www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ono sto ne znam bolje je da nikad i ne saznam...
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 28, 2007 10:48 pm    Naslov poruke: Ono sto ne znam bolje je da nikad i ne saznam... Na vrh strane Na dno strane

Da li ste ikada pomislili da je ovaj nas svijet pun raznih informacija koje nam samo ( manje-vise bespotrebno ) pune glavu?

Mislite li da postoje neke stvari koje covjek ne bi trebao da zna/sazna ili ste misljenja da sve sto nas interesuje treba da se usadi u nase glave??

Jeste li jedna od osoba kojima se desilo nesto sto nisu ni zamisljali da ce se desiti, koje su nesto otkrile i sada su pune sumnji?
Da li ste sebi ikad postavili pitanje sta bi bilo da to niste saznali i da li bi bilo bolje da se sve to nije ni desilo???



Izvinjavam se moderatorima ako postoji vec ovakva tema, ja sam gledao medjutim obzirom da postoji mnogo tema na ovom dijelu foruma moguce je da se i ova krije pod nekim drugim imenom.



_________________
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 29, 2007 9:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm, da...

'Ono što ne znam - ne može da me boli' Wink

Pobornik sam toga i vrlo često koristim ovu floskulu Smile




A tema je nekako na granici Psihologije i Filozofije, neka kolege odluče Smile

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
dollar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Okt 2005
Poruke: 12

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 29, 2007 6:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A ja vise volim da patim u istini, nego da uzivam u lazi Smile
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 3:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, non-stop vesti i to "predstavljanje" vesti, dogadjaja, kao neshto "udarno", neshto bez chega se ne samo da ne mozhe, vec ne sme. Chesto uhvatim sebe da sam odgledao vesti, a da potom pojma nemam shta se desilo. Mislim da je to nejboljipokazatelj te "prenatrpanosti" informacijama.
Odluchio sam da selektivno pogledam, ponekad samo prochitam vesti. Neredovno.
A puno "nabudzenih" dogadjaja je za to da bi se pripremila javnost na nekakve promene i da bi lakshe "prebrodila" te iste. Ne chudi me nishta, ne iznenadjuje... Eto, ukratko mi vishe nije ni do informacija. Gledam "svoja posla" i pevushim.
A to shto ne saznah? Nece mi nishta biti - imamo josh plemena/naroda na ovom svetu koja zhive bez tolikih "bombardovanja" informacijama, a srecni i zadovoljni su. Ugledah se malko i na njih. Mr. Green

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Shiseido
N-SNG-J06
<b>N-SNG-J06</b>





Datum registracije: 26 Apr 2007
Poruke: 10229

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 12:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Zaklela se zemlja raju da se sve tajne saznaju!"

Zašto odlagati neizbežno? Želim da saznam sve što me se tiče (sve što mi može na ovaj ili onaj način preusmeriti tok života) i to, po mogućstvu, što pre! Istina ume da zaboli, ali mnogo manje od laži i rasprštenih iluzija! Nikada se ne pitam "šta bi bilo da nisam saznala...", već, jednostvano, se suočim sa novonastalom situacijom i idem dalje!

E sad, što se tiče ostalih informacija, volim da budem u toku s dešavanjima oko sebe, mada ne pridajem svemu isti značaj. Ono što me baš zainteresuje, potrudim se da o tome više i saznam, a ono drugo "na jedno uvo uđe, na drugo izađe"! Mr. Green

_________________
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 2:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shiseido je napisao/la sledeće:
"Zaklela se zemlja raju da se sve tajne saznaju!"

Zašto odlagati neizbežno? Želim da saznam sve što me se tiče (sve što mi može na ovaj ili onaj način preusmeriti tok života) i to, po mogućstvu, što pre! Istina ume da zaboli, ali mnogo manje od laži i rasprštenih iluzija! Nikada se ne pitam "šta bi bilo da nisam saznala...", već, jednostvano, se suočim sa novonastalom situacijom i idem dalje!

E sad, što se tiče ostalih informacija, volim da budem u toku s dešavanjima oko sebe, mada ne pridajem svemu isti značaj. Ono što me baš zainteresuje, potrudim se da o tome više i saznam, a ono drugo "na jedno uvo uđe, na drugo izađe"! Mr. Green


Potpisujem ovo. Ne plasim se onoga sto ne znam vec onoga sto mnogo dobro poznajem.
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 8:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shiseido je napisao/la sledeće:
"Zaklela se zemlja raju da se sve tajne saznaju!"

Zašto odlagati neizbežno? Želim da saznam sve što me se tiče (sve što mi može na ovaj ili onaj način preusmeriti tok života) i to, po mogućstvu, što pre! Istina ume da zaboli, ali mnogo manje od laži i rasprštenih iluzija! Nikada se ne pitam "šta bi bilo da nisam saznala...", već, jednostvano, se suočim sa novonastalom situacijom i idem dalje!

E sad, što se tiče ostalih informacija, volim da budem u toku s dešavanjima oko sebe, mada ne pridajem svemu isti značaj. Ono što me baš zainteresuje, potrudim se da o tome više i saznam, a ono drugo "na jedno uvo uđe, na drugo izađe"! Mr. Green


Mozda ovako mislis jer ti se nikad nista slicno nije desilo. Siguran sam da bi se zapitala sta bi bilo da nisi saznala to ili da se uopce nije ni desilo.

Ljudi smo, a kao takvi dosta smo znatizeljna bica tako da bi nas prije ili kasnije to pitanje stiglo...barem ja tako mislim

_________________
 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 9:34 pm    Naslov poruke: Re: Ono sto ne znam bolje je da nikad i ne saznam... Na vrh strane Na dno strane

_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:

Jeste li jedna od osoba kojima se desilo nesto sto nisu ni zamisljali da ce se desiti, koje su nesto otkrile i sada su pune sumnji?
Da li ste sebi ikad postavili pitanje sta bi bilo da to niste saznali i da li bi bilo bolje da se sve to nije ni desilo???


jesam nazalost i jos uvek se kajem sto nisam reagovao na vreme mozda
bi se sve drugacije zavrsilo. sta je tu je -kazu sudbina ne verujem!
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 10:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sve sto zanam... hteo sam da saznam... unapred razmisljajuci o evetualnom ishodu dogadjaja..tj. kako ta informacija moze da utice na dalje tok mog zivota... ponekad se i desavalo da kao da guram nos tamo gde mu nije mesto... hocu da saznam uprkos losem ishodu (po mene samog)...
inace ono sto me ne interesuje i ne trazim informaciju...
nije mi se jos desilo da kazem za nesto "bolje da nisam ni >cuo<"

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Shiseido
N-SNG-J06
<b>N-SNG-J06</b>





Datum registracije: 26 Apr 2007
Poruke: 10229

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 01, 2007 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:
Mozda ovako mislis jer ti se nikad nista slicno nije desilo. Siguran sam da bi se zapitala sta bi bilo da nisi saznala to ili da se uopce nije ni desilo.

Ljudi smo, a kao takvi dosta smo znatizeljna bica tako da bi nas prije ili kasnije to pitanje stiglo...barem ja tako mislim


Zašto bih se pitala šta bi bilo da nisam saznala?! Ako već postoji nešto što bi trebalo da znam, nešto vezano za mene, onda hoću da znam!!! Nebitno da li će to izaći na dobro, ili ne! Uvek sam za istinu, ma koliko ona bolela u datom trenutku! Tako sam pre dve godine saznala istinu vezanu za nešto što me je tištilo par meseci unazad i...imala sam osećaj da mi se ceo svet srušio...bolelo je jako... I pored svega kroz šta sam prošla zbog toga, ne kajem se i opet bih tragala za njom!
Ne vredi bežati od istine i živeti u svetu koji nije tvoj! Treba biti jak i suočiti sa svime što život nosi! Ono što te ne ubije, ojača te!
Jesmo znatiželjna bića, zato i hoću da znam sve što je "adresirano" na mene! Very Happy

_________________
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 25, 2008 10:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nepotrebno je opirati se... nekada informacija trazi tebe a ne ti nju... mozes da je preskocis samo ako sklopis oci i zatvoris usi...
najveci "izazov" je upotrebiti informaciju... nekada je bolje nesto ne doznati... ali, bez toga ja slika nepotpuna...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 25, 2008 11:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po prirodi sam znatizeljna, a i u opisu mog zanimanja je da saznam pre svih tako da, koliko god da se trudim, kao sto rece Ohanzee, informacija trazi mene, i ja nju...uklapamo se...i dobro nam ide druzenje Wink

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ono sto ne znam bolje je da nikad i ne saznam... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon