www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Filozofija Fridriha Nicea
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
plass_chamoice
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Okt 2006
Poruke: 259

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 24, 2006 9:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bosiljak sadim meni Fridrih Nice. Prvo Nice-a smatraju za jednu od zveri u Jovanovom Otkrovenju(SPC). Drugo, sta bi vi rekli o filozofiji coveka koji je na kraju poludeo? Po meni nema smisla ceniti filozofiju ludog coveka.


_________________
Treba samo sto vise piti i pusiti
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 25, 2006 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Po meni nema smisla ceniti filozofiju ludog coveka.

Ne znam zasto to mislis...odgovoricu ti ukratko na tvoj post-mala je razlika izmedju natprosecno inteligentnog coveka i sto ti kazes ''ludog coveka''
 
toledo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 61

Datum registracije: 28 Dec 2004
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 25, 2006 9:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

plass_chamoice je napisao/la sledeće:
Drugo, sta bi vi rekli o filozofiji coveka koji je na kraju poludeo? Po meni nema smisla ceniti filozofiju ludog coveka.

Poludeo je na kraju, pre toga je pisao dosta toga pametnog. A postoji i izreka da ce mudar covek uzeti zlato gde god da ga nadje. Veruje se da je Niceovo ludilo posledica organske bolesti a ne dusevnog poremecaja. Uglavnom se smatralo da je uzrok tome sifilis, ali se sada sumnja, jer njegovim simptomima vise odgovara meningiom. Time se bolje objasnjavaju Niceove dugogodisnje migrene.

ametist heart je napisao/la sledeće:

Nadcovjeka mi direkno ne mozemo da stvorimo, vec samo nasi potomci.
Kako? Nice je jednom rekao: "U brak nek stupaju najbolji sa najboljima, a ljubav nek se ostavi gomili", sto znaci da arijevci treba medjusobno da se mnoze, a cigane u tzv. komore, pa tamo nek vode ljubav i sl.

Natcovek je stupanj razvoja svesnosti. Zato se on ne odnosi na nas kao pojedince, nego Nice poziva na proces kojim ce generacijama, postepeno, covecanstvo dostici visoku svest. Zato treba da se uzajamno uzdizu parovi slicnih afiniteta, da oboje zele raditi na kultivisanju svesnosti. Slicna ideja je i u hriscanstvu, gde se kaze da se niko ne spasava sam, nego kroz onog drugog. Zato Nice kaze da je ljubav tu sekundarna - za one kojima je merilo vrednosti duhovnost drugacija od 'puke emotivnosti'. Ali to nikako ne znaci da Nice prezire ljubav ili da to znaci ono sto si napisala o arijevcima i ciganima. Po Niceu aristoktratija treba da se zasniva na svesnosti, na visokim i drugacijim moralnim vrednostima. A njegov aristokrata se ne postaje po rodjenju, nego po opredeljenju. Znaci, nije bitno koje si boje koze ili porekla, nego je bitno kakvu svesnost negujes i kakvi su tvoji zivotni izbori. Nice pise simbolicno i ne sme se shvatati doslovno. On kaze da zenama treba bic i tome slicno. Medjutim, on sam je bio zaljubljen u zenu svoga prijatelja, Kozimu Vagner, pa tesko da je zaista mislio ono sto je glasno govorio o ljubavi ili zenama...


Poslednja prepravka: toledo datum Sre Okt 25, 2006 9:39 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
plass_chamoice
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Okt 2006
Poruke: 259

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 26, 2006 8:36 pm    Naslov poruke: opet nice Na vrh strane Na dno strane

ne znam, ja mislim da je razlika ipak ogromna. svi se slazu da je nice na kraju poludeo, dal je uzrok dusevne ili organske prirode, po meni, uopste nije bitno.

_________________
Treba samo sto vise piti i pusiti
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 12, 2007 4:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...evo ubacivanja zanimljivosti. pored svega sto je rekao ovaj cik je izmedju ostalog rekao da se zane mogu podeliti na krave, ptice i macke, a muskarci na konje, zebre i i buldoge Shocked

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
Venceremos
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 3351
Mesto: Santa Clara

cuba.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 14, 2007 12:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

..pa cuo sam da je na kraju pricao zivotinjama Mr. Green
 
samo_san
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 105

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 15, 2007 6:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zao mi je ako stajem na zulj ljubiteljima ovog filozofaa,ali ja ga ne podnosim...ne vidim bilo sta pametno,korisno ili dobro sto je uradio sem sto je spasao onog konja batina u italiji pre nego sto su ga odveli u ludnicu..Nabedjeni,gordi ludak,po meni nista vise od toga...
 
SmashingPumpkin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Jan 2007
Poruke: 76
Mesto: Kula nazalost...nemam knjizaru!!

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 22, 2007 7:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

smatram da je niche svakako jedan od njavecih filozofa svih vremena(procitao sam skoro sva njegova dela koja imam u posedu)...nadcovek ce doci...ju vil si Smile

_________________
Riot Grrrl!
Rebel Girl!
Feminizam!
Revolution!
 
spiderwoman
diacetylmorphine
<b>diacetylmorphine</b>





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 1670
Mesto: preko okeana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 30, 2007 3:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mracninone je napisao/la sledeće:
Filozofija, Nice, pa neki Aristoteli, Platoni, Sokrati i itd... pa to je sve sto nas narod kaze pi#sanje uz vjetar. Sta je i jedan filozof konkretno uradio u istoriji, da li je mozda napravio neki lijek? NIJE da li je mozda patentirao neki dobar i koristan izum? NIJE, da li je potpomogao u obajsnjenju stvarnih pojava na osnovu nama poznatih zakona NE NIJE... kad sve saberemo nisu se puno proslavili... uopste filozofija je sama po sebi beskorisna, a na kraju krajeva filozofijom mogu da se bave samo ljudi koji perfektno poznaju fiziku i opste zakone prirode koji u ovom trenutku vaze za nasu stvarnost, a neka nagadjanja njihova da je sve ovo ili ono su besmislena, pa zar 90% tih filozofskih objasnjenja iz proslosti sad nisu besmislice, kao ona tipa sve je: vatra, voda, zemlja, vazduh... kako je to samo lose... najbolja recnica koja opisuje nas svijet je: Univerzum nije cudan koliko mislimo da jeste, nego je cudniji vise nego sto mozemo da zamislimo!!! I ja sam ateista za informaciju, a svijet je jako slozen, JAKO... i da nije tacno da se ateisticko ucenja oslanja na to da bude kontra Bogu...(procitao sam u jednom komentaru prije)


Sta da se radi,neki ljudi su zaista previse mali da shvate neke stvari...
Znas,danas ne bi bilo ama bas jedne jedine nauke da nije bilo filozofije Exclamation

plass_chamoice,cisto da znas,u antickoj grcoj su veoma cijenili ljude koji su bili ludi,oni su stavise vazili za proroke Rolling Eyes a Niceova nazovimo je manom,je bila ta sto je krajnje iskreno vjerovao u istinitost svojih stavova i gledista,toliko da ostali jednostavno nijesu bili u stanju da ga prate...i covjek se bavio izmedju ostalog i psihonautikom,posebno poslednjih godina tog zivota,sta znam,kazu da je to vrlo opasno, mi danas mozemo samo nagadjati sto je to on sve otkrio, ne samo o sebi vec o cijeloj ljudskoj rasi, svakakve mracne tajne,da pretpostavljam nije bio u stanju da sve to podnese i to mu je vjerovatno i pomutilo razum Confused ali ovo ga sigurno nece umanjiti kao velikog filozofa u mojim ocima,stavise, jos vise ga cijenim.

_________________
Osmijeh na lice i bice sve ok!
 
KInder Torta
Moj Dobri Anđele...
<b>Moj Dobri Anđele... </b>



Godine: 35

Datum registracije: 13 Jul 2007
Poruke: 8238
Mesto: U šumi obrasloj sećanjima...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 17, 2007 5:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za mene je najbolji filozof Heraklit. Procitajte knjigu mracna strana Heraklita, fenomenalna je. Samo treba da je shvatite jer je nije bio obican filozof kao Aristotel itd... On je bio paradoksalni filozof...

Inace mi smo sami svoji Bogovi, mi upravlajmo svetom i svojim zivotom a neko tamo"OD GORE"! Razmislite malo o tome!
Kako mislimo tako ce i da nam bude! Sve mi to kreiramo u nasim glavama!Zato uvek pozitivno razmisljajte i sta god da vam se desi sedite i razmislite malo i videcete da nije sve tako crno! U svakom losem postoji ono jedno dobro!




[Edit by aureliano: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]

_________________
Proslo je sve za tebe ja sam sad stranac u noci,
A, zelim te, i zovem te...
 
Ninaa
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 25 Mar 2005
Poruke: 539

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 16, 2007 2:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne pitajte za nicea..........jedva polozis filozofiju................

_________________
Uzimam SVE sto mi zivot pruza Smile Smile
 
DOCTOR PRC
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 24 Okt 2007
Poruke: 5

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 24, 2007 6:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Velika zvezdo , u cemu bi se sastojala tvoja sreca kada ne bi bilo nas kojima sijas." , mislim da ide tako nesto. To je jedan citat iz Zaratustre, velikog dela velikog filozofa. Niko nema pravo da spori njegovu velicinu i njegov intelekt, a sto se tice dela koja vezujete sa nacistima, ta dela su bila zloupotrebljena. Pomalo je bio cudan ali tako je bilo sa svim velikim umovima koji su obavezno uz to jos i neshvaceni. Ako se ne varam bio je zaljubljen u svoju sestru. Ipak veliki filozof ili ne, on je uglavnom bio protivan svakoj ideji drugih filozofa, natocito crkve. Neznam da li ste culi za njegov stav o kruzenju zivota, tj da se sve vrti u krug, kao, satro,
sve ce se ovo ponovo desiti nebrojeno puta identicno kao i sto se desavalo. Time je odbijao ideju crkve o raju i paklu a i dolazio u sukob sa ljudima kojima se bas nije svideo zivot koji su do tada ziveli pa samim tim ni ideja da sve to ponovo prezivljavaju. Ima jos mnogo primera, koga stvarno zanima nek potrazi...
Sve u svemu jedan veoma zanimljiv lik.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Filozofija Fridriha Nicea Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon