www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Beowulf
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~
::  
Autor Poruka
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 2:24 am    Naslov poruke: Beowulf Na vrh strane Na dno strane

Originalni naziv: BEOWULF
Premijera:
2007-11-29
Scenario: Robert Zemeckis
Uloge: Angelina Jolie, Anthony Hopkins, Ray Winstone, John Malkovich, Brendan Gleeson, Dominic Keating, Alison Lohman, Robin Wright Penn
URL: http://www.beowulfmovie.com




_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 2:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sinopsis:

Smešten u Dansku, 450. godine naše ere, “Beovulf” je izuzetna adaptacija i novi pogled na epsku i legendarnu priču.
Već dvanaest godina, Kraljevstvo Heorota muči čudovište slično trolu, Grendel. Svake noći, Grendel hara dvorcem Kralja Hrotgara i bira kojeg će od njegovih ratnika sledećeg pojesti.
Beovulf, hrabri mladi ratnik sa snagom tridesetorice, nada se da će se proslaviti tako što će ubiti strašno čudovište. Ali kada to učini, shvata da slava i bogatstvo imaju cenu.
U doba heroja, moćni ratnik Beovulf ubija demona Grendel i budi gnev njegove monstruozne majke u sukobu koji će od kralja načiniti legendu.

Izvor: Tuck

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 21, 2007 2:48 am    Naslov poruke: Box office: 'Beowulf' najgledaniji u američkim kinima Na vrh strane Na dno strane


U američkim kinima ovog je vikenda premijerno prikazan Beowulf, "digitalno izmanipulirani" fantasy spektakl Roberta Zemeckisa, koji se odmah popeo na prvo mjesto box office ljestvice po gledanosti (trailer). No, iako su kritike dosta dobre, zarada i zanimanje publike za film razočarali su autore koji su očekivali da će Beowulf biti novi 'Sin City' ili 'Gospodar prstenova'. Ostatak ljestvice ostao je isti već treći tjedan za redom, drugi i treći po gledanosti su American Gangster i Bee Movie

Drevna evropska saga o herojima stiže na veliki ekran, ali ne na način kako su je generacije profesora književnosti predavale. Ova akciona avantura priča svoju istorijsku priču kroz tehnologiju kompjuterskog doba ,koja je kombinacija žive akcije i digitalne animacije.

U Skandinaviji, pre nekih 15 vekova krvožedno stvorenje po imenu Grendel pustoši kraljestvo kralja Hrotgara. Onda iznenada stiže šampion. Beovulf ubija Grendela, ali velikog ratnika očekuje još veći izazov u vidu Grendelove majke. Ona se Beovulfu prikazuje ne kao čudovište, već kao prelepa zavodljiva žena.


To jedan od nekoliko značajnih elemenata scenarija Rodžera Ejverija i Nila Gejmena, koji se baš i ne nalaze u čuvenoj epskoj pesmi. Bilo kako bilo, scenarista Gejmen insistira da su njihovi dodaci u skladu sa drevnom pričom i njenom vekovnom tradicijom usmenog prenošenja, pre nego što ju je prvi put zabeležio jedan hrišćanski monah pre hiljadu godina.

“Svaka priča koja se prenosi usmeno se menja. To je cela poenta, ona se prepričava, sedite negde i pričate svoju verziju i ukoliko vam se čini da se onima koji vas slušaju dopada priča o borbi sa Grendelom, onda ćete nastaviti sa njom i dodati neke nove stvari. Možda će neka druga publika želeti više žena u priči. Onda pogledate rukopis koji nam je ostavio monah i zapitate se šta je još mogao da izostavi”?


Ono što se dogodilo u pećini i u ostatku priče vizuelizovano je zahvaljujući tehnici «snimanja pokreta», koju je reditelj Robert Zemekis prvi put upotrebio u porodičnom filmu iz 2004 "Polarni Ekspres". Na glumce su nakačeni elektronski senzori koji snimaju svaki njihov pokret, od pokreta očiju do stiskanja pesnica, dok glume u scenama na praznoj pozornici. Animatori koriste snimnjene pokreta da stvore digitalne likove na digitalnoj pozadini. Engleski glumac, Rej Vinston, koji igra ratnika Beovulfa, kaže da je nova tehnologija dozvolila i njemu i njegovim kolegama da zađu u same osnove glumačke tehnike.


Jedna od zvezda filma, Anđelina Žoli prizanje da je bila iznanđena kada je videla šta su animatori učinili od njenog portreta Grendelove majke.

“Bila sam uzbuđena, dobila sam poziv da radim sa Zemekisom, a onda su mi rekli da ću biti gušter, i pokazali su mi slike žene, koja je do pola ofarbana u zlatnu boju, a onda i guštera. Ja imam decu i pomislila sam kako je to i sjajno i bizarno, jer biću neki ludi čovek-reptil odnosno čudovište.


”Zaista sam bila uzbuđena. Onda sam videla poster i nekedruge stvari i shvatila da nisam samo gušter. “Nisam očekivala da ćemo se toliko pojavljivati, niti da će sve delovati tako stvarno. Stoga, pogotovo zbog lika koji tumačim, bilo je u početku smešno,aonda je bilo nekih trenutaka kada sam se osećala stidljivo. Baš me je iznenadilo da sam se osećala tako otkriveno.”

U filmu "Beowulf" igraju i Ser Entoni Hopkins u ulozi kralja Hrotgara, te Džon Malkovič kao njegov savetnik Anfert. Robin Rajt Pen je kraljica, a Krispin Glaver čudovište Grendel. Herojska priča ima i odgovarajući saundtrek čiji je autor Alan Silvestri, dugogodišnji filmski kompozitor i česti saradnik reditelja Roberta Zemekisa.
VOA
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 21, 2007 2:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zvuči obećavajuće. Mr. Green

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Gertie
◊Poker Face◊
<b>◊Poker Face◊</b>



Godine: 37

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 5281
Mesto: Neću da ti kažem, ćelavi!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 02, 2008 5:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Film me je totalno razocarao..
Takva glumacka ekipa a film s**nje zivo!

_________________
 
toske012
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 07 Feb 2006
Poruke: 190

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 08, 2008 12:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...ja mislim da je ovaj film obican fijasko... ima pricu ali to nije ono sto se ocekuje na prvom mestu od Anthony Hopkinsa... jedino mi se svidela digitalizacija karaktera kao nesto relativno novo i obecavajuce...
 
ljubo085
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 17 Nov 2007
Poruke: 344
Mesto: bar

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 11, 2008 9:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Previse je izkomjuterizovan,za moj ukus ,ali ko voli ovako nesto sigurno ce se obradovati

_________________
kokos
 
DimitrijeR
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Feb 2008
Poruke: 76

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 29, 2008 9:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U ovom filmu vredi jedino animacija. Bolje da su tu animaciju preneli na neku igricu nego na ovaj film.
Ovaj rimejk je velika glupost kao i njegov predhodnik. Mada je za nijansu bolja verzija sa Kristofer Lamberom.
Ne znam kakvo je književno delo, ali je film očajan.
Nije mi jasno zašto se Beowulf kao priča toliko veliča da je potrebno za manje od 15 godina snimiti 2 promašaja u američkoj i svetskoj kinemetografiji.

Žali bože sredstva koja su upotrebljena za ovaj film, pogotovo dobre glumce.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 01, 2008 9:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koma film, jedan od najgorih u zadnjih 1357 godna...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 19, 2008 1:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

los film...izuzetno los Neutral

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~ -> Beowulf Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon