www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vjerujete li u Brak?
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Vjerujete li u brak?
Da, vjerujem... brak je vise no samo "list papira"
71%
 71%  [ 30 ]
Ne, ne vjerujem, brak je samo "papir"
14%
 14%  [ 6 ]
Ne znam da li vjerujem ili ne.
14%
 14%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 42

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 05, 2008 10:46 pm    Naslov poruke: Vjerujete li u Brak? Na vrh strane Na dno strane

Pitanje je - Vjerujete li u Brak?
Brak kao instituciju, izmedju muza i zene, kao osnovnu jedinicu drustva.

Sve je manje ljudi koji u brak vjeruju...

-----------

Za otvaranje teme - jedna vijest:

Istraživanje: Većina više ne vjeruje u brak

Većina ljudi više ne vjeruje u brak i smatra da vjenčani list nije ništa drugo osim "komada papira", pokazuju rezultati ankete agencije AOL Personals u kojoj je sudjelovalo 7.113 ispitanika. Oko 44% od svih ispitanih smatra da brak nije nikakav značajan korak u jednoj ljubavnoj vezi te da ne predstavlja nikakvu garanciju niti može učvrstiti odnos. Većina odgovora podrazumijevala je i zajednički život prije braka kako bi partneri ustanovili mogu li živjeti zajedno.


Reuters
monitor.hr



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 06, 2008 9:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja u brak verujem, brak je ujedinjenje dvoje ljudi, dvije familije...definitivno verujem u brak

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 06, 2008 11:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam u braku tako da mogu pričat na ovu temu... Ne ujedinjuju se ljudi tek kad uđu u brak. Brak ne mjenja mnogo toga. Dvoje ljudi koji stupaju u brak su ujedinjeni mnogo prije toga, bar bi tako trebalo bit... Naravno, nastavit će da se vole i u braku, ali to nije ništa posebno. Recimo, u mom slučaju, ništo se nije znatno promjenilo. Volimo se kao i ranije, samo što sad imam njegovo prezime. Isto se osjećam kao i dok smo bili u vezi i poslije kad me je vjerio. Jedino osjećam da ga sve više volim Wink

_________________

~ Banetova Žena ~
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 06, 2008 11:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mayo, znaci udala si se? i postala punoletna? e pa cestitam



ne, ja ne verujem u brak, po meni je samo cist komad papira, ljudi koji se vole mogu se ujedinjavati i bez toga.ako se zaista vole...i sa druge strane, papir nije garancija da ce neko ostati zauvek zajedno...

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 06, 2008 11:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Mayo, znaci udala si se? i postala punoletna? e pa cestitam



hvala na čestitkama. Wink

Možda i jeste komad papira, ali ipak je nekako ljepše kad znaš da si sa nekim u braku.

Citat:
papir nije garancija da ce neko ostati zauvek zajedno...


nije garancija, ali ipak, smatram da ne bi ni trebalo da se ulazi u brak dok nisam sigurna da želim da provedem ostatak života sa njim...

_________________

~ Banetova Žena ~
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 06, 2008 6:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

verujem u "brak" koji oznacava zajednistvo, slogu izmedju muskarca i zene, ljubav... teznju da zajedno kroz zivot stvaraju, brinu o svojoj zajednici... potrebu da se oslone jedno na drugo.
samo u jedan bracni potpis mogu da verujem... kada se muskarac i zena potpisu jedno drugom na srcu...

"brak" = autogram na papiru... u to ne verujem ni malo.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 06, 2008 6:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Verujem u brak kao zametak porodice. A porodica je, o5, kako kolega aureliano reče, 'osnovna jedinica društva'. Verujem u zdrave vrednosti i u skladu sa takvima želim da odgajam svoje potomstvo Smile

Priča o garanciji, papiru i sl. je izanđala. Svi smo mi svesni u kakvom svetu živimo.

Dakle, verujem Smile

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 06, 2008 6:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se mene tice brak je samo " papir " .. ono sto se gradi pre i posle toga je nesto sto se zove ljubav izmedju dve osobe a brak je samo jedna kruna necega sto se gradilo pre tog trenutka i nastavak necega sto ce se graditi posle toga sa planovima za buducnost ( deca, putovanja, budzet, ... )

Razlog sto ovo kazem je u tome sto ja licno zivim sa svojom devojkom vec par meseci i ne vidim nikakvu razliku da smo u braku .. posto .. zivimo zajedno .. dakle jedino sto samo trebamo da " overimo " je to da smo spojeni kao bracni par i nastavimo zivot u dvoje.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 07, 2008 10:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
kada se muskarac i zena potpisu jedno drugom na srcu...



Predivno rečeno Wink

Mislim da nema više što dodat. Bitno je ono što je u srcu, a ne što je na papiru Wink

_________________

~ Banetova Žena ~
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 09, 2008 4:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prije sam vjerovala kad sam bila dijete, ono bajke itd.. A onda sam se nagledala brakova koji su ili do pola ili doslovce bivali uništeni. Ni za jedan oko sebe ne mogu reći da je lijep kad vidim ljude da su zajedno po 30 godina? Svi su nešto ograničeni.. Ali ima i onih predivnih izuzetaka - Ljudi, znate li vi što je to bit sa jednom osobom više od 15, 20, 30 godina?? Shocked - to se zove bit ujedinjen. Ali eto valjda sam tako odrasla sa ne baš nekim uvjerenjem da je brak neophodan i da ga ja želim.

Tko zna možda ću se i udati, ali iskreno rečeno i premlada sam o tome razmišljati pa i da sam u prekrasnoj vezi od 4, 5, 6 godina.
Dok ne budem imala svoju materijalnu zrelost, psihičku, svoj kutak, a u to već mogu reći da će bit poslije 30- te, onda ću možda poželeti i brak.
Ovako, uopće ne vjerujem u njega kao u nešto što spaja ljude zauvijek.
Mnogo je bitnijih, važnijih i dubljih stvari i osjećaja od samog tog čina.
Rijetko koje osobe u tome funkcioniraju i ja im skidam kapu. Wink
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 09, 2008 7:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako brak gledamo kao parche papira onda i nije vishe. Za mene brak nije samo parche papira vec zajednica ljudi koji su dovoljno zreli i popustljivi da vode zajednicki zivot i stvaraju porodicu. Ne postoje idealni brakovi ali postoje dobri, to su oni u kojima se svi problemi resavaju razgovorom. Ne ne postoji brak u kome nema zrtvovanja jer ne postoje dvoje ljudi koji apsolutno odgovaraju jedno drugom. Zato je potrebno da se i jedno i drugo zrtvuju tj. da neke svoje osobine oblikuju tako da odgovaraju partneru...
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 09, 2008 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja vjerujem u brak,i za mene je to mnogo vise od papira....nazalost vecina danasnjih brakova sklopljeno je zbog svega samo ne zbog ljubavi

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vjerujete li u Brak? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon