www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vidovnjaci
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 13, 2011 5:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:
black_panthera je napisao/la sledeće:
Ja u takve stvari uopce ne vjerujem


ni ja takodjer

vjerujem samo u Boga



Takodje i ja (da se nadovežem) verujem samo u Boga Exclamation
Znam da oni mogu da pogode svašta i da vide, ali to su ljudi koji su zaposednuti demonom koji vidi i zna sve i on govori iz njih.
Ko se u to upusti i počne im verovati teško njemu ...
Neutral


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 13, 2011 9:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sad... vjerovati u vidovnjake malo je teža tema, jer sam lično imala iskustva i ne znajući sa jednim, ali bilo je u pitanju zaista život ili smrt. Ono što želim da kažem je da se oslanjam na vlastite instinkte i osjećaj u meni je rijetko kad netačan. Nisam vidovnjak, ali mnoge stvari naslutim onim u sebi , onim što me udari u grudi ili snovima, koje sam zapisivala i tumačila i koji su se i ostvarivali . Zato sam prstala sa tim Nisam vještiva, nisam vidovnjakinja, ali postoje osobe čije oči prodru duboko u nečiju dušu i otkriju bol. Kažem vlastito iskustvo koje sam imala i ne sluteći, jer su mi to uradili moji roditelji i sestra kada su vidjeli da padam i da neću moći da ustanem, uvjerilo me je da žena koja je udaljena jako daleko od mene, poznaje detalje koje sam poznavala jedino ja i moja mrtva prijateljica. Kada sam postupila onako kako mi je rekla, kada je mojoj sestri čak rekla šta imam kod sebe od nje, a to nisu bile obične stvari za koje bi svatko pogodio, ostala sam zatečena. I jedino što mi je preostalo je bilo da je poslušam. To je bilo prvi i jedini put. Odlazila sam nekuda, ne želeći se vratiti a nisam znala šta je razlog.
Nikada se nisam javila više toj ženi, ne znam joj ni ime, uglavnom sam u sebi tada počela da razvijam osjećaje za dobro i loše. Kasnije sam sve dnevnike o svojim snovima spalila, jer nisam mogla da se suočavam sa stvarima i gledam ljude kojima će se desiti ono što sam sanjala, ne bukvalno, ali ipak nakon godinu dana, svi snovi su pokazali svoje pravo lice. I te osobe su doživjele nešto iz mog sna. Nešto što ja nisam željela.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 13, 2011 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dragana.m je napisao/la sledeće:
.. zaposednuti demonom koji vidi i zna sve i on govori iz njih..

A shta bi onda s onim da sudbina, odnosno unapred propisan "put", ne postoji?

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 14, 2011 7:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:

A shta bi onda s onim da sudbina, odnosno unapred propisan "put", ne postoji?


Pa i ne postoji. (Bar ja tako verujem i logički gledam Mr. Green )
Da postoji sudbina, svrha čovečanstva ne bih ni postojala.
Bili bih roboti koji izvršavaju zadatu radnju dugmetom koje je pritisnuto čim smo stvoreni ... Confused a znamo da to nismo Confused Laughing Laughing
To ne bih bilo Božije stvaranje čoveka iz ljubavi nego iz "dosade".
Bog ne bih dao zakone čoveku po kojima da živi i upozoravao ga kako može da se spase od propasti, ne bih upozoravao čoveka na zlo i ne bih ga upozoravao na "Strašni sud".
Da zaista postoji sudbina, Bog ne bih dao slobodnu volju čoveku.
Stvorio bih ga na neki drugi način po ko zna kakvom obliku (možda kao životinju , jeli bih biljke ili neke jadne životinje,
a možda ne bih ni jeli Shocked samo bih se razmnožavali, ne bih lajali ili rikali zato bih nešto drugo ... Laughing )
Zbog čega bi onda ikome ikada sudio.
Da li će čovek krenuti dobrim ili lošim putem to zavisi samo od čoveka. To je ta "slobodna volja".

Ja u to verujem (što ne mora značiti da jesam u pravu Embarassed Mr. Green ) dok danas većina sve što radi i čini smatra sudbinom i sami sebe lažu štokakvim izgovorima zbog najpre loših dela ...
Laughing Laughing Laughing
 
WhiteWitch
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 05 Sep 2010
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 16, 2011 12:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Да постоји нека виша сила, можда. Што може да значи управо то, тј. ово.
Али, данас свако може да буде видовњак, гатара и остало.
Мада, рекла бих да је ђаво ушао управо у оне људе који верују у то и који посећују такве паћане.
Сигурно сте имали прилику да запазите понашање људи данас, сви су нешто узнемирени, брину се за будућност, тотално су слуђени и једноставно желе себи да скрате/не скрате муке, тако што ће отићи до њих.

Не осуђујем их. Ако имају кеш, нек троше, морају ови други од нечега да живе.
Једни на добитку, други на губитку. Тако то иде. Rolling Eyes
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 16, 2011 4:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dragana.m, moje pitanje nije bilo da mi definishesh pojam sudbine po tebi, vec da mi objasnish kako taj "demon" moze da vidi buducnost, tj. neshto shto zapravo ne postoji?

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 16, 2011 11:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pravi vidovnjaci ne naplacuju svoje usluge (ako ih ima). Very Happy

Ne verujem u to! Niti me interesuje!

Samo vera u Boga nas moze spasiti i nista drugo Exclamation

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 16, 2011 12:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neko vjeruje, neko ne. Neko u Boga, neko u vidovnjake, sve ovisi od toga šta čovjeka snađe i koja nevolja i zlo, koja težina, koja muka...
Vidovnjaci o kojima ovdje govorimo obično su prevaranti prve vrste i masno naplate sv žoje usluge jadnim ljudima koji traže spas u bilo čemu, a ne shvataju da iz sebe mogu izvući tu istu snagu, jer je čovjek jedno jako čudno i složeno biće i ono što on posjeduje ne posjeduje ni savršena mašina. Imamo mnogo toga neiskorištenog u sebi, a ne znamo to izvući na površinu. Vidovnjaci, gatare, proroci... koliko ih je lažnih vidimo svi i to svaki dan.
Ipak, postoje ljudi koje NE ŽELIM nazvati vidovnjacima, ali znam da posjeduju ono nešto posebno i rijetko, posebnu energiju za prepoznati dobro i zlo i tom energijom pomoći ljudima, a da toga ovi nisu ni svjesni. To nisu vidovnjaci, to su bića kojima je Bog dao dar kao i svakome, samo su ga oni prepoznali i pozitivno iskoristili.
I Hrist je bio čovjek neobičnih moći, zar ne? Ali je znao da te iste moći može da posjeduje svaki čovjek. On ih je prepoznao kao dar od Boga i to je želio prenijeti ljudima, samo ljudi kao ljudi, nisu mogli ili nisu htjeli da uče o sebi i onome što imaju u sebi, da slušaju ono dobro i to dobro prenose na druge. Bar ja to tako tumačim.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 16, 2011 7:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
dragana.m, moje pitanje nije bilo da mi definishesh pojam sudbine po tebi, vec da mi objasnish kako taj "demon" moze da vidi buducnost, tj. neshto shto zapravo ne postoji?



Aha Laughing Laughing Evo ja ću ti reći opet sa svoje tačke gledišta ... Mr. Green

Dakle Mr. Green demon ne vidi budućnost. To nisam ni rekla, nego da mogu da vide svašta iz čovekove sadašnjosti (trenutno stanje duše) i prošlosti.
To su vam svi današnji "dobronamerni vidovnjaci".
Demon koji je zaposednuo nekog čoveka mu daje moć da kroz njega vidi i može da ti kaže zapanjujuće stvari iz prošlosti, ma u datum skoro ...
E to narod nažalost privlači i tako mogu svoju dušu dovesti u večno propadanje ... A to je njihov cilj! Confused

Postoje razne budale koje tvrde da poseduju različite moći i svi govore kako to rade samo da pomognu.
Evo vam živi primer u koji sam se uverila - Nedaleko od mene živi čovek koji koji "leči" sa "posebnom energijom" za koju on tvrdi da je Božiji dar. Rolling Eyes
On to nikada ne zloupotrebaljava nego "samo pomaže", a brdo love zaradjuje na jadnom narodu. Ja sam imala priliku da razgovaram sa jednom ženom koju sam srela blizu njegove kuće u jednom kafiću koja je bila naručena kod njega i čekala da dodje na red od silnog naroda...
Ona kaže da joj on majku održava u životu,leči joj dete, leči joj muža i takodje leči nju... Shocked Shocked
Kaže kad legne na krevet da oseti neku čudnu energiju kao da je pecne struja kroz celo telo, oseća se skroz čudno ko u transu dok on to obavlja ... Confused
Šta mislite? Da li taj čovek njima svima pomaže ili odmaže?

Ovako su ovisni jadni od živog demona kojem veruju i umišljaju sa im pomaže.
Tako oni rade, ama baš svi. Pomažu a ustvari odmažu.
Neutral
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 16, 2011 8:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Demoni ne postoje. To sam zaboravila da napomenem, a čitajući postove, vidim da se pominju. Demoni smo mi sami po sebi, odnosno ono loše što nosimo u duši i ne želimo da ispravimo. Nikakav demon ne može zaposjesti nečije tijelo kao u filmovima tipa "istjerivač đavola." I nikakav demon ne vidi budućnost niti pomaže čovjeku kroz vidovnjake i iscjelitelje. Demonima to nije u prirodi, jer po prirodi i ne postoje.
Nađi dobro u svojoj duši i pomoći ćeš sam sebi, samim tim i drugima i neće ti trebati nikakav vidovnjak niti istjerivač demona.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
WhiteWitch
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 05 Sep 2010
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 17, 2011 12:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Пази, то нико не може да тврди.
Када се каже да је ђаво ушао у некога, то је у већини случајева фигуративно речено.
Ако верујеш у Бога, онда верујеш и у оно што он каже. Речено је: Ако постоји Бог, онда сигурно постоји и ђаво. Ако постоји добро, постоји и зло.
Опет кажем, моје мишљење је да нешто постоји.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 17, 2011 7:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako se vec pozivamo na logiku i konkretne stvari, verovanje u vidovnjake nije nishta vishe/manje logicno il' dokazano, budimo realni Laughing
A da li moram da pominjem koliko para uzimaju nashi popovi, da se desi da nece coveku da dodju na sa'ranu ako ne iskeshirash 200 evra i sl.. ?

Nishta nije crno-belo.. ne znam samo da l' da kazem nazalost il' na srecu.. Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vidovnjaci Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon