www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vidovnjaci
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 17, 2011 7:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Ako se vec pozivamo na logiku i konkretne stvari, verovanje u vidovnjake nije nishta vishe/manje logicno il' dokazano, budimo realni Laughing
A da li moram da pominjem koliko para uzimaju nashi popovi, da se desi da nece coveku da dodju na sa'ranu ako ne iskeshirash 200 evra i sl.. ?

Nishta nije crno-belo.. ne znam samo da l' da kazem nazalost il' na srecu.. Laughing


Ova o popovima ti je pun pogodak. I još kada vidiš na A4 papiru u crkvi "Osveštanje koljiva 20KM". I onda kako da nemam problem sa Božijom administracijom?



_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
WhiteWitch
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 05 Sep 2010
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 17, 2011 9:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Слажем се са овом причом о поповима и цркви.
Попови више нису попови, црква више није црква.
Није мени жао пара, али једноставно, не знам где иду, не знам ко ће их узети и на шта потрошити. Говорим о стављању кеша на иконе итд.

Када видите на ТВ - у ситуацију, дајем пример, ово што се десило са Ребрачом. Људи више не знају коме да верују, не знају где им одлазе паре, итд.
Ок да се скупљају паре за подизање нових и за куповину неких ствари битне за цркву, али...
Једноставно ми је глупо да дајем паре. Јел Бог захтева да се дају, ко измисли да се стављају паре на иконе, све се своди на паре. Имаш осећај да си дужан да их даш. Можда неко мисли да ће се ослободити грехова кад их стави, не контам. Rolling Eyes

У сваком случају је глупо.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 17, 2011 10:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odlutasmo mi malo sa teme, sa vidovnjaka odosmo na popove, ipak da se vratimo tamo di smo i počeli. Ljudi, postoji nešto, šta to niko ne zna,samo mislim da velika većina ljudi koje zahvati očaj, traži takvu vrstu pomoći, pomoć nekog proroka, iscjeditelja, vidovnjaka.... na žalost, rijetki su kojima se može pomoći. Mislim i dalje da je naše tijelo samo po sebi čudo i da je ono samo po sebi u stanju da prepozna šta mu treba, a šta ne, da se samo liječi ili uništi, ne znam...imam utisak da nismo dovoljno iskoristili ono što nam je rođenjem dato, nego smo naučeni na određene stvari i toga se pridržavajući, napuštamo ono iskonsko. Vjerovat vidovnjacima je mač i to sa dvije oštrice. Pazite se toga, nije u pitanju demon, zlo niti išta slično, u pitanju je prevara u većini slučajeva.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 30, 2011 7:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Proroci, vidovnjaci, i tome slično su obični ljudi koji na osnovu nekih životnih činjnenica i stvari koje dešavaju svima nama, izvlače svoje nagađanje(proriču sudbinu). Što je narod primitivniji to više u takve stvari(crna magija, vidovnjaci i sl.) veruje. A neko ko je obrazovan svakako neće poverovati gatari ili nekome ko mu dođe i kaže: ''Daj sine da ti vidim dlan, Bog i dao zdravlje'' Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 31, 2011 2:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Demoni ne postoje. To sam zaboravila da napomenem, a čitajući postove, vidim da se pominju. Demoni smo mi sami po sebi, odnosno ono loše što nosimo u duši i ne želimo da ispravimo. Nikakav demon ne može zaposjesti nečije tijelo kao u filmovima tipa "istjerivač đavola." I nikakav demon ne vidi budućnost niti pomaže čovjeku kroz vidovnjake i iscjelitelje. Demonima to nije u prirodi, jer po prirodi i ne postoje.
Nađi dobro u svojoj duši i pomoći ćeš sam sebi, samim tim i drugima i neće ti trebati nikakav vidovnjak niti istjerivač demona.


Po čemu si ti to zaključila da bih sa takvim čvrstim uverenjem mogla reći "demoni ne postoje" ?
Onda ti nije ni ispravno porediti ljudsko biće sa nečim što ne postoji.
I još jedno pitanje za gkukolj - šta kad bih se susrela sa demonom licem u lice? Da li bih onda rekla da ne postoji?
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 31, 2011 6:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dragana.m je napisao/la sledeće:
gkukolj je napisao/la sledeće:
Demoni ne postoje. To sam zaboravila da napomenem, a čitajući postove, vidim da se pominju. Demoni smo mi sami po sebi, odnosno ono loše što nosimo u duši i ne želimo da ispravimo. Nikakav demon ne može zaposjesti nečije tijelo kao u filmovima tipa "istjerivač đavola." I nikakav demon ne vidi budućnost niti pomaže čovjeku kroz vidovnjake i iscjelitelje. Demonima to nije u prirodi, jer po prirodi i ne postoje.
Nađi dobro u svojoj duši i pomoći ćeš sam sebi, samim tim i drugima i neće ti trebati nikakav vidovnjak niti istjerivač demona.


Po čemu si ti to zaključila da bih sa takvim čvrstim uverenjem mogla reći "demoni ne postoje" ?
Onda ti nije ni ispravno porediti ljudsko biće sa nečim što ne postoji.
I još jedno pitanje za gkukolj - šta kad bih se susrela sa demonom licem u lice? Da li bih onda rekla da ne postoji?


Very Happy
Uvijek govorim iz svog iskustva, iznosim svoje mišljenje i viđenje stvari. Ne mogu vjerovati u nešto sa čim se nisam susrela, a lijepo sam napomenula da je demon ono što je loše u duši, a čemu smo mi ljudi smislili ime i pravdamo to isto zlo u nama, nekim onozemaljskim stvarima.
Na pitanje da li bih povjerovala u demona kada bih ga vidjela, odgovor je DA. Ali, ja ga nisam vidjela, nisam se srela sa njim u tom obliku da bih opravdalala njegovo postojanje. Srela sam zlo i demone vlastite duše, kao i tuđe i zato govorim ovako kako govorim.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 31, 2011 7:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:



Uvijek govorim iz svog iskustva, iznosim svoje mišljenje i viđenje stvari. Ne mogu vjerovati u nešto sa čim se nisam susrela, a lijepo sam napomenula da je demon ono što je loše u duši, a čemu smo mi ljudi smislili ime i pravdamo to isto zlo u nama, nekim onozemaljskim stvarima.
Na pitanje da li bih povjerovala u demona kada bih ga vidjela, odgovor je DA. Ali, ja ga nisam vidjela, nisam se srela sa njim u tom obliku da bih opravdalala njegovo postojanje. Srela sam zlo i demone vlastite duše, kao i tuđe i zato govorim ovako kako govorim.


Upravo takav odgovor sam i očekivala. I zato sam te bas tako direktno pitala. Very Happy
Dakle, čim priznaješ zlo u bilo kom obliku, znači da postoji i nešto iznad čoveka što ga vuče ka tome. Confused
Nismo mi ljudi izmislisli to, ono postoji među nama od samog početka. Mad
I nema tu nikakvog ljudskog opravdanja, postoji samo znanje i odbijanje znanja i saznanja ili totalnog ne znanja o tome! Laughing

Pročitah gde kažeš
Citat:
po prirodi i ne postoje


to zvuči kao tvoje totalno samouverenje da ne postoje. Neutral



I još nešto
Citat:
Ne mogu vjerovati u nešto sa čim se nisam susrela


A da li onda kad čuješ nečiju priču, da se neko susretao sa nečim slično (demonima), to za tebe ispada kao neko lupetanje i kao samo prolazna priča koju je drugi doživeo ili pomisliš "opet neko nešto laže Rolling Eyes ... " ? Very Happy Laughing
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 31, 2011 8:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Drito u vugla, što bi rekli! Very Happy
Pa, svakako da zvuče kao moje totalno samouvjerenje, dok me neko ili nešto ne razuvjeri... Very Happy
Svakako to ne poričem, jer iskrena da budem, nisam ti ja dobra sa demonima, duhovima, vidovnjacima ili prorocima, a ako neko i sreće takve stvari, moje razmišljanje ne ide u pravcu koje si navela. Zaista.
Takve ljude o kojima govori tvoj post, niti osuđujem, niti ih analiziram, da bih pronašla laž ili istinu. Mene, u suštini, ljudska bića jako malo zanimaju, i malo se bavim njima da bih mogla da budem kategorična u izjavama kakav je ko, i da li taj neko laže ili ne. Meni je bitnija stvar da se moje "aveti" povuku iz mene, da moji "demoni" odu, da budem koliko mogu na zemlji, svjesna sebi i onog u sebi. Ne koristim pri tom vidovnjake, ali isto tako ih i ne osporavam kategorično, kao što si primjetila.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 01, 2011 8:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Srela sam zlo i demone vlastite duše, kao i tuđe


Meni je bitnija stvar da se moje "aveti" povuku iz mene, da moji "demoni" odu


Eto ga priznanja da ipak veruješ u demone (pa u kakve god Laughing ) (zato ne govori da ne postojeeee ) Laughing Laughing Laughing
avet = demon = isto ti je to Laughing Laughing Laughing




gkukolj je napisao/la sledeće:
Takve ljude o kojima govori tvoj post, niti osuđujem, niti ih analiziram, da bih pronašla laž ili istinu.


Ne znam da li si me u potunosti skontala Confused Laughing Laughing
Mislila sam na osobe koje su videle demone, one koje direkt komuniciraju s njima, a ne vračare kroz koje govori demon a ni pola njih ne zna šta ih je snašlo ...
Laughing Laughing Laughing
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 01, 2011 3:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dragana.m je napisao/la sledeće:

Mislila sam na osobe koje su videle demone :


Neki vide demone, neki bijele miseve i sl. Sve ovisi o tome tko sta pusi, pije, ubrizgava... ili kakve bi tablete trebao da uzima Mr. Green

Zdravoom covjeku ne trebaju ni imaginarni prijateljji, ni demoni, ni bijeli misevi koji plesu oko glave... Smile

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 06, 2011 10:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
dragana.m je napisao/la sledeće:

Mislila sam na osobe koje su videle demone :


Neki vide demone, neki bijele miseve i sl. Sve ovisi o tome tko sta pusi, pije, ubrizgava... ili kakve bi tablete trebao da uzima Mr. Green

Zdravoom covjeku ne trebaju ni imaginarni prijateljji, ni demoni, ni bijeli misevi koji plesu oko glave... Smile


Ali ovaj tvoj post je apsoltni hit Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Moje mišljenje je da jedino osobe koje nisu dovoljno sigurne u sebe, i nisu dovoljno jake da se izbore sa teškoćama i problemima koje donosi današnjica, izlaz pronalaze u ''nečemu'', bilo da je to vera ili vračare koje proriču svetlo i bolji život u budućnosti. Tu ću se zaustaviti, tako je najbolje, ne želim da vređam vernike. Wink
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vidovnjaci Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon