www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Čet, et i tačka!
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 01, 2007 4:28 am    Naslov poruke: Čet, et i tačka! Na vrh strane Na dno strane

Čet, et i tačka

Eeeee, još se sećam te jeseni 2001. kad sam kupio prvi modem za moju 486-icu. Traktor od kompjutera na 100 megaherca, ali je moj komšija sa nabudženim "Pentiumom 1" bio ljubomoran što mogu da se konektujem na punoj brzini. Ne verujem da se iko od vas seća onog početničkog perioda kada proverite mail i budete tužni što nema ni jedne nove poruke, a sada spamovi doleću sa svih strana sveta. A ne verujem ni da se sećate one radosti kada prvi put na chatu kažete "Ćao", a neko odgovori "Ćao" lično i personalno - vama! No, i to je početak…

Od prethodnog vlasnika mi je ostao program "Comic Chat" i reših da odem i na to čudo što se zove "čet". Majkrosoftov server, nick "black_shuck" i – polećemo! Tamo sam bio par meseci po našim sobama sve dok majkrosoftov server nije prestao da radi, pa sam morao da vijam novi. E, tu je nastao problem: i ostatak ekipe je morao da vija novi server pa su se svi razišli na sve strane. Po našim sobama (na mom serveru) je bio smor pa sam obilazio i strane sobe i jedna drugarica iz Velsa mi je preporučila Yahoo Messenger (u daljem tekstu YM). Reko', super, ali ne možeš da budeš u dve-tri sobe istovremeno. Navika, šta ćeš…

Prvo sam uzeo novi nick koji je ostao i do dana današnjeg. Pošto je iz nekog meni nepoznatog razloga "Black Shuck" bio zauzet, a nisam hteo da dodajem brojeve - svoj nick sam napravio prema liku iz Jakovitijevog stripa koji je parodija na Taličnog Toma. Aktiviram YM, pregledam šta ima od naših soba, ali primetim da ima samo jedna: "Hrvati". Kasnije su 500 puta menjali naziv sobe, ali je ekipa ostala ista. Problem je bio što ako se soba skroz isprazni – onda se ona briše sa liste pa moraš otvarati novu. Zbog toga smo nekad dežurali da ne bi nestala, i to iz čiste zafrkancije. A zezanje ko zezanje: nekad su to bili ozbiljni razgovori, a često najobičnije nebuloze. Još uvek čuvam diskusiju "Koje je boje lubenica" - na kraju smo došli do zaključka da je lubenica zelene SMB (maskirne) boje, ali na štrafte!
Ekipa je počela da se rasipa krajem 2003. godine. Stari drugari odlaze iz raznoraznih razloga, a dolaze novi. Mail-ovi ostaju, pa sam preko Yahoo grupe tog marta 2004. napravio časopis u koji sam stavljao smešne tekstove i slike. Čisto da bi ekipa imala razlog da još uvek budemo u kontaktu. No, o tome ću u nekom drugom postu. Krah je nastao tek prošle godine iz dva razloga: prvo, Yahoo je ukinuo pravljenje soba pa niko više nije mogao da nađe društvo iz XY (eks-yu) država; a drugo: nastale su teške svađe oko ljubavnih trouglova i četvorouglova.

Par godina pre toga, jedan period sam proveo na chatu samo ujutro jer sam imao devojku iz Kanade. Prava i ozbiljna ljubav. Pošto mi je nedostajalo druženje, nekako sam iskopao server za newsgrupe i onda sam otkrio ekipu koja je imala sve one vrednosti koje i treba da ima pravo internet-društvo: zafrkancija, zafrkancija i (uglavnom) samo zafrkancija)! Kada podetinjelima date neku newsgrupu onda oni naprave cirkus od toga. Rezultat: na newsgrupi yu.humor.vic (YHV) su najstrože zabranili viceve, proglasili državu, podelili činove između sebe i krenuli u osvajanje ostalih grupa. Tamo sam prvi put i otišao na sastančenje, dobio čin admirala flote i kasnije dobio počasnu titulu zlog čarobnjaka-lingviste.
Od prvog dana kad sam čitao poruke sam počeo da sakupljam razne odvale i do danas sam ih sakupio oko 2000 koje me i sada nasmeju do suza. Pogotovo dugačka pisanija i reportaže sa sastančenja gde su lupali u granicama normale. Najbitnije je bilo ono prvo sastančenje gde su se članovi delili u tri grupe: Podmladak, regularni sastav i Veće matorih mudraca.
Citat iz "Istorije YHV-a": "Po zauzimanju YHV krenuli su radovi na utvrđivanju istog… Shodno tome iskopan je rov i u isti su pušteni krokodili (koji su netragom nestali. Neki mene optužuju da sam iste iskoristio da bih napravio kožnu galanteriju, ali ništa nije dokazano)".

Raspad je nastao mnogo kasnije jer se stara ekipa smorila, pa sam se vratio na YM. Joj, što su mi se obradovaliiiii… Tada smo počeli i da proglašavamo jedne druge rodbinom (brat, sestra, mama, tata, tetka, kumovi itd.), ali to je trajalo dok se nije spetljalo do krajnosti: devojka starija od mene 2 godine je jednog tipa zvala "sine", a ja njegovu devojku "kevo". Zaključak: mlađi sam od svoje babe 2 godine… Ludo, zar ne?
To je trajalo sve dok nije izbila svađa zbog onih ljubavnih trouglova i četvorouglova. Sada, na friend-listi su mi ostali samo standardni daveži, a da bi pohvatao staru ekipu morao bih da skinem 10-ak programa za chat i da u svakom posebno obilazim po 50-ak soba. Otprilike tada sam i došao na ovaj forum. Srećom, drugar me je uputio na jedan video-chat gde sam upoznao zanimljive likove.

Peripetija je nastala nedelju dana pošto sam došao tamo: bilo je sastančenje, na sastančenju koškanje, od koškanja čupanje za kosu i – raspad chata na dva dela! Članovi jednog chata nisu smeli da idu na drugi, a ja jedini mogu na oba jer sam kasnije došao. Naravno, morao sam da se pomučim da dobijem to "dvojno državljanstvo". No, neću sad da davim o tome…



_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 08, 2007 7:42 am    Naslov poruke: Re: Čet, et i tačka! Na vrh strane Na dno strane

Mijanmar (bivša Burma)

Dobro, povremeno se dešava da neka zemlja promeni ime i da treba svih 6 i po milijardi ljudi da se obavesti da će na novim kartama naći tu zemlju sa drugačijim imenom. To stoji.

Burma je 1989. promenila ime u Mijanmar. I to je OK. Jedino što ne valja je što za ovih 18 godina svi tu zemlju obavezno zovu "Mijanmar (bivša Burma)". Čak i na stranim televizijama. Čekajte, zar nisu već dosad svi naučili, bili obavešteni, primili cirkularna pisma i čuli od komšija? Zašto se stalno ponavlja prethodni naziv kao da je ostalo još stotinak nagluvih baba kojima treba po nekoliko puta ponavljati. Zar nije jednostavnije reći "Mijanmar" i - kraj priče!

Ajde, i natpis na našim pasošima se menjao tokom poslednjih decenija. I kod drugih zemalja, ali su svi pročitali u novinama i nastavili dalje. Ko da je to nešto bitno kad strana zemlja promeni ime! Ne znam koliko dugo je pisalo u novinama "Tajland (bivši Sinaj)" ili "Burkina Faso (bivša Gornja Volta)", ali to sigurno nije trajalo dve decenije. Rolling Eyes Ili da i danas Njujork zovu još i "bivši Novi Amsterdam". Very Happy

Zamislite situaciju: gledate vesti na televiziji i, između ostalog, kažu da se dogodio sudar u Italiji (bivša Kraljevina dveju Sicilija koja je bivša Papska država, koja je bivše Rimsko carstvo). Dobro da ne ređaju imena predaka povređenih do 10-og kolena...

Vala, dosta i od mene. Neću više da vas gnjavim oko toga, ali mi ta "pojava" stvarno ide na živce. Rolling Eyes
Pozdrav iz Novog Sada (bivši Petrovaradinski Šanac, Racko, Neoplanta itd.)

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Čet, et i tačka! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon