www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Digitalizacija Umetnosti
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Umetnost ~
::  
Autor Poruka
jevtaNBG
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 08 Feb 2005
Poruke: 11

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 01, 2005 10:08 am    Naslov poruke: Digitalizacija Umetnosti Na vrh strane Na dno strane

Umetnost mi je vrlo bliska posto studiram dizajn. Medjutim ja vise volim digatalnu umetnost koja u nasoj zemlji a posebno u edukaciji nije zazivela
Da li bi trebalo polako da prelazimo na crtanje na racunaru ili ne
Sta Vise Volite?
Digitalnu Umetnost (racunar) ili Staru dobru olovku


 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 01, 2005 1:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Likovni talenat je jedan od onih za koji sam uskraćena i ne mogu da se pohvalim kako "volim" ili praktikujem crtanje, sad ono "digitalizovano" ili staromodno, svejedno. Ali znam mnogo onih kojima je računar potpuno zamenio bojice (upravo kao što je meni Word zamenio svesku, a tastatura penkalo). I mislim da je to sasvim opravdano.

_________________
Mo'š misliti! Rolling Eyes
 
eyeslistener
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Mar 2005
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 06, 2005 8:16 pm    Naslov poruke: Re: Digitalizacija Umetnosti Na vrh strane Na dno strane

jevtaNBG je napisao/la sledeće:
Umetnost mi je vrlo bliska posto studiram dizajn. Medjutim ja vise volim digatalnu umetnost koja u nasoj zemlji a posebno u edukaciji nije zazivela
Da li bi trebalo polako da prelazimo na crtanje na racunaru ili ne
Sta Vise Volite?
Digitalnu Umetnost (racunar) ili Staru dobru olovku


ukoliko pristupis tom pojmu kao neko ko se kao Salvador Dali "najradije seca buducnosti" ne mozes izostaviti jedan vazan detalj ... postupak dobijanja papira ... drvenih olovaka .... stafelaja ... cetkica ...

sve to zahteva secu drvecja ili posumljavanje ili unistavanje suma ... unistavanjem suma se unistava prirodno staniste skoro svih zivotinjskih vrsta ... samim tim se unistavaju i zivotinje ...

kada sa druge strane pogledash , sve sto mozes uraditi olovkom i papirom mozes i racunarom ... mnogo brze , preciznije i jeftinije ...

nadam se da sam dovoljno jasan
 
Azriel1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 25 Apr 2005
Poruke: 9

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 3:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Računalo je u redu za moderne umjetnosti, (video projekte i sl.) ali što se tiče samih slika, nekako mi vonja na dehumanizaciju umjetnosti. Ne kažem da ne treba,
uostalom, nemože se ni sprečiti, samo, koliko je onda umjetnost različita od recimo informatičke industrije?!?
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 26, 2005 10:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je, kao konzervativcu, naravno draža olovka... Ali računari su budućnost (gledah skoro neke efekte u Corel! Painteru, skoro da potpuno podržavaju realno ponašanje slikarskih alatki)

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
vladimir0523
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 17

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 03, 2005 3:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cujte ljudi. Nista bez olovke. Ja sam po zvanju dipl. slikar (inace predajem crtanje u srednjoj umetnickoj skoli), ali to naravno ne znaci da ne znam sta je Photoshop ili Photoimpact, Corel, Ilustrator, Maya, 3D studio itd.
Veliki sam ljubitelj digitalne umetnosti, volim da radim razne stvari na racunaru, izmedju ostalog animirane filmove i video igre, ali sve to ne bih mogao, (niti bi to nesto posebno znacilo) da naravno nemam klasicno likovno obrazovanje. Racunar je samo alat bas kao i olovka i to je to. Istina je da je 20.vek doneo puno toga novog izmedju ostalog i racunare koji su omogucili svima nama da pomalo budemo kompozitori ili crtaci ili nesto trece. Ali bez neke osnovne vizuelne kulture, nesto talenta (sto vise to bolje) i pre svega puno iskrenog rada (sa olovkom naravno) i vere nista od umetnosti. Alati su razni, nekima ce biti drazi komjuteri od olovke, nekima obratno ali to sustinki nije nabitnije. Prakticno vec sada imamo podelu na klasicnu i digitalnu umetnost. Prva je vise nego drevna s puno raznih varijacija, druga je strogo primenjaska i brat bratu jedno 90% komercijalna. Pa ko voli nek izvoli...
 
mi2scg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 241
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 09, 2005 12:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izbor je zaista veliki - svi rukom radjeni radovi, za cas mogu postati digitalni, uz pomoc skenera, mada se tada na vecini njih gubi reljef... Sada se sve vise koriste digitalne olovke i stilusi, sa grafickim tablama, tako da su digitalno i klasicno postali veoma bliski. Ne mogu da se opredelim.

_________________
Marko MI2

________________________________
Stop the madness !!!
 
Nymeria
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 17 Maj 2005
Poruke: 35
Mesto: Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 17, 2005 1:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kompjuterska umetnost se retko kada moze nazvati pravom umetnoscu - sto neko ranije rece, uglavnom je komercijalna i dopadljiva, ali bez prave vrednosti.Lakse je savladati koriscenje alatki, upotrebu programa, a kada se ovlada svim mogucnostima programa, tj. kad nema tehnickih ogranicenja, samo je granica je samo granica vase kreativnosti.U tome mi se cini da je svejedno koritite li olovku ili misa.
Ali cini mi se da i ne posebno talentovani ljudi mogu postici jako lepe rezultate na kompjuteru.

_________________
All you need is faith and trust...and a little bit of pixie dust! Smile

(Peter Pan)
 
pakica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Apr 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 23, 2005 1:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slazem se sa nymeriom....na kompjuteru je svatko umjetnik....iako su velike mogucnosti...dobra stara olovka je puno bolja ..barem meni...
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 23, 2005 9:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam vise za olovku ipak
ali pogledajmo par radova umetnika
Digitalna umetnost u Srbiji

Slavko Simin

Pavle Jovanović

Kolja Tatić

Jelena Obradović

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
nebofirm
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 11 Jun 2005
Poruke: 313
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 28, 2005 1:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Olovkom se moze izraziti prava umetnost, svodjenje umetnosti na klik misom je prava glupost, to nisu orginali, umetnost preko kompjutera je jedino dobra u fotografiji i prezentacijama, a mislim da to bas nema veze sa umetnoscu Shocked

_________________
Zauvek slobodan...
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 29, 2005 5:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iznenadjena sam koliko je konzervativnih. Da li isto tako ne slušate elektronsku muziku i ne gledate filmove sa specijalnim efektima? I svi redom nipodaštavate digitalnu umetnost. To može svako, kažete. Da li i vi možete? Ja, npr. ne mogu i to otvoreno priznajem. Rolling Eyes

_________________
Mo'š misliti! Rolling Eyes
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Umetnost ~ -> Digitalizacija Umetnosti Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon