www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Prijatelji kao saboteri ljubavnog života
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> ~ Ženska razbibriga ~
::  
Autor Poruka
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 26, 2007 2:51 am    Naslov poruke: Prijatelji kao saboteri ljubavnog života Na vrh strane Na dno strane

Prijatelji su super i uglavnom vam žele dobro. Kada imate probleme - uključujući i one ljubavne - prijatelji su tu da vas saslušaju i pomognu vam. Međutim, oni lako mogu i da vam potpuno nehotice sabotiraju ljubavni život.

Ovo naročito važi za damine prijatelje, to jest, za njene prijateljice. Ne, ne mislimo da kažemo da su vam prijateljice loše ili zlobne - daleko od toga - ali se često dešava da vam bez ikakve zle namere naprave probleme u ljubavnom životu. Kako to?

Tako što nam je u prirodi da se poredimo s drugima, kako bismo procenili koliko smo uspešni. Svi mi racionalno znamo - ili bi bar trebalo da smo svesni toga - da na naš ljubavni i seksualni život ne treba da utiče to kakav ljubavni i seksualni (stvaran ili doteran) život imaju naši prijatelji, ali je teško držati se toga. I onda...

Onda, na početku, svi smo, uključujući i prijateljice, skloni ulepšavanju. U strahu od toga da ne ispadnu gubitnice koje ne umeju da ostvare lepu vezu ili kao neko ko ne ume da nađe dobrog ljubavnika, one će se o svojoj vezi izražavati u superlativima ili će je bar u nekoj meri ulepšavati. Da ni mi ne ispadnemo lošije, učinimo isto - a u sebi se pitamo šta je to što pogrešno radimo kada nama nije tako dobro kao našim prijateljicama, a nismo ništa gore ni nesposobnije od njih.

Kasnije, dame postaju sklonije žalbama. Jedna počne sa žalbom na svog partnera, i odmah joj se priključi sledeća, kako bi pokazala da je u još goroj situaciji. I tako redom. Počne jedna vrsta prilično nezdravog takmičenja zvanog "što više ocrneti partnera". Mnogo koja žena će podleći želji da ne "izgubi" u tom takmičenju, čak i ako joj je zapravo sasvim lepo s mužem ili dečkom i nema nikakvih velikih zamerki. Pa dobro, rekla bi poneka dama, to je samo priča, to preterivanje u kukanju - ali nakon što dovoljan broj puta ponovite žalbe na račun voljene osobe, počnete i sami da verujete u njih, prvo malo, onda malo više... A voljena osoba nije učinila ništa loše. Počnete i da se osećate sve lošije u vezi i da tražite izgovor kako biste partneru nešto zamerili.

Kako ovo izbeći? Možete pokušati da ne podlegnete opštem raspoloženju, bilo da se radi o preteranom veličanju partnera, bilo da se radi o žalbama; potrudite se da budete objektivne. A možete i pokušati da promenite temu ili da ublažite ton takvih razgovora.

Imate problema u vezi? Pokušajte da razmislite odakle potiču i analizirajte ih, po mogućnosti, u vreme kad vam je glava bistra i niste ponesene emocijama. Sasvim je moguće da ćete za neke probleme shvatiti da ste ih same sebi preuveličale pod uticajem (nenamernim!) svojih prijateljica ili da od svog partnera očekujete nešto što je vašoj prijateljici učinio njen dečko. Već i sama svest o tome pomaže - pomaže da shvatite da ste zamislile problem tamo gde ga nema, ili pak da neki problem zaista imate, s tim što on nema veze s odnosima koje imaju vaši prijatelji, već se radi o nečemu što vama lično smeta.



Izvor: Krstarica



_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 01, 2007 1:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nekako od malena više volim muško za prijatelja. Ne volim tračeve i najviše radi toga sam stalno bila u muškom društvu. Kad god bih s frendicama sjela da pijem kafu uvijek je bilo ogovaranja drugih ali svoje greške su svim silama trudile se da sakriju i prikriju. Ja inače u životu takve osobe ne podnosim i klonim ih se.

Inače općenito nemam mnogo prijatelja možda svega 2-3 , ali imam ocean poznanika Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 06, 2007 1:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nije mi problem da saslusam savete drugarica, ali sam ja ta koja odlucuje sta i kako u mom ljubavnom zivotu

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> ~ Ženska razbibriga ~ -> Prijatelji kao saboteri ljubavnog života Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon