www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Radjamo li se sami, umiremo li sami?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 10, 2007 3:51 am    Naslov poruke: Radjamo li se sami, umiremo li sami? Na vrh strane Na dno strane

Ima ona jedna uzrecica koja kaze da se sami radjamo i sami umiremo.

Ja se s tim bas i ne slazem.

Prvo, u trenutku kad se radjamo, nismo sami. Tu je barem nasa majka, ako nitko drugi. A i dusa nije sama jer istovremeno se po cijelom svijetu radjaju mnoge bebe.

Umiremo li sami, ne znam to jos iz vlasitog iskustva Mr. Green fala bogu. Mozda nase tijelo moze biti samo kad umiremo, ali da li je duh sam?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
iiivan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 06 Feb 2007
Poruke: 136
Mesto: Beograd

saudiarabia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 10, 2007 11:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a ja se vidis slazem sa tom izrekom, sta tebi znaci sto ti je tu majka i sta ja znam ko, tokom celog zivota ti si okruzen ljudima, sto ne znaci da se nikad ne osecas samim e to to ti je moje misljenje
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 15, 2007 7:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

apsolutno pogresna izjava.
u trenutku kada se radjamo, ima toliko ljudi koji slave taj trenutak. i bar jedna osoba je sa nama svo to vreme. svojim fizickim bolom nam daje zivot. i u trenutku kada se to desi... iako nismo svesni... majka nam svojim prisustvom porucuje da nismo sami...

kada odlazimo... koliko ljudi tuguje zbog naseg odlaska... koliko ljudi je srecno sto smo postojali... i kada odlazimo oni nas bar svojim duhom prate na put sa koga nema povratka.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 18, 2007 10:00 pm    Naslov poruke: Re: Radjamo li se sami, umiremo li sami? Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Ima ona jedna uzrecica koja kaze da se sami radjamo i sami umiremo.


U ovom trenutku se ne bih slozio sa tom izrekom iako postoji tih trenutaka kada mislim tako...

To da se sami radjamo uopce ne podrzavam jer tu je dosta ljudi kojima smo tada okruzeni i koji nam zele dobrodoslicu, ljudi bez kojih bi tesko dosli na ovaj svijet, dakle ljudi koji su nam pomogli da se rodimo znaci to nismo sami uradili...

Meni je licno interesantniji ovaj drugi dio izreke....

Sami umiremo!

Mozete vi biti okruzeni sa dosta ljudi, vama dragim ljudima ali ako vam je u dusi pusto, ako vam je za sve svejedno onda ovo i jeste istina...Ako osoba koju neizmjerno volim nije sa mnom onda se ja osjecam nekako napusteno, samo a to je taj osjecaj....Zamislite kako vam je onda kada umirete, inace kazu da svaki covjek ima taj neki predosjecaj da ce ubrzo stici do kraja svog puta....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Radjamo li se sami, umiremo li sami? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon