www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sat u windows-u zuri!!!
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~
::  
Autor Poruka
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 28, 2007 1:09 pm    Naslov poruke: Sat u windows-u zuri!!! Na vrh strane Na dno strane

Bas na ovom kompu gde sada radim... sat zuri!
stalno ga vracam i opet isti problem... ume ponekad da pobegne i po sat i po vremena...
zamalo pre neki dan da izadjem ranije sa posla Shocked

ima li ko slican problem?
kako da ga sredim?



_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 28, 2007 4:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pretpostavljam da ti je ukljuchen automatic time update, a da je komp postavljen u pogreshnu vremensku zonu...
To mozesh da pogledash i promenish u Control Panel -> Regional and Language Option

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 08, 2008 2:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ili se vreme mozda sinkronizuje sa vasim serverom koji ima takodje pogresno vreme. Pa kada se god logujes, vreme ti pokupi od servera.

PS. Od sada gledaj na svoj rucni sat Wink

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 08, 2008 8:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma jok... bas ovaj komp na kome radim je server...
sta je interesantno... par sati radi normalno... i pocne da zuri... nekad stigne po 40 min da ubrza... i da ga ne vratim na tacno vreme, on se sam vrati... i tako u krug... i da ga vratim... on radi normalno do nekog vremena...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 08, 2008 4:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vise uzroka za taj problem komso moj Confused

Da krenemo sta sve moze da bude:

- Baterija na mainboardu
- Greska u BIOS-u
- Virus
- Driver koji ne radi optimalno
- podesavanje za sat odakle da sinhronizuje vreme (server ne radi kako treba)
- preopterecenje sistema
....
....
....

* U slucaju problema do baterije (prazna ili kvarna) vreme posle prvog podesavanja kada se komp upali moze da odstupa
(ATT.: Odstupanja u toku rada Windowsa nemaju veze sa baterijom, onda nije ona u pitanju, proveri vreme u BIOS-u!)

* U toku rada Windowsa se vreme ne usmerava sa chipa za sat koji se nalazi na mainboardu vec od drugih chipva (quartz-a). U tom slucaju se svaki OS drugacije ponasa. Neka "normalna" odstupanja sata (1 do 8 sekundi dnevno) se desavaju.

* Ako sat drasticno odstupa moze da bude u pitanju driver koji nije dobro instaliran ili ne radi kako treba

* Takodje problem mogu biti greske u chipovima ili BIOS-bugovi.

* Preopterecenje sistema moze takodje dovesti do pogresnog prikazivanja vremena. Velika opterecenja dovode do toga da sistem (win) pocne da stuca sto takodje moze dovesti do pogresnog rada sata.

* podesavanje u sistemu gde win uzima podatke za sinhronizaciju, da je eventualno podesen pogresan server. potrazi na google neke druge servere za sinhronizaciju, mozda pomogne

Windows-ov interna:
Chip za sat (RealTimeClock(RTC)) radi i kada se komp iskljuci i to preko BIOS-baterije. Pri startovanju sistema windows vuce podatke za sat iz chipa za vreme. Pristup tom chip-u je jako spor a ima rezoluciju od samo jedne sekunde. Mnogim aplikacijama je potrebno tacno vreme. Dok Windows radi, vreme se usmerava sa interupta 8 koji ima frenkvenciju od 20-100 Hertz-a. Sa svakim interruptom se vreme pomera za nekoliko milisekundi. Pri podesavanju sata se vreme uvek upisuje i u chip.

Ja bih tipovao na tri mogucnosti:

1. Baterija na maticnoj ploci
2. neispravan driver
3. preopterecen sistem (kazes radi kao server.....)

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 08, 2008 5:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

proveravao sam BIOS... sve radi kako treba... kada se windows podigne... vreme je u redu...
znam i za slucaj da kada se sistem preptereti vreme "stane".. ali kad razgusi vrati se na noralu... to mi se stalno desava...
sto je najgore... ubrza sam od sebe... od 5 min do 40 min (jednom sam ga ulovio Mr. Green ) ... a sistem nije preterano preoperecen (znam kako taj krs radi kada je pod naponom)... sve normalno fukcionise, samo vreme bezi...
ovaj sistem radi vec godinu i po dana (ovako podesen)... povremeno ga reinstaliram (na nekih 3 meseca) ... i uvek isti drajveri i uvek iste instalacije softwera... ama bas nista se ne razlikuje... sto se tice sistema, uvek je isti...
znam za problem kvarne baterije... ali u tom slucaju je uvek prilikom dizanja sistema netacno vreme...

a to sto radi kao server... to je smesno koliki je on server u firmi...
to su ti dva kompa vezana preko hub-a oba rade nezavisno jedan od drugog... i mreza nam je potrebna cisto zbog razmene fajlova... net ide preko tog istog hub-a... on je samo poseban sto su svi vazni fajlovi na njegovo hardu... i taj "server" stampu pusta preko onog drugog... e to su razlike...
u principu nije mi mnogo ni vazno... samo se vreme namesti...

pominjes drajvere... za plocu? ... uvek su isti... ranije se ovo nije desavalo...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
DimitrijeR
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Feb 2008
Poruke: 76

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 29, 2008 12:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zašto ne probaš sa ponovnom reinstalacijom sistema?
Meni to pomaže kod nelogičnih problema. Reinstaliram sistem i kraj priče.
Poprilično sam siguran da je u sistemu problem.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~ -> Sat u windows-u zuri!!! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon