www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zlostavljanje životinja
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 20, 2007 11:00 pm    Naslov poruke: Zlostavljanje životinja Na vrh strane Na dno strane

Iako je riječ o životinjama i po naslovu bi trebalo da stoji u topicu za njih namjenjeno ipak je u pitanju psihološki problem..bolje rečeno psihički poremećaj..pa ne bih pogriješila ni kada bih ovu temu prebacila u topic gdje se piše o bolestima Laughing

Naime o čemu je riječ....

...večeras slušam dnevnik i udarna vijet je ta kako nekolicina dječaka starosne dobi od 10 - ak godina na Grbavici u Aleji lipa u Sarajevu se poigralo na stravičan način. U pitanju su jadne mačkice..koje su ti dječaci prvvo maltretirali potom im vadili oči pa bi ih spalili i bacili u kontenjer ili jednostavno ostavljali na ulici. Twisted Evil

Susjedstvo je ogorčeno..reagovale su i udruge za zaštitu životinja ali i psiholozi kojima nikako nije jasno kakav je to psiha kod tih 10-ogodišnjih dječaka i smatraju da će s tom psihom za nekih 10-ak godina to isto raditi svojim vršnjacima i drugim ljudima...katastrofa živa.

Jedina reakcija roditelja tih dječaka je ta da su napali sviju što ih uznemiravaju i "ruže" im dječicu.



Zaista žalosno kakvu djecu danas imamo...to je samo jedan primjer a ima ih svakojakih i svakodnevno.


U šta se to pretvaraju naša djeca?
Šta se to dešava s njihovom psihom?
Kako riješiti taj problem?

Ja kao roditelj dvojice dječaka doista se plašim njihova odrastanja i ne znam šta i kako bih sačuvala svoju djecu od takve djece u okruženju.

Šta vi mislite o svemu tome????



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 20, 2007 11:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Batina je iz raja izasla. Samo toliko, mene su moji mlatili pa sam sad dobar decko Mr. Green , dok neko ne dobije batine nikada se nece opametiti. To je jedino potrebno da opameti ovu decu da vise ne muce jadne zivotinje, jer je ovo bolesno Evil or Very Mad

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
idaaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 20 Jul 2007
Poruke: 110
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 20, 2007 11:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jedna od stvari na koje se jezim kada cujem ili vidim... necuveno
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 01, 2007 10:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U svom detinjstvu imala sam prilike da se susretnem sa sličnim, dakako blažim, primerima mučenja životinja - dečaci iz ulice su stavljali mačke u džak i vukli ih po barama Mad Sve što sam mogla da uradim je da jurim za njima i derem se... Evil or Very Mad

A da mi je sad da zateknem taj prizor...ne bi im dala da plaču

Ma, užasavam se i kad vidim da dete od 3-4 godine 'mazi' psa tako što ga klepi po glavi ili vuče za rep Evil or Very Mad , nekmoli nešto više Rolling Eyes

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 03, 2007 8:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gledao sam tada te vijesti, jeste, žalostno je to, mučno i stravično, ali... Ali šta se čudite, što pitate zašto se to dešava, šta je sa tom djecom...

U državi koje nema, u društvu koji se jedva preživljava, u okolici u kojoj se vidi i vidjelo se svašta, to je samo jedan od naćina na koji djeca traže pažnju. Djeca su ostavljena sama sebi, ulici i jalijašima, dok roditelji pod brigom kako preživjeti, platiti račune i kupiti podmjeru, gule svoj život, djeca se tu i tamo ko vaspituju, ali ne punom pažnjom.
To su samo neki od razloga zašto je to tako, i to je moje lično razmišljanje. Kad se popravi cjelokupno društvo, kad u jednom gradu ne bude smeće nicalo mjesto ruža, kad se ljudi mognu priuštiti malo više od dobre čorbe jednom sedmično, onda če se možda i to popraviti, onda če možda djeca ponovo uzeti loptu za igranje a ne mačku ili psa pa sa njim da se "igraju".

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Mirko BGD
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 15 Avg 2007
Poruke: 19
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 15, 2007 11:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

roditelji su krivi za sve!!! oni decu uce kako da gledaju na svet... tesko da bi dete moglo da uradi tako nesto samo od sebe u koliko mu prethodnu u glavu nije usadjeno kako su zivotinje odvratne itd.
resenje: za dete psiholog, a za roditelje malo jaca novcana kazna... [ne mnogo jaka, tek toliko da prodaju kucu] jer su zivotinje bas kao i mi ziva bica koja osecaju, disu, hrane se itd.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 31, 2007 4:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma nisu tu krivi ni roditelji, ni drustvo, niti nesto trece. Ni ta deca nisu psihicki poremecena, niti im treba psiholog, ni psihjatar. To je samo deciji nestasluk i nista vise. I to nisu oni izmislili. Bilo je toga i pre, samo sto nije bilo ovih drustava za zastitu zivotinja pa se to nije ni spominjalo.
Secam se da smo se kao klinci (5-6 godina) kad odemo u selu jednom medjusobno gadjali tek izlezenim pilicima, a jednom smo stavili macku u rernu i slusali kako grebe po vratima i mjauce na sav glas, sve dok nije prestala i tada se osetio miris izgorele dlake.
Evo, hvala bogu, odrastao sam i nisam jos uvek nikoga ubio niti mucio, ni ljude ni zivotinje.
 
Penelopi26
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jul 2007
Poruke: 20

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 14, 2007 10:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NEE!! svakog zlostavljaca bi trebalo malo zlostavljati za primer drugima!!
 
ramar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Sep 2006
Poruke: 155
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 16, 2007 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvek sam bio protiv toga. Moja devojka redovno sutira svoju macku kad se iznervira. i milion puta smo se posvadjali zbog toga. lako je muciti neko slabije bice. to ne rade samo deca nego i odrasli ljudi. to su po mom misljenju slabici koji se sami sebi ili drugima tako dokazuju. zasto neko ne uzme tigra da mu izvadi oci..i on je macka
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 21, 2008 12:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da to rade kukavice i slabiciko ji se izivljavaju nad slabijima od sebe, kao iljudi koji su imali jako velike traume u zivotu i da nisu imali nikog da ih vaspita i da se brine o njima..

s jedne strane ih treba zaliti ali moram da izjavim da im zelim sve najgore jer sam veliki fan zivotinja

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 11, 2008 1:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iskreno,ja ne volim macke i mnoge stvari u zivotu,pa i stvari koje mi samo smetaju ili me nerviraju,ne moram ih mrzeti,ne unistavam.
ne znam stvarno sta je sa tom decom,cinjenica je da im se previse toga dozvoljava i da sve ranije i ranije odrastaju...
a macke kako i ne bi ubijali i maltretirali kad na vestima svakog dana gledaju i slusaju o ubistvima,nasilju,teroru...a i slusaju starije kako psuju i trabunjaju:"Iskopacu mu oci,ubicu ga,isutacu ga" pa se onda mozda i povode time,neki.
Licno,ja kad sam bila mala,jednom sam udarila devojcicu 5 godina staariju od mene,dobrom samarcinom jer mi je teca rekao da idem da je udarim jer me je uvredila(salio se,naravno).
Ono sto hocu da kazem je da se deca ugledaju na starije,oponasaju ih u svemu pa mozda i zbog ovoga dolazi do tih problema jer su i stariji ljudi danas puni besa...
a deca misle da je to dobro jer slusaju svoje roditelje sta pricaju a previse su mala da shvate o cemu se zapravo radi i tu nastaje problem.

ne znam samo kako se nisu zgrozili da mackama vade oci Rolling Eyes

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 11, 2008 6:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nama je komplet drustvo i kompletan sistem otiso u majchinu. Ono shto je nekada bilo normalno vishe nije normalno a ovo shto je sada normalno nikada nije bilo. Ne znam za konkretan sluchaj shta da kazem ..... mali monstrumi koje bih slatko izlomio i onda ostavio da zive. A roditelji ko roditelji - NIKADA njihova deca nisu kriva. Svi ostali jesu i drustvo i skola i psiholozi i prodavacica u prodavnici i neznanac na ulici ali NJIHOVA MILA DECA nikad ..... i o chemu mi onda prichamo? Rolling Eyes
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zlostavljanje životinja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon