www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Tenis u SCG...
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 05, 2006 8:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

04/05/2006 | Izvor: B92, zvanicni sajt
Ana bolja i od Šniderove

Naša najbolje plasirana teniserka Ana Ivanović plasirala se u treće kolo turnira J&S kup u Varšavi. Ona je za jedan sat i četrnaest minuta savladala osmu igračicu sveta Švajcarkinju Pati Šnider sa 2:0, po setovima 6:3 i 6:2.

Ana je u sedmom gemu prvog seta vodila sa 40:0. Šniderova je uspela da smanji na 40:30, ali je naša teniserka uspela da osvoji servis protivnice i povede sa 5:3 u prvom setu.

Već u sledećem gemu, Šniderova je krenula agresivno i povela sa 30:0, ali se Ana nije predavala, i posle nekiliko djuseva uspela je da odbrani svoj servis i povede sa 1:0 u setovima.

U nastavku meča naša teniserka je ponovo uspela da oduzme servis protivnici i povede sa 3:1 u drugom setu. U petom gemu viđena je velika borba.
Servirala je Švajcarkinja i posle čak pet izjednačenja uspela je da se izvuče i smanji na 2:3. Kako se meč razvijao, obe teniserke bile su rešene da se bore za svaki poen, što je rezultiralo brojnim "brejk" šansama na obe strane.

Tako je bilo i u šestom gemu, koji je Ana ipak uspela da dobije. Fizički superiornija, Ana je već u sledećem gemu oduzela servis protivnici i došla u poziciju da meč okonča svojim servisom, što joj je i uspelo nekoliko minuta kasnije. Tako je mlada teniserka prošla u treće kolo, u kom će se sastati sa Ruskinjom Čakvetadzeovom, koja je savladala Hantuhovu sa 6:4; 6:3.

Ovakav ishod mogao je i da se nasluti posle izjave naše najbolje teniserke da će "Šniderova ovoga puta pasti".

"Uverena sam da mogu da je pobedim. Moram da odigram najbolje što umem. Neću izaći sa terena dok je ne dobijem", rekla je Ana pred meč.



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 09, 2006 9:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

09/05/2006 | Izvor: B92, www.tenissrbija.co.sr
Vemić pobedio u prvom kolu Drezdena


Dušan Vemić je, posle uspešnih nastupa u kvalifikacijama za 'čelindžer' u Drezdenu (šljaka, 25.000 dolara), odigrao dobro i u prvom kolu turnira. Vemić je savladao Nemca Petera Torebka sa 2:0 (6:2, 6:3) i u drugom kolu će igrati sa boljim iz duela Navaro Pastor (Španija) - Beker (Nemačka).

Pored Vemića u Drezdenu na turniru 'Ostedojčer Šparkasenkup' učestvuju i Janko Tipsarević i Ilija Bozoljac.

Tipsarević je prvi nosilac, a u prvom kolu igra sa Venturom iz Španije. Bozoljac se sastaje sa teniserom iz Nemačke, Aljošom Tronom. Ilija će na teren u utorak u podne, a Janko odmah posle njega.

Prvog dana turnira uspešni su bili i dublovi igrača iz SCG. Tipsarević i Darko Mađarovski pobedili su argentinski par Todero, Vasalo Arhuelo sa 2:0 (6:2, 7:6), a Bozoljac i Goran Tošić par iz Austrije, Ajcinger, Kubek sa 2:0 (7:5, 6:2).

Vemić igra u paru sa Tronom iz Nemačke, a rivali u prvom kolu su im Holanđani Smit, Van Hasteren.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 16, 2006 8:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

15/05/2006 | Izvor: B92
Jankovićeva pobedila Lihovčevu!

Teniserka SCG Jelena Janković pobedila je Ruskinju Jelenu Lihovčevu rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:3, u prvom kolu WTA turniru u Rimu.

Jankovićeva do danas nije dobila nijedan meč od Otvorenog prvenstva Australije, koje je igrano u januaru, pa je ispala iz grupe 30 najboljih teniserki na svetu.

U drugom kolu ona se sastaje sa boljom iz meča Sančes Lorenco (Španija) - Garbin (Italija).

Najbolje rangirana teniserka SCG Ana Ivanović odustala je od nastupa zbog povrede i želje da se potpuno oporavi do Otvorenog prvenstva Francuske.

Na turniru u Rimu, koji se igra za nagradni fond od 1.340.000 dolara, učešće su otkazale i prva i treća nositeljka, Francuskinja Morezmo i Ruskinja Šarapova.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 16, 2006 8:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

15/05/2006 | Izvor: B92
Hamburg: Đoković pobedio Koriju!

Teniski reprezentativac Srbije i Crne Gore Novak Đoković pobedio je u prvom kolu turnira Masters serije u Hamburgu 21. igrača sveta, Argentinca Giljerma Koriju, rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:3.

Korija je do sada Đokovića savladao u oba duela – na Rolan Garosu prošle i u Majamiju ove sezone.

Prvom pobedom nad nekada trećim teniserom na planeti Đoković je izborio pravo na meč sa pobednikom duela između Argentinca Huana Ignasija Čele i Španca Fernanda Verdaska.

Na najnovijoj ATP listi Verdasko zauzima 34, a Čela 39. poziciju. Đoković se ranije nije sastajao sa Čelom, dok je protiv Verdaska igrao prošle godine na Otvorenom prvenstvu SAD, kada je izgubio posle pet setova.

U utorak u Hamburgu nastupa najbolje rangirani teniser SCG Boris Pašanski, koji igra sa Filipom Volandrijem iz Italije.

Turnir u Hamburgu igra se za nagradni fond od 2.082.500 evra

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 18, 2006 8:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

17/05/2006 | Izvor: B92
Janković zabeležila i drugu pobedu

Teniserka Srbije i Crne Gore Jelena Janković pobedila je Mariju Sančez Lorenco iz Španije sa 2:1 (6:3, 4:6, 6:2), u drugom kolu turnira u Rimu. Janković je tako za dva dana zabeležila više pobeda nego u poslednjih nekoliko meseci kada je eliminisana na 9 turnira u prvom kolu. Sledeća protivnica Jankovićeve je 29. teniserka sveta, Slovenka Katarina Srebotnik, koja je eliminisala Ruskinji Ekatarinu Bičkovu, trenutno 78. na WTA listi, sa 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:2.

Jankovićeva je protiv slovenačke teniserke igrala u prvom prošlonedeljnog turnira u Berlinu kada je izgubila sa 1:2 u setovima.

Bičkova je do drugog kola došla posle odustajanja treće teniserke sveta i četvrtog nosioca u Rimu - Ruskinje Nadje Petrove.

Nagradni fond turnira je 1.340.000 dolara. Titulu brani francuska teniserka Ameli Morezmo.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 18, 2006 8:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

18/05/2006 | Izvor: B92, Tenis Srbija
Poraz Đokovića, pobeda Zimonjića

Na turniru Masters serije koji se za nagradni fond od 2 miliona evra igra u Hamburgu, Srbija i Crna Gora više nema predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji.

Novak Đoković izgubio je u drugom kolu od Španca Fernanda Verdaska, 43. na ATP listi, sa 2:0 (6:4, 6:3). Verdasko je u oba seta na početku pravio 'brejk', a Đokovićeva igra bila je nervozna, sa dosta neiznuđenih grešaka.

Nenad Zimonjić i Francuz Santoro, peti nosioci, plasirali su se u četvrtfinale turnira parova. Oni su savladali Poljake Firstenberga i Matkovskog sa 2:1 (4:6, 7:6(5), 10:4) i za plasman u polufinale igraće sa drugim nosiocima Bjorkmanom iz Švedske i Mirnjim iz Belorusije

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 18, 2006 8:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

18/05/2006 | Izvor: Blic

Srđan Đoković, otac našeg tenisera, tvrdi da Novak ne želi britansko državljanstvo
Nećemo se prodati za hleb i mleko!


Trvrdnju uglednog britanskog lista „Dejli telegrafa“ da srpski teniser Novak Đoković, najmlađi među prvih 100 na svetskoj rang- listi, želi da dobije državljanstvo Velike Britanije i zaigra za reprezentaciju ove zemljeu u Dejvis kupu, izazvalo je nevericu i iznenađenje u našoj javnosti.

Naime, novinari „Dejli telegrafa“ saopštili su da je Novakova majka Dijana vodila razgovore sa Stjuartom Smitom, predsednikom Teniskog saveza Velike Britanije i Rodžerom Draperom, izvršnim direktorom ove organizacije, o mogućnosti da kompletna porodica dobije državljanstvo ove ostrvske zemlje.

Prema istim tvrdnjama, Novak i njegova talentovana braća - Marko i Đorđe bi u tom slučaju dobila bolje uslove za rad. Novinari ovog lista ističu da su prvi kontakti uspostavljeni na Dejvis kup meču u Glazgovu kada su igrali Velika Britanija i SCG, a da je Novakova majka Dijana u utorak ponovo razgovarala sa Britancima na ovu temu.

- To su apsolutne neistine - oštro je, u razgovoru za „Blic“, Novakov otac Srđan demantovao pisanje britanskog „Dejli telegrafa“. Ne znam na koji su način Englezi uopšte došli na tu ideju, jer svi „razgovori“ koji su vođeni, desili su se pre mesec dana u Glazgovu u vreme Dejvis kupa, a odnosili su se na to kako se osećamo i da li nam je nešto potrebno. A to nas organizatori pitaju na svakom turniru! Bili su ljubazni prema nama, prema čitavoj našoj reprezentaciji, i to je sve.

Jeste li vi upoznati sa tvrdnjama „Dejli telegrafa“?
- Sada sam sa suprugom pročitao taj tekst, ali smo i dalje u neverici.

Upravo se vaša supruga, Dijana, navodi kao pregovarač.
- Bila je pored mene sve vreme, nije mogla da bude u Londonu, a da ja to ne znam. Šalu na stranu, ali sve što je tačno, jeste da je sa njima razmenila četiri, pet reči u Glazgovu u svojstvu organizatora meča. Znam, jer sam i ja bio prisutan.

Ali niste bili juče u Hamburgu, kada je Novak izgubio meč od Verdaska?
- Tačno je da ga mi uvek pratimo na turnirima, ali sada nismo dobili vizu za Nemačku. Odnosno, rekli su da možemo da idemo, ali da sačekamo utorak! Pa, šta da radimo tamo kada će se turnir već završiti. Planirali smo da tamo provedemo izvesno vreme, u ponedeljak proslavimo njegov rođendan i onda odemo u Pariz na Rolan Garos. Moj sin je izgubio meč jer nije bio skoncentrisan samo na igru, čuo je pre početka šta se desilo i to ga je veoma uznemirilo. Potpuno ga je izbacilo iz takta, zvao me je i pitao šta se to događa jer su ga i tamo svi o tome ispitivali, ali ne o porazu, o tenisu...

Dakle, postoji problem sa vizama, hoćete li da ga rešite tako što ćete uzeti državljanstvo neke druge zemlje, a ne Britanije?
- Za sada nećemo.

To je definitivna odluka?
- Mi smo i ranije imali raznih ponuda, ali nijednu nismo prihvatili, jer volimo svoju zemlju. Imamo katastrofalan marketing u svetu, kada kažeš da si Srbin, smatraju te bukvalno - neandertalcem. Nisu bezveze vrhunski sportisti proglašeni najboljim ambasadorima naše zemlje, ali za to u državnom vrhu niko nema sluha. U inostranstvu iz tog razloga misle da ćemo se prodati za hleb i mleko. A što bi, sve to imamo i ovde. Zar moj sin nije pokazao koliko voli svoju zastavu? Sećate se kako ju je ponosno nosio posle pobede nad Velikom Britanijom?

Novak je vrhunski sportista, svestan li je toga državni vrh?
- Ne radi se samo o Novaku, ovo govorim zbog svih sportista koji imaju iste nedaće. Pre dva meseca sam tražio prijem kod predsednika Borisa Tadića, a razgovarao sam s jednom gospođom, šefom njegovog kabineta. Međutim, ona me nije udostojila ni odgovora - završio je otac Novaka Đokovića.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 19, 2006 8:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

18/05/2006 | Izvor: B92, zvanicni sajt
Nova pobeda Jelene Janković!

Jelena Janković se plasirala u četvrtfinale velikog WTA turnira 'Internacionali d' Italija' koji se za nagradni fond od 1.340.000 dolara igra u Rimu. Jelena je u trećem kolu savladala Slovenku Katarinu Srebotnik sa 2:0 (7:6 (9:7) 6:1).

Jelena će za plasman u prvo polufinale ove godine igrati sa pobednicom duela Šnider (6.) - V. Vilijams (9. nositeljka).

Pored Ameli Morezmo i Marije Šarapove, koje su odustale pre početka turnira, u trećem kolu eliminisana je i Belgijanka Kim Klajsters, koja je bila druga nositeljka. Pobedila ju je Ruskinja Dinara Safina sa 6:4, 7:6. U četvrtfinalu je i Martina Hingis, koja je na turnir došla kao 23. igračica na WTA listi.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 23, 2006 8:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

22/05/2006 | Izvor: B92, Tenis Srbija

WTA: Janković napredovala na listi

Posle plasmana u četvrtfinale turnira u Rimu Jelena Janković je popravila plasman na WTA listi i trenutno zauzima 35. mesto. Jelena je prethodne nedelje bila 38. igračica sveta.

Najbolja igračica iz Srbije (i, prema listi WTA, Crne Gore) i dalje je Ana Ivanović. I pored toga što zbog povrede ne igra već dve nedelje, Ana je 'izgubila' samo jedno mesto, pa je trenutno 21. teniserka sveta.

Ove nedelje Jelena će učestvovati na turniru u Strazburu (šljaka, 175.000 dolara), gde je postavljena za osmu nositeljku. Prva protivnica biće joj Austrijanka Sibil Bamer.

Ana Ivanović neće igrati zbog priprema za Otvoreno prvenstvo Francuske, a pored Jelene i nje postoji mogućnost da se, kroz kvalifikacije, za nastup na Rolan Garosu izbori i Ana Timotić, 207. na WTA listi.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 23, 2006 4:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

23/05/2006 | Izvor: B92, Beta
Pašanski: "Nadam se boljem..."

Teniser Srbije Boris Pašanski izjavio je da je u odličnoj formi i da se nada da će dobro igrati na Rolan Garosu, koji počinje 29. maja u Parizu.

"Sledeće nedelje počinje Rolan Garos i prvi put ću učestvovati u glavnom žrebu na ovom turniru. Tamo se igra na šljaci, a ta podloga mi više odgovara. U boljoj sam formi nego što sam bio i osećam se mnogo spremnije nego do sada", rekao je Pašanski na današnjoj konferenciji za novinare.

On je dodao da je od početka godine mnogo igrao, išao sa turnira na turnir i da je zbog toga bio umoran i zapao u "rezultatsku krizu".

"Od turnira u Rimu se mnogo bolje osećam, bolje igram i treniram. Mislim da sam izašaao iz krize. Nadam se da će se od Rolan Garosa sve promeniti i da ću ući u pobedničku seriju", rekao je Pašanski.

Menadžer tenisera Srbije Dušan Janićijević istakao je da je plan za ovu godinu da Pašanski "dotakne" neku od pozicija izmedju 35. i 45. mesta na ATP listi, a da sezonu završi oko 60. ili 70. mesta.

"Boris izlazi iz jedne male krize i sasvim sam siguran da će ispuniti plan", rekao je Janićijević.

Pašanski trenutno zauzima 64. poziciju na ATP listi, a njegov najbolji plasman je 55. mesto čime je na drugoj poziciji najuspešnijih tenisera Srbije, iza Slobodana Živojinovića.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 8:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

25/05/2006 | Izvor: B92, zvanicni sajt
Janković u polufinalu Strazbura

Nastavlja se serija dobrih rezultata Jelene Janković.

Posle plasmana u četvrtfinale turnira u Rimu prethodne nedelje, srpska tenisreka igraće u polufinalu turnira u Strazburu. Janković je posle 72. minuta igre savladala u 3. kolu Kineskinju Na Li 7:5, 6:1.

U borbi za mesto u finalu sastaće se sa Nikol Vaidisovom. 17-godišnja Čehinja je drugi nosilac u Strazburu i 18. teniserska na WTA listi. U četvrfinalu je savladala Kineskinju Ženg.

Drugi polufinalni par čine Španjoljka Medina Gariges i Kineskinja Peng.

Nagradni fond turnira u Strazburu je 175 hiljada dolara.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 1:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bozoljac u glavnom žrebu Rolan Garosa
26.05.06. 13:10

Ilija Bozoljac je uspešno okončao kvalifikacije i pridružio se Novaku Đokoviću, Borisu Pašanskom i Janku Tipsareviću u glavnom žrebu Rolan Garosa.

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Tenis u SCG... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  sledeća
Strana 13 od 14

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon