www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Znam ja da budem i dobra/dobar
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 06, 2007 12:15 am    Naslov poruke: Znam ja da budem i dobra/dobar Na vrh strane Na dno strane

Mene zanima nešto. Možda je netko od vas, ili svi, u svojemu životu do sad u svojoj okolini sreo bar jednu osobu koja mu se činila - na neki način - zla. Možda je naudila, možda je stalno bacala neke komentare, opaske vama, možda vas je samo nervirala svojom pojavom i pri tom je priznavala da voli da bude omražena, da nervira ljude.. I onda se možda desi da vas ta osoba iznenadi nekim lijepim gestom? I pokaže se zapravo dobrom. Zašto onda takve osobe se tako ponašaju? Kao nisu dobre i onda urade nešto dobro?
Što postoji potreba za time? Jel' to onda neka borba u njima samima ili...?


 
bree
BabyG´s mezimica
BabyG´s mezimica



Godine: 33

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 3890
Mesto: daleko u mislima

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 09, 2007 3:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Razz Znam jednu takvu osobu...stalno je radila nesto da me iznervira,i sada odjednom se ponasa tako dobro prema meni,iskreo ne znam zasto,jos uvek se pitam sta hoce,ali mislim da ima neki razlog zasto se tako ponasa,verovatno gleda kako da me iskoristi...

_________________
~People will always talk,I might as well give them something to talk about!!!~

Jedna je CECA i jedna je CRVENA ZVEZDA!
 
ex_deda
Banovan!

*28*
*28*





Datum registracije: 08 Okt 2006
Poruke: 7256

australia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 09, 2007 3:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi vole da iskoriste vishe nego da su znaku paznje.
Ovo je dobar primer (za malo humora):
http://www.thehumorarchives.com/joke/Prick_ghost_riding
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 09, 2007 11:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Takve osobe su nesigurne u sebe, pokazuju se u losem svjetlu, jer smatraju da ce tako bit prihvacene od strane okoline (prijatelja, itd...), a onda u jednome trenutku pokazu i neku svoju dobru osobinu. To mi je jedino realno objasnjenje ovoga problema...

_________________

~ Banetova Žena ~
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 27, 2007 12:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odakle da pocenem: ne verujem da covek moze biti apsolutno zao, odnosno pokusavam da kazem da iskljucivo verujem u ono dobro u ljudima (keep me trought the day!). Znaci da je koliko toliko savest proradila da se doticna osoba "uplasila" i odradila neko dobro delo.
naravno, uvek se nekako tu krije ono standardno- tipicno iskoriscavanje, danas sutra ce mu/joj trebati nesto (desava se), zatim, leci neki trenutni komplex, ili ti jednostavno ima "dobar" dan, ili.. uf. pa, super je ovo pitanje. porazmislicu malo!
Wink
trenutno sam cinik,ali borim se Rolling Eyes
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 27, 2007 8:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam dosad imao čast upoznati takvu osobu. Pada mi na pamet sad, čovjek se pošali, ispadne jako loše, čak se može reći zlo od njega, nije namjerno, ali nekome samo to još predstavlja tu osobu i etiketa je tu, druga ne postoji, sve dok ta "zla" osoba ne iznenadi tog i ovaj sav zabezeknut, nije mu jasno kako je to moguće, da tako ZLA osoba, nešto tako dobro učini... Dakle, možda nema zlih ljudi po naravi, jednostavno mi sami jih etiketiramo kao takve, i kad učine dobro, nezgodno nam ko prasetu u Teheranu.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 28, 2007 9:48 pm    Naslov poruke: Re: Znam ja da budem i dobra/dobar Na vrh strane Na dno strane

Anđela je napisao/la sledeće:
Mene zanima nešto. Možda je netko od vas, ili svi, u svojemu životu do sad u svojoj okolini sreo bar jednu osobu koja mu se činila - na neki način - zla. Možda je naudila, možda je stalno bacala neke komentare, opaske vama, možda vas je samo nervirala svojom pojavom i pri tom je priznavala da voli da bude omražena, da nervira ljude.. I onda se možda desi da vas ta osoba iznenadi nekim lijepim gestom? I pokaže se zapravo dobrom. Zašto onda takve osobe se tako ponašaju? Kao nisu dobre i onda urade nešto dobro?
Što postoji potreba za time? Jel' to onda neka borba u njima samima ili...?

postoje osobe zlobne prirodom,od rodjenja skoro, nesto kao psihicki hendikap Sad
nista ne mogu protiv svije prirode osim da se "odkupe" posle svake zlobe koje ucine.
imala sam jednu takvu drugaricu,podnosila sam je cele 3 godine!!!uzas jedan!!!
posle svakog sra*a koje bi mi ucinila, dolazila je sa poklonima ili sa lepim gestovima "prijateljstva"...
kakvo prijateljstvo,bre,to je cista muka sa takvim svetom Confused
deleko im kuca od moje

_________________
www.ONE.org
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 03, 2007 11:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja poznajem takve osobe koje u sustini takav stav koriste kao odbarmbeni mehanizam..i radije ce ziveti sa cinjenicom da svi o njima misle da su zli nego da se otvore ka svima i dozvole drugima da ih povrede Rolling Eyes a postoji i ona "sorta" isfoliranih kojima takav lep gest sluzi za navlacenje naivnjaka pred kojima ce oni ispasti dobre vile a ne zle sestre iz price o pepeljugi...a u sustini su i dalje one iste, do srzi iskvarene osobe Twisted Evil

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 17, 2008 5:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nitko nije u potpunosti zao,neki vole da se takvima predstavljaju,jer tako se osjecaju nadmoćnima,nepovrijedljivima,a u biti necega se jako plase... gori su oni sto se pretvaraju da su dobri a zlo ti rade iza leda

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
¤ Idealno_losha ¤
OriginaL ღ
<b>OriginaL ღ</b>





Datum registracije: 01 Feb 2009
Poruke: 3416

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 26, 2009 10:02 pm    Naslov poruke: Re: Znam ja da budem i dobra/dobar Na vrh strane Na dno strane

Anđela je napisao/la sledeće:
Mene zanima nešto. Možda je netko od vas, ili svi, u svojemu životu do sad u svojoj okolini sreo bar jednu osobu koja mu se činila - na neki način - zla. Možda je naudila, možda je stalno bacala neke komentare, opaske vama, možda vas je samo nervirala svojom pojavom i pri tom je priznavala da voli da bude omražena, da nervira ljude.. I onda se možda desi da vas ta osoba iznenadi nekim lijepim gestom? I pokaže se zapravo dobrom. Zašto onda takve osobe se tako ponašaju? Kao nisu dobre i onda urade nešto dobro?
Što postoji potreba za time? Jel' to onda neka borba u njima samima ili...?



Naišla san na par takvih osoba u životu.
Reklo bi se "iman nos" za nanjušit takve.. automatski skužim u prvih nekoliko trenutaka da li ću se s osobom slagat il ne..
Takve osobe su vjerovatno nezadovoljene same sa sobom, svojim životom i slično i pokušavaju kroz taj svoj jad drugome napakostit..
od svega mi je najmrže kad sam tako jednu prijateljicu upravo zbog sličnog razloga doslovce izbacila iz svog okružja .. počela mi je slat neke poklone, pa pusta ispričavanja Shocked mislin čemu to?
Te osobe na taj način prekrivaju svoj jad pokušavajuć drugoga uništit i napakostit...al ne prolazi in baš kod mene Mr. Green
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 27, 2009 10:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hahahahaha, kad' mi se neko "ne svidi" takav sam prema njemu/njoj, sve dok ne shvati da ne zelim bilo kakav kontakt... mislim, ako ikad' shvati, poshto ima i takvih koji nemaju mogucnost da to primete... ne znam kako ali... Laughing Laughing Laughing i nikad' se nije desilo da ih pozitivno iznenadim, bar nije bilo sa namerom :S Laughing Laughing Laughing

Elem, mene vec neki period etiketiraju sa "kreten" ljudi kojima nishta loshe nisam uradio jer su videli u par navrata kako se ophodim sa pojedinim "takvim" od par redova iznad... Laughing Laughing Laughing Laughing Al' shta da radim kad' sam hedonist, kad' mi se neshto ne svidja u mom okruzenju trudim se da ga iz istog izbacim i uzivam u svojoj nirvani. Amin Mr. Green Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 28, 2009 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa poznajem dosta ljudi koji su uradili dosta ružnih stvari...
Ali takođe poznajem tip ljudi,sa nekim od osobina koje su navedene.
U suštini nisu loši likovi,samo vole da pljuju sve što im se ne sviđa,
tj jasno iznose svoje mišljenje,za razliku od mnogih koje poznajem iskreni su...
Što najviše volim kod ljudi,iskrenost,mišljenje,ali tačno onako kako misliš...
Nekima to ne odgovara kada takvi ljudi iznesu svoje mišljenje ili komentar,koji u većini slučajeva i bude tačan,samo komentarisani to neće da prizna i onda dolazi do sličnih pitanja koja su gore postavljena...Obično ti likovi su prozvani kretenima.
Ali zar svako ko nam se ne sviđa nije kreten...? Kako rekoh poznajem ih i gotivim,zbog toga što su takvi,ali njihova meta su rijetko uredni likovi,nego baš kreteni,koji svoje
mane i podlosti nekako uspiju da provuku pored dosta ljudi,ali par likova koje je poznajem dobro su ocijenili takve ljude i sa razlogom ih vređaju i provociraju i ponižavaju...
Što ovim prozvanim to užasno smeta,jer oni su onako ok za ostale...
Mene lično kretenom su zvali ljudi koji nisu mogli da se suoče sa realnošću,
da ne vrijede onoliko koliko misle da vrede i koliko se drugima predstavljaju da vrede.
Pa sam ponekad morao da im to dočaram naravno u pozamašnom društvu,što nije bilo prijatno za uho...E od tada sam kreten,za pojedine "uredne" likove...
Mada nikad mi u facu niko nije rekao da sam kreten,što ja za razliku od tih ljudi to mogu da kažem svakome za koga mislim da je kreten...
Ma mene bole brige za takve ljude,ja se družim sa onim ko to zaslužuje,ne trpim smorove u svojoj blizini,koliko god da su drugima ok,ako ih ja ne mirišem,i ne družim se sa njima...
A to da likovi koji nekoga prozivaju,i nakiljaju,ispadaju loši,oni samo tako izgledaju
i znam i kada urade nešto ok...Ali za mene je i to ok, mislim dobro djelo, što prozivaju razne papke...
Sad to su ljudi koje ja poznajem,,možda nemaju ništa zajedničko sa onim gore pomenutim
sem što zaebavaju narod...

Osobe koje nisu dobre osobe,šta god da im se omakne pa da urade nešto dobro,oni ostaju i dalje loše osobe.Samo to ljudi protumače kao da su u suštini oni dobri ali eto ne žele da budu dobri.Dakle u očima ljudi to jedno dobro djelo napravi od ološa dobricu...
Ljudi koji nikada ni mrava ne zgaze u svom životu,onda im se desi da naprave neko s****
i to ih obilježi za čitav život,napravi se od njih ološ.Mada su bolji ljudi od ovih prvih,ali ne to nema veze,nekome je džaba 1000 dobrih dijela,jedno loše djelo je dovoljno da ispadne na kraju ološ...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Znam ja da budem i dobra/dobar Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon