www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

System Of A Down
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~
::  
Autor Poruka
Doyle
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Okt 2007
Poruke: 57
Mesto: in smoke of life...

uk.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 05, 2007 3:11 pm    Naslov poruke: System Of A Down Na vrh strane Na dno strane

Clanovi:
Serj Tankian - pevac
Daron Malakian - gitarista
Shavo Odadjian - basista
John Dolmayan - bubnjar



System of a Down, jedinstvena je pojava na muzickom nebu danasnjice. Originalno iskazivanje bunta protiv aktuelnih problema drustva, specijalnost je koju su svetu prezentovali svojim albumima. Kada su jos 1994. godine poceli odrzavati prve probe pod imenom Soil, nisu ni slutili kako ce jednoga dana biti svetski popularni. "Cupavi" pevac Serj, ludi gitarista Daron,basista Shavo i hladnokrvni bubnjar John (1997. godine je zamenio Andy Kachaturiana), gotovo su svake veceri nastupali u jednom od klubova u Los Angelesu. Demo snimci usmerili su paznju underground subkulture na grupu, no vrtoglavi uspon ovih rock alternativaca zapoceo je nakon sto ih je uocio ugledni muzicki producent Rick Rubin, inace poznat po radu sa Red Hot Chili Peppersima, Beastie Boysima i mnogim drugima.

Debitantski album nazvan 'System af a Down' predvodjen singlovima 'Sugar' i 'Spiders'.Kljucni motivi poput primera armenskog genocida, socijalne nepravde i besmislenosti rata ostali su do danas temelji muzickog i kreativnoga izrazaja glavnih tekstopisaca benda, Darona Malakiana i Serja Tankiana. Takodje stil, sacinjen od elemenata metala, punk-rocka, jazza i armenskog folklora nesto je po cemu se grupa izdvaja od ostalih. Inace, ime benda nastalo je promenom naziva jedne od pesama Malakiana, nazvane ''Victims of a Down'', gde ''A'' simbolicki predstavlja Ameriku.

Nakon tri godine intenzivnog nastupanja sirom SAD-a, usledio je njihov najuspesniji album, 'Toxicity'. Zanimljiv je podatak, kako je album zauzeo prvo mesto na americkoj nacionalnoj top listi upravo one nedelje kada se dogodio teroristicki napad na New York, 11. septembra 2001.. Ubrzo, politicari su System of a Down etiketirali kao kontraverznu grupu zbog cega je i njihov fenomenalni singl 'Chop Suey' bio maknut sa radijskog programa. Bez obzira na to, album je prodan u pet miliona primeraka. Godinu dana kasnije izdaju novi album, 'Steal This Album', na koji su uvrstili neobjavljene pesme, pripremljene za 'Toxicity'. U to vreme pocinje rat u Iraku, te System of a Down u izradi spota za singl 'Boom!' saradjuju sa poznatim rediteljem i kriticarom Bushove politike, Michael Moorom.

2005. godina ce ostati upisana u mnogim rock enciklopedijama – System Of A Down je izdao dva albuma, 'Mezmerize' (22.5.) i 'Hypnotize' (22.11.), te sa oba osvojio sam vrh najprestiznije, Billboardove top liste. Do tada, to je uspelo samo legendarnim Beatlesima. Doduse cak pet puta, ali ipak ... 'Mezmerize', najavljen zestokom pesmom 'B.Y.O.B.' (Bring Your Own Bombs), oznacio je novo poglavlje u istoriji grupe. Mnogi su fanovi ostali zbunjeni gotovo drasticnom promenom stila, no ubrzo su shvatili kako je to nuzan muzicko-evolucijski korak u razvoju System of a Downa. Usledila je nagrada za najbolju alternativnu grupu godine od strane MTV-a. U novembru, na trziste su pustili i drugi album, pod nazivom 'Hypnotize'. Clanovi benda priznaju kako su ideju dvostrukog albuma ''ukrali'' od Q.Tarantina i njegovog filma ''Kill Bill''. Omot za 'Mezmerize/Hypnotize' izradio je otac gitariste Darona Malakiana, Vartan Malakian, inace poznati armenski slikar. Krajem 2005. godine, singl 'B. Y.O.B.' dobio je nagradu Grammy, u kategoriji najbolje hard-rock pesme. Nakon zavrsetka Ozzfesta 2006., bend je najavio visegodišnji "odmor", kako bi se clanovi grupe mogli posvetiti pojedinacnim projektima.

Filozofiju benda mozda ce najbolje objasniti sam Tankian – ''Mislim da je sudbina izabrala muziku za nas cetvoricu. I ti ako pratis svoj put i svoje srce, sigurno neces pogresiti.''




Dakle,vase misljenje o grupi ??
Pesme koje najvise volite ??
Sve sto zelite da kazete o njima,samo izvolite !! !! !



_________________
Na svetu je puno ludih ljudi, a sr**je je kad saznaš da si jedan izmedju njih i ti.
++++++++++++++++++++++++++++++++++
Nije sve u ljubavi. Ima nešto i u strahu od side
++++++++++++++++++++++++++++++++++
Najbolji savet je iskustvo, ali uvek dodje prekasno
 
punkisnotdead91
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 11 Jul 2007
Poruke: 78
Mesto: On Metal Heaven

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 05, 2007 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gotivim ih nemaju losu muziku.A i Serj je presladak.

_________________
Metal je moj zivot
 
cveetic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Okt 2007
Poruke: 64

russia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 12, 2007 9:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imaju jedinstveni stil,kombinacija brzih tempovih i prelaz na lagane.Serj koji ogormne glasovne mogucnosti,moze da vristi,da se dere,peva.I sve je to lepo ukolpljeno sa muzikom.

_________________
Reci mi o cemu mislis,i recicu ti cime razmisljas
 
*princess of darkness*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Okt 2007
Poruke: 133

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 15, 2007 9:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

originalni su, imaju prepoznatljiv zvuk-zbog toga respect!

_________________

 
Stribog
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 25 Okt 2007
Poruke: 1
Mesto: Prishtina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 25, 2007 1:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

System of a down (mislim na njihov prvi album) je bruka dobar, HC po mom ukusu, Toxicity (po meni album decenije)jebe kevu skroz, uh kad samo cujem sience ili forest...sve nakon toga je zeshce sr**je!!!

_________________
From sinking sands, he stepped into light's embrace.....
 
VoOdoO_MaN
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 09 Okt 2004
Poruke: 109
Mesto: Velika Plana/BG

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 25, 2007 10:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oni su Nu Metal kakav crni HC...

Inache poslednji album mi se ne svidja, ali mi je do jaja ovaj Serj-ov solo album.

Ceo Toxicity je must have Smile
 
mali_carobnjak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 01 Nov 2007
Poruke: 19
Mesto: Subotica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 5:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gotivim ih, mada ima i boljih grupa po mom ukusu
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 5:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao i svi metalci ili sta su vec, odvratni su....ovo sam vec negde spomenuo ali recicu opet....Mrzim ih zato sto sada svi sto tresu glavom ko konji u prazne jasle misle da mogu da budu neke zvezde. Ocajni su svi metalci, jednostavno mi se povraca kada cujem metalicu ili System Of A Down ili njima slicne. Neka se ne naljute njihovi fanovi ali to je moje misljenje....na skali od 1 do 10 od mene bi dobili -1.

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
Doyle
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Okt 2007
Poruke: 57
Mesto: in smoke of life...

uk.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 06, 2007 7:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dečko, očigledno je da ne gotiviš metal, ali je takođe očigledno da ti nije mesto u ovoj temi. Svako ima pravo na svoje mišljenje i to... da ne počnema da filozofiram na tu temu, ali ti svakako ne možeš da na takav način pljuješ ljude koji sviraju dobru muziku, vidim da se ne razumeš u metal, a pogotovo ne u rad System Of A Down pa bi ti bilo bolje da ćutiš.

_________________
Na svetu je puno ludih ljudi, a sr**je je kad saznaš da si jedan izmedju njih i ti.
++++++++++++++++++++++++++++++++++
Nije sve u ljubavi. Ima nešto i u strahu od side
++++++++++++++++++++++++++++++++++
Najbolji savet je iskustvo, ali uvek dodje prekasno
 
mimy
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 30 Mar 2005
Poruke: 313

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 04, 2008 1:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

super mi je ona njihova pesma -chop suey- bas je volim

_________________
B & M
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 04, 2008 1:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Doyle je napisao/la sledeće:
Dečko, očigledno je da ne gotiviš metal, ali je takođe očigledno da ti nije mesto u ovoj temi. Svako ima pravo na svoje mišljenje i to... da ne počnema da filozofiram na tu temu, ali ti svakako ne možeš da na takav način pljuješ ljude koji sviraju dobru muziku, vidim da se ne razumeš u metal, a pogotovo ne u rad System Of A Down pa bi ti bilo bolje da ćutiš.


Daj mala Boga ti se ne sprdaj samnom Very Happy....nemam ja nista protiv metalaca, samo sam kazao svoje misljenje o toj grupi system of...Pa tako bih i ja mogao da postanem poznata zvezda, samo da se derem ko budala i da tresem glavom...

A sada necemo vise u offtopic....nastavite komentare o ovoj grupi...

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
Killaz
***Don Brate***
***Don Brate***



Godine: 33

Datum registracije: 08 Nov 2006
Poruke: 4662
Mesto: Somewhere in the universe...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 10, 2008 10:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma SOAD je najaci "word"

_________________
Vozim auto sa zvezdom na haubi,sedmica bembara S8 audi
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~ -> System Of A Down Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon