www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zanimljivosti iz filozofije
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 14, 2007 10:10 am    Naslov poruke: Zanimljivosti iz filozofije Na vrh strane Na dno strane

Po njihovim plodovima ćete ih poznati , bez obzira na to da li su za mene ili protiv mene , da li su plodovi svjetlosti ili plodovi tame . Otvori oči i znat ćeš bez neizvjesnosti .
Zagledaj se u sebe i srce će ti reći . Samostalno ocjeni i nemoj slušati nikog drugog ;jer ako slušaš mnoge glasine ; govorkanja , zbunit ćeš se i nećeš više znati što je istina a što nije , pa ćeš izgubiti svoj put .
Sve duše mogu naći istinu u sebi , ali to znači da im treba vremena da zarone u sebe i pronađu je . One moraju misliti svojom glavom i naći svoj put , ali mnoge duše su lijene kada to trebaju učiniti .
Njima je mnogo lakše slušati druge i prihvatiti tuđe mišljenje , umjesto da ga pronađu u sebi .

Budi miran i spoznat ćeš istinu ; i istina će te osloboditi .


Eileen Caddy



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 14, 2007 10:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne zanima me čime se baviš u životu.
Želim znati za čime čezneš i usudiš li se sanjati o susretu
s onim za čime tvoje srce žudi.

Ne zanima me koliko ti je godina.
Želim znati jesi li voljan riskirati da ispadneš budala zbog ljubavi,
zbog svojih snova,zbog pustolovine koja se zove život.

Ne zanima me koji su ti planeti u kvadratu s Mjesecom.
Želim znati jesi li dodirnuo središte svoje tuge,
jesu li te izdaje u životu otvorile ili si se skutrio i zatvorio
iz straha od dodatne boli.
Želim znati možeš li sjediti s boli,mojom i svojom,a da se ne pomakneš
kako bi je skrio ili umanji ili sredio.

Želim znati možeš li biti s radosti,mojom ili svojom,možeš li plesati s divljinom i
dopustiti da te zanos ispuni do vrhova prstiju,a da nas ne upozoravaš da pazimo,
da budemo realni,da ne zaboravljamo svoja ograničenja kao ljudska bića.

Ne zanima me je li priča koju meni pričaš istinita.
Želim znati možeš li razočarati drugoga kako bi ostao sebi vjeran;
možeš li podnijeti da te drugi optužuju za izdaju,a da pri tom ne izdaš svoju dušu,
možeš li biti nevjeran i,dakle,pouzdan.

Želim znati možeš li vidjeti ljepotu čak i kada nije lijepa,svaki dan,i
možeš li iz nje crpsti život.
Želim znati možeš li živjeti s neuspjehom,svojim i mojim,i ipak stati na rub jezera i
srebrnom odsjaju punog mjeseca viknuti:~Da!~

Ne zanima me gdje živiš i koliko novca imaš.
Želim znati možeš li ustati poslije noći duboke žalosti i očaja,izmučen i uništen do srži,
i učiniti što se mora kako bi nahranio djecu.

Ne zanima me koga poznaješ i kako si stigao ovdje.
Želim znati hoćeš li stati samnom u središte vatre,a da pri tom ne ustukneš.

Ne zanima me ni gdje,ni što,ni s kim si učio.
Želim znati što te hrani iznutra kada sve ostalo nestane.

Želim znati možeš li biti sam sa sobom i sviđa li ti se vlastito društvo
u trenucima praznine.

Oriah Planinska Sanjarka,indijanska starješica

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 14, 2007 10:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

~Bezumno je...~

Mrziti sve ruže
jer si se ogrebao na jedan trn...

Odustati od svojih snova
jer se jedan nije ostvario...

Izgubiti nadu u molitve
jer jedna nije uslišana...

Odustati od svojih napora
jer je jedan bio uzaludan...

Okriviti sve prijatelje
jer te jedan iznevjerio...

Ne vjerovati u ljubav
jer ti je netko bio nevjeran
ili ti nije uzvratio ljubav...

Odbaciti svaku mogućnost da budeš sretan,
jer nisi uspio u prvom pokušaju....

Nadam se da se na svom putu
ne predaješ tom bezumlju

Zapamti da se uvijek ...

Može pojaviti druga šansa

Novi prijatelj

Nova ljubav

Obnoviti snaga

Budi uporan
Traži sreću u svakom danu!

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 14, 2007 10:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dotakni život

Želiš li upoznati život u svemu što on jest , dotakni tek rođeno dijete , osjeti njegovu nazaštićenu mekoću.Dotakni bolesne .Dotakni stare . Dotakni mrtve . Nemoj se dijeliti ni od koga .
Prihvati dječju ruku , povjerljivu , željnu da je vodiš . Prihvati ruku mladog čovjeka , samosvjesnog i brižnog . Prihvati majčinsku ruku koja je vazda pripravna i brižna , vazda mirna . Prihvati ruku čovjeka u punoj životnoj snazi . Osjeti njegovu snagu i skrbnost . Prihvati onemoćalu ruku bolesnika , i onog vedrog , i onog očajnog . I onoga posve otuplelog . Prihvati ruku starca , klonulu i osamljenu . Ruku u kojoj je još toliko životnosti , životnosti kojoj ne dostaje snage . Uzdrhtalu od životnih napora . I od strpljenja i od čežnje . Osjeti ruku umrloga , zauvijek zaustavljenu . Zaustavljenu i nakon dobrote , i nakon mnogo dana nemara i samodostatnosti .
Osjeti nevini i bezazleni djetinji miris . Osjeti trpki miris znoja čovjeka predana naporu za dobro svojih . Osjeti miris bolesnoga , sputanog svojom mukom . Osjeti miris života i smrti .
Poslušaj glas malenog djeteta koje tepajući ulazi u svijet . Glas zaigranog djeteta koje svoj život ispunja bez ostataka . Poslušaj zbunjene koji svoju nesigurnost nastoje zakriti podjednako i žustrinom i odmjerenošću svog govora . Poslušaj govor gnjevnih i nezadovoljnih koji se osjećaju zatočenicima života . Govor ravnodušnih kojima ni do čega nije stalo . Poslušaj govor vedrih i zahvalnih koji svojom tankoćutnošću uvijek pronalaze dobro . Poslušaj govor onih koji su zamakli u poznu životnu dob , koji su naučili životu uvijek davati ono što je od njih , ne pitajući pretjerano za uzvrat . Poslušaj govor onih čiji glas trne i sažima se u svega nekoliko riječi , riječi koje se ne umiju doreći.
Dotakni život . Dotakni ga duhom i tijelom . Čitavim svojim bićem . Kroz dodir ćeš osjetiti život . Postati živ . Dotakni život. Ti si njegov dio . On se preljeva kroz tebe . Nemoj zaustaviti , nemoj nepotrebno uznemiriti njegov tok ..
Stjepan Lice

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 14, 2007 10:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Moj savjet tebi, tko god da si.
Ti koji imaš želju za istraživanjem misterija prirode.
Ako ne nađeš u sebi to što tražiš,
nečeš naći ni vani.
Ako ignoriraš savršenstvo svoje vlastite kuće,
kako možeš ciljati da češ ga naći negdje drugdje?
U tebi je sakriveno blago svih blaga.
O čoviječe, upoznaj sebe i znat češ Svemir i Bogove."

(Natpis na ulazu Hrama u Delphiu, Grčka)

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 14, 2007 10:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bio jednom jedan učenik kojemu je učitelj, glasoviti grčki filozof, povjerio čudan zadatak. Zapovjedio mu je da dadne novac svakome tko ga uvrijedi u razdoblju od tri godine. Silno čeznući za prosvjetljenjem, učenik je činio točno onako kako mu učitelj zapovjedi.
Kad je ova poprilično duga kušnja bila završena, gospodar pozva mladića k sebi i reče mu: "Sada možeš ići u Atenu jer si spreman učiti mudrost."
Sav ponosan, učenik se uputi prema Ateni. Prije nego je ušao u veliki grad ugleda, zasigurno, mudra čovjeka kako sjedi na vratima vrijeđajući svakoga tko pristigne. Naravno, kad je ugledao učenika, i njega stade vrijeđati. "Hej", vikao je na učenika. "Kako samo možeš biti tako ružan i glup? Nikad ranije nisam vidio da netko izgleda tako blesavo."
Ali umjesto da se brani ili napada, učenik prasnu u smijeh. "Zašto se smiješ kad te vrijeđam?" upita mudrac.
"Zato", reče učenik, "jer sam pune tri godine plaćao ovakve pogrde, a sad mi ih ti daješ besplatno!"
"Uđi u grad," reče mu mudrac. "Tvoj je!"

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Zanimljivosti iz filozofije Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon