti i voleti...potrebno ti je malo vremena....ipak mislim da ste vas dvoje trebali da se nekako izborite za svoju ljubav.....da ne popustite ...
kazes....
Citat:

morali smo priznati da nasa ljubav nikad nebi bila jaca nego vera koja nas deli.


mislim da gresis....ljubav moze da bude jaca od svega....od svih tih drustvenih prepreka....samo pitanje je...koliko ste vi sami bili spremni da se zrtvujete za nju.....
ti si odmah postavio uslov...ja se svoje vere ne odricem.....ok je...razumem te...ali ona ko zena je mogla da je se odrekne.....opet neko nase nepisano pravilo al ne vidim ni razlog da se neko odrice vere...zasto....
mislim da je vama vise bio problem familija no sama vera.....ne znam mozda gresim....al eto to je neko moje misljenje u vezi ovoga....

_________________
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 6:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sekula_au je napisao/la sledeće:
nisam i nebi nikada da se vjencan sa drugom vjerom a razlog zato sto smo 2 razlicita svijeta a posebno sa muslimankom postujem svaciju vjeru ali da se vjencam nikada


I ja sam tako odrasto da volim svoje da postujem tudje!
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 7:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

....možda nisam pravi lik da govorim na temu opravdanosti podele ljudi po verskom ključu, jer sama nisam vernik, ali sam uverena da nijedan princip (tako ni onaj verski) ne može i ne sme da bude ispred osećanja Exclamation .....jer koga voliš "to ne bira pamet, nego srce"....

_________________
Mo'š misliti! Rolling Eyes
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 7:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Yasi, sta da ti kazem na to...

Ajmo ovako...

Sad opet da je cujem bi se sigurno u meni opet sve probudilo. Pre neki dan je imala rodjendan i poslao sam joj SMS sa cestitkom a kad mi je stigo odgovor od nje (znak zivota koji nisam ni ocekivao vise) sam se setio lepog vremena i srce je htelo puci. Ne znam sta bi bilo da je opet vidim na ulici...

Sta se drustvenih prepreka tice... pravo da ti kazem sa moje strane nebi bilo nikakvih problema, jest da moji zele da se ozenim u crkvi, ali nikada nebi se mesali u moju srecu i to su me od malena ucili.

Sa njene strane je ipak malo problematicno, posto joj majka ponosna muslimanka a i brat njen starij.

Ja tacno osecam da ona i dan danas gaji osecaje za mene iako je sa drugim zajedno. Ona je meni jasno rekla da ne zeli da se odrekne vere zbog majke a nekad se i predomislela i rekla da bi za mene sve ostavila.

J*** ga, kraj price sami znate... nista od toga! Rolling Eyes
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Mozete li biti sa nekim tko ima drugu veru?? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 58, 59, 60  sledeća
Strana 1 od 60

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon