www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vidovnjaci
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
miro
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Nov 2002
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 10, 2007 1:31 pm    Naslov poruke: Vidovnjaci Na vrh strane Na dno strane

Evo me sa drugim pitanjem. Rado citam list "Zonu". U njoj postoje milioni vidovnjaka. Ali najinteresantnije u svemu tome je sto niko ne daje email adresu a svi daju telefonski broj za kontakt i zakazaivanje. Koliko sam ja citao i koliko ja znam neke stvari to je kako oni kazu bozji dar. E pa ako je bozji dar to znaci da niko od njih nije platio bogu zato sto mu je dato. Prema tome i to pazarenje nekako mi ne ide u glavu. Ako je dato od boga svako treba to da iskoristi onako kako bi pomogao drugima, a sa druge strane svaki taj koji vidi dobro od toga necega ce sigurno hteo nehteo da pocasti tog nekog. A ono da to kosta toliko eura ili ovoliko to nije bas bozja stvar vec vise gjavolja. Dajte komentar sta vi mislite.

 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 15, 2007 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prevara na rate
Nakon što su obišle sve državne institucije, zvaničnike međunarodne zajednice, lokalne moćnike i beskrajno mnogo sati provele sa panoima u rukama ispred dobro utvrđenih zgrada, ženama Srebrenice su odgovor na jedino pitanje koje ih zanima - ima li iko od naših živ, ponudili vidovnjaci. Po cijeni od 50 DM. S.S. iz Srebrenice priča o susretu sa ženom koja joj je obećala pronaći sina
"Mi smo na kraju zbog naše muke morali obić sve te proroke, gatare i vračare. Hajd idi ovdin, podaj deset maraka, ondi dvajest i tako. Ja sam išla i Semizi i Anđeliki, sve zbog onog sina što mi je nesto, ali mi one nisu rekle ništa. Kažu, ne zna se, a ti nemoj gubiti nade. Išla sam i kod Duvančića, on gleda na sliku, koji mi je rekao da nije sigurno, da ne može da ga vidi, da ko malo negdje prozire, ali mi nije ništa naplatio. Najviše me je potresla jedna koju sam uhvatila u šahu, Fikreta Pohara. Uveče nisam mogla da spavam i u dva sata ja nju slušam preko radija. Sve je zovu iz Tuzle, iz Sarajeva, i ona njima govori kad će doć i kaže da ponesu sliku. Prvo ogleda na sliku, onda na grah i u karte, i ima neke kamenčiće. Ja sam skočila i uzela olovku i čekala do kraja emisije da ona kaže svoju adresu. Upišem ja njen broj i sutradan sam čitav dan stajala kod telefona da je dobijem, i dobijem je jedva. Pitam može li me primiti, a ona kaže da može za jedno tri dana jer ima veliki broj mušterija. Pitam je pošto je, a ona mene pita za šta ja to ogledam. Ja joj kažem kako imam nestalih, a ona meni - a ti si iz Srebrenice. Jesam, ja kažem. Kaže ona: pedeset maraka, a ako ne moreš platiti, naredit ćemo se pa u ratama. Ja sam mislila, ha je pedest, to ona nešto stvarno umije. Dolazim ja u nje, u Hrasnicu, a u nje, ko dva portira, snaha i sin primaju na hodniku i javljaju se na telefon, zakazuju. Dadem ja njoj prvo sliku od ovog sina koji mi je osto. Ona uze, pa pogleda u mene, a ja ono tužno lice napravila. Kaže ona meni: 'Ko da ima neke zrake njegove, zvijezde, ali, Boga mi, gasi se. Možda ga uskoro i nestane. Da ti pravo kažem, nije živ. A žena mu krenula drugim putem, puno te sekira. Hoće da se uda. Ovo im se dijete pati'. A ja se samo uzvrćela. E, onda joj poturim sliku ovog drugog sina, što ga nema, a on na slici ono veseo. A rekla sam joj da jednog nemam. Pita ona mene đe mi je taj sin. Kažem ja njoj kako mene sekira poso. Te ti ona meni kako će on imat poso, da će ga dobiti za pet dana. Te ja skočim i pitam: Kolko ti oćeš para? Ona će ti meni da ja čekam da mi gleda u grah i u karte. Ma, reko, ne interesuju mene ni tvoje karte, ni tvoj grah, ni ništa. Taj sin što kažeš kako mu nema zvijezde, osto je za ručkom, a taj što će se zaposlit, njega mi nema. Ona za mnom ide i govori: niko za ovo da nije znao. A ja ti njoj: sikter! Ja više nikad nisam nigdje išla niti me nije ništa ni interesovalo. Pogotovo nakon izjave onog Krstića, vidim da niko naš živ nije. A ti što ogledaju, kradu mene radi moje muke."

www.bhdani.com/arhiva

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 10, 2007 10:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uh eto tek sad primetih temu o njoj bih mogla satima pricati, a ipak malo je vremena te cu sada ukratko reci svoje misljenje a nekom drugom prilikom bice valjda vremena i za dublja razglabanja Rolling Eyes
Dosta mi je bapskih prica o gatanju u pasulj, karte i ostale rekvizite, bele i crne magije i cega sve ne.Na zalost, sigurna sam da ima jako puno istine nekim stvarima... kazem na zalost jer da je Bog zeleo da unapred svi znamo svoju sudbinu svi bismo bili vidovnjaci...ne idem kod gatara i vracara, ne zelim da znam o tome sta ce se dogoditi, sta se dogadjalo a ja toga nisam bila svesna, jednostavno uzdam se u Boga, u se, i u svoje kljuse i tu je kraj diskusije.barem za sada... Wink
ah da, samo jos jedna sitnica, ljudi koji se bave ovim poslom, a bogami i profitiraju na njemu su strahovito dobri psiholozi...po reakcijama ljudi, makar i nista njima ne znali, mogu tacno da procene zasto su oni tu sta zele da cuju i upravo im to serviraju..i ljudi se oduseve ko kucici u liftu..pogodio/la mi sve.zamisli cuda Shocked Shocked

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
veseliovcha
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Okt 2007
Poruke: 14
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 12, 2007 12:24 am    Naslov poruke: Re: Vidovnjaci Na vrh strane Na dno strane

miro je napisao/la sledeće:
Evo me sa drugim pitanjem. Rado citam list "Zonu". U njoj postoje milioni vidovnjaka. Ali najinteresantnije u svemu tome je sto niko ne daje email adresu a svi daju telefonski broj za kontakt i zakazaivanje. Koliko sam ja citao i koliko ja znam neke stvari to je kako oni kazu bozji dar. E pa ako je bozji dar to znaci da niko od njih nije platio bogu zato sto mu je dato. Prema tome i to pazarenje nekako mi ne ide u glavu. Ako je dato od boga svako treba to da iskoristi onako kako bi pomogao drugima, a sa druge strane svaki taj koji vidi dobro od toga necega ce sigurno hteo nehteo da pocasti tog nekog. A ono da to kosta toliko eura ili ovoliko to nije bas bozja stvar vec vise gjavolja. Dajte komentar sta vi mislite.

lol bozji dar ili ne? lol lol lol pa bog da postoji takve bi prve kaznio...nego jel su rekli koji bog? haha zavisi od zemlje do zemlje predpostavljam
 
black_panthera
Iskusni član
Iskusni član





Datum registracije: 03 Mar 2007
Poruke: 761

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 30, 2007 11:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja u takve stvari uopce ne vjerujem

_________________
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 31, 2007 5:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kako oni kazu... "samo citamo iz knjige sudbine"... nazalost odstampano je samo jedno izdanje te knjige u veoma malom tirazu... dostupno je samo nekolicini... i tako, mi ostali moramo da platimo dobro kako bi nam oni nesto procitali...
po meni... pre ce da bude da su oni procitali nekoliko knjiga iz psihologije... pa to znanje koriste kako bi nas zavarali... tj. uzeli kintu...
ocajan covek je na sve spreman... ode kod vidovnjaka i ovaj mu isprica sve lepo kako bi mu uzeo para... a u principu mu nista nije rekao...
cista navlakusa...
no... vreme polako cisti sve te citace sudbine... kako se ljudska svest i znanje povecavaju...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
jcona13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 20 Okt 2007
Poruke: 29
Mesto: Majdanpek

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 31, 2007 9:40 pm    Naslov poruke: Vidoviti Jova Na vrh strane Na dno strane

Evo jednog vidovitog pogleda na Vašu ličnost.

"Vi često pokušavate da na okolinu ostavite utisak da ste čvrsti i postojani, ali ste u stvari emotivna i ranjiva osoba. Ponekad ste vedri, komunikativni i društveni, a umete i da se povlačite u sebe i tada osobama koje vas vole postaje teško da dopru do vaših misli. Volite promene i dinamiku, i sputavanje slobode može da vas odvede u nezadovoljstvo, pa čak i u melanholiju i depresiju. Dobro znate da ste osoba koja ima svoj stav i ne prihvatate tuđa mišljenja izrečena proizvoljno i bez čvrstog dokaza. Vi imate beskrajnu sposobnost da razumete ljude koji vas okružuju i koje volite. Takođe imate snažan osećaj za pravednost i iznad svega vam je najteže da prihvatite ljudsku pohlepu i nedostatak osećaja za druge.
U ljubavnom životu imali ste manjih problema. Ipak, i pored nekih slabosti, snaga vaše ličnosti učinila je da sa tim uspešno izlazite na kraj. često umete da prema sebi zauzmete kritički stav, čak i više nego što je to potrebno. Razlog je uglavnom taj što imate jaku potrebu da vas ljudi prihvataju i vole, pa postajete prestrogi kad sudite o sebi.
Svesni ste da krijete značajne potencijale, koje zbog svoje nesigurnosti i povučenosti ipak niste realizovali u potpunosti. Uskoro ćete naučiti kako da svoje sposobnosti dovedete do punog izražaja."

Molio bih Vas da ocenom od 1 do 10 ocenite tačnost moje procene Vaših osobina.

_________________
Ako stojim u uglu sobe ne moram ni po koju cenu da razmisljam o belom medvedu.
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 01, 2007 8:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jcona13 je napisao/la sledeće:
Evo jednog vidovitog pogleda na Vašu ličnost.

"Vi često pokušavate da na okolinu ostavite utisak da ste čvrsti i postojani, ali ste u stvari emotivna i ranjiva osoba. Ponekad ste vedri, komunikativni i društveni, a umete i da se povlačite u sebe i tada osobama koje vas vole postaje teško da dopru do vaših misli. Volite promene i dinamiku, i sputavanje slobode može da vas odvede u nezadovoljstvo, pa čak i u melanholiju i depresiju. Dobro znate da ste osoba koja ima svoj stav i ne prihvatate tuđa mišljenja izrečena proizvoljno i bez čvrstog dokaza. Vi imate beskrajnu sposobnost da razumete ljude koji vas okružuju i koje volite. Takođe imate snažan osećaj za pravednost i iznad svega vam je najteže da prihvatite ljudsku pohlepu i nedostatak osećaja za druge.
U ljubavnom životu imali ste manjih problema. Ipak, i pored nekih slabosti, snaga vaše ličnosti učinila je da sa tim uspešno izlazite na kraj. često umete da prema sebi zauzmete kritički stav, čak i više nego što je to potrebno. Razlog je uglavnom taj što imate jaku potrebu da vas ljudi prihvataju i vole, pa postajete prestrogi kad sudite o sebi.
Svesni ste da krijete značajne potencijale, koje zbog svoje nesigurnosti i povučenosti ipak niste realizovali u potpunosti. Uskoro ćete naučiti kako da svoje sposobnosti dovedete do punog izražaja."

Molio bih Vas da ocenom od 1 do 10 ocenite tačnost moje procene Vaših osobina.


10 Laughing

Ja ne vjerujem u proricanje bilo cega Wink

_________________

~ Banetova Žena ~
 
sansei
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Okt 2007
Poruke: 89
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 01, 2007 10:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

postujem snalazljivost tih ljudi i pokusaj da zarade i to je sve."Proricanje" nije nista drugo nego nagadjanje izvuceno iz nekoliko cinjenica.Nema tu puno ni psihologije vec jedino dobar "vidovnjak" je osoba koja dobro zapaza i ima dobre izvore.

_________________
biti pokoren,a vladati osvajacem- najveca je zenska vrlina!
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 01, 2007 4:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice vidovnjaka .. isto kao sto rece pinkie .. uzdam se u Boga i ne zelim da znam ono sto ce se desiti jer ce mi to samo narusiti neke planove koje sam vec imao ..

Znam za dosta gatara i tako tih koji mogu da gledaju i to samo kroz pricu i da ti kazu sta se desava .. ali .. nije to to ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
tanjica20
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Nov 2007
Poruke: 106

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 11:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne vjerujem u to
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 15, 2007 8:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

black_panthera je napisao/la sledeće:
Ja u takve stvari uopce ne vjerujem


ni ja takodjer

vjerujem samo u Boga

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vidovnjaci Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon