www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nova istraga o ubistvu Raspucina?!?!
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~
::  
Autor Poruka
Ce___
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 32
Mesto: nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 04, 2008 3:58 am    Naslov poruke: Nova istraga o ubistvu Raspucina?!?! Na vrh strane Na dno strane

Istrazitelj Ricard Kalan uz pomoc Ilije Gavrilova (mladog inspektora Ruske policije) koji je na zahtev nekih istoricara zatrazio da rekostruise zaveru i ubistvo zloglasenog prevaranta Raspucina, navodi da se "cinjenice o ubistvu Raspucina ne poklapaju"!!!!

Prema memoarima grofa Feliksa Jusufova i Vladimira Mitrofanovica Puriskevica nalaze se kontradiktornosti o ubistvu u palati Jusufovih, u kojima svako nastoji da zastiti sebe, iako su oba zaverenika ispalila metak u Raspucina.
Medjutim nalazi i dokazi tvrde da je ispaljen i treci metak u glavu Raspucina, koji je ispalio Osvald Rejnard (kao podrska i zaledje), posle "amaterskog pokusaja ubistva" - profesionalni ubica tajne britanske obavestajne sluzbe, tadasnje SIS.
Podaci koji stoje u arhivi danasnje britanske obavestajne sluzbe, navodi se da je Raspucinovo ime u dosijeima glasilo "Zla Sila". I da je izvestaj Osvalda Rejnarda iz Moskve posle ubistva Raspucina prenesen recima : "Cilj je ostvaren. Svi se raduju smrti Zle sile!"

Koliko je ovome verovati ?!!?



_________________
I know that I hung on the tree lashed by
winds Nine full nights,
And gave to Odin,Myself to Myself,
On that tree the depths of whose roots No one knows.
No bread sustained me Nor goblet. I looked down. I gathered the runes, Screaming I gathered Them;
And from there I fell Again.
 
GrimStone
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 04 Avg 2006
Poruke: 109

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 04, 2008 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane


Mislim da je zasluzio nadimak. Sav se najezim kad vidim ovu sliku :)

Gledao sam dokumentarac na History-u, gde se govorilo da je Britanija stajala iza tog atentata. Raspucin im je smetao zato sto je, za vreme dok je car bio na frontu, imao veliki uticaj na caricu. Pricalo se da nagovara caricu da izvede Rusiju iz rata, sto bi za saveznike bilo katastrofalno. Mislim da su jednom pucali u njega dok je bio u kuci. On je jos uvek bio ziv, izasao napolje, drugi vojnik je opet pucao u njega iz daljine i na kraju ga je trecim metkom Osvald iz blizine "overio".
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 04, 2008 5:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da dodam (iz istog dokumentarca):
Prvo su pokušali da ga otruju, ali nije uspelo. Jedino što se onesvestio, ali kada se probudio iz nesvestice onda su pucali u njega i telo bacili u Nevu.
Najčudnije je što, kad su telo izvadili iz skoro zaleđene reke, nije bilo tragova "rigor mortisa" (mrtvačke ukočenosti - pokretljivi udovi). A ubijen je 29. decembra u Sankt Peterburgu. Very Happy

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Ce___
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 32
Mesto: nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 04, 2008 6:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobro ceo ostali deo zavere se poklapa kao sto ste naveli, iz dokumentarca
Izvinite sto nisam napisao ceo istoriski dogadjaj.

Samo me interesuje da li je verovati ovome?!?!

Mislim svako moze da kupi televizijsku stanicu, dobije dozvole i odobrenja od "mocnih" glavasa i ajde da se igramo zanimljive istorije, danas cemo da promenimo francusku revoluciju a sutra cemo da menjamo prvi svetski rat.

_________________
I know that I hung on the tree lashed by
winds Nine full nights,
And gave to Odin,Myself to Myself,
On that tree the depths of whose roots No one knows.
No bread sustained me Nor goblet. I looked down. I gathered the runes, Screaming I gathered Them;
And from there I fell Again.
 
GrimStone
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 04 Avg 2006
Poruke: 109

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 05, 2008 12:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa znas kako kazu...istoriju pisu pobednici :) Normalno da ce svako da pise o dogadjajima onako kako mu odgovara. Ne mozes nicemu stoprocentno da verujes.. Mozes samo da stvari sagledavas iz vise uglova..vise izvora.. i sam sklapas kockice :) ..jer ipak u svakoj lazi ima i pomalo istine :)

Sto se ove price tice..proslo je skoro 100 godina..dosijei se otvaraju..postoje i neki pisani dokazi. Meni ovo deluje dosta logicno..
 
granger_
Banovan!

Wanted!
<b>Wanted!</b>



Godine: 34

Datum registracije: 13 Jan 2007
Poruke: 8473

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 06, 2008 4:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam procitala da je Jusufov pucao u Raspucina posto otrov nije djelovao, ciljao je u srce i Raspucin je pao, onda se digao na noge i ubice su se uspanicile, pucali su dva puta ali su promasili...i onda je Puriskevic je podigao pistolj i opalio dva puta i pogodio Raspucina u ledja i u glavu...ali on je i dalje bio ziv pa su mu vezali ruke iznad glave i bacili ga u rijeku...autopsija je pokazala da ga je ubila hladna voda koja mu je ispunila pluca...
i u knjizi "najveci zlotvori u istoriji muskarci i zene" pise da su ga ubili 16 decembra

_________________

...zauvijek tvoja...

**kissy&granger forever**
 
Ce___
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 32
Mesto: nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 06, 2008 7:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

granger_ je napisao/la sledeće:
Ja sam procitala da je Jusufov pucao u Raspucina posto otrov nije djelovao, ciljao je u srce i Raspucin je pao, onda se digao na noge i ubice su se uspanicile, pucali su dva puta ali su promasili...i onda je Puriskevic je podigao pistolj i opalio dva puta i pogodio Raspucina u ledja i u glavu...ali on je i dalje bio ziv pa su mu vezali ruke iznad glave i bacili ga u rijeku...autopsija je pokazala da ga je ubila hladna voda koja mu je ispunila pluca...
i u knjizi "najveci zlotvori u istoriji muskarci i zene" pise da su ga ubili 16 decembra


To je po starom kalendaru 16 decembar , isto kao sto je oktobarska revolucija u sustini sada u novembru.
I ja sam citao i gledao tako kao sto kazes ti granger, ali se memoari Jusufova i Puriskevica sada ne poklapaju, a treci metak uopste ne odgovara pistolju ove dvojce.
Tako su bar rekli u emisiji, a svi dokumenti iz arhiva su otvoreni skoro, posto su bili cuvani u tajnosti za vreme hladnog rata i pre toga.
Isto kao sto ce dokumenta iz arhive i dosijea za ubistvo Kenedija biti dostupna tek za neku godinu, mada sve je to opet ....

_________________
I know that I hung on the tree lashed by
winds Nine full nights,
And gave to Odin,Myself to Myself,
On that tree the depths of whose roots No one knows.
No bread sustained me Nor goblet. I looked down. I gathered the runes, Screaming I gathered Them;
And from there I fell Again.
 
granger_
Banovan!

Wanted!
<b>Wanted!</b>



Godine: 34

Datum registracije: 13 Jan 2007
Poruke: 8473

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 06, 2008 8:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e to je vec nesto drugo...ali ko god da ga je pogodio u glavu to ga nije ubilo Rolling Eyes a Puriskevic se ionako izvukao netaknut

_________________

...zauvijek tvoja...

**kissy&granger forever**
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~ -> Nova istraga o ubistvu Raspucina?!?! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon