www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Hrvatska - sportska nacija, Njemacka - ne (Boris Becker)
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete menjati ili upisivati poruke.    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 2:22 pm    Naslov poruke: Hrvatska - sportska nacija, Njemacka - ne (Boris Becker) Na vrh strane Na dno strane

Dobro, naravno i Srbija takodjer - dodao bi aureliano


Text s iskon.hr
BUM-BUM RIJEČIMA
Nijemci loši, Hrvati čudo jedno


Boris Becker je uzburkao njemačku javnost sumnjom u mogućnosti elfa. Ali je zato oduševljen fenomenom hrvatskog sporta. 'Tako mala zemlja, a tako uspješna u sportu.'

Teniska je legenda uzbudila nogometnu javnost u Njemačkoj izjavom kako ne vjeruje Klinsmannovim izabranicima, sumnjom u sposobnost i mogućnosti domaćina Svjetskog prvenstva.

"Ja se, ipak, nadam da ćemo igrati jako dobro, ali čak i da dođemo do finala, mislim da ćemo tamo izgubiti. Kao da nam je više stalo do toga da svijet zadivimo našim organizacijskim vještinama, nego što polažemo nade u naše nogometaše", rekao je 'bum-bum' Becker.

Njegove su riječi izazvale potres, pa je Boris na press-konferenciji u Düsseldorfu morao štošta objašnjavati. Pred novinarima na Kupu nacija u tenisu nije demantirao ono što je rekao, samo je htio ublažiti efekte svoje izjave.

"Nisam mislio da će me shvatiti doslovno. Htio sam samo biti duhovit. U Engleskoj se ovakva reakcija ne može zamisliti. Nijemci, opustite se!", poručio je Becker.

Njemačke javne osobe, koje su odmah pozvane za komentar, bile su vrlo oprezne u tumačenju Beckerovih riječi, ali svi su izrazili ogroman optimizam i vjeru u njemačku reprezentaciju.

Od Wolfganga Overatha, svjetskog prvaka iz 1974. godine, preko Jürgena Kohlera, koji se okitio naslovom šesnaest godina poslije, pa sve do izvjesne Dolly Buster, erotik star, kako su je predstavili. A onda je Becker progovorio i o fenomenu hrvatskog sporta, piše Slobodna Dalmacija.

"Nevjerojatna zemlja. Tako mala, a tako uspješna u sportu. Pitali su me u Barceloni kako to da Njemačka s 85 milijuna stanovnika nema niti jednog kandidata. Nisam im mogao objasniti. Možda bi se trebali uputiti u Hrvatsku i zamoliti ih da nam otkriju svoju tajnu. Janica, tenisači, nogometaši...", s primjetnim poštovanjem je zaključio legendarni tenisač.



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 9:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ocigledno je da je Becker prs'o s' mozgom.U kom je to sportu hrvatska dobra?U nijednom!
Na fudbalskom SP 98 u Francuskoj dosli su do polufinala, a sad ih nema nigde.
U kosarci su, bili ajde da kazemo, prosecni i to pre 10 godina.
Jedino bi se za rukomet moglo reci da su neko i nesto i eventualno za vaterpolo Confused

_________________
Master
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 11:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rile_master je napisao/la sledeće:
Ocigledno je da je Becker prs'o s' mozgom.U kom je to sportu hrvatska dobra?U nijednom!
Na fudbalskom SP 98 u Francuskoj dosli su do polufinala, a sad ih nema nigde.
U kosarci su, bili ajde da kazemo, prosecni i to pre 10 godina.
Jedino bi se za rukomet moglo reci da su neko i nesto i eventualno za vaterpolo Confused
Pa... u zadnjih godinu dana: Davis Cup u tenisu, Svjetski kup u skijanju, evo Jug je sad prvak u vaterpolu, pa prije toga rukometasi, nogometasi itd. No, kosarka nam je otisla k vragu Sad

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 7:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
rile_master je napisao/la sledeće:
Ocigledno je da je Becker prs'o s' mozgom.U kom je to sportu hrvatska dobra?U nijednom!
Na fudbalskom SP 98 u Francuskoj dosli su do polufinala, a sad ih nema nigde.
U kosarci su, bili ajde da kazemo, prosecni i to pre 10 godina.
Jedino bi se za rukomet moglo reci da su neko i nesto i eventualno za vaterpolo Confused
Pa... u zadnjih godinu dana: Davis Cup u tenisu, Svjetski kup u skijanju, evo Jug je sad prvak u vaterpolu, pa prije toga rukometasi, nogometasi itd. No, kosarka nam je otisla k vragu Sad

Pa dobro sad...
Ti si hrvat i normalno je da imas lepo misljenje o svojoj drzavi ali ja mislim da hrvatska nije bas "zemlja sporta".Imate vi dobre sportiste i u nekim disciplinama ste stvarno dobri ali nedovoljno Confused

_________________
Master
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 8:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rile_master je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:
rile_master je napisao/la sledeće:
Ocigledno je da je Becker prs'o s' mozgom.U kom je to sportu hrvatska dobra?U nijednom!
Na fudbalskom SP 98 u Francuskoj dosli su do polufinala, a sad ih nema nigde.
U kosarci su, bili ajde da kazemo, prosecni i to pre 10 godina.
Jedino bi se za rukomet moglo reci da su neko i nesto i eventualno za vaterpolo Confused
Pa... u zadnjih godinu dana: Davis Cup u tenisu, Svjetski kup u skijanju, evo Jug je sad prvak u vaterpolu, pa prije toga rukometasi, nogometasi itd. No, kosarka nam je otisla k vragu Sad

Pa dobro sad...
Ti si hrvat i normalno je da imas lepo misljenje o svojoj drzavi ali ja mislim da hrvatska nije bas "zemlja sporta".Imate vi dobre sportiste i u nekim disciplinama ste stvarno dobri ali nedovoljno Confused
OK - nema problema.
Moja prva recenica u topiku je bila: Dobro, naravno i Srbija takodjer - dodao bi aureliano
Ali mislim da Becker ima pravo na svoj nacin - male zemlje koje imaju puno prvaka su rijetkost. A po FIZICI Hrvati, Srbi i ostali su slicni...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 9:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da je Srbija zabelezila mnogo bolje sportske rezultate od hrvatske (posle raspada Jugoslavije, naravno).Zadnjih 10-ak godina Srbija je bila izuzetno dobra u mnogim sportovima (u nekim cak i najbolja), a o tome svedoce mnoge medalje sa raznih takmicenja.Ne zelim da omalovazavm hrvatsku ali mislim da govorim samo istinu.
E sad, nisam razumeo ovo bas najbolje: A po FIZICI Hrvati, Srbi i ostali su slicni...Na sta si ovde mislio?

_________________
Master
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 10:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rile_master je napisao/la sledeće:

E sad, nisam razumeo ovo bas najbolje: A po FIZICI Hrvati, Srbi i ostali su slicni...Na sta si ovde mislio?


Trebao sam reci po FIZIOLOGIJI a ne po fizici. Visi smo i jaci fizioloski od prosjeka u Europi, sto zbog gena, izmjesanosti itd...

Istina jest da ste imali uspjeha u mnogo sportova, kao i mi, samo vas ima i dosta vise u pogledu stanovnistva (dvostruko). Tako da bi vi trebali pobjedjivat dvostruko vise no mi. U tom je bila i poanta Beckerove poruke na dodjeli priznanja ovdje kod nas u Barceloni kad je rekao:

"Nevjerojatna zemlja. Tako mala, a tako uspješna u sportu. Pitali su me u Barceloni kako to da Njemačka s 85 milijuna stanovnika nema niti jednog kandidata. Nisam im mogao objasniti. Možda bi se trebali uputiti u Hrvatsku i zamoliti ih da nam otkriju svoju tajnu. Janica, tenisači, nogometaši...", s primjetnim poštovanjem je zaključio legendarni tenisač.

Kuzis - 85 milijuna Nijemaca vs 4.5 milijuna nasih. A u zadnje vrijeme sisamo Svabe u svemu (poanta topika i nije bilo usporedjivanje Srba i Hrvata nego Nijemaca i Hrvata).

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 10:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To sto nas ima duplo vise nego vas ne mora nista da znaci.To uopste nije bitno u sportu vec su bitni vestina i znanje (i sreca ponekad ali to je nezavistan faktor).
Ne zelim ja da poredim nikoga ali cinjenica je da je Srbija znatno bolja od hrvatske u mnogim sportskim disciplinama, a i nemacka.
Citat:
Visi smo i jaci fizioloski od prosjeka u Europi, sto zbog gena, izmjesanosti itd...

Na ovu recenicu stvarno nemam komentar, a kad bih ti odgovorio verovatno bi me banovali (izbacili) sa foruma zbog uvreda na rasnoj osnovi i zbog sirenja verske i rasne mrznje (sto bi bilo neizbezno da bi odgovor imao svrhe).

_________________
Master
 
vladeling
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 45

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 4728
Mesto: Lazarevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 11:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:

Istina jest da ste imali uspjeha u mnogo sportova, kao i mi, samo vas ima i dosta vise u pogledu stanovnistva (dvostruko). Tako da bi vi trebali pobjedjivat dvostruko vise no mi.


Izvini, ali ja ti moram reci : Ja u svom životu veću glupost nisam čuo!!!
Zar po tebi uspešnost neke zemlje u sportu zavisi od broja stanovnika te zemlje???Nisi mi jasan stvarno ako tako razmišljaš! Pa šta treba onda da bude, da Kina u svemu bude najbolja, jel?U čemu je to Indija toliko uspešna? To nema nikakve veze sa brojem stanovnika, ali baš uopšte! To što ti želiš da istakneš kako je Hrvatska "velika zemlja" to je tvoj problem, to ti smatraj, ali je to i samo tvoje mišljenje!
Imali ste fudbalere, gde su sada?Koliko su sada uspešni? Ja ću ti reći šta se desilo...Desilo se da su prošli tako daleko na sreću, i to je apsolutna istina!!! Isto tako je imala uspeha i reprezentacija Senegala, pa je sada nema nigde! Dalje, imate u skijanju, vaterpolu i to je to što ja priznajem da stvarno vredi od sportista, da su vrhunski, sve ostalo je naduvavanje i veličanje vaše sportske nacije, koja inače nije ništa više nego prosečna zemlja po sportskim rezultatima, ako uopšte i u takve može da se svrsta!

_________________
Ne mogu lepo da zaboravim tek tako, da svoje sutra pišem kao prošlo vreme...




 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

OK, OK, take it easy guys, ne zelim ja da se s vama svadjam.

@rile_master:
Kad sam rekao "Visi smo i jaci fizioloski od prosjeka u Europi, sto zbog gena, izmjesanosti itd..." tu sam mislio i na vas i na nas i na druge narode s ovih prostora.

@vladeling:
vise stanovnistva znaci i vise izbora. Vece su vjerovatnosti da ces naci vrhunskih 20 ljudi u bilo cemu izmedju 500 milijuna nego izmedju 5 milijuna. Cista matematika. To je bio i Beckerov point.

A na kraju krajeva Becker je sigurno veca faca sto se tice sporta u usporedbi s vama dvojicom a i samnom. I u svijetu se sigurno njegovo misljenje cijeni vise od nekog aureliana, vladelinga ili rileta_mastera. Realno Mr. Green

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 30, 2006 7:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Kad sam rekao "Visi smo i jaci fizioloski od prosjeka u Europi, sto zbog gena, izmjesanosti itd..." tu sam mislio i na vas i na nas i na druge narode s ovih prostora.

Aureliano, Srbi i hrvati su mnogo razliciti narodi i ne mogu se porediti ni po cemu jer jednostavno takva je situacija i takvi su odnosi,a verujem da znas to vrlo dobro.Balkansko poluostvo je najzaje**nije i svi ga izbegavaju upravo zbog Srba i hrvata.Ali kad vec govorimo o sportu, tu su Srbi znatno bolji i tu nema dileme i to je cinenica!
Sto se tice one tvoje "matematike", donekle si u pravu (ima neke logike) ali ona definitivno ne moze da se primeni u hrvatskoj, a u malo cemu i u Srbiji.

_________________
Master
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 30, 2006 8:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rile_master je napisao/la sledeće:
Citat:
Kad sam rekao "Visi smo i jaci fizioloski od prosjeka u Europi, sto zbog gena, izmjesanosti itd..." tu sam mislio i na vas i na nas i na druge narode s ovih prostora.

Aureliano, Srbi i hrvati su mnogo razliciti narodi i ne mogu se porediti ni po cemu jer jednostavno takva je situacija i takvi su odnosi,a verujem da znas to vrlo dobro.Balkansko poluostvo je najzaje**nije i svi ga izbegavaju upravo zbog Srba i hrvata.Ali kad vec govorimo o sportu, tu su Srbi znatno bolji i tu nema dileme i to je cinenica!
Sto se tice one tvoje "matematike", donekle si u pravu (ima neke logike) ali ona definitivno ne moze da se primeni u hrvatskoj, a u malo cemu i u Srbiji.
Kako god hoces, nek ti bude, necu se ja s tobom svadjat...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete menjati ili upisivati poruke.    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Hrvatska - sportska nacija, Njemacka - ne (Boris Becker) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon