www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

EVP
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~
::  
Autor Poruka
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 31, 2007 6:48 pm    Naslov poruke: EVP Na vrh strane Na dno strane

EVP znači "Electronic Voice Phenomena". On se javlja kada duhovi upadnu u elektromagnetsko polje. Na primer, na običnoj audio-kaseti se ponekad može naći i glas prisutnog duha, ali ga ljudsko uho ne može čuti. Otprilike, to je slično kao pištaljka za pse koju ljudi ne čuju jer je ferkvencija isuviše visoka. Sa druge strane, pas je može čuti jer je njegova bubna opna dizajnirana tako da može čuti visoke tonove.

http://www.ghostpix.com/gis/E.V.P.html

Na ovom linku se nalazi nekoliko snimaka EVP u audio formatu. Neki od njih se teško čuju i/ili razumeju.



_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 31, 2007 7:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imala sam priliku da slušam snimak iz jednog manastira (ne sećam se kog Confused ) za koji važi da je snimak glasa anđela...sva sam se naježila...mogu vam reći da nije nimalo prijatno...

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
goran.b
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 24 Avg 2007
Poruke: 105

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 21, 2007 9:25 pm    Naslov poruke: Još audio-zapisa duhova Na vrh strane Na dno strane

Još audio-zapisa duhova




EVP
http://www.unexplained-mysteries.com/viewvideo.php?id=t3OMQG7tcvU&tid=105885
 
granger_
Banovan!

Wanted!
<b>Wanted!</b>



Godine: 34

Datum registracije: 13 Jan 2007
Poruke: 8473

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 21, 2007 5:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kuku...sva sam se najezila...ne mogu da vjerujem... Shocked

_________________

...zauvijek tvoja...

**kissy&granger forever**
 
--hell_soul--
..:: sve si mi ti ::..
<b>..:: sve si mi ti ::..</b>



Godine: 34

Datum registracije: 18 Dec 2007
Poruke: 9354
Mesto: **over the sky**

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 23, 2008 8:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to zaista je tacno.... postoji zona nisko frekfentnih talasa koja za ljudsko uvo je nepostojeca..tu zvuk prolazi brzinom svjetlosti (a zna se po Ajnstanovoj teoriji relativiteta,da sve sto se krece brzinom svjetlosti-TO NE POSTOJI).. cak i pocetkom 80ih su hvatani 'neshvatljivi' zvuci u raznim radio stanicama...misli se da to govore duse koje lutaju zemljom...
sada,zasto kada se pusti taj odredjeni dio sa tim (")govorom(") 'cudno' se cuje?
to je pojacani sound te niske frekfence..koja kad bi se pustila u normalnom tonalitetu ne bi bila cujna za nas..pa se pojaca i dolazi do gubitka kvaliteta zvuka.zato taj 'zvuk' je zastrasujuc... =_=

_________________

--_make love not war_--
 
slatkicaa88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 12 Feb 2008
Poruke: 24

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 27, 2008 5:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...jako jezovito...nisam imala priliku da cujem takvo nesto al bi jako voljela!! Crying or Very sad
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 27, 2008 7:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Heh. Pa, imaš gore snimak sa Youtube. Mr. Green

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 20, 2008 1:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi!!!!!Znam da mi nitko neće vjerovat šta mi se upravo dogodilo!Ne vjerujem ni ja sama sebi, al jasno sam čula.Evo me na pc, radim u photoshopu, tu i tamo virnem na domaći i slušam Vesnu Zmijanac u Winampu.Sve super i odjednom čujem kao neke smetnje na pjesmi Kraljica Tuge.Ono nešto tipa da se čuje nešto, neki šumovi u pozadini.Ja bila skoncentrirana na PS pa sam to onako samo polovično čula.I prebaci Winamp pjesmu na Kani Me Kazni a ona počinje tako da samo Vesna Pjeva skoro bez muzike tako da su se ti šumovi više istaknuli i nekako mi došli do pažnje.I ja si pomislim a u k.... sjeb... mi ova pjesma i pojačam da čujem da l je jako.Imala sam kaj čut!!! Shocked Ljudi nisam luda vjerujte mi!Kroz pjesmu su se čuli šumovi i neki muški čudan glas koji cijelo vrijeme nešto ponavlja.Zvučalo je ko da uhvatite neku radio stanicu al prijem nije baš dobar.I dalje sam ja mislila da je to loša pjesma i ugasim winamp i pustim novu pjesmu.Ona je bila normalna.I sad ne da meni mira ja ponovo probam Kraljicu Tuge .Sve super.Slušam i ne vjerujem.Probam i Kazni Me Kazni i ona ko nova! Niš se ne čuje, nikakve smetnje, nikakvi glasovi sve čisto!!!!Ljudi tad sam se naježila tolko da mislim da mi se dlake na tijelu nikad u životu neće tako dić!!!!!Još sam pod šokom.Uspjela sa se samo prekrižit!Kae to bilo ljudi???!!! Nisam luda, nadrogirana, ne haluciniram.Jasno sam čula i to se fakat čulo kroz cijele 2 pjesme što mi se ne može učinit, a i jako se dobro čulo kad sam pojačala.Ljudi nije valjda moguće da sam došla u doticaj s drugom dimenzijom????Prije par mjeseci sam gledala emisiju o tome i Pričali su baš o tome kako ljudi znaju doživjet takve stvari dok slušaju muziku i gledaju tv.Nije valjda to to!Ja se još ježim i uz to sam saaaama!!!! Shocked Shocked Shocked




Ljudi opet mi se na kratko ponovilo na sasvim novoj pjesmi.Pojačala sam dosta i naštimala zvuk na liniji da što bolje čujem al nisam uspjela skužit šta frajer ponavlja stalno.Samo je od jednom prestalo.Vratila sam pjesmu na to mjesto valjda 10 puta al toga se više nije čulo evo sad slušam cijelu pjesmu opet ponovo i ništa se ne događa.Ljudi sad me već panika!!!!!Ja sam sama doma!!!!!!!!

_________________
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 20, 2008 6:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Žao mi je, ali EVP su zapisi koji su ranije snimljeni. Ako se kasnije nisu ponavljali - znači da je to do tvog zvučnika (pošto si pojačavala)... Sad

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 25, 2008 5:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok možda nije EVP.Onda ne znam šta je, al vjeruj mi do mojih zvučnika nije.Zvučnici su besprijekorni, nedavno kupljena linija.Ne može to bit do zvučnika pa ak ni do onog koji ne valja jer ovdje se lijepo uo ljudski glas.Bilo je smetnji, al se jako dobro kuži da nešto je a ne kvar zvučnika Very Happy Ne znam onda šta je, al šta god da je nije bilo ugodno i nije normalno. Neutral

_________________
 
ramar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Sep 2006
Poruke: 155
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 19, 2009 7:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najezio sam se....verujem u duhove odavno al ovo mi je nekako cudno
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~ -> EVP Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon