www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Prvi sneg
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 07, 2007 9:57 pm    Naslov poruke: Prvi sneg Na vrh strane Na dno strane

Eto, sticajem okolnosti već duže vremena (ko zna zašto) pratim jednu vremensku prognozu koja se uvek nekako ispostavi netačna, i koja poslednjih par dana najavljuje prvi sneg ove jeseni u mom lepom gradu, a njega još uvek ni od korova.
Eh, taj prvi sneg... Bože, koliko li samo sećanja donosi. Naviru poput lavine u mom umu... Povratak kroz vreme, jedno petnaestak, možda i više, godina unazad, mali ali suncem okupan stan usred Ravangrada, i moja baka koja mi nazuva vunene čarape, dok pored nas nekako čudno, setno, cvrči peć, radeći punom parom. Nisam mogla da sedim mirno, jurila sam naokolo, uprkos svim bakinim bezuspešnim pokušajima da me uhvati makar na kratko. Heh... Želela sam samo jedno. Da se utopim i izgubim u belini prvog snega te godine. Čak nije ni bilo bitno što sam se sama igrala. Dece tada nije bilo mnogo u mom kraju. Ledenice su bile moje igračke. Pomalo neuspela, ali ipak nekako živahna kreacija Sneška Belića bila je moj najbolji drug. Pričala sam s njim, skakutala oko njega, gađala ga grudvama, ali nežno, pazeći da ga ne povredim, i molila Sunce da ga ne istopi brzo, da imam i sutradan drugara za igranje... Eh, gde ste sad, moje dečje brige...
Nekoliko godina kasnije, preselila sam se u takođe jedan predivan grad. Mislila sam da nikad neću moći da zavolim drugi zimski krajolik od onog toliko milog i sjajnog kojeg sam obožavala... Ali, prevarila sam se. Na kraju sam shvatila da je miris zime, nežnost prvih pahulja, blistavi sjaj tog mlečnog mora uvek u meni, i da ću mu se diviti gde god bila. Do dana današnjeg, oni me svuda prate. Doneli su mi neke prethodne ljubavi, kao i ovu sadašnju. Sigurna sam, nije slučajnost to što je sneg padao oko nas kada smo se prvi put poljubili... Neko mi je poslao tu čaroliju, koja je zauvek ovekovečila taj trenutak u mojim mislima. Hvala ti, Neko, na tome...
Želim... želim da ponovo udahnem taj miris, da kao malo dete trčim okolo, dok mi pod nogama škripi onaj dobro poznati zvuk... Želim da mašem rukama i nogama po tlu, praveći "anđelčiće". Kada dođe taj trenutak, zatvoriću oči, pogledati album svojih sećanja i vratiti se još jednom u ta vremena. Makar samo na kratko. I biću srećna, veoma srećna...
Eh, taj prvi sneg...



_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 23, 2007 2:23 pm    Naslov poruke: Re: Prvi sneg Na vrh strane Na dno strane

~SonicLady~ je napisao/la sledeće:
Želim... želim da ponovo udahnem taj miris, da kao malo dete trčim okolo, dok mi pod nogama škripi onaj dobro poznati zvuk... Želim da mašem rukama i nogama po tlu, praveći "anđelčiće". Kada dođe taj trenutak, zatvoriću oči, pogledati album svojih sećanja i vratiti se još jednom u ta vremena. Makar samo na kratko. I biću srećna, veoma srećna...
Eh, taj prvi sneg...


Predivno receno Mr. Green
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 25, 2008 2:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jako mi se sviđa taj rad..super je...

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 12, 2008 1:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stvarn je predivno mada sam ocekivala da bude tuznije... Crying or Very sad

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Prvi sneg Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon