www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako birate knjige u knjizari
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
space.monkey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Apr 2005
Poruke: 10
Mesto: krusevac.net

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 11, 2005 3:46 am    Naslov poruke: Kako birate knjige u knjizari Na vrh strane Na dno strane

Vrtim se po knjizari skoro svaki dan ali stvarno ne znam po kojem kriterijumu da izaberem neku knjigu.
Da li jos neko ima slican problem i kako uopste izaberete sta cete citati?


 
LegnA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 77
Mesto: K.Mitroviica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 11, 2005 12:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PISAC i PREPORUKA to je sasvim dovoljno
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 11, 2005 8:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Preporuka onog u čiji književni ukus verujem se dosad pokazala kao jedan od najboljih kriterijuma u izboru. Autor, a ponekad sam naslov (onaj koji je nagradjivan npr.) takodje nisu loše vodilje. Opet, lično najviše volim da prelistam knjigu na licu mesta, samo da "bacim oko na robu", pročitam izvode na koricama i sl. Rolling Eyes
PostScript. najbolje je kad podješ u knjižaru znajući šta tražiš; to je zapravo jedino nepogrešivo Mr. Green

_________________
Mo'š misliti! Rolling Eyes
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2005 7:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Manhattan je napisao/la sledeće:
Preporuka onog u čiji književni ukus verujem se dosad pokazala kao jedan od najboljih kriterijuma u izboru. Autor, a ponekad sam naslov (onaj koji je nagradjivan npr.) takodje nisu loše vodilje. Opet, lično najviše volim da prelistam knjigu na licu mesta, samo da "bacim oko na robu", pročitam izvode na koricama i sl. Rolling Eyes
PostScript. najbolje je kad podješ u knjižaru znajući šta tražiš; to je zapravo jedino nepogrešivo Mr. Green
Slazem se s ovim. Tako ih i ja trazim.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Rua
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 12 Apr 2005
Poruke: 11
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 13, 2005 3:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Radim u knjizari, pa imam tu privilegiju da gvirnem u svakojake knjige. Najvise volim da procitam prvih par strana necega sto mi je skrenulo paznju na nekoj tamo donjoj polici.. Obicno je to - to! 8)
 
tomson
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Jun 2004
Poruke: 14

PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 12:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa samo djela provjerenih pisaca, ako nisi usla u knjizaru po preporuci nekoga da nesto kupis sto je novo na trzistu a jako je dobro. ima dobrih novih stvari.
 
sir_oliver
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Apr 2005
Poruke: 10

dominicanrep.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 17, 2005 10:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Licno ih biram po preporuci i to par ljudi koji do sada nisu omanuli. Takodje pomaze ako stalno kupujete knjige u istoj knjizari pa vas neko od prodavaca poznaje i zna sta bi vam leglo.
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2005 12:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogo mi znači da pročitam neku recenziju, kao i to ko ju je pisao. Takođe, volim da knjige biram prema književnim pravcima, tako da ću nekad pročitati i kupiti čak i neku možda lošiju ako pripada nekom mom omiljenom pravcu ili piscu

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
ARAGON.SM
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 19 Apr 2005
Poruke: 4
Mesto: Sremska mitrovica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 2:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

treba uvek znati sta ti treba da li hjoces da se relaksiras ili neku strucnu literaturu uglavnom ono sto vam se svidi na prvi pogle uglavnom je pravi izbor i nikada nemojte da se obazirete na cenu knjige/a jer one obicno i vrede vise neko sto za njih traze Very Happy
 
Mjesecarka
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 36

Datum registracije: 06 Feb 2005
Poruke: 864
Mesto: Novi Sad, na Dunavu...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 20, 2005 7:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja u knizarama provodim dosta svog slobodnog vremena,ako ne u bibliotekama,tako da sam parav osoba za ovo pitanje... Wink Wink Wink Salim se! Knjige biram po preporuci,po nekim kritikama,po piscu,retko po naslovu...Za pola sata mogu da "bacim oko" u desetak naslova,i ono sto najvise odgovara onom sto mi treba,uzimam! Smile Uglavnom znam sta trazim,ali mi se desi i da mi prodavac preporuci nesto neponovljivo... Smile

_________________
...Reci bi sve pokvarile...
 
MarioBG
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Apr 2005
Poruke: 10

PorukaPostavljena: Čet Apr 28, 2005 11:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zavisi.nekada mi se dopadne naslov, nekada mi to preporuci radnik u knjizari, nekada cujem od raje koja knjiga je dobra
 
bozall
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 10

PorukaPostavljena: Sub Maj 14, 2005 9:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

unapred znam (na osnovu preporuke ili procitane kritike) sta cu da kupim
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Kako birate knjige u knjizari Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon