www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Starenje
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 03, 2007 10:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Covek je star koliko se starim oseca.Jednostavno starenje je roces koji se ne moze zaustaviti..to je neosporiva cinjenica i tu nema leka.Cinjenica je i da mozemo mnogo doprineti svojim nacinom zivota ishranom i svim ostalim sto duzem i zdravijem zivotu, ali ipak mi se nekako cini da je sve to u glavi.Ja imam drugarice koje su mladje od mene ali se osecaju kao da ih je zivot pregazio jos odavno...a ja sa svojih 28 godina osecam da sam tek zapocela zivot.Tek sam sada svesna mnogih svari kojih kao klinka i nezrela zena nisam bila svesna, sada razaznajem mnoga osecanja i shvatanja su mi se daleko promenila, i sada pocinjem disati zivot punim plucima.osecam se zaista mladom, sto u sustini i jesam, i starost me ni u kom slucaju ne plasi.plasim se bolesti kojih je sve vise oko nas, ali sve dok budem bila u stanju, kontrolisacu i to...jednostavno trudicu se da sa svoje strane ucinim sve da ostarim zdrava(koliko se to moze) i na nogama..sve ostalo je bozija volja Rolling Eyes


_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 03, 2007 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam se pre toliko uzasavala starosti,da sam odlucila da se ubijem kad dobijem unuke....ali sad kad sam malo(vise) pametnija i zrelija,znam da cu i tada to biti ja,samo malo starija......da cu imati svoje obaveze,navike,lepe i ruzne trenutke,porodicu,da cu se igrati sa unucicima i voleti mog deku.......hehe Very Happy icicu na pijacu,smejati se prvim borama,praviti zimnicu,citati ljubavne romane,plesti,imati macku i setati.....bicu prava pravcata baka Very Happy a onda cu jednog dana da umrem,a toga se vec bojim,al necu sad da idem van teme....Very Happy

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
granger_
Banovan!

Wanted!
<b>Wanted!</b>



Godine: 34

Datum registracije: 13 Jan 2007
Poruke: 8473

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 04, 2007 3:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se ne plasim starosti...samo ne bih voljela da se razbolim da ne mogu da ustanem sa kreveta pa da svojima budem teret...

_________________

...zauvijek tvoja...

**kissy&granger forever**
 
*zečica*
-fatalna zavodnica-
-fatalna zavodnica-



Godine: 39

Datum registracije: 28 Mar 2007
Poruke: 11485
Mesto: tamo gdje ljubav počinje

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 04, 2007 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne bojim se starosti..naprotiv vise se bojim ove lude mladosti

_________________
*lutka s naslovne strane*
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 20, 2008 11:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...starenje je proces koji započinje rodjenjem i zavrsava se smrcu.. .Starenje nije opis fizickog slabljenja tijela ili postupnog gubljenja funkcija.

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
zoeBG
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2007
Poruke: 58

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 24, 2008 3:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Starenje je sasvim prirodan proces, mada se i ja ponekad zapitam sta ce biti, kako itd. A onda pogledam svoje roditelje, koji normalno zive, imaju prijatelje, rade, gledaju TV... Pa zasto bih se plasila da starim kada po njima vidim da to nije nista strasno.
A sto se tice izgleda...pa ja sam pre 6 godina prestala da pijem kafu, gazirana pica, alkohol, inace nepusac sam, sportom se ne bavim ali mnogo volim da setam, uopste volim da sam na nogama.
Naravno i genetika ima odredjen uticaj pa iako imam 24 godine izgledam kao srednjoskolac(sto i nije uvek dobro jer me pojedinci ne shvataju ozbiljno, pogotovo kad je posao u pitanju).
E to je moj savet-ostavite se losih navika, a i najbitnije je kako se covek oseca Wink

_________________
JA SAM...
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 01, 2008 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Starenja se ne bojim,iz prostog razloga sto mislim da nisam protracio zivot.Imam divnu porodicu,suprugu koju volim i dvije divne odrasle kcerke-obozavam ih.Radim u obrazovanju iako sam po struci inzenjer.Nasao sam zadovoljstvo u tom poslu i nikada ga nisam mijenjao.
Radim sa mladim ljudima koji ti jednostavno ne daju da staris duhom.Mnogi su spremni kritikovati danasnju djecu,ali vjerujte ako sa njima radite jer ih volite,ako niste nepravedni prema njima,ni jedinica im tesko ne pada.Ne vodim racuna o ishrani,pusac sam.
Ljubavlju,smijehom i salom nosim se jako uspjesno sa godinama.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
nextajox
حزب الحيوان
<b>حزب الحيوان</b>



Godine: 34

Datum registracije: 16 Jul 2007
Poruke: 43483

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 29, 2009 1:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Plašim se starenja.. Crying or Very sad
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 03, 2009 3:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smrti se ne bojim,to je sigurno...Ali starenje ne mogu baš olako da prihatim,bez obzira na to kako sam živjeo u mladosti i šta sam prošao i šta sada imam...
Opet mi nije svejedno da se vidim starim, poboranim,mlohavim,jednostavno
mrzim što starim,e to je to...Ne paše mi što će da me djeca zovu "stari"...Crying or Very sad
Ili da kažu e to je bilo tako u tvoje vreme pre hiljadu godina,danas je sve drugačije...
Što sam i ja govorio roditeljima...mrzim starost uaaaa,hoću da budem mlad i jak uvijek...
Pa nebi ni to bilo zanimljivo,dosadilo bi jbg... Rolling Eyes

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
panta_rei
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Maj 2009
Poruke: 68

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 29, 2009 8:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cim sam pocela da koristim razne kreme da mi se ne bi pojavile bore,znak je da se bojim starosti.Sve pokusavam da ove moje godine koje odlicno nosim (37) ne pokazuju da zaista toliko i imam.Ali sve zahvaljujuci kremama.Ali kako se blizi 40-ta,uh,nije bas ni prijatan osjecaj..sve dok mi je trojka prva cifra nekako se prijatnije osecam.Bojim se da budem reumaticna,i sve te boljke koje starost donosi.I kao sto moj prethodni sagovornik kaze : "Ne paše mi što će da me djeca zovu "stari"... "( u mom slucaju "stara" ),tako mi pase kada im kazu da imaju mladu mamu,na sta sam posebno ponosna.Svako vreme nosi svoje breme..(bar tako kazu)..pa tako i starost dolazi sama po sebi.Na nama je da odlucimo da li cu sa 40 izgledati kao da imam 55 ili cu sa 40 izgledati kao da imam 33..
Kada sam juce kod lekara videla staricu od preko 70 godina,sama ide kao izbezumljena jer ne moze da se snadje u velikoj bolnici,a deca se po svetu rasula i nema ko da je dovede..e to mi je bas bilo nekako...prva pomisao je bila..ako dozivim toliko godina da li ce mene imati ko da vodi lekaru ili cu se onako izbezumljeno sama muciti Confused I da sumiram sve ovo.. ukratko .. DA,bojim se starosti...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 16, 2009 3:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrijeme je jedina konstanta. Ni rodjenje, ni smrt nisu konstante, jos manje ono vrijeme izmedju rodjenja i smrti.

Starenje je izucavanje sebe i izucavanje boga u sebi. Voljeti sebe i svoje, svoj zivot, znaci voljeti i svoje starenje, prihvatiti ljepote svojeg vremena datog za ovaj zivot i ovu zemlju. A kad se voli svoje starenje onda se tog starenja covjek niti moze niti treba plasiti.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 11, 2009 3:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:

Plasite li se vi starenja? Kako gledate na taj zivotni proces? Imate li neki recept kako da covek ostane sto duze mlada?


Starost je jedna od najgorih stvari kod coveka.... pocinjemo zivot tako cisti, lepi, zdravi i zavrsavamo bolesni, nesposobni da sami obrisemo sebi G...zuuu Mr. Green Mr. Green
Lepse mi je da se tako izrazavam.. da bi doslo do nekih Laughing Laughing Laughing

Plasim li se Question

Ne, ne plasim se starosti... nju mogu reci mrzzzim...

Lepse je provesti 20 god zivota dok si mlad(20-40)... ludovati... probati svakakve stvari... Putovati... UZIVATI u svakom momentu i ostalih 10-20 god provesti u miru i tisini Laughing

Drugi je problem sto samo pojedinci tako razmisljaju i imaju te uslove da izvedu u realnost Exclamation Laughing

Recept Question

ovako...

Drugs, Sex & Rock'n'Roll Mr. Green Mr. Green Mr. Green haha

sto to Question

Necemo gledati bukvalno

Drugs - To je posao koji volis... od koga ces dobiti >>>

Sex - sex ce biti kod nas neki vid zabave, nase zelje, ostalo...

i Rock'n'Roll - to je zavrsna stadija zivota... kad posle svega sto si prosao u zivotu, znas za sta si ziveo i da si sve zelje ispunio i mozes napustiti zemlju.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Starenje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon