www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Napušteni u trudnoći?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Otrovna dama
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 13 Okt 2006
Poruke: 25

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 09, 2007 1:36 pm    Naslov poruke: Napušteni u trudnoći? Na vrh strane Na dno strane

Saznali ste da ste trudni i šta vaš dragi napravi?....ostavi vas jer se nemože nositi sa tim da će postati otac. Šta napraviti u vezi sa tim?

 
natasa20
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Jul 2007
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 21, 2007 11:50 pm    Naslov poruke: trudnoca Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da zena u ovom svetu moze dete dobiti i da ga samo odgoji. ako su roditelji isto uz nju onda moze sve podneti!

ali opet ima neki koji kazu abortus, ja mislim da to treba svako za sebe odluciti!

Embarassed
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 01, 2007 10:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šta napraviti ako je otac nezreo i bezobziran?!

Potruditi se da dete ima jaku majku punu ljubavi Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 01, 2007 1:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Potruditi se da dete ima jaku majku punu ljubavi


Koliko danas, zene mogu da budu jake? Bez obzira sto je majka priroda uredila da u tom stadijumu zena bude jaca. Inace je zena u trudnoci psihicki veoma nestabilna.
Tako da je veoma tesko da zena ostane pribrana u toj situaciji.
Napominjem Arrow mislim na sadasnjost a ne na 70-te.

Nikada ne bih opravdao ni jednog muskarca koji je spreman da tako nesto uradi... koji god da je razlog.
Deca bi trebalo da se radjaju iz ljubavi a ne da budu produkt necije nekontrolisane zelje za seksom.
Nepravda je sto zena u toj situaciji najvise ispasta...
Cak ni porodica vise nije stub sigurnosti za zene koje se nadju u takvoj situaciji.
U danasnje vreme... abortus je isgleda jedino resenje.
Ali ja se i dalje ne slazem sa tim... ni malo. I nemam adekvatno resenje za to.
Znam sta bih ja ucinio... ali malo je muskaraca koji dele misljenje samnom. Steta.

Generalno.... danas... retki su oni parovi koji su spremni (u svakom pogledu) da budu roditelji.
Ne razdvajam zene od muskaraca.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 01, 2007 1:38 pm    Naslov poruke: Re: Napušteni u trudnoći? Na vrh strane Na dno strane

Otrovna dama je napisao/la sledeće:
Saznali ste da ste trudni i šta vaš dragi napravi?....ostavi vas jer se nemože nositi sa tim da će postati otac. Šta napraviti u vezi sa tim?

U vezi sa tim? Sa tim dragim? Sa tim stanjem trudnoce?
Sa dragim nishta vishe, samo posle rodjenja na sud i da se utvrdi ochinstvo, ako nece bez dokazivanja. Onda izdrzhavanje.
Ako se odluchi(sh) za dete - bravo.
Ako se odluchi(sh) protiv - takodje bravo.
Koja god odluka da je - pravilna je.
A potom, sve zavisno koja je odluka, ili spremanje za zhivotni zadatak ili poseta psihologu da bise prevazishao gubitak. (Moj savet)
A da zhena najvishe ispashta - ne. Ispashta to dete kojem mati, htela - ne htela, pre ili kasnije, kazhe da se ona zhrtvovala za njega/nju.
Dakle, pokushaj(te) dogovorom. Shvatite da se mozhe na svakakav nachin da se nadje reshenje. A ako nishta, onda je prepushteno zheni da odluchi za sebe. Potom, opet mila ili sila.
I tako u nedogled. Pa sa srecom.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 03, 2007 2:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam bila ostavljena u trudnoci i od oca djeteta i od obitelji i od prijatelja i od države i od sviju...bila sam SAMA. Nikada nisam ni pomislila da dijete ostavim..jedini koji je uvijek bio uz mene jeste BOG i samo zahvaljujući Njemu uspjela sam .

Borba je bila jako teška i cijelo vrijeme sam nailazila samo na osude , gaženja , pljuvanja itd. i na zatvorena vrata..ali borila sam se i uspjela sam.

Pobjedila sam sviju..jer sam kao oskara dobila dva predivna dječaka bez kojih bi mi život bio jako siromašan.

I uvijek se držim one izjave iz nekog filma...Bogat sam ćovjek jer imam materijalno sve što mi treba , ali sam siromašan jer nemam djecu.

Ja sam jako bogata osoba jer imam dva andjela....ponosna sam jer sam ipak ostala zajedno uz svoje sinove..a svi oni koji su me tada pljuvali , vrijedjali i gazili sada me mole da ih pogledam , oni su jedini na gubitku.

Kao majka..kao žena koja se sama borila za život u njenom stomaku za koji su svi oko nje davali jedino rješenje da se riješim djece mogu poručiti svim onim ženama koje se nadju u sličnoj situaciji..Boriute se i hrabro gazite sve nedaće jer zadovoljsvo koje vas iz godine u godinu obuzima uz to dijete je neopisivo.Budite hrabre i izadjite kao pobjednice.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 07, 2007 9:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bravo biser!!!!!
svaka cast!!!!

_________________
 
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 07, 2007 11:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pozdrav svima!

Sto se tice oca deteta... mozda ne treba biti toliko surov, osuditi ga i odbaciti odmah... Svako od nas ima svoj individualni pristup situacijama koje nas sokiraju, iznenade...nekome je potrebno mnogo vise vremena da prihvati stanje u kome se nezeljeno nasao...a svi mi i gresimo, ljudi smo...

Mislim da nista nije tako tragicno i neresivo, kao sto se nekome moze uciniti na prvi pogled. Uvek kada pogresimo, sokira nas pomisao na moguce posledice, a ne sama "greska", s toga treba traziti moguca resenja. Uvek imamo izbor! I samo od nas samih zavisi kakav izbor cemo napraviti. Ako sami izaberemo (bilo koji put) - sami smo i odgovorni za njega! Sami snosimo posledice!

Kao prvo i osnovno, licno sam protiv abortusa i ne postoji opravdanje za takvu odluku, jer to resenje moze biti samo privremeno, a samo one zene koje su ga vec imale mogu razumeti o cemu govorim!

Postoji prva mogucnost: razgovarati, koliko god je potrebno i dati vremena drugoj strani da prihvati situaciju. Ako za to ne postoje opravdani razlozi (tj. ako je veza povrsna i osoba nije ona s kojom bi smo rado podelili ostatak zivota) onda...

postoji druga mogucnost: prekinuti svaki emotivni kontakt s tom osobom i raditi na eventualnom ocuvanju "prijateljskog" odnosa - radi deteta! Ipak je najbolje za dete da ima oba roditelja, makar jedan bio samo povremeno s njim! Dakle, prihvatiti svu odgovornost i borbu na sebe, ali u tom slucaju i svesti granice dozvoljenog na minimalu, tj. ograniciti prava oca prema detetu. A sve se to da resiti, bez problema, sudskim putem, jer je zakon uvek na strani majke!

Inat i bes nikome nisu denili nista dobro, a u ovakvim situacijama nismo bitni samo MI, nego treba misliti i na to dete! Sta je za njega najbolje!? Mislite unapred, dugorocno, a za takva resenja je potrebno i te kako se preznojiti i "prokrvariti". Ali, vredi! Vredi svaku kapljicu znoja i krvi!!! Smile

Sve ovo sam rekla poucena licnim iskustvom, kao i iskustvom jedne svoje prijateljice, dakle, ne filozofiram i ne pricam na pamet...govorim o mogucim resenjima (koja su se, uz mnooooogo truda i strpljenja, ostvarila). Konkretno, ja sam zatrudnela s ozenjenim covekom, koji je "verovao" da nikada nece ostaviti svoju zenu i dvoje dece... Danas sam srecno udata za tog coveka, imamo zajednicko dete, a svo troje dece se medjusobno prosto obozavaju. Drugaricino iskustvo je malo drugacije...on nije bio ozenjen, tj. bio je u vezi s njom, ali ocigledno da nije bio spreman za ocinstvo. Cim je saznao za prve rezultate, "pobegao" je bez traga i glasa. Niko ga vise nije ni cuo ni video! Kada je dete napunilo 2 godine, pojavio se kao grom iz vedra neba...zamislite situaciju kada nepoznatog coveka treba da predstavite detetu... "duso, ovo je tvoj tata"!? No, kako god bi se neko poneo u tom trenutku, verovatno je ispravno. Svi smo mi "pametni" kada je tudja koza u pitanju. Sve u svemu, moja drugarica je presla preko svega i prihvatila tog coveka ponovo u svoj dom, a kraj cele price je - cekaju sada i drugo dete! Smile

Dakle, nije poenta odmah dici ruke, preseci, odluciti impulsivno u stanju depresije ili besa... Bitno je dati vreme i sebi i drugima. Sebi, prvenstveno, da se strasti smire, da se um razbistri... mnoga resenja nam se ukazu kad najmanje ocekujemo.
Sve u svemu, abortus je nesto sto bi samo trenutno resilo problem, ili nam se samo ovog trenutka bar tako cini!? To je prvo na sta se pomisli kada su ljudi nespremni za stvaranje porodice! Ali... da li je to zaista, realno, jedino resenje!? Naravno da nije! Samo, neki ljudi radije prihvataju takvo resenje, u strahu da se suoce sa mnogo tezim (ali dugotrajnijim) resenjima. Ne bih nazvala to "kukaviclukom" - da ne bude nesporazum - radije bih to opisala kao nezrelost i nespremnost osobe, sto opet nije za osudu, vec treba uraditi sve sto je u nasoj moci, dati sve od sebe i doprineti sazrevanju te osobe (jer sasvim je izvesno da ce se to jednom desiti, pre ili kasnije, samo je pitanje koliko mi zelimo vremena da ulozimo i damo).

Otrovna damo, iskreno se nadam da ces bar deo ovih iskustva upotrebiti u resavanju svog problema (ili vec o kome se radi). I svima onima koji se nalaze u slicnoj situaciji bih porucila: neka vam abortus bude poslednja, a ne prva pomisao!!!

Puno pozdrava i svako dobro!

P.S. izvinjavam se svima na dugom postu, ali tema je zahtevna i ne moze se iskustvo preneti u dve recenice...

_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 11, 2007 6:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lako je praviti decu,
mnogo je teze brinuti o njima.
treba biti svestan da je svaki intimni odnos cin reprodukcije...
"nezeljeno" dete je veliki teret u zivotu.
diskusije je debela natu temu;
-muskarac koji nece dete (a napravio ga je ipak) je neodgovorni paksu,
-zena koja rodi dete "bez tate" je pomalo neodovorna isto tako,jer ce
-dete citavog zivota trazi istinu i oca koji ne postoji...

_________________
www.ONE.org
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 16, 2007 11:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta uraditi?jel resio da ode?Srecan mu put Shocked !Ja ostajem sa melnim andjelom, a on sam...Bog ti daje zivot i to je ono sto je najvaznije od svega...Ja jesam za normalne roditelje, za harmoniju u kojoj bi dete raslo, za prisustvo oba roditelja u odgajanju deteta, ali ako on resi da ne bude deo toga, onda zaista i ne treba da ucestvuje u odgajanju MOG deteta...najvaznije od svega bilo bi mi da se posvetim zdravom zivotu, da se svim silama potrudim da detetu pruzim sve sto roditelj moze da pruzi, a suze i patnju ostaviti za kasnije, trebace kad dete pocne da pravi stete po kuc, da se povredjuje slucanim padovima, da ne postuje mamine molbe i naredjenja, ostaviti za prve radosti i prve tuge koje nam taj mali andjeo moze pruziti..nista drugo

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
sara_x
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 02 Apr 2007
Poruke: 115

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 17, 2007 3:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bila bih presrećna što bih ostala trudna, i tu mi sreću ne bi pomutio ničiji dolazak ni odlazak. Ne bih se odreka dedeta ni za šta, i ni za koga na ovom svetu. Kako je sirenica već rekla, ne lupetam, govorim iz ličnog iskustva. Naime, ja sam svoju bebu izgubila u šestom mesecu trudnoće (spontani, i to bez objašnjenja), i ni za šta na svetu ne bih namerno prekidala trudnoću, bez obzira šta otac deteta želeo. Ako mu se ide, srećan mu put Exclamation

_________________
Moć nad ljudima, krije se u poznavanju njihovih malih tajni
 
Double Hearts
Love Sucks
Love Sucks



Godine: 34

Datum registracije: 12 Maj 2009
Poruke: 2618
Mesto: i'm an amazing guy who has the killer looks

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 18, 2009 11:51 pm    Naslov poruke: Re: Napušteni u trudnoći? Na vrh strane Na dno strane

Otrovna dama je napisao/la sledeće:
Saznali ste da ste trudni i šta vaš dragi napravi?....ostavi vas jer se nemože nositi sa tim da će postati otac. Šta napraviti u vezi sa tim?


A sto da se nosi... namerno zatrudnela da bi ostala sa njim Laughing Laughing Laughing

Pametnija je muska rasa kako god okrenes... vi ste bili i ostacete nasjlabija karika... a za to ste vi krivi Laughing Laughing Laughing

Isto sto su crnci krivi sto ih beli narod ne prihvata takve "kaki" su Laughing Laughing Laughing (vidi vidi... kao da samnapisao KaKi) Laughing Laughing Laughing Razz Razz Razz

_________________
Shitisism
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Napušteni u trudnoći? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon