www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Matrix
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 23, 2007 8:05 pm    Naslov poruke: Matrix Na vrh strane Na dno strane

Svi smo gledali film... verovatno ima ljudi koji su u njemu videli samo vrhunske specijalne efekte... zabranjujem da se film komentarise Mr. Green

Zanima me... sta vi mislite... kolike su sanse da se u dalekoj ili blizoj buducnosti dese takve stvari?
Sa vase tacke gledista... da li je moguce, da se Matrix ikada desi?

...Ili se mozda vec desava Rolling Eyes



_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 23, 2007 8:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...Pa ono, mislim da ce u buducnosti biti moguce s obzirom na to kako se informaticki svet brzo razvija...Mada preko 6 milijardi prikljucaka, kakav bi to server morao biti... Rolling Eyes ...Sada me jedino podseca na WoW ali tamo ipak ne mozesh da radish shta zelish sa likom, o5 postoje ogranicenja, napraviti neshto tako realno da se ne primeti da nisi u realnom svetu sada trenutno spada u SF...ali o5 "Nikad ne reci nikad"...A mozda se vec deshava ko shto si ti rekao
Mr. Green ...Aj sad svi da idemo po svetu i uzimamo sve crvene pilule Mr. Green

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 23, 2007 11:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmm nekako mi ova tema nije za filozofije ali eto... Rolling Eyes

Sto se tice tog virtualnog svijeta moram reci da se vec neke stvari iz filma mogu desiti/desavaju....Postoji odredjeni virtualni svijet, bas sam gledao da su negdje to i testirali ( najvjerovatnije u Japanu, gdje drugo Rolling Eyes ) ali mene to nikako ne privlaci i mislim da ce samo jos vise pogorsati ovaj ionako dosta pokvareni svijet ali nazalost ni ja niti bilo koji drugi covjek to ne mozemo sprijeciti....dakle samo nam preostaje da cekamo da se svijet polako pretvori u virtualni zatvor iz kojeg nema izlaza..... Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 24, 2007 11:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako bi to trebalo da funkcionise?
Sve me to poprilicno podseca na komu... Telo je u stanju mirovanja i hvani se iskljucivo infuzijom.
Mozak... sanja...
Verovatno ce u buducnosti postojati nacin da se nekako mozgu dopreme informecije putem nekih "talasa" (kako god je moguce da se mozdani talasi "remete")... I da se mozak navede na verovanje da je kompletan organizam u funkciji. Sto je po meni veoma moguce. Po sebi znam da mi se nekad desi da sanjam i da je san toliko realna da kada se prekine i probudim se, nisam siguran sta se desilo. I skontam posle 10-ak sekundi da je to zapravo bio san.
Tako da neka kontrola mozga ce verovatno biti moguca.

A sto se tice onog dela... da masine savladaju ljude i da preuzmu vlast nad njima... to mi je apsolutno moguce...
Zastrasujuca slika buducnosti... sad mi Terminator "verzija" pada napamet...
Strasno Shocked

Citat:
Hmm nekako mi ova tema nije za filozofije ali eto...


zasto nije za filozofiju?...misterija nije... nije se desilo pa da nismo sugurni sta i kako...
cista filozofija o jednoj od verzija ljudske buducnosti... ali u Matrix fazonu.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 24, 2007 12:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:


Citat:
Hmm nekako mi ova tema nije za filozofije ali eto...


zasto nije za filozofiju?...misterija nije... nije se desilo pa da nismo sugurni sta i kako...
cista filozofija o jednoj od verzija ljudske buducnosti... ali u Matrix fazonu.


Vjerovatno zato sto sam navikao da kada je rijec o filozofiji pricamo o nekim "ozbiljnijim" stvarima te mi stoga ova tema nekako vise djeluje za Cyber dio foruma, ponavljam da je to moje misljenje koje ne mora biti ispravno... Wink

_________________
 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 24, 2007 12:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

matrix jeste filozofija samo sto nam fali pola milenijuma, osetih se prozvan Laughing
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 28, 2007 10:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neki (na marsu) se osecaju prozvani dok
neki na zemlji nisu ni videli film
jer im je preko glave vise fantazija i gluposti koje se prodaju besposlenom, filozofiji strogo usmerenom svetu

_________________
www.ONE.org
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 28, 2007 10:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajmo sad ovako - take it easy i nazad na temu. Inace moram uzet gumicu pa brisat, brisat, brisat... OK?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 29, 2007 9:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Matrix je koncept i filozofija.

U korist tome prilažem ovaj link koji vodi do eseja na temu Filozofija Martrixa. Izvinjavam se što su na engleskom jeziku, ali materijal na našem jeziku na ovu temu i ne postoji.

Takođe, tu je i Uticaji i interpretacije Matrixa gde se potanko objašnjavaju dodirne i zajedničke tačke ideje Matrixa i književnosti, filozofije i nauke.




Upravo. Možda se već dešava. A možda smo svi mi akteri svojevrsnog Trumanovog showa Wink

Nadam se da mi Morpheus neće zameriti Smile

Code:
Morpheus: The Matrix is everywhere. It is all around us. Even now, in this very room. You can see it when you look out your window or when you turn on your television. You can feel it when you go to work... when you go to church... when you pay your taxes. It is the world that has been pulled over your eyes to blind you from the truth.


Citat:
jer im je preko glave vise fantazija


A ni Ajnštajn nije tek onako rekao: Mašta je važnija od znanja. Smile

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 29, 2007 12:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Human or Machine" mogao bi biti jedan od podnaslova ove teme ali ovaj citat od Ajnstajna
upucuje na glavno razmisljanje o ovoj temi.

Matrix jeste filozofija,
Razliciti su pogledi koji stvaraju jos impresivniji utisak o matrix filozofiji, koja je bar po meni
na pocetku svoje evolucije.
 
Boki_89
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 20 Jun 2005
Poruke: 653

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neznam ljudi ali kako vreme prolazi sve sam ubedjeniji da bi taj film mogao da postane stvarnost u ne tako dalekoj buducnosti

_________________
S E R B I A__F O R E V E R
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 05, 2007 12:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dreamwalker je napisao/la sledeće:
matrix jeste filozofija samo sto nam fali pola milenijuma...


A otkud znash da mi vec pola milenijuma ne zivimu u njemu? Laughing

Josh 500 godina pre nove ere Pitagoristi su mislili da su u osnovi svega brojevi, ne zna se tacno na koje je brojeve mislio...

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Matrix Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon