www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Folklor u Dijaspori?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 01, 2005 8:08 pm    Naslov poruke: Folklor u Dijaspori? Na vrh strane Na dno strane

Cao cao,

danas cemo malo o druzenje u dijaspori! Mene zanima dal kod vas, gde zivite, ima folklorske grupe koje se napr. i takmicuju negde.
Dal vi tamo igrate ili vasa deca, dal idete na takozvane "Folklorijade" iako niko od vase porodice ne ucestvuje tamo i kako vam se to dopada?
Kako se zovu ti klubovi koji imate tamo kod vas? Koliko vam je vazno da tako nesto postoji u dijaspori?

Slicice ...









Posto sam zapoceo temu da kazem iz kojih razloga sam to uradio....

Ovde kod nas u Stutgart-u ima 3 poznata klubova (Sv. Sava, Sloga, Morava) i moje dve sestricine igraju u Moravi ali za klince, pa sam tako uso u taj fazon. Pratio sam ih na "Mini-Folkorijadu" i ponekad ih posmatram na trening.

Odusevio sam se kako se malisani trude da sto bolje igraju i srce mi je puno radosti kad ih vidim u nosnama na bini. Jos kad pocnu da pevaju uz igranje, sam sav srecan. Kad to vidim se odmah setim nase lepe Juge.

Imam i drustvo koje igra takodje folklor i takmicu se takodje sirom cele Nemacke i moram reci da su oni srecni dok to rade. Takodje su te manifestacije super mesto za druzenje, jer u pauzama ima muzika i dosta ljudi se uvek skupljaju, tako da je dobar provod garantovan za mlade i stare. Zato mislim da je to vazna stvar kod nas u dijaspori i to ce sigurno i tako ostati, jer novine "Vesti" se maksimalno trude da sto vise takve folkorijade ostvara sirom cele Evrope.

Ja licno ne igram folklor, jer nisam naso vreme da treniram to, ali dok sam bio pionir u jugoslovenskoj skoli (do 4. razreda, onda je poceo rat) sam igrao folklor i ucestvovao sam na nekoliko takmicenja sirom Nemacke.

Hajd raja da cujem Vase misljenje...


PS: sledeceg vikenda (tj. 5. mart) ima folklorijada u Offenbach (kod Frankfurta)!! A ja nazalost necu moci da idem tamo, jer su mi kola pokvarena! Sad




Poslednja prepravka: Jugović datum Sub Apr 16, 2005 2:01 am; ukupno izmenjena 1 put
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 01, 2005 8:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh u Izraelu niti ima nasih ljudi nesto mnogo,niti postoji bilo kakav nas klub o folkloru da ne pricam Sad

_________________
 
ZokiZokx
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 20 Feb 2005
Poruke: 567
Mesto: meine stadt wohnt hier in mannheim;-)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 05, 2005 6:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kod nas u mannheimu (njemacka) ima ali se nebavim Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
:evil3:Zoki Zokx :2gunfire: :laughing3:
 
bl-diva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Mar 2005
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 06, 2005 7:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

igrala sam 5 godina folklor, i da nam nije propao klub, vjerovatno bi i dan danas igrala.
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 06, 2005 7:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@ZokiZokx.... ti pricas o Slogi jel? Wink

bl-diva: a koj klub je u pitanju??
 
LuUuJkA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18

japan.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 06, 2005 9:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam neko vreme igrala kolo...jako sam ponosna pogotovo shto sam bila u udruzhenju koje je vech tri puta bilo nagradjeno od strane Saveza Amatera Srbije dodelom titule "Najboljeg Srpskog Folklornog Drustva u Zapadnoj Evropi". govor je "FMD-u Neuhausen" koje je bilo prvak na sve 9 smotre u Shvajcarskoj i na pet od devet evropskih smotra isto osvojilo zlato,dva put srebro i jednom bronzu.1999 nije imala smotra u u shvajcarskoj niti su uchestvovali u evropskoj smotri...
 
jjelena
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 07 Mar 2005
Poruke: 12

uk.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 08, 2005 3:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kod mene blizu nema ali ima po drugim mjestima u Engleskoj. Skoro sam bila na proslavi Sv. Save u Londonu i odusevljena sam bila kako se njeguje tradicija daleko od kuce. Jedino sto nije bilo igara iz Crne Gore, kazu skupa im nosnja :roll:
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 28, 2005 6:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja trenutno igram u folkloru. Ovo je moja 4 godina folklora, i strasno volim da igram. Nikada nisam verovala da bih igrala u folklornoj grupi, ali to je veoma lepo. To je sigurno jedan od najboljih nacina da se upoznamo, sprijateljimo i provedemo sa Srbima. Ovde u Los Angelesu ima jedna grupa, ali u Kaliforniji ima 4, i sve cetiri su strasno dobre. Moja grupa i jos jedna grupa iz San Diega idemo za Srbiju u Junu na folkfestival u Vrnjackoj Banji, koji se odrzava 1. jula tako da ako ste u okolini, dodjite da se lepo provedemo. Razz
 
aco04
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 39

Datum registracije: 19 Mar 2005
Poruke: 1111
Mesto: Sydney/Doboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 28, 2005 11:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U Sidneju i sirom Australije ima veliki broj folkorskih grupa. Takmicenja se odrzavaju na svakoj velikoj proslavi kao sto je Sv. Sava.

_________________
We'll give of our best whether home or away,
At the end of the day they'll have nothing to say,
For when they're asked who's the man of the year,
Our own Thierry Henry's the name that you'll hear...
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 29, 2005 2:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aco......
Jel vasa grupa ide za Vrnjacku Banju. Ja sam cula da jedna grupa ide iz Australije?

Hmmmmmmm??? Question
 
pepi_bl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 16
Mesto: Banja Luka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 04, 2005 1:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne zivim u dijaspori, ali sam sa folklorom presao cijelu Evropu, i to sve skupa je odlicna stvar. I ne znam zasto se ljudi "jeze" kada im spomenete folklor. Exclamation
 
Silver_Tiger
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Feb 2004
Poruke: 11

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 04, 2005 2:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kod nas u Becu(Austrija) ima Folklore. Ja sam tek poceo da igram ali sam vec naucio 6 igara. Meni se Mnogo svidja na Folkloru. Drustvo je fantasticno. Mi nastupamo stalno negde. U Maju se spremammo za Evropsko prvenstvo, a vec smo Privaci Austrije. Na Klub se zove "Branko Radicevic" u Becu ima jos dva Kluba: "Mokranjac" i "Jedinstvo" ali mi smo Bolji
Ovi koji kazu da nevole folklore nemogu da razumem jeli to je nasa Kultura i to je nesto mnogo lepo.
Lepo je cuti da ima i dosta Ljudi koji se interesuju za Folklore
Pozdrav Deki.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Folklor u Dijaspori? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 1 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon