www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Draga, raskid je SUPER!
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> ~ Ženska razbibriga ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 6:55 am    Naslov poruke: Draga, raskid je SUPER! Na vrh strane Na dno strane

Kako reći lepšoj polovini da je vreme da "svako krene svojim putem"? Prva pomisao: lete tanjiri, zajedničke fotke & Co. E pa, varaš se! JOY-kolumnista Žikica Milošević pronašao je idealan "recept" - u tri jednostavne tačke!

Eh, draga moja, znaš i sama kako to ide. Ljudi se nađu, i ispočetka su fascinirani time koliko su isti ili slični u mnogim stvarima! Oh, pa mi imamo toliko mnogo zajedničkog! Počinjemo da negiramo, odnosno zanemarujemo, različitosti, i divimo se "istostima" među nama. Ali, vremenom, to što nam je zajedničko počinjemo da shvatamao kao "podrazumevajuće", a ono što je različito, onih 10, 20, 30% (frljam se matematikom sad, k'o da neko to sad može da izmeri!) koliko nismo isti, i koji nam nisu zajednički, ti sada pokušavavaš da izmeniš, asimiliraš, poništiš, izbrišeš gumicom. Prekriješ onim korektorom, kako li se već zove "ono belilo". Ukloniš "vanishom". K'o na reklami, a da pri tom ne upropastiš tkaninu. E pa, ne može! Niti to ja mogu da uradim tvojim "mrljama"...
1. LJUBAV NIJE DOVOLJNA ILI...?
Ako voliš da flertuješ sa svima, a to mi je bilo mnogo simpa prvih godinu dana (i nisam se uopšte uzrujavao gledajući neprestano tvoje moćne grudi!), ili ako ne voliš da izlaziš u grad i ne piješ ni kap C2H5OH (alhohol, baby, alkohol, to zna svaki alkos-muškarac!), vremenom će to možda početi da mi smeta, bez obzira na seks-sa-garantovanim-erekcijama. Znaš, ja kažem "ajmo dušo do grada malko da se obločemo", a ti ćeš na to: "Eee, alkoholičaru jedan, pa koliko si me puta osramotio kad se ponašaš kao kreten pred drugima! Pa meni ste svi vi k'o kreteni zato što pijete, a ja trezna! Prekini i ti da piješ! (Gadna situacija! Ko će biti asimilovan?). Ili, ja kažem: "Ajde više prekini da se ponašaš kao da ja ne postojim i reci tom debilu koji te muva na moje oči da prekine, da mu glavu ne bih skinuo sa tih bednih ramenaca!". A ti ćeš: "Oh, pa on je tako doooobar, nemam srca da mu to kažem!". Misliš da ne postoje nepremostive razlike u karakteru, kao što kažu u sudnicama? Postoje! Ljubav ne može sve da ispegla, izbeli, opere. Nema tog "vanisha" koji može da opere XY tipova koji su mi u glavi, s kojima si bila i XY puta mi to ispričala. Izbiće. Videćemo na fotkama da smo na početku bili srećni, nasmejani, bez otrova na duši. A kasnije, naše face sve više su izobličene ljubomorom, besom, progutanim nezadovoljstvom. Bolje da ne postanemo ružni i ozlojeđeni, je l' da? Kud koji, mili moji, dok je vakat, kako kažu naši stari...
2. ISTORIJA JE TAAAKO DIVNA!
Slušaj, draga, istorija je divna stvar. Eto, na History Channelu i na Wikipediji sve je prepuno istorije. Sada nam nije toliko zanimljivo da čitamo i sećamo se onoga što je bilo pre deset dana, ali za pet godina... bićemo mi sjaaajna istorija. Sjajno štivo, i za nas, i za drugare i drugarice kojima ćemo prepričavati ovo. I zato ćemo imati puuune albume fotki. I gledaćemo ih sa nostalgijom. Ja ću ih gledati sa nostalgijom. Ali ne zbog toga što želim tebe sada. Ne, već što želim tebe nekada, kakva si bila. Znaš, lutko, neću ja tebe uvek voleti. Ali uvek ću voleti sećanje na tebe. Sećanje na tebe od tada. Znaš kako reče Bogart u "Kazablanci": "Uvek ćemo imati naš Pariz!". Naša sreća postoji samo u određenom periodu vremena. Ako ne znamo da je zadržimo duže... Neka ostanu uspomene kojih se treba sećati. Sa osmehom ću gledati naše fotke iz Grčke i Rusije, i tebe u bundici, i tebe u kupaćem. Ali te na ulici nikada više neću takvu videti. Ehhh, ako nemaš sve naše zajedničke fotke, javi mi se da ti ih narežem! Slike su svetinja, a naša istorija... Čini nas onakvima kakvi smo sada. I zato treba voleti svoju istoriju, svoje ljubavi, jer jedino tako možeš voleti i sebe. Valjda ti je jasno šta 'oću da ti kažem: ne bacaj slike i albume, ne sklanjaj ih pod krevet, ne pritiskaj ono crveno X u ACDSee-ju kada me vidiš na fotki! Slike su svetinja, dušo. Bivša dušo, tačnije.
3. BESKONAČNO RASKIDANJE
Gle'j sad. Kada smo se upoznali, ti si bila lepa, nasmejana dugokosa plavušica. Sada si nadrndana debeljuca šućmuraste boje kose, uvek si nervozna, ne želiš više da vodiš ljubav kao zečica (a tako je bilo na početku, a mi muškarci uvek gledamo da nam cice ostanu seksi i "potentne" kao... kada smo upoznali!), ne posećuješ fitnes-klubove kao nekada, ugojila si se, ne družiš se ni sa kim, nemaš više onih super studentskih priča sa žureza, ne smeješ se... I kosa ti je nalik na neidentifikovani ne-leteći objekat pričvršćen za glavu tek... da ne bi bila ćelava. (Možda sam ja tebi dosadan, nagojen, nepotentan...? Isto može da se primeni i na muški rod, lutko!). Dakle, menjamo se. Ne nužno nabolje. Umesto da postajemo sve bliži, mi smo sve različitiji (ovo je sa latinskog na srpski kada se prevede, ufff!). Nismo mi loši ljudi zato što se sve više gubimo svakog dana, što se udaljavamo. Možda je moj ideal drukčiji od tvoga, a kada smo srednjoškolci, studenti, svi smo slični, ali vremenom, sa slobodom... Postanemo gruuubo različiti! Pa šta? Kreni dalje, ka svom idealu, svojim putem. Naći češ ga. Njemu neće u glavi biti ona lepa, nasmejana plavušica duge kose. On neće imati taj ideal da za njim žali. On će te zavoleti baš ovakvu kakva si sad. Kao i ti njega. A ja ću naći nekog ko će danas biti meni blizak. Ne pre godinu dana. Ne pre dve. Pre pet. Džaba sva letovanja. Džaba sve "srećne" fotke, žurke i poljupci na njima. Znaš kako je, i u državi prave izbore svakih nekoliko godina. Pa ako je dobra vlast, izaberu je ponovo. A mi... Mi smo... izgubili ove izbore. Prošao nam je mandat. Tužno? Jeste. Ali čeka nas neka druga sreća, uskoro. Bolja od naše mrzovolje, nesreće, beskrajnog raskida... Kažu: ne boj se smrti, boj se umiranja.



_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
sankica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Jan 2008
Poruke: 47

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 23, 2008 2:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaka cast za ovaj tekst!ppomalo smesan,al i jako tuzan,dobra kombinacija,ali to na stranu ,kad dodje do tako nesto,do udaljavanja umesto zblizavanja,glasam za raskid,iako ce mozda jednom partneru biti jako tesko,bolje tako,uzmes "svoj zivot u ruke",vratis osmeh na lice,samopouzdanje(jer se najcesce gubi u takvim situacijama).....ii sta znas,ako je ljubav i dalje tako snazna,nakon 5 godina,upoznavanje izpocetka sa svojim bivsim...onako sad svezi,voljni svega i svacega,raspolozeni,zracite srecom,nasmejani,duhoviti.........a ne tako mrzovoljni,arogantni,distancirani ko pre 5 godina.........

_________________
Pocetak svega je malen...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> ~ Ženska razbibriga ~ -> Draga, raskid je SUPER! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon