www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zašto se dobrim ljudima dešavaju loše stvari?
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 06, 2007 7:42 am    Naslov poruke: Zašto se dobrim ljudima dešavaju loše stvari? Na vrh strane Na dno strane

Zašto se dakle dobrim ljudima, koji malo što skrive, koji pošteno rade i pošteno žive, dešavaju zle i loše stvari? S druge strane, mafiozi i slični ljudi kojima moral malo što znači u životu, očito bolje prolaze u životu.


Nekad imam dojam da dobre ljude i sam bog kažnjava. ..



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
sara_x
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 02 Apr 2007
Poruke: 115

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 06, 2007 10:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da se loše stvari dešavaju i lošim ljudima, ne samo dobrim. Samo, izgleda da loše ljude ništa ne pogađa (odnosno retko šta), dok ljude koji imaju savest pogodi i najmanja nepravda. Isto tako, dobar čovek će oprostiti, dok će oni mafijaši da se osvete i samo otresu ruke.Ne kažu džabe da svako zašto ima svoje je*i ga.

_________________
Moć nad ljudima, krije se u poznavanju njihovih malih tajni
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 06, 2007 12:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne bih se slozila sa tim

svakome se desi i dobro i lose, zavisi kako to ko podnosi ili pokazuje...moze neko da ima velikih problema a da je stalno vedar, prosto takav je po prirodi i ne dozvoljava da ga nesto slomi

s druge strane, sta znaci lose? smrt, gubitak prijatelja, otkaz na poslu, propala firma, nedostatak novca? lose zdravlje?

to se apsolutno svima desava, bili mi dobri ili ne

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 06, 2007 12:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

znas zasto... "dobri" ljudi imaju "zivot"... koji sa sobom nosi svasta po nesto... nepredvidiv je i svasta ti se desava... i "dobri" ljudi prozive vise dobrih nego losih stvari...
ti "losi" ljudi (kriminalci svih vrsta)... zive u iluziji jedno odredjeno vreme... mnogo kratko... kao sve je lepo i dobro... i pricaju da za kratko vreme dozive vise nego "obican smrtnik" (kako oni to kazu)... aha....
i polse tog kratkog vremena... eno ih na dozivotnoj robiji, 2 metra pod zemljom, obogaljeni u nekim institucijama, odbaceni od drustva do kraja zivota... nista nisu ostavili iza sebe i niko ih ne pamti... ni majka rodjena...
njima se ne desavaju lose stvari? ... njima se to neminovno desi...
onda ja biram da zivim kao "obican smrtnik" i da mi se desavaju lose stvari... i tako jedno 80 god recimo...nego 25 god i jama na gradskom groblju ili u nekoj sumi (uglavnom)... sve je to zbog balansa...

inace.... ako niste gledali dokumentarni film... trebalo bi obavezno da pogledate Arrow "Vidimo se u citulji" i "Vidimo se u citulji 2"

evo jednog snimka Arrow Vidimo se u citulji - deo

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 06, 2007 12:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"dobri" i "loshi" ljoodi Rolling Eyes ...E pa jbg, ali ja na sebi nemam ni jedan bar-kod (bar koliko sam ja primetio) pa da mogu da vidim da li sam napravljen u "dobroj seriji" ili imam "fabricku greshku" Rolling Eyes

Prvo nisi rekao shta smatrash pod "dobrim" a shta pod "loshim" stvarima tako da svako moze da tumaci na svoj nacin, dopuni temu pa da ima malo smisla ovako... Rolling Eyes
 
ice_baby_ice
>Полицајац<
<b>>Полицајац<</b>



Godine: 35

Datum registracije: 08 Jul 2007
Poruke: 1796
Mesto: Svuda po malo...

spain.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 06, 2007 12:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neznam, ali mene nemojte pitati, zato jer ja spadam u one lose Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
UDRI NARODNA M I L I C I J O ! ! !
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 06, 2007 1:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dobri ljudi Arrow
Citat:
koji malo što skrive, koji pošteno rade i pošteno žive


losi ljudi Arrow
Citat:
mafiozi i slični ljudi kojima moral malo što znači u životu


smatram da je aureliano u prvom postu dobro definisao "dobre" i "lose" ljude... da li je njegova definicija ili tudja... nije ni vazno... po ovoj definiciji imamo dve kategorije.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
TAMARA MAGIS
***bombica***
<b>***bombica***</b>



Godine: 44

Datum registracije: 10 Mar 2007
Poruke: 52380

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 06, 2007 8:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neznam ali znam da se tako kaze i stvarno je takoo

_________________
Tek kada se nadjes daleko, od onog koga volis,
mozes da shvatis koliko ti je njegovo prisustvo znacilo,
i koliko je sve sto je u tvom zivotu imalo neki znacaj,
bilo vezano za tu osobu ...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 06, 2007 9:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:
dobri ljudi Arrow
Citat:
koji malo što skrive, koji pošteno rade i pošteno žive


losi ljudi Arrow
Citat:
mafiozi i slični ljudi kojima moral malo što znači u životu


smatram da je aureliano u prvom postu dobro definisao "dobre" i "lose" ljude... da li je njegova definicija ili tudja... nije ni vazno... po ovoj definiciji imamo dve kategorije.



E pa ovako, da ti ja ispricam jednu pricu pa ti proceni za kakvog coveka smatrash ovu osobu.

Ranije sam se druzio sa jednom drugaricom koja je stvarno imala mnogo para ali ona je ubedljivo najskromnija osoba koju sam ja poznavao, lepo je vaspitana i ne ponasha se kao "obicni burzuji" (a i njih dosta znam koji se ponashaju kao da su oni savrsheni).

Ja sam uvek imao manjka para u porodici zato shto sam sticajem okolnosti ziveo od bedne babine penzije. Njen otac je to nekako saznao i uglavnom kada nisam imao para da platim za xkurziju u osnovnoj on je bez i jedne reci keshirao mojoj uciteljici (shto sam tek kasnije od uciteljice saznao da je to bio on) i uvek kad god bi me video pitao bi kako sam, kako je baba da li treba shta da se pomogne i td., i td. Takodje sam cuo da je mnogo para dao u humanitarne svrhe, da je pomagao izbeglicama iz Bosne i Hrvatske i td. i td.

Uglavnom mene nikada nije zanimalo kako je ko doshao do para, to je njihov problem uglavnom pre jedno 5 godina tog coveka su kidnapovali, uzeli mu tashnu sa ko zna koliko hiljada evra a njega izreshetali i ubacili u gepek od kola. Na svu srecu je preziveo i oporavio se ali onda se pokrenula prica o njegovom kapitalu i shta je to 90'ih prevozio u svojim kamionima i utvrdilo se uglavnom da je bio duboko, duboko u igri...


E sada reci ti meni da li je on "dobar" ili "losh" covek?


Siromashnima su srecni oni koji imaju para, bolesnima oni koji su zdravi, gladnima oni koji su siti, i td. i td. A inace kriminalce ljudi pamte samo po tome kako su opasni, ali SVI oni uvek moraju da padnu a tada se o njima izgubi svaki trag, opstaju samo oni na vrhu piramide koji pokrecu konce i koji zive pod staklenim zvonom...a ne znam za vas ali meni uopshte ne znaci biti srecan ako ne mozesh da izadjesh iz kuce... Rolling Eyes


Edit: Ohanzee, ako nisi video, pitao sam shta su dobre i loshe STVARI ne ljoodi Rolling Eyes
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 06, 2007 11:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Na svu srecu je preziveo i oporavio se ali onda se pokrenula prica o njegovom kapitalu i shta je to 90'ih prevozio u svojim kamionima i utvrdilo se uglavnom da je bio duboko, duboko u igri...


ako ti pouzadno znas sta je radio da bi dosao do tolikog kesa... jos si u boljoj poziciji da pricas o tom coveku... mi znamo samo da se bavio mutnim radnjama ali ne znamo kojim...
jesi li cuo mozda za pranje para? mozda je covek "pomagao" "sirotinji" da bi oprao neki dinar i da bi masa stekla utisak da je on dobar... boje dati 100 000 evra u dobrotvorne svrhe i navesti narod da misli da si cool lik ... a sa strane obaviti mutne radnje u vrednosti od 10 000 000 evra u svoju korist... posle uvek mozes da se vadis da si dobar i bavis se finim poslom...

a da te podsetim na jednu pricu iz istorije...
Bio jednom jedan Hitler... kada je bio mladic sanjao je da Nemacka bude drzava broj 1. u svetu ... i hteo je sve najbolje za svoj narod... naravno da je voleo vlast... ali je lepim pricama o uzvisenom III Rajhu naveo svoj narod da veruje kako je on dobar i kako zeli sve najbolje za svoju zemlju... narod ga je obozavao... sve mu je dao... njega je samo moc interesovala...
to sto je hteo da ucini dobro delo za svoju zemlju i narod.... cini li ga dobrim covekom?
seti se sta je uradio i sta mu se desilo?

nemoj ovu pricu da povezujes sa svojom... ovo je extreman primer... vazna je poenta...
nekada nam se nesto cini da je dobro i verujemo u to... a u sustini... razmisli...

primera radi... da mi sada neko pokloni 1 000 000 evra... cisto onako... covek ima i resio da mi da... ja uzmem..... i posle godinu dana saznam (ali pouzdana informacija) da su te pare od preprodaje dece.... ja bih.... ma ne znam sta bih... ali bih sigurno sve pare sto su ostale... i sve sto sam kupio od tih para, prodao.... skupio na gomilu i dao u neke dobrotvorne svrhe... bilo bi mi muka da saznam da sam ja ziveo od para koje su na taj nacin zaradjene... bez obzira sto nisam ucestvovao u svemu tome... krvava i prokleta kinta...
bolje 1 dinar da imam u dzepu ali da znam da niko nije morao da strada zbog njega...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 08, 2007 2:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shvarc raznih stvari, sve shto je u ono vreme bilo neophodno, nafta, shecer, brashno, sve na cemu se u ono vreme moglo zaraditi, ko zna anyway, poenta moje price je bila da: LJUDI NISU UVEK ONAKVI KAKVIMA SE NAMA CINE Rolling Eyes

Zato ne volim i nikada ne lepim etikete "globalno"...Ok, kod nekih stvari da, ali neke stvari se ne mogu posmatrati na takav nacin...

I ponovo mi nisi odgovorio shta su "dobre" a shta "loshe" STVARI

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 09, 2007 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nije tema predveidjena za to... li nema veze...

za mene...
dobra stvar... sve ono sto doprinosi bar jednom pojedincu a ne ugrozava nikoga, ili zrtva jednog pojedinca za vise ljudi
losa stvar... sve ono sto ugrozava bar jednog coveka a donosi dobro nekom drugom
uprosceno...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zašto se dobrim ljudima dešavaju loše stvari? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon