www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

10 Najmisterioznijih Mesta Na Svetu
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~
::  
Autor Poruka
***malena***
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jul 2007
Poruke: 60

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 27, 2007 9:06 am    Naslov poruke: ...10 Najmisterioznijih Mesta Na Svetu... Na vrh strane Na dno strane

...10 Najmisterioznijih Mesta Na Svetu...

Ovo sam pronasla na jednoj stranici jako interesantno govori o 10 najmisterioznijih mesta na svetu...
Evo stranice na kojoj sam pronasla ove podatke:
http://www.hauntedamericatours.com/toptenhaunted/hauntedworld/

1. Auschwitz-Birkenau Concentration Camp, Oswiecim, Poljska...

...Prica se da mnogi koji su posetili Auschwitz-Birkenau kamp da su se osecali cudno i mnogi su se odjednom rasplakali bez ikakvog razloga, vecina ljudi nije ni zavrsila posecivanje i obilazak ovog kampa do kraja.
Posetioci koji dolaze da vide ovo mesto kazu da i dan danas ptice ne pevaju.
Mnogi koji su posetili kamp kazu da su osetili jako hladna mesta u kojima se osete duboke emocije. Na nekim slikama ljudi su pronalazili mistericne svetlucave senke.
Auschwitz-Birkenau Kamp je jedno od najmisterioznijih mesta na svetu...


2. Whitechapel/Spittalfields, London East End, London, Engleska...

...Na ovom mestu su se desavala jedna od najbrutalnijih ubojstava koja su zabelezena. Jack the Ripper ubojica od kojeg se jos uvek nije otkrijo pravi identitet i koji jos uvek nije resen.
Turisti i ljudi koji zive u Whitechapelu su videli i culi mnostvo misterioznih pojava.
Mnogi su videli duhove Jackovih zrtava, cudnu vojsku Rimskih vojnika, duh mornara, misterioznog crnog kocijasa sa belim konjima koji se odjednom pojave bez ikakvog zvuka i nestanu dok si trepnuo...


3. Underground Vaults ((Podzemni Trezori)), Edinburgh, Skotska.

...Trezori su nekada bili izgradjeni za biznise, tu su bili veliki mostovi, bili su upotrebljavani za podrume, radionice, posle su napusteni zbog poplava i vlage.
Kada je mesto napusteno tu su dolazili beskucnici i siromasni koji su tu spavali i ziveli, mnogo ljudi je umrlo od kuge u podzemnim trezorima.
Mnostvo paranormalnih pojave se desavalo u podzemnim trezorima, razni zvukovi, senke, uznemiravajuci krikovi...


4. Greyfriar’s Kirk groblje / Covenanter’s Zatvor, Edinburgh, Skotska.

...Okrutne stvari su se desavale u Covenanter zatvoru, ubijeno je mnogo zatvorenika, a u blizini zatvora nalazilo se greyfriars kirk groblja, ljudi su bili zakopavani zivi, mnogi su bili spaljeni.
Oko 1998 pocele su se desavati mnoge nobjasnjene svari oko groblja gde su ljudi govorili da su osetili hladna mesta, veliki smrad, glasne zvukove koji su dopirali iz grobova, a neki od turista su bili i povredjeni.
Mnogi turisti, posetioci pa cak i vodici su bili napadnuti od necega sto ni oni neznaju sta bi moglo da bude, imali su modrice i ogrebotine po rukama i nogama.
Neki su cak bili gurani, imali su vrtoglavice i povracali su. Mnogi su videli senke, culi smejanje, videli su objekte koji su se micali...

5. Coliseum, Rim, Italija...

...Mnogi vodici i posetioci koji su bili u Coliseumu kazu da su osetili hladna mesta, dodirivanje i guranje, culi su saputanja oko njih, takodjer cuvari i strazari koji rade u Coliseumu su izvestavali kako mnogo puta cuju zvukove maceva, takodjer su culi zivotinje, rikanje lavova, zvukove slonova, vidjeni su duhovi ljudi na sedalima u coliseumu, i mnogo puta je vidjen duh Rimskog vojnika...


6. Walachia, Transylvania, Land of Dracul, Romania...

...Turisti i ljudi koji zive ovde su prijavili mnoge misteriozne pojave u ovom dvorcu, osecali su hladna mesta, cudni zvuci, mnogi su videli senke u misterioznom dvorcu grofa Drakule.
Nekada su i obilazci dvorcem bili skraceni zbog misterioznih krikova i nekih paranormalnih dogadjaja...


7. Unit 731 Ekspirimentalni Kamp, Harbin, Manchuria, Kina.

... Kamp prozvan Azijskim Auschwitzom, mnogo je ubijenih ljudi u ovom kampu, neki su bili zatvorenici, na njima su readjeni ekspirimenti, seciranja i mnogo toga, cak im nisu davali ni anesteziju.
Mnogo ljudi je ubijeno u ovom kampu i danas ovaj grad i okolna sela prijavljuju mnoge misterije, duhove, mnoge paranormalne pojave, misteriozne glasove i zvukove, senke na slikama, skoro je BBC snimao to mesto i imali su probelma sa svetlima i baterijama kada su poceli da snimaju...

8. Palmyra Otok Atoll, Pacific Ocean...

...Ljudi koji su posetili ovaj otok kazu da je ovo definitivno otok duhova, mnogi kazu da su imali jako neprijatan osecaj i da se mnogo paranormalnih stvarin desavalo na ovom otoku. Otok je nenaseljen jedan od najudaljenijih mesta na svetu, koji se nalazi u centru Pacifickog Okeana. Prema legendama ovde se nalazi zakopano gusarevo blago, i desila su se mnogo ubojstva a jedno od vecih je bilo 1970 godine, prijavljeno je mnogo nestanaka ljudi na ovom otoku koji nikada nisu pronadjeni, nestalih brodova, mnogi kazu da je- historija ovog otoka slicna Bermudskom Trokutu...


9.Catacombs, Paris, Francuska.

...Milioni posetilaca i vodica koji su posetili Pariske Katakombe, kazu da je ovo mesto mnogo misteriozno, osetili su mnogo hladnih mesta, takodjer su vidjeni duhovi kako prolaze kroz hodnike katakombmi, a neke su grupe cak i pratili okolo, mnogi su videli grupu senki u jednom mracnom hodniku u katakombama, cak su neki prekinuli posetu katakombama ranije, nisu je videli do kraja jer su osetili mnoge slabosti i nisu hteli da idu dalje, imali su veliki strah. Na mnogim slikama su se mogle videti paranormalne senke, cak je i kamerama snimano.
Nije preporuceno nikada da se ide sam ili sa ljudima koji neznaju dobro put kroz katakombe jer se lako mozete izgubiti i nikada vise necete moci izaci iz katakombi. Mnogi su iz sale ulazili u katakombe, i nikada vise nisu bili vidjeni niti pronadjeni.


10. Magh Sleacht Plain, u blizini Ballyconnell, County Cavan, Irska.

Mnoge legende su se desavale na ovom mestu, prica se da je ovde bio Krom kojeg su Kelti postovali i donosili mu zrtve.
Posetioci ovog mesta kazu da su culi zvukove i miris zapaljenog mesa, neki su cak uslikali senke u obliku ljudi koje su se nalazile oko stene pred zalazak sunca, drugi kazu da su cak videli duhove na ravnici u sred bela dana...



_________________
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 27, 2007 8:14 pm    Naslov poruke: Re: ...10 Najmisterioznijih Mesta Na Svetu... Na vrh strane Na dno strane

Prvo, da ti pohvalim tekst. Odlican je.
Prica se da svaka [starija] kuca u Britaniji ima bar jednog duha.

Svetlana* je napisao/la sledeće:

7. Unit 731 Ekspirimentalni Kamp, Harbin, Manchuria, Kina.
... Kamp prozvan Azijskim Auschwitzom, mnogo je ubijenih ljudi u ovom kampu, neki su bili zatvorenici, na njima su readjeni ekspirimenti, seciranja i mnogo toga, cak im nisu davali ni anesteziju.


U II svetskom ratu, Mandzuriju [istocna Kina, prema Japanu] je anektirao Japan. Zna se da su se izivljavali nad stanovnistvom, ali nisam znao da su imali koncentracione logore.

Svetlana* je napisao/la sledeće:

9.Catacombs, Paris, Francuska.
Na mnogim slikama su se mogle videti paranormalne senke, cak je i kamerama snimano.


Probacu kasnije da nadjem koji snimak.
Kosti su prebacene u te katakombe jer nije bilo mesta na grobljima zbog kuge.

Svetlana* je napisao/la sledeće:
10. Magh Sleacht Plain, u blizini Ballyconnell, County Cavan, Irska.
Mnoge legende su se desavale na ovom mestu, prica se da je ovde bio Krom kojeg su Kelti postovali i donosili mu zrtve.
Posetioci ovog mesta kazu da su culi zvukove i miris zapaljenog mesa, neki su cak uslikali senke u obliku ljudi koje su se nalazile oko stene pred zalazak sunca, drugi kazu da su cak videli duhove na ravnici u sred bela dana...


Kelti su nekad prinosili ljudske zrtve svojim bogovima, a najcesce su to bili pobedjeni neprijatelji koji su bili spaljivani.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
***malena***
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jul 2007
Poruke: 60

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 30, 2007 7:59 am    Naslov poruke: Re: ...10 Najmisterioznijih Mesta Na Svetu... Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Prvo, da ti pohvalim tekst. Odlican je.
Prica se da svaka [starija] kuca u Britaniji ima bar jednog duha.


I meni je tekst bas bio zanimljiv kada sam ga prvi put procitala.

To je istina da skoro svaka starija kuca u Britaniji ima bar jednog duha, to sam mnogo puta cula, inace obozavam onu emisiju "Most Haunted" na Travel Channelu, http://travel.discovery.com/tv/most-haunted/most-haunted.html to je Engleska emisija oni ljudi sto istrazivaju paranormalne pojave vecinom u starim Engleskim dvorcima, kucama i raznim mestima. Mnogo interesantna i misteriozna emisija, i to bas iz Engleske.


coco_bill je napisao/la sledeće:
U II svetskom ratu, Mandzuriju [istocna Kina, prema Japanu] je anektirao Japan. Zna se da su se izivljavali nad stanovnistvom, ali nisam znao da su imali koncentracione logore.


Nisam ni ja znala da su imali koncentracione logore dok nisam procitala onaj tekst.

coco_bill je napisao/la sledeće:
Probacu kasnije da nadjem koji snimak.
Kosti su prebacene u te katakombe jer nije bilo mesta na grobljima zbog kuge.


Da to za Katakombe u Parizu sam cula i mnogo ljudi je potvrdilo da su svasta videli i culi u katakombama u Parizu.

Ja sam posetila katakombe u Italiji u Rimu i mesto je stvarno bilo misteriozno, mracno, ispod zemlje, brrr bilo nas je mnogo, grupa ljudi i vodic i bilo je bas misteriozno i mogu da kazem da se bas oseti neka energija, mali prolazi u katakombama, i kada smo prolazili kraj jednog mesta, na jednom mestu su bila velika vrata kao kapija i zakljucano a unutra je mnogo mracno bilo, vodic je rekao da se tu se nesto cudno desava, dopiru neki zvukovi i zatvoreno je ne ide se tim putem...

Takodjer sam posetila Coliseum u Rimu ((na ovoj listi koju sam postavila je pod brojem 5 kao jedno od najmisterioznijih mesta na svetu)), sa tim se takodjer slazem, ja sam bila takodjer sa grupom ljudi i vodicem u Coliseumu i bilo je oko 5 sati popodne i stvarno se oseti neka energija tamo, nekakav osecaj, nesto ima. Obozavam posecivati tako stare dvorce, arhitekture ali samo po danu, po noci se nebih bas usudila da idem.

_________________
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 10, 2007 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam odusevljena ovim tekstom, ovim saznanjima. Imala sam sve to nekako u glavi,ali nikako da povezem sve te kockice. Neutral Interesantno.
Desavanja u Londonu,pa, oseti se neka energija. Ne umem da objasnim ali neki breez u kostima. (bejah tamo jednom prilikom pa osetih those feelings)
 
Mixiii
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 13 Avg 2007
Poruke: 5
Mesto: Jedan grad gde si vecno mlad, jedan grad zove se BEOGRAD!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 15, 2007 11:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Verujem da tamo ima nesto
Volim misterije, zato mi se i dopao ovaj tekst...ali ne znam ni ja dal bih se usudila ici tamo nocu,uh, nema sanse Laughing

Svetlana* bravo za tekst!
 
***malena***
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jul 2007
Poruke: 60

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 16, 2007 8:30 pm    Naslov poruke: ..::Najmisteriozniji Dvorci Evrope::.. Na vrh strane Na dno strane

Hvala lepo, i meni se tekst bas dopao, ni ja se nocu ne bih usudila da idem po svim tim mestima, samo po danu ali po noci nikako. Laughing

..::Najmisteriozniji Dvorci Evrope::..


(Jedni od najmisterioznijih Dvoraca Evrope, u kojima mnogi prijavljuju da su videli i čuli duhove, mnoge misteriozne stvari se dešavaju u ovim dvorcima).

Jedni od Evropskih najmisterioznijih dvoraca imaju historiju koja se proteže već oko 900 godina.
I nije čudo da su mnoge priče kroz ovu historiju povezane sa pričama o duhovima i misterioznim događajima.

Duh Anne Boleyn može biti viđen svake godine na Božicnu Večer kada se vraća kući u Hever Dvorac u Kentu. Njen duh je viđen kako u tišini plovi preko mosta raspona reke Eden.

Također pojava Crnog Psa iz Leeds Dvorca kažu da donosi nesreću ili smrt njihovim stanarima.
Poreklo leži sa Eleanor od Gloucester, Kralja Henryh VI tetka, koja je 1431. godine okrivljena za vežbanje vračarenja i izdaju.

Europa poseduje jedne od najmisterioznijih dvoraca na svetu. (Ima ih mnogo, već oko 100 dvoraca ima veliku reputaciju).

#1. Tokom dugih 900 godina The Tower Of London (Toranj Londona) London, Engleska:
Ovaj dvorac je dobio veliku reputaciju kao dvorac koji ima najviše duhova i jedno od zastrašujućih, najmisterioznijih mesta u Britaniji.

http://www.guide-to-castles-of-europe.com/tower-of-london-ghosts.html



#2. Windsor Dvorac -Berkshire, Engleska:
Jedna od mnogih kuća sadašnje kraljice iz Engleske, par njenih kraljevskih rojalnih predaka, i "ne kraljevskih rojalnih" duhova.

http://www.guide-to-castles-of-europe.com/windsor-castle-ghosts.html



#3. Berry Pomeroy Dvorac -Totnes Devon, Engleska:
Kuća u kojoj su se smestili par ženskih duhova i dva brata. Također je jedan od najmisterioznijih dvoraca u Britaniji.

http://www.guide-to-castles-of-europe.com/berry-pomeroy-castle.html



#4. Izgrađen na velikoj steni visoko iznad grada. Edinburgh Dvorac - Škotska:
Duhovi Edinburgh dvorca zadržavaju umoran pogled preko pružajuće metropole.

http://www.guide-to-castles-of-europe.com/edinburgh-castle-ghosts.html





#5. Njeno Rojalno veličanstvo Kraljica Elizabeth II je trenutni vlasnik od Tutbury Dvorca- Staffordshire Affordshire, Engleska:
Tutbury dvorac ima izvanrednu historiju koja vraća unazad kratko posle Normanskih Osvajanja 1066. godine.

http://www.guide-to-castles-of-europe.com/tutbury-castle.html



#6. Mnogi dvorci kroz Europu imaju jednu veoma sličnu stvar - stanovnika duha, Malahide Dvorac- Dublin, Irska:
Malahide je jedan od najstarijih dvoraca u Irskoj, nema samo jednog duha da zastrašuje goste nego čak pet.

http://www.guide-to-castles-of-europe.com/malahide-castle.html



#7. Kao i svi dvorci iz ovoga doba, obilnih priča o duhovima i čudnim zvukovima ima veoma mnogo. Dragsholm Dvorac- Na Danskom Otoku Zelanda:
Sa svojom samom tamnom i groznom historijom također nije izuzetak, u Dragsholm dvorcu se nalaze tri duha.

http://www.guide-to-castles-of-europe.com/malahide-castle.html


_________________
 
SrXXX
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 27 Mar 2007
Poruke: 89
Mesto: Spavaća Soba

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 19, 2007 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iš , iš, iš !!!

Sad neću moći spavatiiiiiiiiiiiiiii Sad Sad Sad
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 19, 2007 6:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ko što sam rekao, svaka starija kuća u Britaniji ima bar jednog duha. Very Happy

Ali dvorci su im fenomenalni i jako dobro očuvani. Samo zbog njih bi proputovao Britaniju, bez obzira na duhove. Mr. Green

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
goran.b
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 24 Avg 2007
Poruke: 105

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 24, 2007 10:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

super su ti teme Svetlana, dopadaju mi se, fotke su odlicne. Very Happy
 
goran.b
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 24 Avg 2007
Poruke: 105

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 31, 2007 10:16 pm    Naslov poruke: Re: ...10 Najmisterioznijih Mesta Na Svetu... Na vrh strane Na dno strane

Svetlana* je napisao/la sledeće:

To je istina da skoro svaka starija kuca u Britaniji ima bar jednog duha, to sam mnogo puta cula, inace obozavam onu emisiju "Most Haunted" na Travel Channelu, http://travel.discovery.com/tv/most-haunted/most-haunted.html to je Engleska emisija oni ljudi sto istrazivaju paranormalne pojave vecinom u starim Engleskim dvorcima, kucama i raznim mestima. Mnogo interesantna i misteriozna emisija, i to bas iz Engleske.


Mislim da su ovi snimci sto sam postavio o edinburgh dvorcu upravo iz te emisije o kojoj govoris {most haunted} Very Happy

Most Haunted Live Edinburgh - Part 1



[Edit by Coco Bill: Ostali snimci koje je poslao goran.b su u narednim postovima radi preglednosti]
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 01, 2007 5:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Most Haunted Live Edinburgh - Part 2


_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 01, 2007 5:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Most Haunted Live Edinburgh - Part 3


_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~ -> 10 Najmisterioznijih Mesta Na Svetu Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon