www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

NEW!!! Sportske vesti !!!
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
mackica1x2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Jan 2010
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 18, 2010 5:00 pm    Naslov poruke: Essien ozljeđen Na vrh strane Na dno strane



Reprezentativac Gane, Michael Kojo Essien se ozlijedio na treningu i njegov nastup u utorak protiv Burkine Faso je potpuno neizvjestan. On je tijekom treninga ozlijedio koljeno, a tek što se oporavio nakon iste ozljede. Prvi meč nakon oporavka odigrao je protiv Obale Bjelokosti, koju je Gana izgubila 1:3. Da bi se reprezentacija Gane plasirala u četvrtfinale Kupa afričkih nacija neophodna joj je pobjeda nad Burkinom Faso, što će svakako biti mnogo teže u slučaju izostanka Essiena. Koliko će trajati njegov oporavak znat će se tek u ponedjeljak nakon što se obavi snimanje ozlijedjenog koljena.

Izvor: superdobitak.com


 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 05, 2010 8:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

4. oktobar 2010. | 17:58 | Izvor: B92, squash.rs | JT
Prvi trofej za srpski skvoš

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je najveći uspeh za srpski skvoš do sada trijumfom na Kupu evropskih nacija u Varšavi.

Reprezentacija Srbije nastupila je u sastavu Denis Drenjovski, Ivan Đorđević, Danijel Žilić i Dejan Škrbić i u finalu je slavila protiv Ukrajine, najjače selekcije na takmičenju.

Srbija i Ukrajina su dva puta odmerile snage u Varšavi, a u prvom susretu naša reprezentacija je bila poražena, ali se za to osvetila u najvažnijem trenutku.

U finalnom meču prvi na reren izašao je Žilič, koji je igrao sa Valerijem Fedorukom i doneo prvi poen našem timu. Drugi meč odigrali su Drenjovski, srpski reket broj jedan, i Ruslan Sorošinsk, najbolji igrač Ukrajine, koji je iskoristio drugu meč loptu i doneo Srbiji titulu, prvu na jednom međunarodnom takmičenju. Rezultatski nebitan meč između Kostiantina Ribalčenka i Đorđevića nije se ni igrao.

Ženska reprezentacija u sastavu Miljana Mrvić, Jelena Dutina, Ines Starčević i Anja Trifunović zauzela je sedmo mesto. Devojke su se u odlučujućem susretu revanširale Monaku i tako završile svoje drugo učešće na tom takmičenju.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 09, 2011 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dominacija SD Partizan!

09. jun 2011. 12:22 > 12:32

Navijači Partizana ove sezone pevali su pesmu "Titula, titula, slaviće se titula..." u svakom kolektivnom sportu!
prev next

Neverovatno! Možda i teško ponovljivo! Zemlja-vazduh-voda (u raznim agregatnim stanjima) - svuda je prvi Partizan.

Iza Sportskog društva Partizan je najuspešnija sezona (2010/11.) od nastanka. U svim kolektivnim sportovima sa loptom ili pakom, klubovi SD Partizan ove godine su se okitili titulom prvaka Srbije! A uz to, u nekim sportovima crno-beli su osvajali duple ili triple krune!

Najveći uspeh napravili su vaterpolisti Partizana. Igrali su četiri takmičenja (Evroliga, Evrointer liga, srpsko prvenstvo i kup) i svuda su trijumfovali, uz samo jedan poraz i jedan remi (oba u Evroligi). Fenomanelnom igrom na završnom turniru Evrolige u Rimu, osvojili su titulu prvaka Evrope, sedmu u istoriji kluba, prvu posle 35 godina. U ostalim takmičenjima bili su potpuno dominantni.

Isto važi i za košarkaše Partizana. Četvrtu godinu zaredom osvojili su triplu krunu - prvaci Srbije, prvaci regiona (NLB Liga) i domaći kup. Odigrali su blizu 70 utakmica, a ušli su i među 16 najboljih evropskih ekipa.

Partizan mt:s je osvojio desetu uzastopnu titulu prvaka Srbije, ukupno 18. u istoriji kluba. Samo je prethodna sezona bila nešto uspešnija, jer su se domogli Fajnal-fora, koji je bio odigran u Parizu.

I košarkašice Partizana imale su sezonu za pamćenje - titula šampiona Srbije i osvojen kup.

Fudbaleri Partizana su igrali u Ligi šampiona, odbranili su titulu prvaka Srbije, osvojili su kup. Četvrtu godinu zaredom trofej namenjen najboljoj fudbalskoj ekipi u državi krasi vitrine stadiona u Humskoj.

Prvaci Srbije su i rukometaši i odbojkaši Partizana. Rukometaši su igrali i polufinale Čelendž kupa, ali nisu uspeli da se domognu trofeja u Kupu (osvojila ga je Vojvodina).

Uz titulu prvaka Srbije, odbojkaši Partizana igrali su i u finalu Kupa, ali je trofej pripao Crvenoj zvezdi.

Hokejaši Partizana osvojili su prvo mesto u SLOhokej ligi i titulu u srpskom prvenstvu, dok su ragbisti osvojili srpski kup (titula je pripala Pobedniku).

Dominacija crno-belih potvrđena je i u "večitim derbijima", najvažnijim utakmicama za dva naša najveća sportska društva. U tim okršajima uglavnom su se radovali navijači Partizana. Crno-beli imaju 14 pobeda, a zvezdaši dve (u polufinalu fudbalskog Kupa 1:0 i u finalu odbojkaškog Kupa 3:0).

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 05, 2013 3:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

utorak 5.03.2013. | 14:50
Kolašinac: U atletici se ne peva
Izvor. B92, Tanjug | SV

Srpski atletičar Asmir Kolašinac rekao je posle osvajanja zlata u Geteborgu da će mu sledeće medalje biti sa Svetskog šampionata i Olimpijade u Riju.
foto: Martin Majsner (Beta/AP)
foto: Martin Majsner (Beta/AP)

Kolašinac je na Dvoranskom prvenstvu Evrope u Geteborgu zauzeo prvu poziciju u discipline bacanja kugle.

Učesnik Olimpijskih igara u Londonu prošle godine rekao je da je ovo istorijski trenutak sa srpsku atletiku.

“Ponosan sam jer sam ispunio ono što sam obećao, zlato sa EP, a tvrdim vam da će i moje sledeće obećanje biti ispunjeno, a to je svetska medalja”, rekao je Kolašinac.

On je dodao da je zlato u Geteborgu proizvod zajedništva cele reprezentacije, ali se osvrnuo i na događaj koji je uzburkao javnost, isticanje bošnjačke zastave posle završetka takmičenja.

“Odmah sam prišao treneru Tomaševiću koji mi je dao srpsku zastavu. Podigao sam je visoko, želeći da proslavim veliki uspeh, U tim trenucima nisam mnogo razmišljao, bio sam previše ushićen it u radost sam hteo da podelim sa svima. Tada su mi prišli moji zemljaci koji žive u Švedskoj i opasali zastavu Bošnjaka. Meni je čast i zadovoljstvo da se takmičim za Srbiju, niko mene ne tera, to činim jer na taj načim ispunjavam svoj san i zajedno sa drugovima iz repezentacije pišem istoriju srpske atletike”, istakao je Kolašinac.

Evropski šampion je objasnio i zašto na ceremoniji uručivanja medalje nije pevao himnu Srbije.

“Nijednom nisam rekao da neću da pevam himnu. Kod nas u atletici prosto nije običaj da se peva, himna se poštuje, sluša u stavu mirno i u njoj se uživa”, konstatovao je Kolašinac.
foto: Met Danam (Beta/AP)
foto: Met Danam (Beta/AP)

Mihail Dudaš, osvajač bronzane medalje u sedmoboju, rekao je da se nada da će mu taj uspeh biti samo početak niza, koji će u budućnosti ostvariti.

“Asmirova izjava o načinu na koji smo osvojili medalje sve govori. Ključ naših uspeha leži u zajedničkom duhu i u međusobnom podržavanju”, naglasio je Dudaš.

Predsednik Atletskog saveza Srbije (ASS) Veselin Jevrosimović rekao je da je uspeh u Geteborgu, zlato Kolašinca i bronza Dudaša, dokaz da se srpska atletika vraća na stare staze.

“Vraćamo stari sjaj našoj atletici, a ovi mladi atletičari će tek da nižu medalje”, poručio je Jevrosimović.

Generalni sekretar ASS Slobodan Branković ocenio je da je na EP ostvaren neverovatan uspeh.

“Srbija je jedna od retkih nacija kokoj je pošlo za rukom da na tri poslednja velika takmičenja osvoji medalje. Bio sam ponosan kada je u Budimpešti prvenstvo Evrope u krosu počelo našom himnom nakon zlata Aleme Terzić, a i sada, kada je Asmir osvojio zlato”, rekao je Branković.

On je podsetio da se uveliko gradi atletska dvorana koja će omogućiti srpskim atletičarima da se kvalitetno pripremaju i ravnopravno sa kolegama iz ostalih zemalja.

“Nada se da će se dvorana završtiti u roku, kako bi naši atletičari imali uslove kao njihove kolege. Okrećemo se sezoni koja je pred nama, čiji je vrhunac prvenstvo Evrope u krosu u Beogradu, gde očekujem i medalje naših takmičara. Nadam se da ćemo uspeti da dobijemo organizaciju prvenstva Evrope u dvorani 2017. godine”, poručio je Branković.

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> NEW!!! Sportske vesti !!! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon