www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Hrabri?
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
krimhilda
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 28 Sep 2004
Poruke: 112
Mesto: podgorica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 18, 2006 2:33 pm    Naslov poruke: Hrabri? Na vrh strane Na dno strane

Da li se hrabri zaista ne boje, ili samo znaju trik kako da ne pokazu strah?

 
Kikibombona
Zvezdana prašina
Zvezdana prašina



Godine: 39

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 1022
Mesto: U nepoznatom predelu..znam samo da je izmedju jave i sna, javite mi ako naletite na putokaze!

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 18, 2006 2:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogo dobar post ali mislim da ce ga prebaciti u psihologiju i filozofiju.. Very Happy Nego, evo ovako... sto se tvog pitanja tice..konkretnog odgovora po meni nema.. Mislim da se vecina ljudi plasi da pokaze svoje nedostatke i svoje nazovi to 'pravo lice' pred drugima zbog mogucih komplikacija...Samim tim, zbog toga sebe teraju na neke stvari i poduhvate da bi se vise dokazali pred drugima i samim sobom nego bilo sta drugo. Ovo sto je receno za trik za (ne)pokazivanje straha, verujem da se svi ljudi plase (sto se tice koliko, to vec zavisi od osobe do osobe) ali kao sto je receno, verujem da ima onih koji su savladali nacin da prikriju svoj strah od samih sebe i njihovog okruzenja time sto ce preusmeriti sav taj strah u nesto drugo....Takodje verujem da stvarno ima onih koji se (vise) ne boje.. verovatno je zivotno iskustvo to koje doprinosi ovakvom nacinu shvatanja sveta u kome zivimo.. Prihvatanja nekih zivotnih istina i sazrevanje koje nam omogucava da 'hrabro' idemo ka onim sutra....
 
krimhilda
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 28 Sep 2004
Poruke: 112
Mesto: podgorica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 18, 2006 2:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

unaprijed se izvinjavam ako sam pogrijesila mjesto za ovu temu,ali oprosticete mi nadam se,treba mi malo vremena da se vratim na stare obzore...''godinama sam se ponosio time sto moje lice nije izlog mojih emocija, a to mi je izgleda pre pravilo probleme nego sto ih je resavalo...'' ja ipak smatram da ne postoji osoba koja se ne boji, makar i same sebe ako ne cega drugog...
 
Kikibombona
Zvezdana prašina
Zvezdana prašina



Godine: 39

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 1022
Mesto: U nepoznatom predelu..znam samo da je izmedju jave i sna, javite mi ako naletite na putokaze!

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 19, 2006 5:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se s tobom u potpunosti... mi smo sami sebi najveci neprijatelji... Nista samo po sebi nije bolno niti strasno vec nas nacin gledanja na svet oko nas je to sto je zastrasujuce..
 
gilence
Princ bez konja - stara garda
Princ bez konja - stara garda



Godine: 45

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 1001
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 19, 2006 7:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DA, a po nekada je pitanje da li je hrabar isto sto i lud? Ili nije? Mislim da se u nekim momentima hrabrost granici sa ludoscu i kretenizmom.
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 20, 2006 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam jednog prijatelja u Srbiji. Zovemo ga Shaca, Mrca...
Nije lud, nije hrabar, ali je zato MRTAV LADAN!
Nicega ne se boji, za nista se ne brine (jedino kad Partizan igra), i nikad ga nismo videli iznerviranog.

Probavali su da ga plase na razne nacine, ma kakvi, covek ne reaguje.
Da mi je 5% njegovih zivaca bio bih na konju Wink

U jednom delu groblja ima mali deo svabskog groblja. Preko puta je osnovna skola malo nakoso. Uglavnom groblje se ne vidi kada si u skoli. E tu se sakrivalo za veliki odmor da bi se zapalila cigara. Mi smo bili poslednja generacija koja je koristila to mesto za cigare. Preko dana te hvata neka jeza, manje vise groblje, nego dva dzukca iz komsiluka, nikad covek nije znao da li su pusteni ili vezani.

A pored te ograde gde su dzukci ima zbunje, i tuda vodi putic kako su ljudi uvek isli precicom to se lepo utabalo ni T od travke na tom puticu. I ustedi ti dosta vremena ako ides prema centru kroz groblje. A po noci ti je tu prava mrakaca.

Ovo jedna od prici kod groblja i nacina da uplase Mrcu.

Posto je Mrca 'sam' vecinom tu precicu koristio u kasne sate kada se vracao kuci sa centra, jedno vece 'budale' odlucise da se sakriju i da ga sacekaju.

Medjutim bila jedna raka iskopana, i njih trojca se sakrili. (Ovo oni sada pricaju) Mrca ide, ruke u dzepove stavio, zurio glavu u zemlju i zvizduka. I Jovic iz rake pruzi ruku i uhvati Mrcu za nogu. A Mrca ce mrtav ladan:"Ajd Jovicu, pu$i kyp@c".

Ne verujem da je iko otisao sam po noci tim puticem osim Mrce.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 20, 2006 9:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ponekad se pitam da li sam normalna.
Ne plasim se skoro nicega. Clanovima moje familije je to poznato.
Ali jednom sam pretjerala i tada, zamalo da se moj suprug nije onesvjestio:
Cekali smo vise od jednog sata pred vratima jedne kancelarije. Red je bio sve duzi - ljudi su sutke cupkali nogama, uzdisali, a sluzbenika - nema, i neznamo kada ce doci i da li ce uopste doci.
Nama je trebao samo staviti stambilj na neki dokument .
U jednom trenutku sam bez ikakvog ranijeg planiranja,
mrtva hladna, prisla tim vratima i uhvatila za kvaku kako bih vidjela da li su zakljucana i da li je "slucajno" doticni sluzbenik unutra.
Vrata su se otvorila, polako sam prisla radnom stolu, otvorila ladicu, ugledala stambilj uzela ga i udarila na dokument koji sam imala u ruci.
Zatim sam isto tako mrtva-hladna izasla i uputila se prema parkingu. U autu sam zatim dugo cekala supruga. Kada se pojavio blijed kao smrt rekao je da je mislio da ce me neko uhapsiti i nije se usudjivao da mi pridje...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 20, 2006 2:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dovoljno hrabra da stegnem srce onda kada svi ostali dizu ruke od svega..a nedovoljno hrabra za neke drasticne promene u zivotu..u sustini ponekad iznenadjujem samu sebe

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
red_devil
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 330

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 21, 2006 6:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svako se necega boji, samo jedni to bolje a jedni losije kriju...
 
M@RCHELLO
MUSIC WIZZARD
MUSIC WIZZARD



Godine: 37

Datum registracije: 30 Dec 2005
Poruke: 3300
Mesto: Odzaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 21, 2006 7:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno da se boje...ali taj strah prevazilaze veoma uspesno...odnosno strah pretvaraju u hrabrost...strah ih pokrece da budu jos bolji nego sto jesu

_________________


Love don't let me go
 
kt-831-as
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 40

Datum registracije: 21 Feb 2006
Poruke: 851

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 22, 2006 1:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ljudi koji se ne boje mogu kontrolirati sovj strah isto tako i ljudi koji mogu kontrlirati bol zar ne? jednostavno svjesno pokušati ne osjećati bol
 
Musatom
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 35
Mesto: Zagreb, Hrvatska

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 22, 2006 2:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gilence je napisao/la sledeće:
DA, a po nekada je pitanje da li je hrabar isto sto i lud? Ili nije? Mislim da se u nekim momentima hrabrost granici sa ludoscu i kretenizmom.


Čini mi se da uvijek graniči sa ludošću a ta granica je količina straha i nošenje sa istim koji postoji u nekom obliku kod svakog... ali za kretenizam ipak treba biti svjestan mogućih posljedica i unatoč tome postupit tako da je vjerojatnost nastanka tih posljedica vrlo velika.

kt-831-as je napisao/la sledeće:
ljudi koji se ne boje mogu kontrolirati svoj strah isto tako i ljudi koji mogu kontrlirati bol zar ne? jednostavno svjesno pokušati ne osjećati bol


Nisu iste te dvije stvari jer bol nije samo na pshičkoj bazi, treningom i zatupljivanjem vrhova živaca može sa smanjit osjetljivost organizma al ne možeš svjesno ne osjećat bol isto kao ne možeš kihnut otvorenih očiju ili željom zaustavit srce da prestane kucat ili prestat disati...

Sličnost je jedino u načinu pokazivanja okolini kako netko doživljava bol/strah.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Hrabri? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon