www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Projekt Philadelfija
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~
::  
Autor Poruka
pax5xl
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 26 Jun 2006
Poruke: 29

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 11:33 pm    Naslov poruke: Projekt Philadelfija Na vrh strane Na dno strane

Eksperiment Philadelfija



Eksperiment Filadelfija postao je poznat široj publici nakon istoimenog filma iz 1983. godine. Pokus je u čvrstoj vezi s Teslom, a odnosi se na incident s teleportacijom koji se dogodio tijekom pokusa Američke mornarice. Pokus se temelji na ,teorijskoj suradnji iz 1930., razvijenoj na sveučilištima Chicaga i Princetona, dalje razrađenoj tijekom rata u sklopu vojnog programa kao «"Projekt duga".

Godine 1943. u okolici Philadelphije provedena je serija testova kako bi se otkrio način stvaranja "nevidljivog ekrana" oko broda Eldridge. Na finalnom testu u kolovozu 1943. brod se vratio u "normalno vrijeme i lokaciju", ali bez članova posade. Američka mornarica poriče da se projekt uopće dogodio. Budući daje američka vlada zatvorila za javnost Tesline dokumente. Ne znamo je li on bio aktivno uključen u projekt, ili je mornarica samo proučavala njegove teorije. Bez obzira na to što se stvarno dogodilo, ovaj događaj je uvelike zaslužan što je Nikola Tesla gurnut u kategoriju "rubne znanosti". Ali ne samo on.

Za vrijeme laboratorijskog razdoblja u Colorado Springsu Teslaje primio neuobičajen signal dokje izvodio pokuse na radiju visoke frekvencije. Pretpostavio je da je signal stigao s drugog planeta te je objavio izvješće. "Slušanje signala s drugog planeta", koje se danas uobičajeno prakticira na astronomskim institutima, odbacivali su akademici tog vremena. Tesla je sve više opisivan kao "ludi znanstvenik". Kasnije te godine Teslaje otvoreno tvrdio da postoji mogućnost kontaktiranja Marsa i drugih planeta, što je pružilo idealnui metu akademicima i još jedan razlog za ocrnjivanje.

Tesla se bavio i tzv. Kirlianovom fotografijom, fotografijom nevidljivih pojava kao što su ljudske ame i duhovi. Uspijevao je napraviti takve slike svojim visokofrekventnim naponom, koje je proizvodio Teslin generator.

Teslino pamćenje je legendarno. Mogao je svaki izum u potpunosti konstruirati u glavi i nije ga trebao crtati. To je ponekad izazivalo zbunjenost među znanstvenicima, zbog pitanja čuvanja i arhiviranja dokumenata. Također je iza­zivalo ljubomoru među drugim izumiteljima i inženjerima.

Tesla se nikada nije ženio. Za vrijeme njegovog života sumnjalo se kako je homoseksualac, što je također kori­šteno u napadima na njegov rad. Tesla se spominje i u vezi s kontaktima s neidentificiranim letećim objektima. Tzv. "kontaktirani" su bili nadahnuti Teslinom idejom o kontaktu s drugim planetima. Inženjeri su konstruirali leteći objekt prema Teslinom modelu. Nakon njegove smrti širile su se glasine da je nekoliko njih, koji su radili u Teslinom laboratoriju, uspostavilo kontakt sa svemirom.


 
m1l1ja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jun 2006
Poruke: 39
Mesto: Priboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 13, 2006 8:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citao sam o ovom projektu, tvrde da su putovali u buducnost, tj. jedan lik sa tog ratnog brod U.S.S Aldridge (cini mi se). Rekao je kasnije da je Tesla bio jedan od rukovodilaca projekata zajedno sa Ajnstajnom, cak je i napisao knjigu o tome. Koliko je to istina??? Pravo pitanje
 
woolf99
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Avg 2006
Poruke: 288

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 08, 2006 12:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li ste čitali domaću knjigu beležnica profesora Miškoviša. Izdala je neka Čačanska kuća. U njoj izmežu ostalih je opisan događaj kada čovek šezdeset i neke godine iz Suboce kreće ka zastavi da kupi Fiću. Posle kupovine nestaje negde kod Beograda. Na istom putu vraća se posle 10 god. potpuno isti, auto glanc nov. Žena stara, deca porasla ... U svakom slučaju vredi pročitati jer govori o događaima na našim prostorima. Pominje se i Radan

_________________
Goli Otok .... Kako to nudistički zvuči
 
psih0
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 22
Mesto: BG

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 12:39 am    Naslov poruke: asdf Na vrh strane Na dno strane

Znate sta sam ja cuo o ovome?? Ja sam cuo da je ekperiment uspeo i da je brod nestao na nekoliko sekundi!!! Normalno ovo je odbacila vlada i za javnost ovo nije postojalo. Cuo sam da je Tesla radio i na nekom eksperimentu za vojno oruzje!! On je oruzje kreirao (u svojoj glavi) i hteo je navodno da ga proda, prvo je pokusao sa Amerikom ali oni nisu pokazali interesovanja kasnije je probao sa Rusijom ali nista (to je bilo vreme kad su mislili da je lud!). Navodno ovo oruzje nije bilo za unistenje vec je moglo da stvori STIT dovoljno jak da u danasnje vreme odbije atomsku bombu! Stit se sastojao od visoko naponske struje! Cak je americka vlada mislila da je Tesla prodao ovo oruzje Rusiji.....

_________________
nije zvaka za seljaka
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 5:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sad prvi put cujem za Kirlianovu fotografiju. Ima li neko primer za to?
A i sta su to "ljudske ame"???

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
m1l1ja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jun 2006
Poruke: 39
Mesto: Priboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 12:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zapravo Filadelfijski eksperiment je sasvim druga prica u nauci Smile

[Edit by coco_bill: Svaka poruka čija je svrha isključivo reklama komercijalnih sadržaja, drugih foruma, drugih sajtova krši Pravilnik i biće cenzurisana.]

_________________
Malo edukacije ne skodi 8)
 
dado2009
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 25

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 21, 2007 8:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gdje ima dima ima i vatre, tako da .... gledao sam taj film, navodi na razmisljanje
 
Milos NS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 19 Jul 2005
Poruke: 242
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 9:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma Tesla je bio genijalac... Ja sam negde procitao da je cak imao teoriju o besplatnom izvoru energije koga ima svugde oko nas i nemoze se potrositi... Naravno da to nije nikom bilo u cilju da se otkrije Mad
 
cupakabra
*the dancing girl*
<b>*the dancing girl*</b>





Datum registracije: 30 Sep 2006
Poruke: 1763
Mesto: taaaaamo daleeeeko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 10:35 pm    Naslov poruke: Re: asdf Na vrh strane Na dno strane

psih0 je napisao/la sledeće:
Znate sta sam ja cuo o ovome?? Ja sam cuo da je ekperiment uspeo i da je brod nestao na nekoliko sekundi!!! Normalno ovo je odbacila vlada i za javnost ovo nije postojalo. Cuo sam da je Tesla radio i na nekom eksperimentu za vojno oruzje!! On je oruzje kreirao (u svojoj glavi) i hteo je navodno da ga proda, prvo je pokusao sa Amerikom ali oni nisu pokazali interesovanja kasnije je probao sa Rusijom ali nista (to je bilo vreme kad su mislili da je lud!). Navodno ovo oruzje nije bilo za unistenje vec je moglo da stvori STIT dovoljno jak da u danasnje vreme odbije atomsku bombu! Stit se sastojao od visoko naponske struje! Cak je americka vlada mislila da je Tesla prodao ovo oruzje Rusiji.....

da, tesla je hteo da napravi stit i poceo je da ga gradi ali su ga srusili....
zamislite sada kako bi nam bilo sa stitom

_________________



ne placi zato sto se zavrsilo, smej se jer se dogodilo!
CuPaKaBrA
 
samo_san
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 105

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 15, 2007 4:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam cuo da Rusi poseduju taj stit...cak u rusiji postoji jedan grad u kome zive samo najbolji naucnici sa porodicama,mislim cak da je ceo uradjen pod zemljom i sakriven od javnosti,i da do sada raspolazu sa nama nezamislivim dostignucima,i da kad navodno krene treci svetski rat,Rusija ce imati glavnu rec
 
SrXXX
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 27 Mar 2007
Poruke: 89
Mesto: Spavaća Soba

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 11:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li ste pročitali knjigu Teslino Proročanstvo ??? Naravno, to nije nikakvo proročanstvo, ali govori o teslinom životu i njegovim dostignućima. Veoma zanimljiva knjiga, preporučujem svima da pročitaju. Što se tiče tog štita, Amerikanci su pokupili dosta Teslinih materijala, tako da me nebi čudilo da je nešto već ostvareno.
 
m1l1ja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jun 2006
Poruke: 39
Mesto: Priboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 31, 2007 4:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Filadelfijski eksperiment
Milija Jovičić Sunday 31 December 2006

Da Vas ne bih dalje dovodio u zabunu (pogotovu ako ste neobaveštena plavuša ) radi se o eksperimentu Bendžamina Frenklina (1706 – 1790) rođenog u Bostonu. Bio je svestrana osoba. Tokom života je menjao zanimanja od štampara, izdavača, filozofa pa do fizičara, državnika i pronalazača.

Rođen je u porodici siromašnog proizvođača sapuna i sveća kao deseto dete od njih sedamnaest. Sa šest godina je naučio da čita. Nakon samo dve godine školovanja, u dvanaestoj godini, odlazi kao šegrt u štampariju svog brata Džejmsa. Kao štampar radio je u NjuJorku i dve godine u Londonu.



Bendžamin Frenklin

Kada je njegov brat osnovao literarni časopis, Franklin počinje da piše seriju eseje (čak 14). U sedamnaestoj godini odlazi u Filadelfiju. 1730. godine postaje izdavač "The Pennsylvania Gazette”. Sa dvadeset sedam godina objavio je “Poor Ricard’s Almanac”. Njega je popunjavao izrekama koje je sam smišljao, čak su izreke stekle veliku popularnost kod čitalaca. Zahvaljujući ovom almanahu postaje bogat čovek i na njemu temelji svoju veliku popularnost.

Na njegovu inicijativu, 1743. godine dolazi do osnivanja Američkog filozofskog društva. Osnvao je prvu javnu biblioteku u Filadelfiji kao i bibliotekarsko društvo.

Bibliotekarsko društvo dobija 1745. lajdensku bocu. 1746. godine Frenklin zajedno sa par prijatelja izvodi eksperimente iz elektriciteta. Kao i svemu životu, Frenklin relativno kratko posvećuje pažnju fizici i pronalazaštvu. Ipak i te dve godine su bile dovoljne za dubok trag u nauci i pronalazaštvu, a iz tog vremena nam ostaje gromobran.

Bendžamin Frenklin je bio član Američkog kongresa i jedan od autora „Deklaracije nezavisnosti“. Izumeo je i bifokalne naočare.

Sada malo više ćemo pričati o tom čuvenom eksperimentu.

U to vreme sumnjalo se na vezu prirode groma sa elektricitetom. Pronalazak lajdenske boce uzrokuje povećanje broja eksperimenata pražnjenja iz njih koje fizičari izvode. Na ideju o gromobranu, Frenklin dolazi putem eksperimentisanja sa šiljcima. Jula 1750. godine Frenklin šalje pismo Kolinsu koji sadrži dva predloga.

Prvi predlog se odnosi na „filadelfijski eksperiment“:

„Na vrh nekog tornja treba staviti neku vrstu stražarske kućice, dovoljno veliku da u nju stanu čovek i električni stočić. Na stočić postavi železni štap koji se izvodi napolje i upravlja vertikalno, tako da je 20-30 stopa visok (1 stopa (ft) = 0,3048 m) i zašiljen na vrhu. Ako je stočić čist i suv, čovek može, kada nisko prolaze oblaci, da se naelektriše i izvuče iskru, jer štap dovodi vatru iz oblaka. Ako se uoči neka opasnost za čoveka (iako mislim da je ne bi trebalo biti), neka stojeći na stočiću prinosi štapu jednu žicu zavijenu u kolut čiji je jedan kraj zavezan za zemlju a on je drži voštanom drškom. Tada će iskre skakati od naelektrisanog štapa na zemlju ne dotičući ga“.

Drugi predlog se odnosio na gromobrane.

Tek nakon objavljivanja pisama i njihovih prevođenja kreću prva izvođenja „filadelfijskog eksperimenta“. Neka od njih su uspešna, kao ono 10. maja 1752. godine kada je olujni oblak izazvao varničenje između železnog štapa i uzemljene žice koja mu se približavala.

Nažalost bilo je i onih koji su stradali. 1753. godine u Petrogradu (carska Rusija) Rihman gine jer ne koristi uzemljen provodnik.



Zadnji deo gromobrana Bendžamina Frenklina

Frenklin je u početku planirao eksperiment s metalnim šipkama koje bi bile postavljene u stražarnicu na tornju nove crkve. Srećom kašnjenje u izgradnji crkve ga je nateralo da umesto šipki upotrebi zmaja. Ustanovio je da vlažna žica provodi elektricitet iz vlažnog oblaka. Uspešno izvodi eksperiment i postaje slavan dok su mnogi drugi neslavno završili.

Sam Frenklin je imao ludu sreću. Nebrojeno puta tokom izvođenja eksperimenata ni sam Frenklin nije bio svestan opasnosti. Pred Božić 1752. godine je pokušao ubije ćurku pražnjenjem iz dva veća naelektrisana balona. Dobija takav udar da se onesvestio.

Danas je gromobran neizostavan deo bilo koje stambene zgrade.

Pretraživajući internet u želji da i sam nađem nešto više o „filadelfijskom eksperimentu“ našao sam jednu zanimljivu rečenicu iz poslovnog sveta:
„Možda je Bendžamin Frenklin otkrio elektricitet, ali je pare zgrnuo onaj koji je izmislio strujomer” – Erl Vilson.



Memorijalni mermerni spomenik podignut u čast Bendžamina Frenklina

Januara 2006. godine u Pensilvaniji je obeleženo 300 godina od rođenja Bendžamina Frenklina. Posle njegove smrti njegova autobiografija je postala jedna od najčitanijih. Proučavao je Golfsku struju i napisao jedan od prvih radova iz okeanografije.

http://viva-fizika.org/content.php?article.63

_________________
Malo edukacije ne skodi 8)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~ -> Projekt Philadelfija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon