www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kosarka Vesti
Strana 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 3:40 pm    Naslov poruke: Kosarka Vesti Na vrh strane Na dno strane

Vujošević:"Babić provincijalac..."

Trener košarkaša Partizana, Duško Vujošević, posle krvave nedeljne tuče u beogradskom "Pioniru", ponovio je svoj stav o vinovnicima incidenta, a osvrnuo se i na čelnike nacionalnih košarkaških saveza Srbije i Crne Gore i Hrvatske...

"Ne bih ponovo da se vraćam na tu utakmicu, ali na TV snimku se jasno vidi da je igrač Hemofarma, Amerikanac Konli izazvao tuču. Zamahnuo je ka mladom Veličkoviću, koji je ipak uspeo da izbegne klasičan nokaut, posle čega su svi igrači uleteli na parket, a u tuči niko ne drži ruke dole. Ne znam da li je trebalo da pustimo da nas i prebiju, kada su nas već pokrali. Možda bi onda svi bili srećni. Najružnije u svemu je scenario koji je unapred pripremljen za ovu utakmicu. Osim Hemofarma, tu stoji još neko od klubova, a pri tome ne mislim na FMP. Pokušavaju da uruše moj i ugled kluba pred početak domaćeg šampionata. Naravno da učim svoje igrače da ne izazivaju incidente i tuču, ali isto tako imaju pravo i da se brane kada ih neko napadne. Ne znam zašto se diže tolika hajka, u NBA je tuča svaka dva dana, pa se i dalje igra košarka, a sve što sam rekao predstavlja moj lični stav", objasnio je Vujošević.

O Miodragu Babiću, predsedniku Hemofarma, trener Partizana nije štedeo reči:
"Meni je uvek drago kada mali provincijalac kao Miša Babić, uz pomoć Belodedića i Kerkeza, napravi tako lepu halu, poput „Milenijuma“, jer to zaista nije lako. Samo mi nije jasno kako on može da komentariše karakter Milojevića i da pravi hajku protiv njega kada od Dejana nema boljeg čoveka. Kada bih ja počeo da pričam o Babiću, kanalizacija bi se otvorila. Takođe, još mi nije jasno zašto je komesar za suđenje Radić u naša prethodna četiri duela protiv Hemofarma bio na tri".

Na konstataciju da je Danko Radić, komesar za suđenje u Gudjir ligi, izjavio za jedan domaći dnevni list da je mnogo bliži sa Vujoševićem nego sa Babićem, prvi strateg crno-belih reagovao je na sledeći način:
"Radić, lukavi mali hadezeovac, satnik.."



_________________
I C E M A N
 
Gaucos_boy
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 11 Maj 2005
Poruke: 261

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 2:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ekskluzivno: Rebrača za Sportsku centralu
08.12.2005 11:45

EKSKLUZIVNO!Željko Rebrača se u subotu uveče prvi put pojavio u javnosti posle još jednog hirurškog zahvata na koji je bio prinuđen protekle srede. Nekada najbolji igrač Evrope je u holu losanđeleskog Stejpls centra izgledao kao u najboljim danima, u skupocenom odelu i cipelama od krokodilske kože, družeći se sa svojim menadžerom Bilom Dafijem i brojnim zainteresovanim novinarima. Rebračina deca već uveliko pohađaju školu u Los Anđelesu, a cela porodica našeg proslavljenog košarkaša se uselila u novokupljenu kuću pre samo nekoliko dana na Menhetn Biču, mondenskom priobalnom delu Los Anđelesa.

Uprkos raznoraznim dušebrižnim napisima u srpskoj štampi, očigledna je velika želja našeg reprezentativnog centra da trogodišnji ugovor koji je potpisao sa Los Anđeles Klipersima proteklog leta ispoštuje do kraja. Tim iz kalifornijskog Grada anđela je izuzetno dobro startovao ove NBA sezone, najbolje u poslednje dve decenije postojanja kluba.

Pun optimizma posle nimalo prijatne odluke da još jednom legne "pod nož", Rebrača je sa zadovoljstvom pristao da za Sportsku centralu dâ prvi intervju jednom srpskom mediju posle katastrofalnog učinka reprezentacije Srbije i Crne Gore na minulom Evropskom prvenstvu odigranom u našoj zemlji, a čiji je i on bio član.

Poslušajte izjavu Željka Rebrače

- Osećam se dobro, posle operacije koja je obavljena u sredu, kaže za Sportsku centralu Željko Rebrača. - Malo sam umoran od svega, ali odlično je sve prošlo...

Kako je to sve izgledalo u poređenju sa onom prvom, "velikom" operacijom koju si imao pre više od dve godine?

- Pa, ne mogu da kažem da je ona prva operacija bila velika, jer je ova u sredu trajala duže, čak sedam sati, a ona prva četiri i po časa. Međutim, za ovu drugu sam se mnogo brže odlučio, nisam praktično ni razmišljao da li da se podvrgnem zahvatu ili ne...

Rebrača u duelu sa Amarijem Staudemajerom

Kako će teći oporavak i kada se očekuje Vaš povratak na teren?

- Sledeće četiri nedelje moram da koristim određene lekove, a posle toga prestajem sa njima, ne uzimam više ništa posle toga. Očekujem povratak na terene sredinom januara, najkasnije. Već za desetak dana počinjem da trčim, džogiram...

Kako je sve počelo, da li ste već na terenu osetili neku nelagodnost?

- Ne, sve je počelo posle utakmice sa Torontom, tokom odlaska u svlačionicu. Iz čista mira sam počeo da osećam zamor, malo mi se vrtelo u glavi, a i osećao sam palpataciju, tj. ubrzan rad srca.

Da li ti je pre ili nakon operacije proletela kroz um misao o završetku aktivne igračke karijere?

- Ne, nisam tako razmišljao. Naravno, proverio sam sa doktorom koji mi je radio operaciju na Univerzitetu Mičigen koliko je ozbiljno to moje stanje, ali me je on odmah uverio da nema potrebe za brigu i da ću moći vrlo brzo da se vratim na teren. Čuo sam ja neke medijske spekulacije kako ostavljam košarku, ali od toga zaista nema ništa.

Koliko mislite da ćete još profesionalno igrati košarku?

- Ne želim uopšte da razmišljam o tome. Znam da nisam u onoj formi u kojoj sam bio recimo 1998. godine, ali ja živim od košarke, tj. živim za nju i od nje već 19 godina. Dao sam joj mnogo, a dala je i ona meni. Dok mi bude interesantno i zanimljivo da je igram i dok se budem osećao srećan na terenu kao igrač, dotle ću igrati... Naravno, tu treba uzeti u obzir i moje partije i koliko budem dobro igrao da bih mogao da igram u pravoj konkurenciji...

Rebrača hvata loptu ispred Zaze Pačulije

Klipersi ove sezone guraju veoma dobro. Vi ste sada već starosedeoc u ovom klubu, potpisali ste i novi trogodišnji ugovor. Kako vam se čini vaša ekipa u poređenju sa njenim prošlogodišnjim izdanjem?

- Mislim da smo dosta bolji, a pogotovo iskusniji u odnosu na prethodnu sezonu. Pre svega bih podvukao dolazak Sema Kasela, koji je, kao organizator igre, odličan za našu ekipu. On nam je pomogao dosta u dobijanju nekih utakmica koje smo prošle godine gubili. Dosta ovih mlađih igrača je iskusnije za godinu dana, pa oni, stoga, osećaju i veću sigurnost u sebe i svoje kvalitete. Nedostaje nam još Šon Livingston, koji treba da se vrati veoma brzo na teren...

Nedostajete i Vi, valjda?...

- Pa jeste, ta neka unutrašnja igra ispod koša koju sam ja donosio u tih 15-20 minuta koliko sam provodio na terenu je zaista nešto što nam u ovom trenutku fali. Mislim da smo među tri najbolje ekipe na Zapadnoj obali i da bi trebalo da igramo u plej-ofu ove godine.

Da li ste Vi zadovoljni svojom pozicijom u timu i minutažom koju ste dobijali ove sezone pre operacije?

- Meni u ugovoru nije definisana minutaža. Što se mog zadovoljstva tiče, ja sam svestan da imam 33 godine i da se ovde na moje godine gleda drugačije. Sigurno da kada ulazim sa klupe, nikad ne znam kakav ću učinak da imam. Ako me krene šut, igraću duže, ako ne krene dobro, verovatno ću ubrzo na klupu... Volim da imam taj neki ustaljeni ritam od 15-20 minuta po utakmici, ali se to ponekad i ne desi zbog tih promašaja na početku. Međutim, mislim da ne mogu da budem nezadovoljan. Ne mirim se sa stvarima koje mi se ne dopadaju, ali imam ja još dosta da pokažem kako bih se nametnuo treneru na pravi način.

Da li Klipersi mogu da i u plej-ofu naprave neki ozbiljniji rezultat?

- Teško je o tome govoriti, mi ćemo igrati od utakmice do utakmice i videćemo kako će sve da funkcioniše. Ne moraju naše igre u ovom trenutku ništa konkretno da znače za krajnji ishod. Činjenica je da ekipa nema iskustva što se tiče učešća u doigravanju. Međutim, ja se prisećam Detroita, mog bivšeg kluba, koji je sredinom osamdesetih prvi put u istoriji kluba ušao u plej-of, a treće uzastopno učešće je tada krunisao titulom.

Znači, taman u poslednjoj godini Vašeg ugovora, Klipersi osvajaju titulu?

- Ma ne (smeh)... Ne možemo sad to tako da gledamo.

Da pređemo i na reprezentativne teme. Koja je Vaša reakcija na celu priču u vezi (ne)izbora Bore Stankovića na mesto predsednika Košarkaškog saveza Srbije i Crne Gore?

- Ne znam ja, to je sve tamo postala politika, tu se gledaju neki drugi, a ne košarkaški interesi. Sve ono što se dešava oko košarke kod nas uopšte više ne liči na ono što je bio slučaj pre nekih desetak godina. Tu se sad postavljaju ljudi kako kome u tim strukturama odgovara. Ja stvarno ne znam kome je Bora Stanković mogao da smeta, ali i ne mogu da komentarišem, jer ne znam sve okolnosti oko njegovog izbora.

Željko Rebrača i Nebojša Petrovački, NBA urednik Sportske centrale

Da li je ta umešanost, kako kažete, politike u naše košarkaške strukture imala uticaja i na rezultat naše reprezentacije na Evropskom prvenstvu?

- Ne mogu da krivim tu situaciju, možda samo do određene mere. Najviše smo krivi mi igrači i treneri iz stručnog štaba koji su nas vodili. Da li je moglo drugačije, bolje, ne znam. Izanaliziralo se posle tog prvenstva sve u najsitnije detalje, i oni koji znaju i oni koji ne znaju ništa o košarci su pričali neku svoju verziju svega toga.

Koji su onda, po vama, razlozi našeg rezultatskog neuspeha?

- Bilo je tu svega i svačega. Kao što sam već rekao, vremena su se potpuno promenila. Pre deset godina je većina reprezentativaca nastupala u najboljim evropskim klubovima, a sada su svi lideri nacionalnog tima u NBA ligi. Ne znam, negde se pogrešilo... Među mlađim igračima nema više te želje, te gladi da se igra za reprezentaciju. Ja gledam svoju karijeru - kroz tu reprezentaciju sam pronalazio i inostrane angažmane, a i čini mi se da sam odrastao kroz nju i kroz te neke drugačije igrače i ljude nego što ih imamo sada. Košarka, pa samim tim i reprezentativna, je postala mnogo više biznis nego što je to bila ranije...

Posle dobijanja specijalne pozivnice za učešće na Svetskom prvenstvu u Japanu iduće godine, u našoj javnosti se pojavilo mišljenje da bismo možda na to takmičenje trebali da odemo sa podmlađenim sastavom. Kakvo je Vaše mišljenje o tome?

- Ekipa treba da bude sazdana od igrača koji su najbolje odigrali prethodnu sezonu. Ne vidim o kakvom konkretnom podmlađivanju može biti reč. Treba da igra onaj ko hoće da igra i ko je najbolji, onaj ko vredi za reprezentaciju. Ti igrači moraju da se podrede ekipi, a ne kao individue da igraju za sebe.

Vi ste definitivno završili reprezentativnu karijeru?

- Da, jesam, što se tiče reprezentacije, s tom pričom je gotovo.

Da li postoji neki žal što se sve završilo na ovakav način?

- Pa ima, sigurno da ima. Ali, opet, ja ne mogu da žalim i da budem ljut na sebe, jer sam stvarno dao sve od sebe tokom ovog leta u reprezentativnom dresu. Od prvog dana priprema ovog leta sam davao ne 100 već 110% sebe za reprezentaciju. I što se tiče treninga, utakmica, bodrenja i svega… Kad sam igrao, stvarno sam davao sve od sebe, ako govorimo samo o ovom Evropskom prvenstvu… E sad, da li je to ukomponovano na pravi način, da li je ekipa uigrana, to nije bilo kako treba. Šta da radim, ispalo je tako, bolje nije moglo, završio je ekskluzivni intervju za Sportsku centralu Željko Rebrača.

Pripremio: Nebojša Petrovački
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 12, 2005 10:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

B92: Pešić novi - stari selektor?

Trener rimske Lotomatike i bivši selektor SRJ Svetislav Pešić mogao bi da postane novi trener košarkaške reprezentacije SCG, nezvanično saznaje B92.

Kako saznajemo, Pešić je pre nekoliko dana postigao dogovor sa čelnicima košarkaškog saveza i načelno pristao da preuzme “plave”.

Pešić je klupu nacionalnog tima napustio posle dva takmičenja na kojima je imao perfektan rezultat: 2001. osvojio je zlato na EP u Turskoj, a godinu dana kasnije, na sada već legendarnom Svetskom prvenstvu u Indijanapolisu, vodio je našu reprezentaciju takodje do prvog mesta.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 12, 2005 3:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Goran Knežević novi predsednik KS!

U Kući košarke u ponedeljak je održana 5. vandredna sednica Skupštine KSSCG. Na zasedanju najvišeg organa naše košarke izabran je novi predsednik Upravnog odbora KS SCG, a to je Goran Knežević, gradonačelnik Zrenjanina i predsednik Košarkaškog saveza Vojvodine.

Delegati Skupštine KS SCG odlučivali su između dvojice kandidata, privrednika Dušana Kneževića, predsednika KK Atlas i prvog čoveka Upravnog odbora „EP 2005“ i njegovog prezimenjaka Gorana.

Iako je pre današnje odluke, po opštim procenama, veliki favorit u ovoj trci bio Dušan Knežević, inače član dosadašnjeg Upravnog odbora KS SCG, pobedu je odneo Goran, a po nezvaničnim izvorima rezultat glasanja bio je 10:7.


Dušan Knežević je posle ostavke Miodraga Babića i nominacije Bore Stankovića otvoreno ispoljavao ambicije za da zauzme mesto predsednika, a u svojoj kampanji obećavao je promene u radu Upravnog odbora, reorganizaciju Saveza, profesionalizaciju domaće lige... Nezvanično, posle izbora novog čelnog čoveka Saveza, moglo je da se čuje da je pobedila “Babićeva struja.”

U prvom obraćanju medijima kao u svojstvu predsednika, Goran Knežević je rekao:

“Maksimalno ću se truditi da vaše poverenje opravdam. Košarka je sigurno naš najbolji nacionalni brend i naš nacionalni ponos. Kada je u pitanju košarka svi treba da klupske i privatne interese stavimo po strani i da u prvom planu imamo samo košarku. Košarka nije u velikoj krizi, odosno u krizi je u meri u kojoj je i čitavo naše društvo, koje je u tranziciji, u krizi. Osnovno je da se svi skupimo oko ove želje i da budemo jedinstveni i da se svi što pre vratimo na staze uspeha.”

”Naše mlađe slekcije i muške i ženske postižu sjajne rezultate. Naša ženska košaka je u usponu, naši igrači se i dalje draftuju u NBA. Potrebno je samo malo prodrmati organizaciju, malo zaboraviti na klubaštvo i privatne interese i bićemo opet na putu stare slave... Očekuje nas na početku rada nekoliko vrlo bitnih stavri, a prva je izbor selektora muške A selekcije i ja sam uveren da će Stručni savet vrlo brzo izaći sa svojim predlogom i ja se nadam da ćemo već do Nove godine imati novog selektora.”

“Treba proširiti krug ljudi koji učestvuju u organima koji donose bitne odluke. Treba proširiti Upravni odbor i na nama je da donesemo kriterijume i da dogovorimo procedure da se ti ljudi što pre uključe u rad. Predložiću na prvom UO da se do sredine februara 2006. napravi plan rada gde će i rezultati svakog od nas biti merljivi i gde ćes svako imati mogućnosti da učestvuje u radu.”

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 16, 2005 2:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Knežević počinje sa ozbiljnim radom

Goran Knežević, novoizabrani predsednik Košarkaškog saveza Srbije i Crne Gore, ne gubi vreme pa je već u prvoj radnoj nedelji zakazao razgovore sa predstavnicima naših klubova koji učestvuju u Jadranskoj ligi.

- Krećem u obilazak prvoligaških klubova, želim da zajedničkim snagama definišemo probleme u našoj košarci. Svi pričaju o krizi, govori se o problemima u organizaciji, u klubovima, ali niko do sada nije jasno i glasno rekao šta je glavni razlog razdora. Razgovaraću sa svima, ne samo sa bivšim asovima poput Divca, Đorđevića, Paspalja, Danilovića, neću zaobići ni Slavnića, Kićanovića, Dalipagića... Što se mog izbora tiče, verujem da neću naići na podmetanje nogu, iako je u srpskom narodu poznata ona izreka „jedno pričaš - drugo misliš“. Polazim od toga da svi mi volimo košarku. Jasno mi je da postoje klupski i lični interesi, ali ću se svim snagama boriti za atmosferu opštih interesa - odlučan je Knežević.

Prvi čovek Saveza, otkrio nam je juče da se čuo sa Borislavom Stankovićem i da je od legende naše i svetske košarke dobio apsolutnu podršku. - Zvao sam gospodina Stankovića da mu se zahvalim na njegovom učešću u mojoj promociji. Želeo sam da još jednom da kažem hvala čoveku koji me je izbacio u orbitu. Tom prilikom on je prihvatio razgovor samnom, želi da mi pomogne, našoj košarci uopšte. Stanković je autoritet oko koga postoji apsolutni konsenzus i raduje me činjenica da će se aktivno uključiti u rešavanju problematike u našoj košarci - zaključio je Knežević.

_________________
I C E M A N
 
Proja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 112
Mesto: Karaburma

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 07, 2006 5:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dusko Vujosevic produzio ugovor na jos dve godine.i pored ponuda iz inostranstva partizanov trener ostao na klupi,u borbi za ocuvanje partizana i srpske kosarke.U nastavku sezone najavljuje odbranu titule i bolji utisak u evroligi.

_________________
Ja sam demokrata i mislim da sam najpametniji na svetu zato sto sam student,mrzim Acu i Nesu,zato sto se plasim njih !!!!
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 26, 2006 8:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Đorđević i zvanično na klupi Armani Džinsa


Saša Đorđević je u sredu i zvanično predstavljen kao novi trener Armani Džinsa.

Klub iz Milana je potvrdio pisanje italijanske štampe i zvanično objavio da je prekinuta saradnja sa dosadašnjim prvim stručnjakom Linom Lardom.

- Čast mi je što sam dobio ovakvu priliku. Verujem da ću biti na visini zadatka koji od mene očekuje klub, publika i igrači sa kojima sam do pre par meseci bio zajedno na parketu, izjavio je Đorđević na predstavljanju u Milanu.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 26, 2006 8:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Peđa ipak Pejser, Artest u Kingsima

Posle više meseci iščekivanja i drame u utorak, kada je najpre objavljen a zatim otkazan, trejd Pejsersa i Kingsa konačno je obavljen: od 25. januara 2006. Peđa Stojaković član je Indijane, a za Sakramento će igrati Ron Artest.

Jedan od najboljih šutera lige odlazi u zamenu za jednog od najboljih odbrambenih igrača, posle polusezone koju bi oba igrača najradije zaboravila.

Artest je za Indijanu odigrao samo 16 mečeva, a u decembru je došao u veliki sukob sa upravom, pošto je insistirao na trejdu. Liga ga je kaznila sa 10 hiljada dolara, a za Pejserse više nikad nije zaigrao.

Prvi defanzivac u ligi za sezonu 2003/04 privlačio je pažnju čestim incidentima, a vrhunac se desio novembra 2004, kada se u Detroitu potukao sa navijačima domaćeg tima. Kazna za to bila je suspenzija do kraja sezone, a njegovo se ponašanje nije mnogo popravilo ni po povratku na teren. Njegov sezonski prosek je 19,4 poena i 4,9 skokova.

Stojaković je posle odlaska Vebera iz kluba pre 11 meseci trebalo da ostane prva zvezda kluba, ali je novi stil igre i niz njegovih povreda znatno uticao na to da dobija znatno manje lopti nego u doba kada su u reketu bili Veber i Divac. Njegov prosek od 16,5 poena i 5,3 skoka po meču znatno su slabiji od učinka iz pretprošle sezone (24,2 po meču, 48 posto šuta), i onog tokom karijere (18,4+5,0).

Našem 28-godišnjem asu ovo je prva selidba od kada je pre sedam i po godina došao u NBA. Stojaković je tri puta bio član All Star postave Zapada - 2002, 2003. i 2004. godine.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 30, 2006 2:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Menegin: "Saša samo napred!"

www.olimpiamilano.com


Debi iz snova Saše Đorđevića na trenerskoj klupi Armani džinsa još je glavna tema košarkaških foruma u Italiji i Evropi. U svom drugom trenerskom meču, Milano je izgubio od Virtusa u Bolonji od 89:72, ali ni taj poraz nije umanjio pozitivan utisak sa debija protiv Makabija. Impresioniran je i direktor reprezentacije Italije Dino Menegin, Đorđevićev veliki prijatelj, a u razgovoru za „Blic“ izneo je utiske o prvom trenerskom uspehu našeg proslavljenog košarkaša.

"Saša Đorđević je zaista načinio veliki korak već na startu. To nije bilo lako učiniti, jer svi znaju šta znači po prvi put voditi jednu ekipu i usput pobediti šampiona Evrolige. Lično, očekivao sam da će posao uraditi u svom stilu. Bio je veoma smiren, a reakcija igrača na njegov dolazak bila je izuzetna. Svi su ga slušali pažljivo i na terenu su sjajno odradili sve njegove zamisli. Drago mi je da je Đorđević postao trener Armanija, uveren sam da će postizati sjajne rezultate i kao trener," kaže Menegin.

"Đorđević poznaje ljude i prilike u klubu. Nije se latio lakog posla, da se razumemo, Lino Lardo je veliki trener i zvučno ime, on je postavio određene standarde. Znajući Sašu, siguran sam da će veliki talenat preneti i na tim, a uz ljudske osobine koje poseduje i nespornu stručnost, verujem da će se izboriti sa svim problemima koje nosi trenerski posao."

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 31, 2006 10:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slavnić:"Ja sam lek za našu bolest"

Zoran Slavnić je posle odustajanja Svetislava Pešića prema brojnim medijima u krugu kandidat za selektora košarkaške reprezentacije Srbije i Crne Gore. U intervjuu za „Blic“ Slavnić govori iz svog ugla o Stručnom savetu i izboru selektora:

- Posle odustajanja Pešića, za kojeg sam inače već u prvim nastupima rekao da ima najveće šanse od svih nas koji smo eventualno mogli da budemo selektori i pošto sam shvatio da sam ipak bio istinit, a ne virtuelni kandidat, od tog trenutka video sam da stvar nije tako beznadežna da moja malenkost sedne na klupu plavih. Pošto sam čovek bez posla, a imam puno slobodnog vremena, u toku dnevne dokolice sam matematički sabrao neke glasove i došao do sledećeg mogućeg zaključka. Ako ima devet članova Stručnog saveta KSSCG, a ja od početka imam bar zvanično dva sigurna glasa (Dalipagić i Žeravica), razmišljajući o ostalim članovima ovog tela pomislio sam da će možda proraditi savest kod njegovih članova. Pošto sam deset godina igrao u reprezentaciji sa Kićanovićem i isto toliko u Crvenoj zvezdi sa Dragišom Vučinićem, a obojica znaju moje kvalitete, zar ne bi bilo logično da mi oni daju glasove. Što se tiče Božidara Maljkovića, nadam se da je došao red na vraćanje dobrog dobrim i to je, eto, prosto već pet glasova. Naravno, još teram sebe da verujem u poštenje Duška Vujoševića, a pošto je Pešić rekao da me izuzetno ceni i da smo 40 godina prijatelji, ne vidim nelogičnost da me ne podrži. Ostali su, dakle, Dušan Ivković i Nebojša Milošević, a ako je 7:2 u glasovima za mene, onda oni mogu samo da ulože žalbu.

U jednom dahu će Slavnić, nastavljajući:

- Naravno, ovo je hipoteza jednog bivšeg reprezentativca, sadašnjeg trenera i čoveka koji je mnoge zadužio u tom stručnom savetu. Sve to ne bi trebalo da ima nikakvu prednost u odnosu na druge, ako nije u pitanju kvalitet moje malenkosti. Međutim, pošto znam vrlo dobro njihovo mišljenje o mojoj stručnoj sposobnosti, gospodo, nemojte da moram da vam poručim ono što je izgovorio Silvester Stalone u filmu „Kobra“ - „Gospodo, vi ste bolest, a ja sam lek za srpsku košarku“.

Da li vi stvarno mislite da su oni tolika bolest za našu košarku?

- Kad kažem bolest, mislim da im je briga za srpsku košarku u trećem planu, jer kako drugačije da razumem poteze ljudi koji su priznati i cenjeni u Evropi. Niz argumenata mogu da iznesem zbog čega mi je krivo i ljutim se na njihovu nebrigu prema Srbiji. Čast izuzecima, pre svega Dalipagiću, Žeravici, Kićanoviću dok su igrali u plavom dresu, a ne posle, način izbora selektora i-mejlom u drugom krugu je smehotresna olimpijada! Nesastajanjem šestorice ljudi u Beogradu i eventualnim prihvatanjem odsutnih njihovih opredeljenja, pa zbog toga i prvi krug je prošao na insistiranje Ivkovića bez ikakvog glasanja, jer bi u ovoj situaciji bilo logično da, ako je Pešić u prvom krugu pobedio sa 7:2, taj drugi kandidat koji je tad imao dva glasa bude sad bar prvi kandidat - ili najveći.


Sad su u prvi plan uskočili drugi kandidati?

- Drago mi što su se pojavili i neki kandidati van te mračne sobe Stručnog saveta, ali u pojedincima od tih novih prepoznao sam ulizice Dušana Ivkovića. Naravno, to ne važi za sve koji su se pojavili u konkurenciji. Putem kojim smo krenuli sa ovakvim stručnim sastavom nećemo daleko stići, jer borba je trebalo da bude oblikatorno imperativno profesionalca, a ne volontera kao što je prethodnik koji je stavio 500.000 evra u džep i zapalio prvim avionom u grad gde živi i - pojeo vuk magarca! Izveštaj sa poslednjeg EP je verovatno poslao preko goluba pismonoše, ali su goluba ubili negde iznad Đevđelije.

Izgleda da će Šakota preuzeti kormilo reprezentacije?

- To je fikcija pojedinih medija, jer ja nisam čuo još nijednog čoveka sa imenom i prezimenom, a da ga je Kićanović predložio. Da ne bude greške, pošto Šakota nije nijednu reč rekao o kandidaturi Slavnića, neću ni da trošim reći na njega, jer to nije zaslužio svojim ponašanjem, a ako se desi i to čudo da on bude izabran, zaželeću mu puno sreće na novom poslu - završio je popularni Moka

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 31, 2006 12:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šakota kandidat za selektora


Stručni savet Košarkaškog saveza Srbije i Crne Gore je u konsultacijama, u kojima su učestvovali svi članovi najvišeg stručnog tela, odlučio da Upravnom odboru KSSCG predloži Dragana Šakotu kao kandidata za selektora reprezentacije.

U izboru za novog kandidata za mesto saveznog kapitena pokazano je jedinstvo i želja da se novom selektoru maksimalno pomogne pred najznačajnija takmičenja. Posle razgovora sa Draganom Šakotom, sadašnjim trenerom Crvene Zvezde, u najkraćem roku Upravni odbor će doneti konačnu odluku i izabrati novog selektora.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 01, 2006 8:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Podnošljiv poraz Hemofarma 63:72

Košarkaši Hemofarma poraženi su u Alikanteu sa 72:63 u prvoj utakmici osmine finala ULEB kupa. Naš predstavnik je u samoj završnici uspeo da ublaži poraz i tako stekne solidne izglede da se plasira u četvrtfinale. Najefikasniji u Hemofarmu bili su Amerikanci, Konli je ubacio 17, a Rašard Rajt 12 poena.

Kod domaćih nezaustavljiv je bio reprezentativac Ignasio De Migel koji je utakmicu završio sa 20 poena. Solidan učinak imao je i Lusio Angulo koji je postigao 12 koševa.

Pred 2300 gledalaca u lokalnoj dvorani domaći su do trijumfa odšli praktično već posle prve deonice koju su dobili 23:11. Hemofarm je od tog trenutka non-stop bio u zaostatku, iako su u jednom trenutku na startu drugog poluvremena prišli na samo jedan poen zaostatka (38-39).

Ipak, Naćo Rodrigez je trojkom zaustavio seriju Hemofarma i Alikante odlazi na poslednji odmor sa +10 (55:45). Usledila je nova serija 7-2, domaći su čak došli do +15 u samom finišu, ali su sa nekoliko pogodaka zaključno sa trojkom Konlija Vrščani stigli do 'podnošljivih' -9.


Težak poraz FMP-a u Vilerbanu 90:67

Košarkaši FMP-a doživeli su ubedljiv poraz u prvoj utakmici osmine finala ULEB kupa. Tim iz Železnika izgubio je u Vilerbanu sa 90:67 i pred sebe postavio „nemoguću misiju“ za revanš koji se igra za 7 dana u Železniku.

Najefikasniji u domaćem timu bli su Amerikanac Gejns i Riki Poulding sa po 19 poena, dok je iz veoma bledog izdanja FMP-a iskočio jedino Rašić sa 17 poena.

Osim nekoliko uvodnih minuta igrači Vlade Vukoičića odigrali su veoma slabo, uz izuzetno slab skok i nisu 35 minuta bili ravnopravan protivnik na parketu.

Pored Rašića, dvocifren broj poena postigli su Marinović – 13 i Savanović 11.

Crvena zvezda sa +20 ide u Sofiju

Beta


Košarkaši Crvene zvezde pobedili su bugarski Lukoil sa 91:71 (30:19, 17:17, 29:14, 15:21), u prvoj utakmici osmine finala ULEB kupa. Najefikasniji kod crveno-belih pred skoro 6000 gledalaca u Pioniru bio je Amerikanac Henderson sa 25 poena i 7 asistencija, Milan Gurović je ubacio 19 uz čak 9 skokova. Crveno-beli su do velike prednosti došli fantastičnom igrom u prvoj i trećoj četvrtini, a u finišu su opuštenom igrom dozvolili protivniku da smanji deficiti na -20, iako su vodili sa 29 poena u 35.minutu


Kompletni rezultati osmine finala:

Alikante (Španija) - Hemofarm (SCG) 72:63
Asvel (Francuska) - FMP (SCG) 90:67
Crvena zvezda (SCG) – Lukoil (Bugarska) 91:71
Panionios (Grčka) – Aris (Grčka) 70:72
Ventspils (Letonija) – Lendi Renco (Italija) 87:86
Šarlroa (Belgija) - Dinamo Moskva (Rusija) 67:81
Lotomatika Rim (Italija) - Uniks Kazanj (Rusija) 91:86

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Kosarka Vesti Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  sledeća
Strana 1 od 23

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon